Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Újabb grillsütő notebook :W

5ft-ot nem adnék az ilyen ipari hulladékért!

Garantáltan kifingik a vga a garancia lejártát követően 2 nappal :W

80-85 fokos cpu 75-85 fokos vga f@ck yeeeah !!!

[ Szerkesztve ]

(#2) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Már elérhetőek egy ideje ezek a gépek, és nagyon szemezgetek velük. Szerintem nagyon eltaláltak egy nem is kicsi piaci rést velük. A játékra (is) alkalmas notebookok között nézelődve úgy tűnik, hogy a GTX960M a legerősebb, még viszonlyag vékony gépházban hűthető diszkrét VGA. Minden gép, ami ennél erősebb VGA-val munkálkodik, lényegesen komolyabb hűtést igényel, és a GTX970-980M-es gépek ebből (is) adódóan lényegesen többe kerülnek, ha tudják mind a következőket:
- FullHD IPS panel;
- legyen 17.3-as verzió is elérhető;
- nem tulcsicsázott, túlhangsúlyozottan GAMER megjelenés;
- 3 év garancia (ez egészen kivételes);
- M.2 SSD + HDD

Ha ilyen paraméterekkel keres valaki gépet (mint például én), szinte minden más elvérzik 400.000.- Forint alatt - akár ASUS, akár Lenovo - más meg nemigen kínál érdemi alternatívát.
Ami ennek a gépnek valamelyest hátránya: nagyon körülményes a hardverhez hozzáférni (lehet, hogy nem is lehet, csak garanciavesztéssel), illetve a műanyag felületek kényesek tudnak lenni.

Egyébként meg szupi. Volt már vagy 3 Acer gépem, a mostanit úgy 3 éve vettem, hibátlanul működik - eltekintve egy-két apró, inkább bosszantó BIOS-hiányosságtól, amikkel azért együtt lehet élni.

Egy kérdés: tudja-e valaki, hogy mi a helyzet az M.2 felülettel? Most akkor standard SATA vagy PCI-E, és ha PCI-E, akkor X2 vagy X4? NVMe-támogatás? Nagyon megköszönném, ha valaki ezt PONTOSAN meg tudná mondani. :B

(#3) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Ennyiért Alienware-t kapsz.. Nem szutyok észert....

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#4) tsi válasza ZewaDeluxe (#2) üzenetére


tsi
tag

Holnapig várj, akkor megyek be egy 17"-os példányért, igaz hogy "csak" i5-6300HQ példány, de gyárilag SSD-vel és 1TB-s HDD-vel. Majd tudósítok :)

(#5) Ric4m0nd válasza ZewaDeluxe (#2) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Bátran tudom ajánlani. Cimborám vett ilyen készüléket két hete és nagyon elégedett vele. Dying Light-ot hajtottuk rajta és remekül teljesített. Meggyőzött engem is, úgyhogy beruházok majd egy két hónapon belül.

Előtte Lenovo Y50-70 notebookom volt, de anyagminőségben, kinézetben sokkal szofisztikáltabb a Nitro, mint egy üzleti modell.

(#6) big-J


big-J
őstag

95 fok!!! Nekem is 860m van benne, sosem lat 82 folottit. Es csak egy ventis! Hogy a viharba sikerult ezt?

(#7) Daywalker válasza ZewaDeluxe (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

M.2 tudástár

big-J: a proci annyi, nem a VGA, az 85 körül van.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez is lesz linux-szal?

(#9) ZewaDeluxe válasza electrodoki (#3) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

(#3) electrodoki: Hol? Tényleg kíváncsi lennék, mert ITT például nincs félmillió alatt.

(#4) tsi: Nagyon köszönöm, tényleg jó lenne tudni, hogy mit tud az alaplap, vagyis tud-e egyáltalán a gép és a BIOS/UEFI mit kezdeni mondjuk egy Samsung 950 Pro-val? Nem olyan nagy tragédia, ha nem, de ha igen, akkor hanyatt-homlok rohanok is vásárolni... :U

(#5) Ric4m0nd: Nagyon köszi a kiegészítést, öröm hallani, hogy testközelből sem okoz csalódást.

(#6) big-J: két ventilátor dolgozik benne. Amúgy az első szériáról írtak itt, a Prohardver-en régebben egy cikket, és ott is az volt a konklúzió, hogy jobban jársz egy i5-ös verzióval. A 960M-et szépen kihajtja az i5-ös is, tehát ha nem kell az i7-es teljesítménye mondjuk rendszeres videó-vágáshoz, vagy egyéb számításigényes munkához, akkor az i5-öst könnyebben kiszellőzteti a rendszer.

(#7) Daywalker:köszönöm a linket, de a kérdésem elsősorban arra irányult volna, hogy a frissített Nitro-sorozatban található M.2 csatlakozó milyen specifikációval bír. Több verzió van ugye, és nyilván akkor lenne igazán izgalmas a dolog, ha tudná a PCIEx4-et NVMe-támogatással együtt. De lehet, hogy csak X2-es... Vagy még egyszerűbb... No, de ha szerencsénk van, akkor tsi kolléga holnap alaposan megvizsgálja a teljesítményt... :)

Ami engem érdekelne az az Általad linkelt cikkben a következőképpen olvasható:
"...az M.2 slothoz már maximum 4 darab, bármilyen szabványú PCI Express sáv vezethető ki, melyek mellett lehetőség van például USB 2.0/3.0 és SATA 3.0 csatlakozási pontok alkalmazására is. Utóbbiból kifolyólag egy M.2 formátumú SSD egyaránt csatlakozhat PCI Express, illetve SATA csatolón keresztül is a rendszerhez. A SATA csatoló gyakorlatilag ugyanazt kínálja, mint az mSATA vagy a szabvány alaplapi csatlakozó, ergo ilyen esetben legfeljebb 6 Gbps-os tempó érhető el. A PCI Express ezzel szemben jóval nagyobb elméleti maximális tempót nyújthat, ugyanis négy, a 3.0-s szabványnak megfelelő sáv esetében akár 3940 MB/s-os tempó is elérhető, míg két ilyen sávval értelemszerűen "csak" ennek a fele.

[ Szerkesztve ]

(#10) Grisa válasza ZewaDeluxe (#9) üzenetére


Grisa
csendes tag

Benne van a cikkben a válasz a kérdésedre.

"a 256 GB-os LiteOn M.2 SSD is csak SATA felületen kommunikál"

(#11) electrodoki válasza Grisa (#10) üzenetére


electrodoki
aktív tag

El sem olvasta, csak okoskodik a megmondó kapitány..

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#12) ZewaDeluxe válasza Grisa (#10) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Tisztelt Hozzászóló: az Általad idézett mondat ugye így kezdődik:

"Ebben a modellben még nincs RealSense kamera, sem 4K-s kijelző, sőt a 256 GB-os LiteOn M.2 SSD is csak SATA felületen kommunikál".

Ha figyelmesen olvas az ember, akkor ebből akár még arra is következtethetne, hogy más modellekben lehet másként is a sorozaton belül.

(#11) electrodoki: Gratulálok édes fiam! Egy életre elvetted a kedvem attól, hogy Prohardvert olvassak, és több hozzászólást olvassak bármelyik fórumán. ...És ne aggódj, attól is, hogy írjak.

(#13) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nekem épp tegnap szállították ki a Nitrot(i5-6200U, gtx 950m verzió) . Előtte kb. másfél évig egy Macbook Airem volt, de eladtam, mert nem tetszett a rendszer.
Nagyon sokat nézegettem hogy mit vegyek, mert egyetemen is akarom használni, viszont néha játszani is akarok vele. Sokat böngésztem és sok tesztet végigolvastam a notebookchecken, mire eldöntöttem, hogy ezt akarom. Majdnem megvettem egy Lenovo T440s-t, de aztán végül meggondoltam magam, mert nem tudnám megszokni a számomra nem túl szép Lenovo dizájnt.
Aztán gondolkodtam, hogy milyen gyártók vannak még, Asus Zenbook szériát kilőtem a sok törő zsanér végett(plusz láttam róla egy videót a youtube-n hogy a srácnak pár órányi játék után másnapra meghalt az alaplap), Dell XPS drága, HP felső kategóriás gépei szintén drágák, Lenovo Yoga nem lett volna rossz, de alacsony a fényerejük külső használathoz(vagy épp valami más), aztán valahogyan rábukkantam erre.

Egyelőre azt kell hogy mondjam hogy nem bántam meg! Az Airhez képest ami visszalépés lehet számomra az a súlya, a Touchpad(hozzáteszem, kellemesen csalódtam a Touchpadben, sokkal rosszabbat vártam), meg az üzemidő. Ezeken kívül viszont szerintem mindenben előrelépés volt a váltás!
Az SSHD-val ami benne van, szintén elégedett vagyok! Én normál használat alatt őszintén szólva nem sok különbséget vettem észre az SSD-vel összevetve, ami a Macbookban volt, csak az igen nagy fájlok másolásánál tűnik fel a különbség.
Az üzemidő netezéssel 6 óra ahogy a notebookcheck teszt is mutatta, tehát hozza az elvárható szintet.
A hangszórója valami hihetetlenül jól szól. Nem mondom, a Macbook is baromi hangosan szólt, de ez még annál is hangosabb és (szerintem) némi basszust is hallani.
A fényerő megfelelő, előbb kivittem tűző napra és körbeforgattam. Csupán egyetlenegy szögből volt nehezebben látható a képernyő(ahol közvetlen hátulról sütött a nap), a többiből olvasható volt.

Nemsokára játékokkal fogom letesztelni, kiváncsi leszek mit fog gurítani! :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) electrodoki válasza ZewaDeluxe (#12) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Remek :DD Este aludni sem fogok tudni :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#15) Aprósólyom válasza electrodoki (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

280k-ért nem kapsz alienware-t, pláne nem GTX 960m-el. Ha az Acer számodra szutyok, akkor nem ismered a jobb szegmensét, csak a low-end kategóriát. Én pl. nem szidom az elitebook-ot gyártó HP-t, csak mert gyártott anno hulladék 510-es szériát is.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#16) Aprósólyom válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nekem Acer Aspire V3-m van. I5 procival, 840m VGA-val. Azt tudom mondani, pár hónap használattal, hogy valószínűleg nem fogsz csalódni a gépben. Én nagyon elégedett vagyok vele. A rokonok ősrégi kb. 6 évig nyüstölt TravelMate gépe után döntöttem úgy, hogy bizalmat szavazok egy nem alacsony kategóriás Acer-nek. Van mikor hosszú órákat játszok CS:GO-val, bírja a gép. A hybrid HDD+8GB SSD-t a Win 8.1 ki is használja, pikk-pakk betölt a rendszer, háttérvilágítású bill kellett, mert a Thinkpad és Elitebook-ok után hiányzott volna valami hasonló megoldás.
És igen, én is meglepődtem, hogy notebook kategóriában milyen jól szólnak a beépített hangszórók. Hi-Fi szemel természetesen xar, de ha már egy egyszerűbb youtube videó jobban szól, már annak örülök. Valamiféle alsóbb tartomány is jön belőle, nem csak az tipikus kihangosított telefon effektus, mint a legtöbb notebooknál.

Jevons paradox

(#17) Aprósólyom válasza big-J (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok. Én sajnálatosa nem találok a BIOS-ban arra opciót, hogy folyamatosan magas fordulaton lehessen hajtani a ventiket. (Acer Aspire V3) Pedig a légáramlaton lehet érezni, hogy ennél jóval többet tudhatnak a ventik, mint amit produkálnak játék alatt.

Jevons paradox

(#18) Aprósólyom válasza ZewaDeluxe (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csak azért, mert más nem tudja a "száját" megfelelő módon használni, ne magadat büntesd.

Jevons paradox

(#19) electrodoki válasza Aprósólyom (#15) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Én a majd 500ezres változatra gondoltam, mert van olyan is belőle! Valamint mivel javítok ilyesmit, és acer-rel van tele a lakás, had mondjak már véleményt... Ja, meg persze samsung-gal...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#20) #06658560 válasza electrodoki (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Családban van több alja kategória Acer, mindegyik bírt minimum öt évet. Pedig vigyázva nem volt rájuk, az enyém elég komoly utaztatást is el kellett viseljen.

(#21) tsi válasza ZewaDeluxe (#9) üzenetére


tsi
tag

Elnézést kérek hogy csak most jelentkezek, de tegnap akadt némi személyes ügyem is, és csak későn értem haza. Ráadásul, mivel nem akartam kalózkodni, ezért a Win7 Pro telepítéssel kellett kezdenem és driver vadászattal. (volt még egy jogtiszta példányom régebbről szerencsére, amiből időközben aztán Win10 lett :) )

A Win7 esetében minden működik, a hangot kivéve, és úgy tűnik hogy az nem is fog, mivel Intel Smart Sound rendszer, és az ha jól tudom nem támogatja a Win7-et. Szóval akit nem zavar a némaság annak még jó lehet.

BIOS: nagyjából semmit sem lehet állítani, csak jelentéktelen dolgokat. Dátum, D2D Recovery, Wake On Lan, Touchpad (normal/enhanced), na meg a Boot Mode (UEFI/Legacy), illetve a boot sorrend...

SSD: sajnos az enyémbe is sima került, nem NVMe-s példány, szóval nem tudom megerősíteni hogy mit tud amúgy az m2 slot :(

Ez egy SAMSUNG MZNLF128HCHP. AS SSD szerint:
seq: 472,79/126,6
4k: 8,83/26.23
4k64: 85,51/27,53
at:0,259ms/0,140ms

Összehasonlítva egy 6 éves HP Pavilion DV7-ben lévő Kingston SV300S37A120G-vel

seq: 243,62/109,76
4k: 8,19/29,75
4k64: 92,96/76,38
at:0,348ms/0,537ms

A Geforce-ot nem próbáltam, és nem is nagyon fogom használni, alapvetően munkára vettem a gépet. Így viszont megvan az az előnye hogy 95%-ban hangtalan... és szinte egyáltalán nem melegszik. Kicsit megijedtem elsőre, mert a Win7 telepítése után az akku ikonnál érdekes dolgokra lettem figyelmes, azt írta hogy tanácsos lenne az akkucsere. De feltöltöttem maxra, meg le is merítettem, újra meg újra a telepítések során, jelenleg 75%-nál 3 óra 48 percet ír.

Alapvetően nem csalódtam, majd ha letelik a 3 év gari, akkor lehet bepróbálkozok egy másik SSD-vel, de remélem addig sem lesz probléma. Teljesen kikapcsolt állapotból 20s alatt bejön a Windows, kb 30s mire mindent (vírusirtó, és egyéb autorun progik) betölt.

Ha van konkrét progi amivel szeretnéd hogy megnézzek valamit, akkor írj és jelentkezem.

(#22) Aprósólyom válasza electrodoki (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De akkor sorold kérlek, hogy milyen típusokkal van tele a lakás. A "szutyok észer" az nem vélemény. Akkor példámból indulva és logikáddal élve a HP noteszek általánosságban rosszak? Nem mondhatnánk. Azért, mert gyűjtöd a lakásodban a hibás Acer laptopokat, az nem jelenti, hogy a világon minden Acer rossz.

Jevons paradox

(#23) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nos volt időm letesztelni a notebookot különböző játékokkal, itt van néhány FRAPSszel mérve(i5-6200u, gtx 950m, 8 Gb dual channel ram):
Call of Duty Modern Warfare 2 40 - 60 Fps Ultra
Call of duty Black Ops 60 Fps stabil Ultra, Textúrák minősége: automatikus
Call of Duty 2 Multiplayer 90 Fps, ultra
Crysis 2007 25 - 40 Fps High
Tomb Raider 22,8 Fps átlag Ultra, TressFx on!(a beépített benchmarkkal mérve)
Kholat 30 - 40 Fps Low(de 1920X1080), élsimítás maxon
Mafia: The City of Lost Heaven 60 Fps stabil, ultra

Először coolerpadra tettem, mondván biztosan fűteni fog. Aztán levettem, hogy kipróbáljam az nélkül, mennyire melegszik. Hát ha hiszitek, ha nem, nem melegszik! Nem erre számítottam :) Megtapogatva a felső billentyűsor felett is csak langyosnak éreztem(tudom hogy furán hangzik, de játszottam rajta így legalább 1 órát Kholattal ami tényleg egy hardverigényes játék). Egyébként a ventilátor sem hangos. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#24) tsi


tsi
tag

Engem eléggé besz@ratott... Mivel ugye szükségem volt a Pro-s Windows-ra, így a 7-es telepítéssel kezdtem és azt frissítettem le 10-re. A Win7 telepítés után kicsit furcsának találtam, hogy azt írja hogy "Javasolt a telepcsere", de gondoltam feltöltöm aztán majd meglátjuk. Szépen felment rá a Win10, mindent be is állítottam, szépen belaktam a gépet, aztán jött a fekete leves. kb 27-28%-nál nemes egyszerűséggel kikapcsolt. Semmi alacsony a töltöttség, csak paff és totális sötétség. Ha ezek után rádugtam a töltőt és elindítottam, akkor meg azt írta hogy 0%-ról tölt. Gondoltam magamban: na szépen vagyunk, nem kivehető az akku és már félig döglött egy vadi új gépnél. A BatteryInfoView (nem tudom mennyire szolgáltat megbízható infókat) azt írta hogy kb 70%-os az akku. Gyorsan felhívtam a szervizt hogy mi lehet a gond, és első körben egy újratelepítést javasoltak... Némileg kételkedve, de megcsináltam - így legalább át is váltottam UEFI-re - és csodák csodája, azóta normálisan működik az akku, kb 4-4,5 óra folyamatos munkát bír. Némileg értetlenül állok a dolgok előtt, de örülök hogy rendben jött.

Nálam teljesen "hideg", még a langyosig sem nagyon jut el (mondjuk a GeForece még nem sokat ment :)), a ventilátorokat pedig menet közben nagyon ritkán hallom dolgozni. Szóval nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.