Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andris1602


andris1602
aktív tag

Jó írás :) UP :)

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Ez a lenyeg. ;)

(#3) Kassadin


Kassadin
addikt

:)

(#4) fesii


fesii
aktív tag

Érdekes bejegyzés.
Erről a cikkről először az jutott eszembe, hogy csak olyan gondolkodik ilyenen akinek valami problémája van és a "pozitív" dolgokat próbálja meg előtérbe hozni.
Vagy ismerős,barát családtag van a padlón és ezekkel az érvekkel próbálja meg kihozni őt a sz@rból...
Van némi igazam? tényleg érdekelne, hogy mennyire tudtam úgymond a cikk mögé gondolni...

(#5) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Wow és még csak 16 éves vagy? :)

Nagyon jó írás, konkrétan motivációt is adtál vele.

(#6) Иван


Иван
őstag

Hogyne lenne lehetetlen...

Emberek szeretnek ezzel dobálózni, hogy nincs lehetetlen. De van. :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) Crystalheart válasza mzs718675 (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én 16 évesen melankolikus novellákat kezdtem épp írni. Azóta is tart. :)

Agree.

[ Szerkesztve ]

(#8) #56573440 válasza Иван (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem lehetetlen van, hanem irreális célok. a kettő nem ugyanaz...

igen nem reális cél a

-időutazást fel akarom találni még ma
-holnapra milliárdos üzletember leszek
-30 évesen látok először fociabdát és a realban akarok focizni

soroljam? ezek azért lehetetlenek, mert vagy az idő amit hagysz rá, vagy a célod irreális.

(#9) Crystalheart válasza #56573440 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lehetetlen kérlek az, amire egy erős akaratú ember azt mondja, hogy nem tudja megcsinálni. :D

(#10) Adam06


Adam06
csendes tag

Szóval akik azt mondták, hogy van lehetetlen, azoknak üzenném, hogy nyilván értettétek mire akarok ezzel utalni, irreális célokról sosem volt szó, csak valami hajtotta őket, talána bizonytalanság, talán a belekötés egy pozitív gondolkodású ember motiválásába. Egyértelmű, hogy nem fogja senki sem ma feltalálni az időutazást. Ha ebből a szemszögből nézzük. Mint ahogy az is nyilvánvaló, hogy holnapra milliárdos üzletember legyek és sosrolhatnám.

Én nem ezekre a dolgokra céloztam, nem az irreális dolgokról szól az írásom, hanem arról, hogy ha van egy célod az életben, (és annyiszor elmondom, nem irreális dolog) akkor az hiába is látszik kilátástalannak, nem az, csak utána kell menni, és csinálni.

fesii:
Nem is mondasz rossz dolgot, sőt. Van egy kis valóság alapja annak, amit írtál, és igen, a családból. Nekem is van problémám, de kinek nincs, viszont nem akarok senkit sem kihúzni a rossz helyzetből, ezekkel az érvekkel, én csak tapasztaltam egy két dolgot, ami motivál, amivel előtérbe hozom a pozitív dolgokat. Iszonyú nehéz leírni, de én egyszerűen ilyen vagyok. Van egy lelkitársam, aki rengeteget tapasztalt az élettől, tőle tanultam meg így gondolkozni, a többire saját magam jöttem rá.

Teljesen megváltoztam. Ha vissza gondolok korábbi önmagamra.

Egyszerűen belátok minden mögé, érdekel mi hogy működik, gyorsan össze rakom a dolgokat, egyszerűen máshogy gondolkozok mint a legtöbb ember!! Nem csak az gondolkozik ilyen dolgokon, akinek „problémája” van, hanem akinek van egy kis „józan paraszti esze” és tényleg, valahonnan megtanulja/tapasztalja ezeket.

Nincs lehetetlen, feladás szemponjtából, nincs lehetetlen egy olyan doglot megcsinálni, aminek köze sincs az irracionalitáshoz illetve az egyszerűen irreális dolgokhoz, hanem egy olyan dolog, amit tényleg meg lehet csinálni, csak az a bizonyos személy (most mondjam azt, hogy a lírai én, az olvasó, te magad, akinek szól a motivációm), annak vél, valami alapján. Remélem értetted a lényeget. :)

chevron7:
Köszönöm, és nagyon jól megláttad. A motiváció nagyban vezényelt.

Crystalheart:
Lehetek én erős akaratú ember, ha valamire azt mondom, hogy nem, akkor nyílván nem csinálom meg, mert úgy látom, hogy lehetetlen, de ettől függetlenül még nem az, és még mindig nincs szó az irracionális dolgokról.

blackrulz:
Neked is csak ugyan azt tudom mondani, mint amit az elején említettem.

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#11) bullseye


bullseye
addikt

Öröm látni az ilyen lelkes fiatalokat. Mondjuk a törtetéssel nem értek egyet, de az is igaz, hogy nem vittem semmire, nem is látok be minden mögé... na de majd most! :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12) Syl


Syl
nagyúr

Majd beszélgessünk ezekről a dolgokról úgy 30 év múlva... ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) Иван válasza Adam06 (#10) üzenetére


Иван
őstag

Nem irreális dolgokról beszélek.

De belőlem sosem lesz vagy lehetett volna profi focista, sosem leszek az Arsenal játékosa, pedig ez nem irreális cél. Hiába gyakrolok napi 12 órát meg köpöm ki a tüdőmet, sosem fogok úgy focizni.

Sok dologhoz egy bizonyos szint fölé adottság kell, ha nincs meg akkor cseszheted. :N

És akkor még nem említettem ennél kevésbé álomszerű célokat. Például belőlem sosem lesz festő. nem irreális cél, de egyszerűen nekem a pálcika embernél többre nem futja. Vagy vannak, akik képtelen a matematika bármely ágának művelésére.

És olyan szerintem csak a filmekben van, hogy annyira nekidurálja magát, hogy a béna rajzolóból nagymenő művész legyen.

Jó hogy ilyen lelkes vagy, de én most állok a felvételi előtt, mondhatnám, hogy életem első olyan próbája ami tétre megy, komoly dolog. És már most kezdem kapiskálni, hogy azért az élet nem pont olyan, ahogy azt elképzeltem.

Kezdve azzal, hogy felvételi jelentkezés előtt 3 nappal megváltoztatják az egész rendszert, ami ellen én semmit sem tehetek, akármennyire is akarom.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

"A boldogságot nem kell keresni, ha nem adod fel, jön az magától."

Ez remekül összecseng Márai azon gondolatával, miszerint "Megvárni, egy angyal és egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád. Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket." - és legalább ugyanakkora tévedés is.

Hogy én is csatlakozzak a modoros vén szivarok klubjához: majd meglátod. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#15) Lauda válasza Иван (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Igaz amit irsz, csak ne innen nezd. A sajat fizikai es szellemi adottsagaid hatarain belul gondolkodj. Egyebkent pedig sosem lehet tudni. En is mondhatnam, hogy sosem leszek f1-es versenyzo, pedig meg nem ultem versenyautoban., szoval konnyen lehet, hogy az adottsagaim megvannak hozza, de ez valszeg a budos eletben nem fog kiderulni. Az a lenyeg, hogy ne ulj es azon morfondirozz, hogy mit miert nem lehet megvalositani, hanem ki kell tuzni celokat, nehezeket, de elerhetoeket es azokat meg kell valositani, mert meg lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Crystalheart válasza Adam06 (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Félreértetted a poént: ha egy erős akaratú ember azt mondja, hogy azt ő meg nem csinálja, az valóban lehetetlen, hiszen éppen ő nem fogja megcsinálni. :D Na de lapozzunk. Szerintem mindenkinek mások az adottságai, mindenkinek más lehetséges. Persze, gondolkodjunk a saját határainkon belül, evidens, de akkor meg mi értelme annak a kijelentésnek, hogy "semmi sem lehetetlen"? Semmi sem lehetetlen, amire van lehetőségem. Ez olyan, mint ha azt mondanám, minden finom, ami jó ízű. Szóval érted.

(#17) Иван válasza Lauda (#15) üzenetére


Иван
őstag

Hát igen, amit eltudok érni a saját határaimon belül, az nem lehetetlen.

Thank you, Captain Obvious...

:N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) Adam06


Adam06
csendes tag

Igen, és ki mondta, hogy nem a saját határaidon belülre célzok? Vannak, akik még nem értik a lényeget. Én arra gondoltam, hogy ha valamit meg tudnál csinálni, de te úgy gondolod, hogy ez megvalósíthatatlan, akkor is csináld, mert ezen a téren nincs lehetetlen, csak csinálni kell, például, Иван, mért ne lehetnél festő?

Éppen erre céloztam. De van, aki a saját "dolgaitól" egyszerűen képtelen átlátni az egészet, de nem szándékosan csinálja.

A boldogság eléréshez nem kell holnap milliárdosnak lennem, amire valljuk be igen kicsi az esély (de halkan megsúgom, megvan), hanem tenni kell érte, egy konzekvens dolgot. :)

Én arról beszéltem, hogy ha rossz helyzetben vagy, ha valami nyomaszt, akkor keresd meg rá a megoldást, ha valamiről, amit most szeretnél elérni célt (nem mondjuk Fergie-vel összeházasodni :)) ), abban nincs lehetetlen. Tanulj meg felállni, ki húzni magad, és bele látni abba, hogy milyen értelmetlen dolgot csinálsz. Gondolkodj logikusan.

Crystalheart mondta helyesen. Nyilván, aki tényleg olyan, az értette a lényeget. De köszönöm szépen a hozzászólásokat eddig és ezután is, ezzel nekem sokat segítetek. :)

Brutforsz: lehet, hogy így gondolod, de az apróbb dolgok is tudnak boldogságot találni neked, csak az sem jön magától, tenni és tenni kell érte. :)

Aki megértette a lényeget, annak tisztelet, akinek még nem világos, próbálja átlátni az egészet, próbáljon csak egyszer pozitívan gondolkodni.

És a másik fontos dolog, amire rátértem, SOHA NE ADD FEL!!! Még ha csak egy álmot is üldözöl. Ha az derít jobb kedvre, csak csináld, persze úgy, hogy ésszerűen gondolkozol közben. Kb. ennyi. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#19) Brutforsz válasza Adam06 (#18) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nem világos, most akkor melyik is a tényleges véleményed:
Az írásodban azt állítod, hogy "a boldogságot nem kell keresni, ..., jön az magától", én ezt vitatom, erre azt mondod, tévedek, mert "az sem jön magától, tenni és tenni kell érte."

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#20) #56573440 válasza Crystalheart (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

és teljesen biztos van abban hogy amikor ma reggel fekleltél és azt hitted hogy itt vannak a határaim azok tényleg a valós határaid? én tizen évet ültem a gép előtt, és a 3.-ra felmászni lépcsőn halál volt. elborult az agyam lementem a terembe, és megtanultam hogy közöm se volt a határaimhoz. elkezdtem tanulni a főiskolán, azt hittem meg szakadok. majd mellette elkezdtem dolgozni délután esténként, és azt hittem hogy tényleg meghalok. szeptembertől új kör lesz, suli és meló mellett edzés és párkapcsolat játszik majd remélehetőleg, és tudom hogy azzal is megbírkózok.

a vélt és valós határaink messze nem tükrözik a valóságot az esetek 99%-ában szerencsére. ;)

(#21) Crystalheart válasza #56573440 (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, én csak világhírű művész akarok lenni, ellenben biztonságos gépkocsivezetésre teljesen alkalmatlan volnék, a határaimat én egészen másként lövöm be. :D

(#22) Adam06


Adam06
csendes tag

Brutforsz: Ha jobban értelmezed, akkor először azt mondtam, hogy ha teszel, akkor jön magától. "A boldogságot nem kell keresni, ha nem adod fel, jön az magától." Magától csak úgy nem fog jönni, ezért kell tenni, és először az volt

Tudom, hogy valakinek ez fáj, és megpróbálja megtörni a hitemet, elbizonytalanítani. Őt megértem, de ez nálam nem így megy. ;) "Valami" gátol téged az elfogadásban. De nem vagyok sem pszichológus, sem filozófus sem egyéb.

blackrulz: Te sem érted a lényeget. Még mindig ugyan azt mondogatod, mint legelőször, csak más formában. Tudod, hogy nem ezekre a dolgokra céloztam. Ha nem kényszerből csinálsz valamit, nem kell vele szenvedned, ezért kell megszeretni, megtanulni ;)

Crystalheart: Soha sincs semmi veszve. Bármikor lehet belőled világhírű művész, még ha kicsi is rá az esély. Üldözd, ha ez az álmod, de közben légy önmagad. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#23) Crystalheart válasza Adam06 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérlek, én nem ironizáltam ;] A többiek közül már talán tudják páran, mennyire komolyan és elvetemülten értettem.

De nálad azt érzem, egy kicsit talán rágörcsölsz a témára. Nekem pl. eszembe nem jutott volna erről feketén-fehéren írni egy blogban, ez tényleg olyan, mintha magadat vagy valaki mást akarnál biztatni vele, valaki olyat, akinek egy Toldi nem mond semmit. (Mert a Toldinak épp ez a mondanivalója.)

(#24) Adam06


Adam06
csendes tag

Igen. Teljesen jól látod. Nem egy bizonyos ilyen embernek, hanem az összes ilyen embernek szeretnék motivációt nyújtani, mivel szeretek segíteni másokon, és ez az egész dolog engem nagyon inspirál. Én mindezt tudom, és hidd el, én sem a levegőből kapkodok, hanem komoly dolgokat tapasztaltam már, amiket soha senkinek sem kívánnék.

Nagyon tetszik a te személyiséged. Erős vagy, jó kedvű, humoros. Remélem belül, az igazi éned is ilyen, mert bárki kimutathat bármit, belül nem ismerhetjük meg, és sokszor így ítélkezünk. "Az ítélet megcáfolható, az előítélet soha."

Én mindig ilyen vagyok, probléma megoldó. Én direkt megoldom, ha van valami problémám, sosem görcsölök semmin. Simán kezelem a dolgokat, és így jó élni.

Aki pedig nem így él, annak szeretnék segíteni, mert tudom, hogy milyen nehéz. Szerintem megérted, hogy mért megyek neki ennyire ennek a témának. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#25) Adam06


Adam06
csendes tag

"Én mindig ilyen vagyok, probléma megoldó. Én direkt megoldom, ha van valami problémám, sosem görcsölök semmin. Simán kezelem a dolgokat, és így jó élni."

Persze komolyan veszem a dogokat, de a másik értelemben. Remélem érted. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#26) Иван válasza Adam06 (#18) üzenetére


Иван
őstag

Azért nem, mert semmi érzékem nincs az ecsethez. Csak ennyi.

Persze, adhatom a fejemet festésre, de sok köszönet nem lesz benne.

SZERK
Kicsit ez az életfelfogásod egy hollywoodi, csupa happy-end filmre hajaz. Nem baj ez, csak a valóságban a legtöbb emberről ez lepattog, mert be kell fizetni a számlákat, nevelni kell a gyereket, kajálni is kell és melózni.

Az álmok megvalósítása megmerem kockáztatni 100 ezerből talán egy embernek megy úgy, ahogy tényleg megálmodta. És nem azért, mert a többi nem dolgozott volna eléggé.

Sőt... Sokan jobbat kapnak, mint amit megérdemelnek. ;)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#27) Adam06


Adam06
csendes tag

Jó, abban részben egyetértek, hogy szükséges hozzá valamennyi érzék, de szerintem azt megkapod akkor, amikor megszereted, úgy igazán az egész dolgot.

A többi már csak tapasztalat és gyakorlás kérdése. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#28) Иван válasza Adam06 (#27) üzenetére


Иван
őstag

Hagyjuk :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) Adam06


Adam06
csendes tag

SZERK

Tudtam, hogy valaki ezt meg fogja említeni. Nem hajaz egy csupa happy end-es filmre.

Ez egyszerűen csak az élet egy más szemszügből való nézése. Egy jobb szemszögből, és erre akarom buzdítani az ilyen embereket, hogy máshogy, jobban lássák a dolgokat, és úgy álljanak hozzá. Logikusan.

Tudom, hogy van rengeteg probléma. De ha úgy állsz hozzá, akkor már egy fokkal könnyebb, és ha valami egyfolytában sikertelenséggel jár, talán meg kéne próbálni egy másik utat, mert nem csak egy van. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#30) Adam06


Adam06
csendes tag

Tudom, hogy van, aki úgy gondolja, hogy normális vagyok én? Mármint én magam, az cikk írója. Mert semmi sem könnyű.

Nem élek semmilyen más világban, itt élek. Láttam és tapasztaltam én már olyan dolgokat, hogy ezeket ki tudjam/merjem jelenteni.

Nem veszek semmit félvállról, és ahogy említettem, vannak páran, akik nem értik, mert máshogy gondolkoznak, van egy saját elképzelésük a világról, ahova be vannak zárva. Elárulom, hogy rosszul tudjátok. Én ezt mind tapasztalatból mondom.

Ha nem akarod, nem is FOGOD máshogy látni a dolgokat, és az írásomat megérteni! Ezért mondtam, hogy csak PRÓBÁLJ pozitív és logikusan hozzá állni a dolgokhoz! Erről is szól a cikk, hogy vizsgáld más szemmel a dolgokat. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#31) The DJ


The DJ
addikt

Elolvastam az írást és a hozzászólásokat is és a véleményem a következő:

Tényleg dicséretes, hogy ilyen fiatalon így gondolkodsz és próbálsz optimistán és pozitívan hozzáállni az élethez és a problémákhoz. Ha egy mód van rá tartsd meg ezt a jó szokásodat a jövőben is.

Viszont úgy gondolom, hogy ez a szemléletmód és "hitvallás" nagyon sokat fog még csiszolódni és kopni az évek folyamán. Abban teljesen egyetértünk, hogy minden helyzetben meg kell próbálni pozitívan gondolkodni és nem belekeseredni az éppen aktuális problémáinkba, azonban sokszor nagyon nehéz meglátni a kiutat vagy éppen kapaszkodni valamibe. Néha egész egyszerűen nem látjuk (még) az alagút végén a fényt és nem tudjuk merre is induljunk el. Az élet ilyen, tele van drámával, huppanókkal, hegyekkel-völgyekkel. Én a gondolataidat azzal egészíteném ki, hogy éljünk meg mindent, amit csak lehet. Ha van minek örülni, akkor a boldog perceket, ha szomorúak vagyunk, akkor pedig a szomorúságot. Állandóságot keresni butaság, leragadni egy életszakaszban pedig még nagyobb. Azt kell mindig szem előtt tartani, hogy minden csak időleges a földi létben. Tele vagy problémákkal és gondokkal? Mindenki érzi ezt néhanapján. A legfontosabb az, hogy ilyenkor emlékezz: Ez is elmúlik! Csak ki kell tartani és keresni a kapaszkodókat, amik átsegíthetnek a nehéz időszakokon. A kapaszkodó lehet egy ember, egy könyv, egy hely, vagy akár egy gondolat. Talán számodra most ezek a gondolatok jelentik a kapaszkodót, ezzel pedig az ég adta világon semmi baj sincsen.

A többieknek is igaza van, hogy kicsit életszerűtlen és színpadias ez a hirtelen kibuggyanó bölcsességcsokor, de szerintem ezzel nem kell törődnöd. Ha neked segítenek ezek a gondolatok, akkor sínen vagy, az pedig nem a te dolgod, hogy másokat is "megtéríts". Segíts, ahol tudsz, de semmit ne erőltess. Mindannyian mások vagyunk, másképp gondolkodunk, élünk és ezt tiszteletben kell tartani.

Sok mindent én is hasonlóan látok, mint te, azonban nálam már jóval árnyaltabb a kép. Az viszont biztos, hogy csak úgy lehet élni és túlélni, ha a problémáink ellenére is felszegjük a fejünket, leszűrjük a múltból a konzekvenciákat, de a szemünkkel a jövőbe tekintünk, a lelkünkkel és szívünkkel pedig igyekszünk teljes mértékben átélni mindazt, amit a jelen tartogat. :)

Végezetül egy régebbi motivációs írásom, ami valószínűleg neked is tetszeni fog. Csak azért teszem be, hogy lásd, hogy mások is gondolkodnak így:

"Minden ember különleges. Mindenkiben ott ragyog a fény. Benned is. Ne hagyd, hogy a sötétség kioltsa a fényed. Ne hagyd, hogy elhitessék veled, hogy kevesebb vagy, mint mások. A világot is képes vagy megváltoztatni, ha igazán akarod. Erőd kifogyhatatlan, bátorságod végtelen. De csak addig, amíg el nem kezdesz kételkedni magadban. Nem akkor veszítesz, amikor másodikként lépsz át a célvonalon. Nem akkor van vége, amikor elesel. Emlékezz: Akkor veszítesz, amikor elhiteted magaddal, hogy vesztettél. Ha úgy indulsz neki a küzdelemnek, hogy Te itt biztosan nem nyerhetsz. A gondolatnak varázslatos ereje van. Csak úgy, mint ahogy a hitnek is. Higgy istenben, higgy a sorsban, higgy, amiben akarsz... de a legfontosabb, hogy sose add fel az önmagadba vetett hited. Soha! Lepd meg a hitetleneket, forgasd fel a világot. Merj különleges lenni! Tégy csodát! Szeress örökké! Élj úgy, hogy semmit se bánj. Nem számít, hogy hányszor esel el. A lényeg, hogy mindig felállj, és küzdj tovább az álmaidért. A lehetetlen csak a fejedben létezik."

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#32) Adam06


Adam06
csendes tag

Most azt gondoljátok, miután elolvastátok a hozzászólásaimat, hogy áá, minek vitázzak vele, úgy sem érti meg, fölsleges lenne itt magyarázni neki, amit gondolok, mert úgy sem érti meg, minek törjem magam.

Hát elárulom, hogy te nem érted meg. Annyira bízol magadban, hogy nem akarod elfogadni, megérteni vagy valami történt veled, vagy egyszerűen abból a szemszögből nézed a világot, ahova az írásom nem illik bele. De remélem egyszer rájössz, hogy mit mondtam. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#33) Adam06 válasza The DJ (#31) üzenetére


Adam06
csendes tag

The DJ

Igen, nagyon sokat mondasz. Nekem ez a hozzállás mód tényleg segít, még pedig abban, amit mindeddig leírtam, amire szeretném rátéríteni a "hitetelenek". Hát ez egy kicsit vallásosnak tűnt, de nem vagyok az. Ez a legjobb szó.

Ezért mondtam, álmodozz, ha azt tesz boldoggá, de közben komolynak is kell maradni, és vissza térni, amikor már túl sokáig elmentél. Vagy csinálj mást, ami felvidít, mert a legrosszabb, ha valami belülről emészt fel.

De egyetértek veled.

Hidd el, ez nekem mindig megmarad ez, mert egy bizonyos ideig legalábbis, de lesz nekem az az ember, aki mégha "talán" el is bizonytalanodok, visszatérít. Szóval ebből a szempontból szerencsés vagyok.

Te tényleg rá éreztél az írásomra, persze azért van az, hogy néhol nem értetek lényegében meg, mert nem fejtettem ki, nem mondtam el. Örülök, hogy így vagy. :)

Nekem is volt épp elég "huppanó", de túl éltem, és csak az a bizonyos ember kellett nekem, hogy rátérítsen erre az útra. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#34) The DJ válasza Adam06 (#33) üzenetére


The DJ
addikt

Többször is említed ezt a "bizonyos embert". Megkérdezhetem ki az? Barát/barátnő? Arra azért figyelj oda, hogy nem jó dolog, ha a másiktól teszed függővé a jövődet vagy éppen ezt az életszemléletet. Segített neked és ráébresztett dolgokra, ez példaértékű, azonban az embereknek van egy olyan csúnya szokása, hogy megváltoznak, eltűnnek, elhagynak vagy éppen megbántanak. Tudni kell egyedül is tovább menni, sőt, önmagaddal kell a legjobb barátságban lenned, mert elég sokáig kell elviselned a saját társaságod. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) Иван válasza Adam06 (#32) üzenetére


Иван
őstag

Nézd, én is csak egy most érettségiző pöcskös vagyok, de már egy kicsit kinevetlek azért, hogy itt - no offense - osztod az észt az élet nagy igazságairól. Ez még gimiben tényleg elég, nem lehetetlen elérni a német ötöst meg megírni a házit, de azért az élet nem ilyen.
Nem mintha én az életet megtapasztaltam volna annyira, mint mások, de a szele már egy picit megcsapott és az elég volt.

És akkor vannak itt dolgozó emberek, családapák, és még öregebb motorosok is (pl Vakegérke), akik szerintem egyszerűen gyerekesnek tartanak.

Én is kívánom neked ezt az örök optimizmust, és hogy érd el az álmaidat, munkával, mert annál nincs jobb érzés. Viszont 16 évesen az élet nagy bajairól és világnézetekről előadást tartani, hogy is mondjam... súlytalan.

:R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) Adam06


Adam06
csendes tag

Nem függök ettől a bizonyos embertől. Csak rávetett a helyes útra. Ennyi. A legtöbb mindent saját magamtól tanultam, ezért is vagyok ezekben olyan biztos, mert saját magam tapasztaltam/tanultam meg a valóság alapjukat.

Ezért mondtam, hogy ha "letérnék az útról", ő vissza vezet rá.

Hidd el, attól még, hogy 16 éves vagyok, egyáltalán nem vagyok tudatlan bizonyos dolgokban. Annyi mindent tudok, és ezt nem tudom egyszerűen megosztani másokkal. Nem lehet leírni. Nem bírok olyan emberek között élni, akik naivnak néznek, mert közben mindent tudok, és ez a legrosszabb.

Hogy nem tudnak rólam semmit, még is kezelnek valahogy. Ezért is írtam az egyik hozzászólásban: "Az ítélet megcáfolható, az előítélet soha."

Nem tartom magam okosnak, sőt. Ne nézzetek ilyen okoskodó nem is tudom minek, ezt komolyan mondom. Annyi mindent tudok, de minden magamban van, és ezekről a dolgokról senki sem tud. Pedig ha tudnák őket, egész más szemmel néznék a dolgokat.

Én mindent máshogy kezelek, sosem tudnának "megtörni", ha érted mire utalom ezt a szót.

Ez van. Ha belegondolok abba, hogy mennyi mindenben benne vagyok ilyen szempontból, akkor egy kicsit büszke is vagyok magamra, hogy ezt mind én, egyedül csináltam.

Ezért is becsülöm nagyra azt a bizonyos embert, mert ő elég sokat tud rólam, a "lelki társam", ha lehet így mondani. Nem barát/barátnő, hanem közeli ember hozzám.

Lehet, hogy valamit rosszul írok/fogalmazok meg, de ez nekem néha nagyon nehezen megy, és ilyenkor érthetnek félre.

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#37) danih válasza Adam06 (#36) üzenetére


danih
addikt

mert közben mindent tudok, és ez a legrosszabb.
Nem, a legrosszabb a hamis büszkeség érzete, amit ilyenkor érzel.

(#38) Adam06


Adam06
csendes tag

Mondasz valamit, nem akartam ennyire tágan fogalmazni. Nehéz megérteni, tudom. Ezért is írtam:

"Annyi mindent tudok, de minden magamban van, és ezekről a dolgokról senki sem tud. Pedig ha tudnák őket, egész más szemmel néznék a dolgokat."

Nehéz ezeket elhinni, ezért nem tudom magamból kifejteni, mert olyan dolgok, és szerintem nem vagyok rájuk készülve. Én ilyen vagyok.

Annyi mindent tudok, és ezt nem tudom egyszerűen megosztani másokkal. Nem lehet leírni. Nem bírok olyan emberek között élni, akik naivnak néznek, mert közben mindent tudok, és ez a legrosszabb.

Nem úgy tudok "mindent", egyszerűen sosem fog olyan ember megérteni, aki ezekben a dolgokban és a fiatalságomban kételkedik. Lehet, hogy néhol egy kicsit túlmentem, de ez van.

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#39) bullseye válasza Adam06 (#38) üzenetére


bullseye
addikt

Hát, a messiások élete hagyományosan nem könnyű...
;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) danih válasza bullseye (#39) üzenetére


danih
addikt

És mikor kinövik, akkor a legnehezebb ;)

(#41) Иван válasza Adam06 (#38) üzenetére


Иван
őstag

Annyi mindent tudsz... mint például mit? :U

Danih: pwnt :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Archer


Archer
őstag

Igen, kicsit olyan hollywoodira sikerült. Félre ne érts, dicséretes az optimizmusod de mihelyst az első, második, sokadik komolyabb problémával fogod szemben találni magad aminek a megoldása rád vár és fogalmad sincs a helyes megoldásról, ott lesz majd igazán próbára téve.
Szerintem sincs olyan, hogy semmi sem lehetetlen. A lényeg, hogy a célokat ésszerűen tűzzük ki, lehetőleg ne a távoli jövőbe, a beláthatatlanban mert idővel a lelkesedés alább fog hagyni. Sokszor emberek azért nem érik el a kitűzött célt, mert nem hajlandók/képesek meghozni a szükséges áldozatokat. Sokan tesznek kijelentéseket, hogy egyszer ilyenem lesz, olyanom lesz, ide költözök, oda költözök stb. de maguk sem gondolják végig, hogy belátható időn belül azt a lehetőségeikhez mérten képesek-e elérni. Ha nem, kár is róla beszélni.
Tetszik a szomszéd Mercije (elég béna példa de most nem ez a lényeg)? Igen. Lesz nekem 8 millióm autóra mondjuk 5 éven belül? Nem. Akkor teljesen felesleges nyálat csorgatni rá, mert úgysem jön össze. Nézek mást mondjuk 1 millióért vagy 500 ezerért. Sikerül x éven belül összeszednem az 1 milliót az autóra, a saját kitartó munkámmal. Megveszem, ugyan "csak" egy 6-7 éves Opel de én mégis marha büszke vagyok magamra, hogy sikerült ezt elérnem, a szomszéd meg kenje a hajára a Mercijét. Elértem a kitűzött célt, mert olyan célt tűztem ki ami elérhető és tettem is érte. Feláldoztam mondjuk a hétvégéimet vagy a kirándulásra szánt pénzt vagy nem vettem minden évben új ruhákat stb. Mindegy egyszerre nem megy. Ki kell tapogatni a saját határainkat viszont amikor az megvan, nagyon gyorsan visszább lépni egyet és soha többé átlépni azt a határt. Szerintem valami ilyesmi a lényeg.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43) #56573440 válasza Archer (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ki kell tapogatni a saját határainkat viszont amikor az megvan, nagyon gyorsan visszább lépni egyet és soha többé átlépni azt a határt. Szerintem valami ilyesmi a lényeg."

ez szerintem nem igaz. egy statikus világban statikus emberekkel igen, de minden ami körülvesz változik, ahogy te is. csak egy gyors példa. én 200%-ra tűzöm ki a célomat, te ahogy írod 80-ra. én vért izzadok és elbukok 150-en, neked sikerül 85% ki nyert? én így éltem eddig is az életemet, így fogom ez után is. mert szerintem nincs jó vagy rossz döntés. ahogy a jó és a rossz is csak egy társadalmilag, kultúrálisan definiált szabályrendszere az adott kornak. a lényeg hogyan éled meg az egészet. más kudarcként élné meg hogy nem sikerült amit kitűzött. én meg tudom hogy messze felülteljesítettem a korlátaimat, és legközelebb ebből erőt merítve még többet teszek meg. ha valakit kirúgnak a melóból reagálhat úgy, hogy besokkol, mi lesz holnap, hogyan találok melót. görcsösen megy interjúra, elutasítják, még görcsösebb lesz, a következő pofon méginkább leküldi. amikor engem rúgtak ki vigyorogtam hogy igen, végre megszabadultam ettől a malomtól, csinálhatok valamit amit szeretek végre. nem görcsöltem, fel is vettek.

the dj: szerintem nem is igazán a kiutat kell keresni. jobs bácsi fogalmazta meg talán a legjobban azt amit érzek. bízni kell hogy egyszer minden pontot össze tudsz majd kötni. az hogy ő ott volt ahol halálakor, ahhoz rengeteg szenvedés, újrakezdés kellett. negatívan is felfoghatta volna a kirúgását, mégsem tette. erre nagyon jó példa nálam A párkapcsolatom, amiben közel 6 évet húztam le. vége lett, és azt hittem meghalok. azóta is hülyének néz mindenki aki ismer, amikor azt mondom hogy hálás vagyok neki. mert ma nem lennék az aki nélküle. a kiút teljesen relatív dolog. és igazából csak akkor tudsz megérteni mindent amikor kellő távolságból nézed, évek, évtizedek múltán hogy hogyan is vagy ott ahol. én még mindig azt vallom hogy csinálni kell azt amiben a legjobb vagy, ahogy a legjobban tudod, amit a legjobban szeretsz, és minden nap minden percében jobban akarni, tenni a célodért mint bárki más.

[ Szerkesztve ]

(#44) Crystalheart válasza Adam06 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, fogalmazásra még gyúrhatnál. Nem kötözködés, de az ember bármit képes megfogalmazni, bármit.

A helyzet, hogy túl jó korban élünk ahhoz, hogy könnyedén meglásd a hibát a gondolatmenetedben. Nem tapasztalhattál olyan élethelyzeteket itt Európában, amilyenekkel az őseinknek kellett szembenézniük az őskortól egészen a rendszerváltásáig, jobb esetben is a Kádár-korszakig - vagy amilyenekkel kortársainknak kell szembenézniük a világ kegyetlenebbik részén.

Kint vagy egy harcmezőn, az ellenség hatalmas túlerőben, a hátad mögött viszont a hazád és a szeretteid, a menekülésük talán azon múlik, meddig tudtok kitartani. Talán... Pár órán, vagy csak óráknak ható perceken belül elér a vég, és nincs mit tenni. Hányszor és hányszor esett meg a történelem folyamán, hány ezer, százezer, millió emberrel?

A világ kegyetlen volt és még ma is az. Nekünk az a dolgunk, hogy egyre kevesebben tapasztalják meg ezt a kegyetlenséget, és hogy aki akar, valóban kapjon esélyt. Azonban a vak optimizmussal csak magunkat csapjuk be, nem olyannak látjuk a világot, amilyen valójában, és talán nem látjuk, milyen pokol is jöhetne még. Realizmus és racionalizmus, valamint a jövőbe vetett hit és szándék, ami előre visz.

[ Szerkesztve ]

(#45) kNG


kNG
senior tag

Rengeteg a komment, nem is mai a cikk/bejegyzés, ha lesz egy kis időm, akkor elolvasom, DE(!)

Kedves Író! Remélem eljut hozzád ez az üzenetem!

Az idősebb korosztályra ne hallgass, ne hidd azt hogy "majd te is rájössz, hogy nem úgy megy az"...igenis úgy megy! Akarni kell! Emberek sikerről álmodoznak, de mi a ló*aszt tesznek érte? Sok ember rengeteget akar tudni, mindenről akar mindent tudni, okosabb akar lenni mindenkinél...de hányszor vett elő egy könyvet is? Olvasott minden nap csak 1 órát? Rengetegen jól akarnak kinézni...de hányszor edzenek egy héten? Edzenek legalább 4-szer? Letesznek a rossz szokásaikról? Leteszik a piát, a cigit? És vajon hány ember akar sikeres lenni a munkahelyén, és akar előre jutni, vagy csak teszem azt, több pénzt keresni...de tesznek vajon ennek érdekében? Addig amíg nem "késő"...bár az is igaz, hogy sosem késő...

Nem kell a kifogás! Az emberek 99%-ának olyan céljai vannak, amelyek megvalósíthatóak, csak akarni kell! A kérdés az, hogy mennyire akarod?

Ne panaszkodj addig arra, hogy te hülye vagy a matekhoz, amíg nem foglalkozol vele legalább napi 1 órát...gimnázium első félévében buktam matekból, jártam különórára, és tanultam, volt olyan, hogy annyi házit adott fel a tanár, hogy egy FÉL A4-es méretű füzet betelt csak a házival...nem szellősen írtam. 5-ösre érettségiztem belőle (meg mindenből)...főiskolán gazdasági matekon átmentem, jó eredménnyel...5-ösre leállamvizsgáztam nemrég, és most fogom befejezni a második szakomat, amit keresztfélévben csináltam az első mellett.

Ne panaszkodj addig arra, hogy "hőő nekem ilyen a genetikám" amíg hetente legalább 4-szer nem edzettél legalább alkalmanként 1 órán keresztül keményen...azt szintén felejtsd el hogy nekem nincs pénzem proteinre, meg ilyen szirim-szaromokra, mert k*rvára nem azon múlik...aki kicsit is jártasabb a naturál edzésben, és nem csak a súlyzókig látott el a szeme, az tudja miről beszélek...

Ne panaszkodj arra, hogy hőő csak ennyit keresek, amíg nem kaparod össze a töködet (főleg egyedülálló férfiaknak szól!), és nem keresel egy másik munkahelyet, vagy mész ki külföldre dolgozni...lehetséges pénzt keresni, és magyar viszonylatban egész sokat...de vajon mennyire akarod? Fontosabb hogy itthon legyél a barátnőddel, ide tervezed a jövődet, honvágyad van, stb. Akkor maradj itthon, de ne panaszkodj, hogy neked ez nincs az nincs! Ezt nem szeretem az emberekben a panaszkodást, a kifogást, a megmagyarázomot... igenis az emberek 99%-nak adott a lehetőség...de akarod eléggé?

Arról meg, hogy hogyan szemléled a világot...igenis pozitívan kell, és nagyon jól csinálod! Pozitív szemlélettel jobb kedvűek lesznek az emberek körülötted, szeretni, és keresni fognak, te pedig meglátsz olyan lehetőségeket is, amit amúgy meg sem látnál!

Ne irigyeld mástól a sikert, legyen szó az élet akármely területéről is...mert nem látod azt, hogy mennyi könny, izzadság, munka ára volt az, amit elért...inkább motiváljon téged, meríts belőle motivációt! Ő is csak egy ember... és meg tudta csinálni? Hát akkor én is meg tudom...SŐT...akár még jobban is tudom mint Ő!

Vidd tovább ezt a szemléletet, látatlanban megmondom, hogy egy REMEK ember vagy!

Üdv: Egy 22 éves srác!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#46) Adam06


Adam06
csendes tag

Szia.

Kicsit megkésve bár, de sikerült elolvasnom a hozzászólásodat.

Először is köszönöm neked, hogy kifejtetted pontosan, amit mi érzünk. Hogy nem olyan a világ, mint ahogyan a legtöbb ember gondolja. Úgy hiszem, hogy bátorítani kell mindenkit, hogy helyesen cselekedjen.

Kiemeltem a hozzászólásomban a kommetedet. Remélem, hogy sok embernek tanulságos az írásunk, illetve az összes komment végeredményének mondanivalója. Végre találkoztam egy olyan emberrel, akinek a szemlélete olyan, mint az enyém.

Én még fiatal vagyok, nagyon sokat tanultam ez idő alatt is, ami eltelt a kiírás óta. Nagyon sokat tapasztalok. Engem rengeteg minden érdekel, és az után utána megyek is.

Most így visszaolvasva, lehet, hogy írtam pár túlzást, de tiszta szívből örülök, hogy megírtam, és hogy ez másnak ösztönzést, inspirációt és bíztatást adhat. Aki feléri a tudatalattijával a mondanivalÓNK értelmét, az előtt le a kalappal.

Csak, hogy példákat említsek:
Én is rossz voltam matekból, 9-ikben és 10-edik első félévében meg is buktam, nem mellesleg az általános iskolában is 1-es 2-es szinten álltam.

Engem sohasem érdekelt az iskola. Mindig utáltam, gyűlöltem tanulni. De velem valami Isteni csoda történt, és az egyik pillanatról a másikra megvilágosodtam. Megtanultam realistán gondolkozni, és látom, amit más nem. Felismertem, hogy a tudás hatalom.

Sohasem gondoltam volna, hogy most 11-edik osztályban imádni fogok tanulni. Mindenben benne vagyok. Gőzerővel készülök az érettségire, és utána egyetemre fogok menni! Gondoltam volna ezt valaha? Az általános iskolában szorozni is alig tudtam, semmihez sem értettem.

Kis "hülye gyerek" voltam. És emiatt sok mindent elrontottam. De se baj. Ebből lesz a tanulság, amiből pedig az isnpiráció.

Mára szín 5-ös vagyok mindenből, matekból is, emelt szintű példákat oldok meg. Ezen kívül az egyetemi matekban is járatos vagyok. MERT ÉRDEKEL! Rengeteget foglalkozok vele!!! Sokszor beleszakadok, de annyira érdekel és annyira eltökélt vagyok, hogy úgy érzem, hogy bármi sikerülhet.

Rengeteg forrásom van és ha megtörök is, mindig itt van magamnak a pozitívan látó szemüvegen. Meg kell látni az élet szépségeit. Örülni kell a reggeli napsütésnek, egy pohár kávénak. És tenni kell a jövödért.

És akinek nincs elég sütnivalója, az nem érti ezt meg. Sajnálom az erkölcsileg szegény embereket, és a tudás miatt mindig érzek valami szellemi fölényt. Azt, hogy én mennyi mindenben járatos vagyok. Millió de millió dologgal foglalkozom

Köszönöm kNG, hogy pontosan összefoglaltál mindent!!! Nagyon hálás vagyok érte!

Csak annyit modnok végezetül, hogy nem lehet, azt mondani, hogy hülye vagy valamihez, ha más meg tudta csinálni, akkor te miért ne tudnád?

Ha tudsz valamiből jó, sőt, a legjobb lenni, akkor miért nem kűzdesz érte?

Gondolj csak az én, és kNG példájára!

Sok sikert mindekninek az életben.

Egy már 17 éves srác.

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#47) .HUman


.HUman
csendes tag

Szerintem nem kell keresni a miértet. Mert fölösleges. Nem kell olyan dolgon gondolkozni, amit soha nem fogunk megtudni.

Élünk, mert így adódott. Abszolút a véletlen műve, és rajtunk kívül még mennyi ilyen "mű" létezik!

Igen. Kijelentettem, hogy létezik, mert biztos, hogy létezik. Nem kell ehhez tudomány, hogy rájöjjünk, elég a józan paraszti ész és a logika.

|->

A lényeg, hogy élünk, és ha már élünk, akkor ne üljünk tétlenül. Hanem igen is tegyünk a jövőnkért, mert ez nem csak nekünk lesz jobb, hanem az utánunk következő nemzedéknek.

---

Eddig olvastam. Orbitális baromság az egész, saját magadat cáfolod meg.

.

(#48) Adam06 válasza .HUman (#47) üzenetére


Adam06
csendes tag

Amint írtam, jó pár dolgot rosszul írtam.

Ha nem értetted meg a valódi mondanivalóját, akkor sajnálom. :)

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

(#49) .HUman


.HUman
csendes tag

"Csak menni kell, és csinálni. Soha sem feladni. Utána rohangálni, és ha azt gondolod, hogy milyen rossz a helyzeted, akkor gondolj bele abba, hogy van nálad ezerszer nehezebb helyzetben, milliárdszor annyi ember."

Szóval te átgázolsz akárkin, csak, hogy neked jobb legyen? Igazán állati -az erősebb kutya ba.ik stílus-. Belegondolsz, hogy milyen szar is millió+1 embernek, aztán büszkén járod a magad útját, felsőbbrendűnek ítélve magad azáltal, hogy szerencsés helyzetben vagy, mindeközben hirdetve a messiás igéjét a lelki és/vagy anyagi helyzeted/biztonságod megléte mellett.

Folytassam?

.

(#50) Adam06


Adam06
csendes tag

Figyelj! Úgy látom, hogy te félre érted az üzenet lényegét.

Olyan dolgokat bontasz ki egy-egy kommentből, ami arra utal, hogy nem igazán látod át az értelmét, mert más dologról beszélsz.

Az írás lényege, hogy pozitívan állj hozzá a dolgokhoz és ne csak ülj tétlenül, hanem tegyél valamit.

Sajnálom, ha nem érzed át. De erről is volt szó fentebb.

Látom a megrögzött gondolataidat, neked is van problémád, mint mindenkinek. De néha jó engedni a makacsságnak, még ha fáj is vagy ha rossz érzés.

Csak próbáld meg átérezni a lényeget, és ne minden sorban valami beleköthetőt keresni.

Egyébként régen volt már, de azért emlékszem pár fentebb lévő kommentre, és látom, hogy onnan is merítettél motivációt a kommentedhez.

Ne ellenkezz, hanem láss bele a dolgokba. Hidd el, jónak, kedvesnek, megértőnek, toleránsnak lenni jobb, mint önfejűnek és konoknak.

Ha élnek értelmes lények más bolygókon, valószínűleg intelligensebbek, mint az emberek, ezért valószínű, hogy már meg is látogatták a Földet. De hol vannak erre a bizonyítékok? - Pszt! Tudja, itt magyaroknak hívjuk magunkat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.