Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) huskydog17 válasza WonderCSabo (#98) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

De ha egyszer a az adott minták között semmi különbséget sem hallok, akkor irkálhat bármi különbséget a progi, nincs értelme (az én álláspontom szerint). Na mindegy, részemről lecsekkoltam a mintákat és az eredményeket leközöltem.

Amúgy respect a cikkért!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#102) kpal


kpal
veterán

Ez király cikk. :R

(#103) WonderCSabo válasza huskydog17 (#101) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A progi nem ír semmilyen különbséget.

Csináld meg a tesztet, és rájössz, miért jó az.

kpal: Köszi, bár a tesztek nélkül mit sem ér. ;)

(#104) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tényleg, most jut eszembe megkérdezni, hogy honnan lehet megtudni, hogy most melyik minta melyik, vagyis hogy melyik az AC3, a DTS illetve a Lossless?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#105) dabadab válasza detroitrw (#100) üzenetére


dabadab
titán

"és kimondta hogy nincs a másikba?"

Te.
Ezek után tényleg nem nagyon látom értelmét további vitának.

DRM is theft

(#106) dabadab válasza huskydog17 (#104) üzenetére


dabadab
titán

"honnan lehet megtudni, hogy most melyik minta melyik, vagyis hogy melyik az AC3, a DTS illetve a Lossless?"

Gondolom WonderCSabo még vár pár napig az eredményekre, aztán elárulja.

DRM is theft

(#107) WonderCSabo válasza huskydog17 (#104) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg sehonnan pont ez a teszt lényege...

Itt az a kérdés, meghallod-e a különbséget.

Egyébként onnan tudod meg, hogy majd ha már lecseng a cikk, beleírom. ;)

dabadab: Ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

(#108) huskydog17 válasza WonderCSabo (#103) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Megcsinálnám, csakhogy ahogy írtam is, nem igazán látok át néhány lépést. A gond a cikk második oldalán lévő harmadik képtől kezdődik. Ahol az A,B,X és Y-al kell variálni. Ott most akkor mit kell nyomjak konkrétan? Ez a rész túl magas még sokadik olvasás után is.

#107: Ja OK.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#109) detroitrw válasza dabadab (#105) üzenetére


detroitrw
addikt

és idéznél abból a szövegből? :C

(#110) orbano


orbano
félisten

"Minden hang analóg hullámok formájában terjed"
Nem, a hang hullámok formájában terjed. Ezt lehet analóg módon tárolni/továbbítani. Analóg valami csak egy másik valamivel lehet, önmagában nem lehet analóg :)

kötözködés off.

A vér nem válik VAZZE!™

(#111) vtechun válasza stevve (#65) üzenetére


vtechun
veterán

hogyhogy? Ati Radeon 5450 elvileg képes HD audió konvertálás nélküli továbbítására, nem ?

(#112) WonderCSabo válasza huskydog17 (#108) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj, ne már, olyan részletesen leírtam. :O

Szóval ott tartunk, hogy kijelölted a 2 samplet és meg van az ABX ablak.

Az első sample A-ként lett betölve, a második B -ként. Tehát vágod a sorrendet.

X és Y is a 2 kijelölt sample, csak véletlenszerű sorrendben.

Nah a feladat az, hogy kitaláljuk mi a sorrend.

2 eset lehetséges:

X az A tehát az első sample és Y a B tehát a második sample

vagy

Y az A tehát az első sample és X a B tehát a második sample.

Játszd le őket a Play A stb. gombokkal, így meghallhatod melyik melyik.

Ha sikerült meghallani a [X is A, Y is B] vagy [Y is A, X is B] gombokra.
- ha az első gombot nyomd akkor szerinted az X az A és az Y a B
- ha a második gombot nyomd, akkor szerinted az Y az A, és az X a B

Ezután kattints a next trial gombra, ezáltal X és Y megkeverődnek, újabb véletlenszerű sorrendbe.
És megint ki kell találnod, hogy melyik melyik.

Mondjuk 15x ismételd meg ezt.

Ezután hasonlítsd össze a 2. és 3. samplet ugyanezzel a módszerrel 15x.

Így járj el a másik két anyaggal is (From Paris, AC/DV)

orbano: Ezt a részt stevve cikkéből vettem át, nyilván arra akar rámutatni, hogy emiatt kell a A/D konvertálás. Egyébként igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#113) huskydog17 válasza WonderCSabo (#112) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Bocs az értetlenkedésemért!

Az miért van, hogy azonos beállítások mellett az ABX-ben sokkal de sokkal hangosabbak a minták?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#114) WonderCSabo válasza huskydog17 (#113) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem pipáltad be a kijelölés utáni felugró ablaknál a 'use replayGain' -t és a 'Use DSP'-t?

(#115) stevve válasza vtechun (#111) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, elvileg tudja, de én az adatlapodból indultam ki, amin 4550 van, nem 5450. :P Az a gond, hogy még mindig nem teljesen evidens, hogy megy és ez nem hardveres gond, driverek+win+lejátszó+codec is kell hozzá.

wonderCsabo:
Persze, a TrueHD-ban igazad van, de itt én most csak arra akartam utalni, hogy lehet úgy érezni, hogy másként hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#116) huskydog17 válasza WonderCSabo (#114) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Persze, hogy nem! Megnéztem a YouTube-on, hogy hogyan is kéne használni ezt a ABX-et és most már világos! :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#117) vtechun


vtechun
veterán

csinalom a tesztet, egyelore fulessel, hat rohadt faraszto :D

elso parosnal 81%-on allok 7 minta utan :D de ez csak egy tok alap plantronics headset :)

[ Szerkesztve ]

(#118) WonderCSabo válasza huskydog17 (#116) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megmutatod a videót? Esetleg berakhatom a tesztbem hátha vki még nem érti.

vtechun: Jaja, e szerint 81 százalék a valószínűsége annak, hogy nem hallod a különbséget, csak tippelsz. ;)

Kösz, a tesztelést! :R

[ Szerkesztve ]

(#119) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, most vagy én vagyok botfülű, vagy nemtom mi van. :N
Audigy1 -> single ended csöves erősítő -> nagy hangfalak, itt igazából az elején feladtam, mindegyik tök faszán szól, nem hallok külömbséget. Ugye itt hozzájön a csövek sajátos torzítása, stb.
Lehet fülessel lenne valami eltérés, azt még megpróbálom, csak az meg a tranyós erősítőmből menne, ha jól néztem, sima, IC-s mini végfokkal a fülesnél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#120) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#119) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amint írtam, egyáltalán nem gond, ha szar eredmény jön ki a teszten. Sőt, ha van időd, mindkettőn megcsinálhatod. :K

Egyébként &rew kollégának köszönhetően újra tudom használni az asztali PCm, majd meghallgatom a különbséget az X-230-ason és az Audigy SEn. :)

A Videoton HiFi ezzel a karival nem tom mennyivel lenne jobb...

(#121) vtechun válasza WonderCSabo (#118) üzenetére


vtechun
veterán

ezt honnan tudja? 2/5 -ot ír, ez mit jelent? nem azt jelenti hogy 7-bol 2x talaltam el ? :D

(#122) huskydog17 válasza WonderCSabo (#118) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Persze. Ez az.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#123) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#120) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eléggé fáradt vagyok, úgyhogy a fényképeket kihagytam...

Avatar: 50% körül, mindháromnál...
2. valami, ott az 1 és kettő között 80-90%, a 2 és 3 között 70%
ACDC: 1 és 2 között 20%, alig találtam el, 2 és 3 között 80-90%, itt elég komolyan hallható az eltérés. Majd kivi leszek, melyik mi.
5-öt néztem mindnél, ennyire volt most erőm.
78-as Pio erősítő, hozzá legalább 10 éves Sony, cd250 Digital Reference füles.

Amúgy fasza az ACDC, imádom! :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#124) vtechun


vtechun
veterán

sample 2_1 vs sample 2_2 , score 3/3 12,5 %, csajom rinyal, most nem tudom tovab csinalni, de elvileg ez mar jelent valamit, nem? :) Ez mar az erositon ment, onkyo tx-sr 308, mission mv hangszett

DTS és AC3 milyen bitrata? (lehet elkerulte a figyelmemet)

[ Szerkesztve ]

(#125) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#123) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Izé, a % minél nagyobb annál rosszabul találtad el. A pontszám meg pont az ellenkezője.

vtechun: Ez azt jelenti, hogy 5ből 2X találtad el.

Pl. 1. eltalálod -50%, hogy tippelsz
2. eltsalálod - már csak 25%, hogy tippelsz, 2/2 eltaláltad
3. elrontdo - megint 50% , hogy csak tippeszl, nem hallod a különbséget.

stb, stb.

A 3 teszt még nagyon kevés, ez még simán beleférhet a mázliba is. 15 teszt már elég jó közelítéssel megmondja, hogy tippelsz vagy sem.

Mindegyik max bitrátán van kódolva, természetesen, ezt majd beleírom.

[ Szerkesztve ]

(#126) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah izé, én a saját találati százalékomat írtam le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#127) PuMbA válasza WonderCSabo (#125) üzenetére


PuMbA
titán

Képet nem tudok postolni,mert Linuxra nincs Foobar.

A lényeg az,hogy nekem az első és a harmadik tesztben mindegyik ugyanúgy hallatszott (tehát ezekben legyen 80-90% az eredményem)
A második tesztben meg egy kis különbséget észleltem a 2. javára,ez legyen 70%. :))

(#128) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#126) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ah, értem tehát az Avatar az 8/15 volt mondjuk.

PuMbA: [link]

Egyébként, oks, és sorry, mindig elfelejtem, h. linuxot használsz. :W

[ Szerkesztve ]

(#129) dabadab válasza PuMbA (#127) üzenetére


dabadab
titán

Ellenben van LinABX :)

DRM is theft

(#130) WonderCSabo válasza dabadab (#129) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ezt találtam, linkeltem feljebb, jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#131) BBéci válasza dabadab (#129) üzenetére


BBéci
titán

Várom válaszod a 99-esre!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#132) dabadab válasza BBéci (#99) üzenetére


dabadab
titán

A "hány master készül" az érdekes kérdés.
Azt pl. konkrétan lehet tudni, hogy a Dark Side of the Moon SACD-n - a kiadó állításávál ellentétben - a CD és az SACD réteg különböző masterből készült (nem túl meglepő módon a CD master volt a gagyibb, nyilván így egyszerűbb volt szemléltetni, hogy az SACD mennyivel jobb :U ), innen kezdve lehet gyanakodni, ha feltűnő különbségek vannak a különböző formátumban tárolt hangsávok között.
A DVD-k DD és DTS sávjai, úgy tűnik, nagyjából megegyeznek, leszámítva két dolgot: egyrészt a konkrét tévedéseket (amikor egy-egy jelenetnél vagy filmnél sikeresen elállítják a hangerőt vagy a szűrést) ill. a DD dialog normalizationjéből fakadó különbségeket (ez kb ugyanaz, mint az mp3-nál a replaygain, alapból minden DD hangsávot 4 dB-lel lehalkít, így az halkabbnak (és - mily egyszerű az emberi hallás! - rosszabb minőségűnek) hallatszik, mint a DTS verzió - kivéve pár erősítőt, amik alapból raknak +4 dB-t a DD hanghoz).

(A szinkronos verzió persze más téma, az tényleg más master, szokott is menni a sírás-rívás a magyar verziók miatt.)

Olyan kiadványról meg nem tudok, ami lenne TrueHD és DTS-HD MA is, ahogy látom te se, szóval annak nincs túl sok teteje, hogy azt tippelgessük, hogy nem létező lemezeket hogyan készítenének, ha lennének :)

DRM is theft

(#133) totya694


totya694
őstag

Hali!
Sok érdekes dolgot olvastam és eddig nem is érdekelt különösebben "csak" az a hang ami hangszóróban megszólalt.Ezzel most is így vagyok mert az a lényeg amit hallunk.
Csak azért koromnál fogva volt szerencsém anno olyan "eredeti" hangokat hallani (mint pl. egy géppisztoly hangja a katonaságnál) ami a filmeken oly mértékbe módosított hangok,hogy az emberek 99%-a fel sem ismerné az utcán hallva mert teljesen más.
A hang stúdiókba a mérnökök egy lövés hangját még telemixelik mély hangokkal mivel a mély hangok megfelelő hangerő hatására megremegtetik az emberekben a belsőszerveket és ez által már lélektanilag is hatással bír az a módosított lövés hang.(persze ezeket a módosításokat a filmek minél nagyobb nézettsége miatt csinálják)
Ha valakinek van a közelében egy lőtér és érez is annyi kíváncsiságot akkor érdemes meghallgatni a különbséget.
Ezzel csak arra akartam kitérni,hogy ha már az "eredeti" hangok lényeges módosításokon mennek át akkor már mi sem az eredeti hangot halljuk.(digitalizálástól és az ide-oda tömörítésektől függetlenül)
Meghallgattam már egy csomó házimozi erősítőt de szép hanggal rendelkezővel még nem találkoztam (pedig ez már nem a furnér dobozba zárt technológia :U

Üdv:Attila

(#134) tdd587 válasza dabadab (#132) üzenetére


tdd587
őstag

Annak idején komolyan támadta is a DD amiatt is a DTS-t, hogy valami hiba folytán volt néhány plusz dB gain a dekódolási folyamat végén, és a hangosabbat valóban jobbnak halljuk.

A másik nagy támadási felület az volt, hogy a DTS nem tudja a normalizálást, amit a dekóderek a "night mode"-hoz szoktak használni, azaz némi dinamika kompresszió árán éjjel sem ébred fel a család, hiába robbantgatnak a képernyőn.

True-HD vs. DTS-MA vs. PCM kérdésben azóta sem találtam meg azt a kiadványt, amit előbb az egyikben, majd később egy másik szintén lossless formátumban is kiadtak.

Viszont úgy látom senki nem 5.1-ben tesztel, hanem sztereóban, nem lehet, hogy ezért a nagy arányú tévedés?

Anyway, várjatok még az eredmények publikálásával...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#135) tdd587 válasza totya694 (#133) üzenetére


tdd587
őstag

De igen, ez egy MM-be való sokmatricás csoda... nem ebből kellene kiindulni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#136) dabadab válasza tdd587 (#134) üzenetére


dabadab
titán

A hangosság/halkság meg a dinamikakompresszió is mind a dialnormból jön.

"Viszont úgy látom senki nem 5.1-ben tesztel"

A HW-igény gondolom betesz a dolognak, "rendes" cuccon csak akkor lehet megcsinálni a tesztet, ha pár éves és vmi magasabb kategóriás erősítő van, ami HDMI-n is fogad hangot (és van is mit rákötni), ilyen elég keveseknek van, az én Sherwoodom is csak SPDIF-et tud. A low-end megoldás (vmi számítógépehez szánt 5.1 szet analóg kimenetre kötve) mondjuk azért sokaknál összejöhet, ilyet akarok én is gyorsan összerakni a teszthez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#137) Daneeka


Daneeka
senior tag

Sztereó cuccal nem érdemes nekiugrani mi? :N

(#138) dabadab válasza Daneeka (#137) üzenetére


dabadab
titán

Eddig mindenki sztereóval ugrott neki :)

DRM is theft

(#139) BBéci válasza dabadab (#132) üzenetére


BBéci
titán

Azért erőltettem a válaszodat, mert szamárságnak minősítetted azt a feltételezésemet, miszerint egy masterről készülnek a különböző hangsávok.
Nem ismerem a szinkronizálás menetét, de kétlem, hogy Hollywoodból Magyorországra küldik a masterszalagot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#140) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mindenféle rendszerrel nyugodtan csináljátok a tesztet! :K

tdd587: Nyugi nem publikálok még semmit, 3-4 teszt van eddig...

[ Szerkesztve ]

(#141) dabadab válasza BBéci (#139) üzenetére


dabadab
titán

A szamárság a lossless formátumok közti minőségbeli különbségre vonatkozott.

DRM is theft

(#142) BBéci válasza totya694 (#133) üzenetére


BBéci
titán

Abban igazad van, hogy a keverésnél dögösebbé alakítják az effekteket, de azért sok esetben közel állnak a valósághoz. Lőttem én is katonaságnál géppisztollyal, testőr kiképzésem során géppuskával, 12-es sörétessel és egy halom kézilőfegyverrel, tudom milyen eredetiben a hangjuk, szaguk, tapintásuk, visszarúgásuk. Amikor lőtéren a szomszédos lőállásokban valaki .357-es Magnummal puffogtat, arcomon hátrafeszül a bőr a légnyomástól, esélyem sincs eltalálni a 25 méterre fellógatott lőlapot. Ezt próbálják érzékeltetni a filmekben. Viszont egy puszta kézzel bevitt balegyenesnek, vagy jobbhorognak az életben nincs mégcsak hasonló hangja sem, mint a filmeken, még akkor sem, ha KO hatású.
Azért egy 799 dolláros erősítőt nem szerencsés felhozni példának. Hallgass meg egy ARCAM AVR500-at, (ilyen van most nálam) vagy NAD T-785-öt (éppen erről írok cikket) mindjárt megváltozik a véleményed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143) vtechun válasza BBéci (#142) üzenetére


vtechun
veterán

ugye számíthatunk tőled is ilyen tesztre, screenshottal? Elvégre nálad olyan rendszerek vannak, amin ki kell, hogy jöjjön a különbség.

(#144) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na results:

Csináltam már ilyen tesztet tehát azt kizárnám, hogy balfaszul kezeltem. :U

Konfig:

Foobar Wasapival ---> Xonar U1 (nincs dsp, meg eq ,etc.) ---> fülhallgató erősítő (saját diy) ---> Sennheiser HD555.

Teszt menete:

Filmeket fél perc alatt átugortam mert nem voltak benne olyan egymás után többször előforduló hasonló elemek mint mondjuk egy cin vagy crash az AC/DC-ben. Bocsi. :B (tehát könnyebnek éreztem egy folyamatosan ismétlődő cinen megfigyelni, hogy mondjuk történik-e valami a magasabb frekvenciákkal mint egy 1 perc alatt egyszer előforduló reccsenésen)

AC/DC: ugyanolyannak hallottam mind a hármat.

Tehát nem igen hallottam semmi különbséget. Volt amikor majdnem egészen komolyan gondoltam, hogy melyik melyik aztán nem találtam el. edit: amúgy AC/DC 2/3-nál valamit érzek csak nem tudom mit.

[ Szerkesztve ]

(#145) BBéci válasza vtechun (#143) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem, ugyanis az első bekezdésnél feladtam, számomra túl bonyolultnak tűnik, ráadásul egy szál mezei laptopommal nem sokra jutnék.
Mint írtam, a lemezeken lévő hangsávok között szoktam váltogatni, azokat hasonlítgatom egymáshoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#146) vtechun válasza BBéci (#145) üzenetére


vtechun
veterán

pedig igazán kiváncsi lettem volna, hogy kihallod-e a különbséget :)

(#147) WonderCSabo válasza Daneeka (#144) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ABX comparator milyen eredményeket adott? Közel 100%hoz?

Amint írtam, ha screensohotokat nem, legalább a szám eredményeket írjátok le.

BBéci: Ne szórakozzatok már mi ebben a bonyolult? Az összes ABX teszt így működik.

(#148) totya694 válasza BBéci (#142) üzenetére


totya694
őstag

Egy ilyenem van de bedobozolva pihen mert nem tetszik a hangja :U
Volt amikor egy Extigy szolgáltatott neki jelet de a kis hangszórók akkor is csak a középfrekvenciát "kiemelve" csérogtak és a mély pedig csak buffogot :B
Pici pénzért vettem egy SABA RS930-at és érdekes ezen a "veterán" rádión zenehallgatás közben telítettnek hallom a hangzást :U

Üdv:Attila

(#149) BBéci válasza WonderCSabo (#147) üzenetére


BBéci
titán

Számomra bonyolult és bennen van hiba, nem a rendszerben. :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150) WonderCSabo válasza BBéci (#149) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vkinek leírtam egy baromi hosszú hszben. Így sem világos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.