Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Már elérhetőek egy ideje ezek a gépek, és nagyon szemezgetek velük. Szerintem nagyon eltaláltak egy nem is kicsi piaci rést velük. A játékra (is) alkalmas notebookok között nézelődve úgy tűnik, hogy a GTX960M a legerősebb, még viszonlyag vékony gépházban hűthető diszkrét VGA. Minden gép, ami ennél erősebb VGA-val munkálkodik, lényegesen komolyabb hűtést igényel, és a GTX970-980M-es gépek ebből (is) adódóan lényegesen többe kerülnek, ha tudják mind a következőket:
- FullHD IPS panel;
- legyen 17.3-as verzió is elérhető;
- nem tulcsicsázott, túlhangsúlyozottan GAMER megjelenés;
- 3 év garancia (ez egészen kivételes);
- M.2 SSD + HDD

Ha ilyen paraméterekkel keres valaki gépet (mint például én), szinte minden más elvérzik 400.000.- Forint alatt - akár ASUS, akár Lenovo - más meg nemigen kínál érdemi alternatívát.
Ami ennek a gépnek valamelyest hátránya: nagyon körülményes a hardverhez hozzáférni (lehet, hogy nem is lehet, csak garanciavesztéssel), illetve a műanyag felületek kényesek tudnak lenni.

Egyébként meg szupi. Volt már vagy 3 Acer gépem, a mostanit úgy 3 éve vettem, hibátlanul működik - eltekintve egy-két apró, inkább bosszantó BIOS-hiányosságtól, amikkel azért együtt lehet élni.

Egy kérdés: tudja-e valaki, hogy mi a helyzet az M.2 felülettel? Most akkor standard SATA vagy PCI-E, és ha PCI-E, akkor X2 vagy X4? NVMe-támogatás? Nagyon megköszönném, ha valaki ezt PONTOSAN meg tudná mondani. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.