Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem is olyan nagy baj.
Több olyan telefonom is volt, aminek a gyári töltőjét soha nem vettek ki a dobozból, mert a fiókban lapul már jó pár darab!

(#2) embe


embe
nagyúr

Csak ezt a sokat fikázott Apple-t majmolja szép lassan mindenki.....Előbb-utóbb.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3) k-adi


k-adi
nagyúr

"Apple mintája láthatólag megtetszett a gyártóknak."


majmolás az megy ezerrel
gg wp
az összes elmehet a 3.14ba :)

(#4) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Alig várom már, hogy a telefon se legyen a dobozban

Am, szvsz nekem sem nagy érvágás, sőt az USB csatit is el lehetne felejteni, normális vezetéknélküli fájlátvitellel, és valami apple féle töltéssel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5) csako


csako
veterán

Nevetséges...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Szakadjanak meg. Majd a Samsung is kihagyja és vehetem meg a gyorstöltőt sokezer forintért... mert nincs itthon parlagon lévő töltő.

Csak halkan jegyzem meg annak, aki tapsikol hozzá: nem lesz tőle olcsóbb a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez tök jó, csak mindegyik telefonhoz másféle gyorstöltő kell.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) k-adi válasza Fecogame (#7) üzenetére


k-adi
nagyúr

lehet így (is) akarnak márkahűséget kiépíteni?

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

A kapitalizmus győzelme a józan ész felett.

Thanos was right.

(#10) DS39


DS39
nagyúr

Várható volt sajnos, a jack elhagyása is hasonló reakciót, majd másolást váltott ki.
Csak látnám már végre, hogy a Xiaomi vagy a Samsung az Apple kisebb méretű telefonjait is másolja. (SE 2020 vagy 12 Mini)
De ezt a trendet valahogy nem akarják átvenni ezek az ázsiai gyártók. :U

#csakapéklapát

[ Szerkesztve ]

(#11) joey04


joey04
titán

A xiaomi mindig is gyorsan "reagált" az apple lépéseire. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) SyMbioTe

Na, mindegyik gyártónak megtetszik, hogy mekkora plusz pénz ebben? :DDD

Amúgy szakadjanak meg, hogy minden ilyen idiótaságot átvesznek. Az Apple meg azért mert kitalálja őket.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13) emvy válasza Fecogame (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

A PD szabvany elterjedesevel ez mar nem kell, hogy igy legyen. Ugyanaz a tolto 15 wattal tolti a telefont, 100 wattal a laptopot, semmi problema.

while (!sleep) sheep++;

(#14) user12


user12
őstag

Önmagával azzal, hogy kihagyja a töltőt a dobozból nem lenne probléma. Ha pl helyette lenne benne mondjuk üvegfólia, tok, jack átalakító vagy akár töltő átalakító (pl. lightning-usbc, microusb-usbc, stb) vagy ilyenek, lehet, hogy nem rokkanna bele a gyártó.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#15) k-adi válasza user12 (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

VAGY olcsóbb lenne? például

(#16) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

A gyengébb minőségű, "találtamegytöltőtafiókban biztosjóleszhozzá" akár még ki is gyulladhat.
Jó lesz ez

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) Tibiajax válasza k-adi (#15) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

és mennyivel legyen akkor olcsóbb? ~5k huf-al?...
és azt megéreznéd, észrevennéd? lenne 219k helyett 214ezer a csúcstelefonjuk?..

hagyjuk már

(#18) janeszgol válasza user12 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak azért baj, mert 3 hónappal ezelőtt még videót is mutogattak, hogy hát náluk van, és jövőre lesz is. Aztán még sincs. Beletojtak a saját szájukba.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Joci10 válasza emvy (#13) üzenetére


Joci10
őstag

Csakhogy (szerintem) ez nem működik. Van amelyik telefon csak 10W-tal tölthető, van amelyik 20W-ot is tud (az én 'Thor-E'-mhez 18W-os a gyorstöltő, ami nagyon nem egy mai telefon), és elképzelhető, hogy jönnek ki a még többel is tölthető telefonok (vagy már vannak is, csak nem követem a gyorstöltési trendeket). Ha mindegyiknél 15W-tal nyomja a töltést, az valahol sok lehet, valahol meg kevés (és ez utóbbi így egy 'fícsört' elveszt azzal, hogy gyorsabban is tölthető lehetne, de csak lassabban lehet). Vagy majd a szabványba bele lesz írva az összes telefon külön-külön, hogy ez ezzel is tölthető, az azzal is, amaz meg amazzal is? Mert akkor meg eljutunk oda, hogy felesleges a szabvány.

(#20) user12 válasza k-adi (#15) üzenetére


user12
őstag

Jelentősen (10-20-30e HUF) úgy se lesz olcsóbb, egyrészt a töltő és kábel bekerülési értéke néhány dollár, másrészt meg már csak azért sem.
Lehet, hogy idén kihoznak valami új készüléket, ami 200k fölött fog indítani, mert egyre jobban kúsznak fel náluk is az árak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#21) emvy válasza Joci10 (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem igy mukodik a dolog. Egyreszt nem a mindenfele sajat gyorstoltesrol beszelek (Xiaomi, OnePlus, etc.). A Power Delivery szabvany ugy mukodik, hogy a telefon (vagy toltendo eszkoz) megbeszeli a toltovel, hogy a tolto mekkora teljesitmenyt kepes leadni, a telefon megmondja, hogy oke, akkor nekem X feszultseg kell, es kb. Y aramot fogok felvenni majd (a felvett aram nyilvan hullamzik), ezutan a tolto leokezza, es odaadja a teljesitmenyt. (Ez a valosagban komplikaltabb kicsit, de ez a lenyege.)

Pl. ha a laptopomat bedugom az asztali dokkoloba, akkor szepen kiirja, hogy 100 wattot tud a tolto, ebbol 40-et veszek fel. Ha a parom laptoptoltojebe dugom az en laptopomat, akkor latja, hogy ez egy 65 wattos tolto, ennek megfeleloen szinten 40-et vesz fel. Ha a sajat 30 wattos toltojebe dugom bele, akkor 30-at. Ha a telefont dugom a 65 wattos toltobe, akkor 18 wattot. Stb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#22) Tüzi

Valami olyasmi érzés fog el, mint amikor Musk barátunk autógyártó cége inaktiválta a robotpilóta opciót egy olyan autóban, amit valaki megvett az első tulajtól... fél év múlva ezt megtudta a gyártó, és távirányítással kikapcsolta a fícsőrt, és semelyik tulaj nem kapott kompenzációt...

Itt sem az a baj, hogy kiveszik a töltőt (meg a kábelt is majd), hanem az, hogy ettől nem lesz olcsóbb a telefon, vagy ez helyett nem raknak be valamit kompenzálás képp.
A teló ugyan annyi marad (jó esetben), a gyártó meg elteszi a lóvét zsebre/odaadja a részvényeseknek... és ez sok telefonnál nem kevés súly, ami szállítást is olcsóbbá teszi, kisebb doboz is elég, ergo több fér a kamionba, stb.
Alig várom, hogy az új telefonok csomagolása mikor lesz egy bubifóliás boríték :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) emvy válasza Tüzi (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

A Teslas sztori nem ugy van. 1) Veletlenul lett bekapcsolva az auton, nem fizetett erte senki 2) A masodik tulajnak vegul jofejsegbol bekapcsolta a Tesla.

Szoval majdnem stimmel, csak nem osztogatnak, hanem fosztogatnak, es nem Volvokat, hanem Volgakat.
> Alig várom, hogy az új telefonok csomagolása mikor lesz egy bubifóliás boríték

Viccen kivul, ez ezt tokre partolnam. Semmi szuksegem a dobozra.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#24) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hmm. Fogták magukat, és belefostak a saját szájukba. Ügyes!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#25) jerry311 válasza k-adi (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hahahahaha :DDD
Hát persze hogy olcsóbb lesz.
Gyártani, csomagolni, szállítani.
A végfelhasználói ár nem változik, csak a bezsebelt profit.

Ugyanez van az IT cégeknél is amikor Indiába (olcsó keletre) költöztetnek valamit. A végfelhasználói ár nem változik, csak a költségek csökkennek, és a profit növekszik.

(#26) Joci10 válasza emvy (#21) üzenetére


Joci10
őstag

"Egyreszt nem a mindenfele sajat gyorstoltesrol beszelek"
De én meg pont arról. :)
Egy átlag töltő egy átlag telefonnál 'átlagosan' tud tölteni. Ez egy nagyobb aksival rendelkező gépnél hosszú idő. Vagyis ha az az átlag töltő nem tudja az adott cég általi gyorstöltést, akkor bár a dobozban nem lesz (gyors)töltő, de neked majd jó pénzért kell egyet venned, hogy ki tudd használni ezt, mert az átlag töltőre nem akarsz majd várni (pláne ha már hozzászoktál a gyorstöltéshez). És akkor ott vagyunk, hogy semmit nem nyertünk azzal, hogy nem lesz a dobozban töltő (csak a gyártó, aki külön alkatrészként eladhatja drágábban az eddig még egybe adott töltőt).

[ Szerkesztve ]

(#27) emvy válasza Joci10 (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

> Egy átlag töltő egy átlag telefonnál 'átlagosan' tud tölteni. Ez egy nagyobb aksival rendelkező gépnél hosszú idő.

Epp arrol beszelek, hogy amit mondasz, az nem igaz, ha a telefon tudja a PD standardot, amit egyre tobben tudnak. Tehat siman lehet olyan telefont csinalni, ami 100 wattal tolti az akksit egy nem sajat tolton keresztul, pont ugy, ahogy ezt laptopoknal is csinaljak. Pl. az Apple mar PD standardot hasznal, de pl. Samsungokat is lehet tolteni PD-vel, stb.

Ugy kezdtem az elso posztban, hogy "A PD szabvany elterjedesevel ez mar nem kell, hogy igy legyen."

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#28) jerry311 válasza Joci10 (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az átlag telefon, az átlag töltővel USB-C és PD lesz, mert olcsóbb és egyszerűbb a szabványos PD-t beépíteni, mint saját technológiát fejleszteni.

(#29) emvy válasza jerry311 (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemcsak egyszerubb, hanem jobb is a fogyasztonak.

while (!sleep) sheep++;

(#30) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Továbbra is ez jó lépés, sokszor nem is olyan töltőt csomagol a gyártó a készülékek mellé ami ténylegesen ki is tudná használni a gyorstöltés képességét a telefonnak.

És lehet kapni olyan töltőket amik többféle szabványt is támogatnak.

.. én se veszem elő általában a telefonhoz kapott töltőimet ... a V20-am töltője is így járt, de a P40 Lite 40W-os töltőjét is csak kipróbálni vettem elő és visszakerült a dobozba (mert csak 1 portja van, így "felesleges" számomra).
A telefont úgy is egy dokkolóban töltöm (többnyire.. kivéve amikor nem, de abba csak bele kell állítani)... de mivel csak 3-4 naponta töltöm, így "tök mindegy" a sebesség (számomra).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) Juhaszatti válasza DS39 (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Samsung már próbálkozott vele tavaly, annyira nem jött be nekik, annyira nem fogyott, hogy példátlan módon 1 év alatt kivezették a hivatalos kínálatból. Sőt, inkább egy még nagyobb opció került a helyére az Ultra formájában.

A Mini is rosszul fogy, szóval könnyen lehet, hogy ezzel a "trenddel" jó darabig nem is fog más foglalkozni.
[link]
[link]
[link]

(#32) vmarci21 válasza user12 (#20) üzenetére


vmarci21
tag

Viszont majd jelentősen növelheti a vezeték nélküli mobil-kiegészítők piacát.. [link]
A lépéssel egyidőben pont ezen három cég között kezd el kiéleződni a verseny a vezeték nélküli telefonkiegészítők piacán.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#33) DS39 válasza Juhaszatti (#31) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy a Mini és Pro Max később lett csak megvásárolható, mint a sima, és Pro, én azért ezt az "óriási bukást" még korai kijelentésnek érzem, így 1,5-2 hónap elteltével.
az SE 2020 viszont sláger termék, persze az olcsóbb is jóval.

mindenesetre ja, a Samsungnál volt egy, S10e, csak épp elég drága volt, egy jó árasított Xiaomi azért eggyel bepróbálkozhatna, ott az SE sikerére számítanék. (150k vagy alatta kategóriában)

[ Szerkesztve ]

(#34) ztoldy


ztoldy
senior tag

Réges-régen még az volt a mondás, hogy minden telefont csak a saját töltőjével töltsön az ember, mert azzal biztosan nem lesz baja. Minden telefonhoz más-más áramerősséget leadó töltő volt. Nem tudom mennyit fejlődött ezen a téren az elektronikus része a telefonoknak lehet, hogy simán lekezelik az erősebb töltőt is és nem lesz baja a készüléknek vagy az akkunak.
Ahogy már többen írták a piac is egyre tagoltam 10, 20, 60, 100, 200W-os töltésű készülékek.

Használtan lesz mókás eladni a telefont, majd oda kell írni, hogy töltő nincs, mert a gyártó eleve nem adott, vegyél magadnak egy tetszőleges Blitzwolf-ot vagy amit akarsz.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#35) aprokaroka87 válasza ztoldy (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor innentől kezdve ez a szabály már érvényét kell hogy veszítse.

(#36) DraXoN válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem innentől, ez már vagy 15 éve is "rezgett", de azóta teljesen semmi értelme, hogy usb-ről tölt kb. az összes.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) janos1988


janos1988
addikt

Inkább egy dokkolót adnának ki a gyártók, hdmi, usb kimenettekkel, hogy lehessen a telefont a tvre kötni, egérrel és billentyűzettel, meg külső hddvel.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#38) Joci10 válasza emvy (#27) üzenetére


Joci10
őstag

Nem kötekedésképp írok, de ilyan érzése lehet az egyszeri olvasónak - ezért előre is elnézést (és ezért raktam most már off-ba az írást). Viszont a második hozzászólásod második mondata azzal kezdődött, amire reagáltam, és azért reagáltam azt, amit, mert azt írtad, amit idéztem is. Vagyis hogy eleve leszedted az egészről a gyorstöltést, mint lehetőséget, most meg már azt mondod, hogy a gyorstöltések is le lesznek kezelve a szabványba, és a noti töltési sebességével töltik majd a telókat is (jut eszembe: az én telómnál a 18W-os gyorstöltés esetén a töltőfej is, meg a telefon aksija is elég meleg tud lenni, mi lehet 100W esetén?). Ez nekem egy kis ellentmondás. De lehet, csak valamit nem értek. :)
Ráadásul, mint említetted is, a gyorstöltést külön kellene kezelni a 'sima' töltéstől, mert a sima töltést lehet szabványosítani, és erre csinálhatnak olyan aksikat a telefonokba, amik ezt tudják; de bele lehet tenni olyan gyorstöltési lehetőségeket, amiket a szabvány nem ismer (egyrészt hogy elmondhassák a gyártók, az övék ezt is tudja; másrészt meg hogy plusz bevételeik legyenek az alkatrészekből (mint a nyomtatógyártóknak a patronokból)). És itt van a kutya elásva. Legalábbis szerintem. De aztán majd meglátjuk.

(#39) emvy válasza Joci10 (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem erted szerintem.

> a gyorstöltést külön kellene kezelni a 'sima' töltéstől, mert a sima töltést lehet szabványosítani

a lenyeg az, h a gyorstoltesre is van mar letezo szabvany, az Apple meg a Samsung mar eleg szeleskorben tamogatja, es ugyanarrol a toltorol tud gyorstolteni a Lenovo, Dell, Apple laptop, meg az iPhone meg Galaxy is ..

while (!sleep) sheep++;

(#40) Joci10 válasza ztoldy (#34) üzenetére


Joci10
őstag

Én úgy tudom, az erősebb töltést nem bírják az akkuk, így alacsonyabb szinten töltenek. Ha a szabvány 10 vagy 20 W-ot tud adni, de a te cuccod a 18W-ot tudná, akkor 10W-tal lesz töltve. Nem 20W-tal (mert azt nem bírja az aksi), nem 18W-tal (mert azt a fej nem ismeri), hanem 10W-tal (mert az a legkisebb közös lehetőség).

(#41) embe


embe
nagyúr

Én egy ilyen BlitzWolf® BW-S6 -t használok a telókhoz, és más eszközökhöz itthon. Igaz a gyorstöltő aljzatot csak akkor használom a telóhoz ha valóban sürgősen fel akarom tölteni. Eddig hibát nem tapasztaltam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42) Yeffy válasza Joci10 (#40) üzenetére


Yeffy
veterán

ez engem is erdekelne, h tenyleg igy van?
marmint a peldanal maradva, nyilvan a 18W-ot nem fogja 20W-al tolteni, de 18-al sem, csak 10-el?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#43) hyperspace


hyperspace
őstag

Az adapter elhagyás az nem EU-s szabályozás miatt van? Vagy az csak a kábelre vonatkozik majd?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#44) dtracer válasza emvy (#39) üzenetére


dtracer
tag

1. A "mindenféle saját gyorstöltés" is ugyanúgy működik, hogy az eszköz és a töltő egyeztetik a töltési áramot. Erre azért van szükség, mert

2. az akkumulátorok üresen jobban tölthetőek. Gyakorlatilag 50%-ig mehet a teljes kapacitású gyorstöltés, onnan vissza kell venni a teljesítményt, mert az akkumulátor elkezd melegedni, és fel is robbanhat. És az utolsó pár százalék feltöltése tart a legtovább, mert azt csak kis teljesítménnyel lehet.

3. Mindezt komplikálja, hogy hiába tudná a készülék és a töltő is az adott teljesítményű töltést, ha a kábel nem elég vastag, ezért fizikailag nem lehetésges rajta adott áramerősségnél nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#45) ddekany válasza dtracer (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Ha a töltő meg a töltött készülék is támogatja a PD-t, akkor ugye minden csodás. De ennek manapság mennyi a gyakorlati esélye? Gondolok itt a "talált" micro USB kábeles adapterekre, amiknél a franc se tudja már mivel kaptad (vagy ha igen, akkor sem tudod mit valósít meg), és aztán ott a random telefon/tablet, amire rádugod. Remélem, hogy a legrosszabb esetben is csak lassan tölti, mint a szokványos számítógép USB-re kötött kábe (persze elvileg az is tudhatna PD-t, ezt se tudom mennyire gyakori), és nem megy tönkre semmi.

[ Szerkesztve ]

(#46) DraXoN válasza ddekany (#45) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem megy tönkre semmi ha a töltő nem zárlatos. nem egyből pl. 12V 5A-t kezd "beletólni", hanem "alulról" kezdi a táplálást majd "egyeztetés" után (ha kap választ a töltő a kérdésre), vált töltési szabványt.
Egy univerzális töltővel ami támogat többféle protokolt, akár mind1 is lehet a telefon eredetileg "mit is támogat", lehet tudni fog gyorsabb töltés nyújtani a töltő (ha a kábel is engedi).. HA a kábel az akadály attól még a telefon ki írja majd (hogy ha jó a kábel lesz gyorstöltésed, de nem ezzel a "vacakkal"... vagy valami ilyesmit, a Huaweim legalábbis már szólt emiatt :D, ikeás Type-C kábelt nem találta elég jó minőségűnek, hogy a gyorstöltést engedje rajta át).
direkben a töltők általában 5V és típustól függően 0.5-2.5A-t adnak csak alapból, onnan feljebb csak szoftveres jóváhagyás után lép.

De egy jó Baseus vagy Blitzwolf töltő többféle szabványt is támogathat.. nekem pl. ez van (eddig nem volt olyan készülék amit ne töltött volna "gyorsan", persze olyan extrém sokminden nem fordul meg nálam.. de még laptopot is tölt): [link]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) emvy válasza DraXoN (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

A fali adapter nem aramgenerator, te is úgy beszélsz róla, mintha az lenne.

while (!sleep) sheep++;

(#48) Noukoum válasza Tüzi (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Valami olyasmi érzés fog el, mint amikor Musk barátunk autógyártó cége inaktiválta a robotpilóta opciót egy olyan autóban, amit valaki megvett az első tulajtól... fél év múlva ezt megtudta a gyártó, és távirányítással kikapcsolta a fícsőrt, és semelyik tulaj nem kapott kompenzációt...

Sajnos így működik a média, a címet elolvassuk és aztán levonjuk azt amit. Egyik tulaj sem fizetett az autopilotért, csak a szoftverfrissítés után véletlen benne hagyták annak a tulajnak aki használtan vette az autóját. Neki nyilván nem tetszett amikor elvették az ingyenkenyeret.
Szóval ha lehet ne terjesszünk nem igaz dolgokat, köszi :).

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) DraXoN válasza emvy (#47) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

he? hol?

abszolút nem akartam így beszélni róla, ha az lenne működne anélkül is, hogy bedugnám bárhova...

attól még van olyan töltő ami többféle szabvánnyal is megbírkózik és egyáltalán nem tartom rossz ötletnek, hogy a gyártók akkor "minek" adjanak olyan fajtát ami csak X chipsettes készülékkel működik jól együtt.

De ettől még bármilyen töltővel, bármilyen készülék tölthető ha USB-A vagy Type-C kimenete van (csak kábel kérdése)... maximum lassabban tölt (vagy kb. pont annyival mint ha számítógép USB portjába dugnánk a készüléket).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#50) emvy válasza DraXoN (#49) üzenetére


emvy
nagyúr

Az aramgenerator jelentese az, hogy az eszkoz vezerli, hogy mennyi kimeno aramot ad le. Ez nem igy van, a telefon veszi fel az aramot, nem a fali tolto adja le. A toltest a telefonban levo aramkor vezerli, nem a fali tolto.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.