Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Azért azt megnézem, ha egy ilyen porpisztoly kiviszi azokat a porcicákat is, amelyeket még a kompresszor se vinne ki, mert szőnyegszerűen összeáll a borda és a venti között...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) Z86


Z86
őstag

Hasznos cikk, el is mentettem pdf-be.

(#3) banhammer válasza Zotya84 (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Ahhoz, hogy az általad megénekelt mennyiségű porcica összegyűljön több hónapnyi (akár évnyi) nem takarításnak el kell telnie.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) #16939776 válasza Zotya84 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez akkor ér valamit ha rendszeressen fújogatod, nem akkor amikor már teljesen meglát a vetni a porcicától. Ekkor kell elvinni szervizbe :U

Ekkor már egészben kijön a pamacs, a ventin levő nyíláson keresztül :)

A cikk tetszik, az eleje nagyon hasznos :U

[ Szerkesztve ]

(#5) banhammer


banhammer
veterán

A cikkhez annyit hozzáfűznék, hogy a sűrített levegős flakont érdemes mindig függőleges helyzetben használni, mert vízszintes helyzetben használva fagyaszt a kiáramló sűrített levegő (ami nem is levegő hanem egy gáz elegy, aki kiváncsi, hogy pontosan mi is van a flakonban az elolvassa a flakonon levő cimkét).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Tomcat


Tomcat
őstag

Ezen behaltam: "Amennyiben sikerült a billentyűzetbe morzsázni, akkor azt nem a gomb erősebb lenyomásával kell porrá zúzni, hanem ecsettel kisöpörni vagy sűrített levegővel kell kifúni." :D

Tomcat

(#7) Zotya84 válasza banhammer (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Én nem használok laptopot (nincs, és egyelőre nem is tervezek, mert nincs rá szükségem) , de jó párat szedtem már szét, hogy kitakarítsam, és volt köztük pár hetes is. Csak éppen mint sok másik, ez a hülye is "ágyban párnák közt" - na jó takarón használta, persze valamilyen kemény alátét nélkül... :((( Sajnos az alulról szívós hűtés ilyen körülmények között néhány hét alatt teljesen megtelik, és emiatt még pár hét alatt a paszta is kiszárad. Persze utána csodálkoznak, hogy megsütik a procit. (Jobb esetben csak annyival hozzák hozzám, hogy lassú - CPU Throttling miatt; vagy hogy kikapcsol... :F Persze arra a kérdésre, hogy ágyban van-é használva, mindig az a reakció, hogy a csaj vörösödik a csávója meg: "Ugye megmondtam! - A szereplők lehetnek még ebben a párosításban: feleség-férj, szülő-gyereke /legtöbbször lánya/...)

És az az egészben a legszebb, amikor megmutatom nekik, hogy mi van benne - bár volt már olyan, is akinek megmondtam, hogy akkor ezt most ő fogja onnan kiszedni. :DD

Egyébként a legdurvább porcica az az volt amikor a formája felvette a venti formáját, tehát az egyik oldalon a borda mintája, a másikon meg a lapátok alakja volt. Csak azt sajnálom, hogy nem fotóztam le, hogy meg tudjam mutatni. :W

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) misx


misx
senior tag

Jó cikk és üröm az örömben, hogy nem csak Acer-ekhez használható.
Való igaz, hogy egy notesz jóval kényesebb, mint egy asztali gép, csak persze már a 10-15 évesek is ezt kérnek karácsonyra, úgy hogy nem is tudják komolyan használni, megbecsülni, mert azt hiszik csak játékszer. :W

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

Évi 20-25% kapacitáscsökkenés? Hmm. Én mindig kiveszem az akksit, ha pedig használom, akkor lemerítem teljesen (3% alá). Az akksi 2006-os, mégis ~70% körül van. Oké, nincs sokat használva, szinte mindig töltőről megy.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) .Anakin. válasza Zotya84 (#7) üzenetére


.Anakin.
tag

így van, nem kelleneek évek, hónapok hozzá, hetente fújogatni sűrített elvegővel meg kissé durva kiadás lenne szerintem......
mellesleg szerintem lófaszt nemhoz ki a sűrített levegő, ugyanis mindig van egy kis sarok ahol megbúlyik egy porpamacs....hiába gyilkolja le az ember a venti előtt lévő adagot, arról a pamacsról hipergyorsasággal építkezik ujra a porszőnyeg........
szerintem csak a szétszedés a megoldás........ha meg matrica utba van akkor szervízbe kell vinni érte....

(#11) HDCheyenne


HDCheyenne
csendes tag

Acer és más gépek tisztításához konkrét leírásokat (képekkel együtt) a Gépember naplójában találhattok :)

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.