Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DraXoN válasza emvy (#50) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

csak a töltő képes váltani különböző töltési feszültségek (és áramerőség) között, ha nem így lenne akkor nem volna mit vezérelni, ezek nem csak némi tekercsek benne, hanem kb. konkrét cpu vezérni az egészet (bár talán túlzás olyan cpu-ra gondolni mint ami laptopokban vagy akár telefonokban van, de attól még egy "vezérlőegység"), azzal komminikálva tud választani a telefon mit az amit ő "elfogad".

nem véletlen tettem bele az eredeti szövegbe:
...majd "egyeztetés" után ...

de lényegében csak nagyon megpróbáltam leegyszerűsíteni a dolgot, ahogy még most is, nem hiszem, hogy itt és most a protokolok működésébe bele kellene menni.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#52) emvy válasza DraXoN (#51) üzenetére


emvy
nagyúr

> csak a töltő képes váltani különböző töltési feszültségek (és áramerőség) között,

Feszultsegek kozott igen, de aramerosseget nem tud annyira trivialisan valtoztatni. (Hogy is tudna, meg a ketto nem fuggetlen.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#53) ddekany válasza DraXoN (#46) üzenetére


ddekany
veterán

Honnan tudja a telefon, hogy milyen "vastag" kábelen van?

(#54) DraXoN válasza emvy (#52) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

... pont megválaszoltad az írásom okát "nem független" ..

elnézést kérlek, hogy a nyelv korlátozza az átadható információt. sajnos nincs jobb megoldás erre egyenlőre

ddekany:
Egy "tesztből" hamar kiderül ha a telefon kérne gyorstöltést, a "megérkező" mennyiség hamar elárulja, hogy ettől a kábel igen rövid élettartamuvá válna, így "le is kapcsolja" az adott gyorstöltés fokozatot, ha van köztes a "sima usb 5V" és maximális töltés között akkor lehet végigpróbálja, te pár tized másodperc alatt valamennyi szabványról kiderülhet, hogy "nem jó" (a töltőkábelt érő jelentősebb károsodás nélkül). De fizikailag nem tudja "mi van benne".

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#55) Nagus


Nagus
senior tag

Az ilyenekre jön az a gondolatom, hogy az árat nem csökkentik a kimaradt töltő miatt (20k-30k) de azért tudnak fizetni, hogy az oldalakon az a promó menjen, hogy "ne vegyél szürke importos készüléket 50k-80k olcsóbban úgy sem ha gyári garanciát adnak hozzá) csak márkaüzletben vásároljál te hülye 100k drágábban.

Amúgy ez a megoldás nem környezetbarát, mert kétszer csomagolunk. Ha én veszek egy készüléket ami usb c és nekem jelenleg még nincs ilyen töltőm akkor a plusz csomagolással pluszban károsítjuk a Földet.

[ Szerkesztve ]

(#56) ddekany válasza Nagus (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Ha egyáltalán nem veszel adaptert, mert már volt, akkor környezetbarátabb. (A csomagolás meg más téma, de betilthatnák már törvényben ezeket a elborult csomagolás költeményeket, amiben akár egy nyamvadt kábelt is adni tudnak néha...) Az adapter kihagyása meg ennyiban csökkenti a termék árát, amennyiben az emberek hajlandóságát adott ár kifizetésére... szóval valószínűleg nem sokkal.

(#57) floatr


floatr
veterán

A hülye példa ragadós, pláne ha az emberek erre sem reagálnak. Amúgy idézet a Xiaomi leveléből, amit az Android Authority-nek küldtek:

"As for the in-box charger removal, the announcement is for Mainland China market. Xiaomi will be offering two versions, one with smartphone only, and the other with the smartphone and a separate 55W GaN charger as a bundle, both at the same price."

Emellett a Xiaomi $6-ért fog forgalmazni iPhone 12 kompatibilis töltőket.

(#58) k-adi válasza floatr (#57) üzenetére


k-adi
nagyúr

"will be offering two versions"

akkor jo

(#59) Al Pacino


Al Pacino
csendes tag

Szerintem előbb-utóbb mindegyik gyártónál ez lesz! :K

„Barátság és pénz… Tűz és víz!”

(#60) LamerGyuri válasza floatr (#57) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Köszi a pontosítást. :R

Akkor ez a "cikk" is csak arra volt jó, hogy összeugrassza a helyi közösséget....

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#61) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Várható volt.

Az alma elsőként meglépi, lesz belőle egy hatalmas polgárpukkasztás, ami pár hét alatt lecseng, mert az alma ha kiadna egy vödör szart azt is el tudná adni a logójával, és megy tovább az élet, a többi gyártó meg besorol mögéjük, mert nekik is kell a spróolás extra profit.

Erről a környezetvédelemért tesszük hazugságról már leírtam a véleményemet, egészen arcpirító hogy meddig el tudnak menni ezek a cégek, és az emberek akkor is egymást tapossák, hogy megvehesség szajréit.

Az új amd processzorhoz is vastag pofa kellett ilyen árazás mellé, hogy a gyártó hűtő nélkül ilyen csomagolással adjon el egy 200 ezer ft-os terméket:

Majdnem annyira éreztem magam átverve, mint amikor egyszer telefon helyett egy doboz követ kaptam.

(#62) csako válasza DeathAdder (#61) üzenetére


csako
veterán

Szerintem a 200k-s proci mellé pont felesleges a gyári hűtés, hacsak nem egy durva AIO vízhűtés, különben úgyis saját víz vagy valami combosabb léghűtés megy rá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#63) FoxiestFox válasza csako (#62) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan. Én kifejezetten örülnék, ha végre elkezdenének egyszerű, lehetőleg minimális műanyagot, inkább nagyon tömör újrahasznosított papírt alkalmazni, és a CPU méretnénél maximum 2-3x akkora csomagolást.
Egy elegáns logó elfér rajta, semmi értelme ezeknek a fancy szaroknak, ahogy a csúcskategóriában végre teljesen leszokni látszanak a hűtés mellékeléséről is.

(#64) DeathAdder válasza csako (#62) üzenetére


DeathAdder
veterán

Vagy 200k-ért nyugodtan adhatnának egy hozzá méltó hűtőt, ami alkalmas arra, hogy lehűtse a portékájukat, és a vásárlás után nem kell várnod az ünnepek miatt legalább egy hetet hogy megérkezzen egy custom hűtő, mert nélküle a termék szó szerint használhatatlan.

De ha már a vásárló részéről is így rendben van, akkor valamit nagyon jól csinálnak ezek a multik.

Olyan mintha a drága autókat 13"-os mankókerekekkel adnák el, aztán a tulaj úgy is vesz rá valami combosabbat, mert a gyárival kb használhatatlan, de ha már használhatatlan, akkor inkább ne adjunk 13"-os mankókereket sem :))

(#65) LamerGyuri válasza DeathAdder (#64) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Vicceskedsz, de ha hétfőn bemennél új autót venni, meglepődnél :K
a mankókerék opcionális mostanában; ha nem éred külön, most már azt sem kapsz :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#66) DeathAdder válasza LamerGyuri (#65) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát.. nem mostanában voltam, és szerintem nem is mostanában fogok új autót venni, lehet addigra a kormánymű is opcionális lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#67) FoxiestFox válasza DeathAdder (#64) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alaplapot nem kéne adniuk? Esetleg memóriát? Vagy videokártyát? Esetleg egy komplett gépet? ;]

(#68) DeathAdder válasza FoxiestFox (#67) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sőt még a villanyszámlát is állhatnák ;]

Alalpalhoz sem neked kell túrni a VRM-re a bordákat, meg a chipsetre, vagy a gpu-ra, mert azok nélkül gyorsan leolvadnának.

Dehát mit is csodálkozok abban a világban, ahol egy 600 ezres mobil mellé sem kapsz töltőt ;]

(#69) FoxiestFox válasza DeathAdder (#68) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Felkeltette a téma az érdeklődésemet, és megkérdeztem a játékos klántársaim, hogy volt-e a procijukhoz cooler, és azt használják-e vele. (65 fős Discord, vegyesen EU-szerte userekkel)
El is indítottam vele egy pro-kontra követhetetlen beszélgetést :DD , de az adat:
19-en válaszoltak eddig, 11-nek volt cooler a cpu-hoz, KETTŐ használja azzal.

Kb megerősítést nyert amit én is gondoltam, hogy a procikhoz adott hűtés a legtöbb esetben a port fogja a dobozzal együtt, tök fölösleges erre pazarolni a fémet és a műanyagot, hogy ezt legyártsák "just in case" aztán tároljuk, úgyhogy addig se lehet újrahasznosítani, csak majd eladásnál hátha jó lesz mert bele lehet írni a hirdetésbe, hogy "megvan a gyári cooler, ki se volt bontva, juhú (guess what, a kövi tulajnál se lesz).
Ráadásul ha AMD tulaj vagy, akár 2-3 vagy több CPU gen is meg tud járni egy alaplapot, hová teszed a kupac hűtést, ha minden procihoz kapsz egyet? :DDD

A telós sztori egy kicsit más mondjuk, egyelőre nem tudom mit gondoljak róla, de ha azt nézem, mi a jelenlegi mobileszközeinkhez sem használjuk a gyári töltőket, úgyhogy érvágás éppen nem lenne, arre pedig nagy szükség van, hogy kevesebb fölösleges szart gyártsanak le, úgyhogy azt hiszem nem vagyok ellene.

[ Szerkesztve ]

(#70) ddekany válasza FoxiestFox (#69) üzenetére


ddekany
veterán

Ez így volt nálam is minden gépnél (nem vagyok gamer amúgy, csak szeretem a csendet). Úgy kerestem mindig, hogy van-e hűtő nélkül CPU, mert bánt, hogy ott fog prosodni a gyári hűtés, tök feleslegesen gyártották le. Beszerzés szempontjából eddig nekem mindegy volt, mert egyszerre rendelem a kettőt.

De amúgy az az AMD CPU doboz... ó anyám...

(#71) csako válasza DeathAdder (#64) üzenetére


csako
veterán

Az a baj, hogy a CPU hűtő nem olyan univerzális dolog, nem fér be minden házba, nem tetszik, nem víz/levegő stb. Szóval bármit is adnak mellé, az nagyobb valószínűséggel fog lecserélődni ebben az árkategóriában.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#72) Hi!King


Hi!King
őstag

2-3 évente cserélek telefont, feleségem is nagyjából ennyi időnként, illetve neki volt egy ideig külön céges is, a legújabb előtt több generáció is micro USB-s volt (a mostani USB C-s, azzal egyelőre kevés a tapasztalatunk). Emellett akadnak itthon más microUSB-s eszközök is. Nos, volt hogy soron kívül töltőt vagy kábelt kellett vennünk, mert az utolsó néhány generációban annyire könnyen tönkremenősek lettek a micro USB csatlakozó fejek. Ugyanez a gond nem volt korábban a Nokia töltőkkel és a mini USB-s töltőkkel sem.

Nos, ennyit a környezetvédelemről, sokkal többet jelentene, hogy normális minőségű csatlakozót adjanak, mint hogy adnak-e töltőt az új telefonhoz. Azt már mellékesen jegyzem meg, hogy épp a micro USB -> USB C váltást éljük, ezért pont most nem annyira aktuális a kérdés, pár év múlva az lesz, legalábbis ha az USB C tartósabb, mint a micro USB. Anno volt egy korszak, amikor nyomtatókhoz nem adtak USB kábelt, vegyed meg külön, nekem most inkább az az érzésem, hogy ismét spórolnak ezen, köze nincs ennek a környezetvédelemhez. Ha folytatja ezt az alacsonyabb kategóriás modelleknél is a Xiaomi, akkor a következő telefonom más lesz.

(#73) Hi!King válasza FoxiestFox (#69) üzenetére


Hi!King
őstag

Nagyon rossz irányból közelíted meg a kérdést, hogy a jatékos klántársaidból indulsz ki. Az egyáltalan nem reprezentatív csoport, hanem fanatikus gamerek, de nem csak ők vesznek relatív erős processzort. Ha cég veszi, vagy számítógép gyártó, akkor eleve ritkán merül fel a nem gyári hűtés, de az átlagosnál tehetősebb átlagusernél sem.

(#74) Hi!King válasza LamerGyuri (#65) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem is ez a fő gond, hogy opcionális (3 éve 25 ezret fizettem egy teljes értékű pótkerékért a szalonban), hanem az, hogy nagyon sok autóban pótkeréknek/mankókeréknek kialakított dedikált hely sincs. A legviccesebb, hogy nekem sima egyszerű, olcsó sedan-om van, abban van neki hely, míg a családban van akinek SUV-ja van, és nincs.

Mondjuk az enyémben meg a hátsó ablaktörlő votl opcionális, én meg azért nem kértem, mert nem olvastam végig az "extrák" listáját, és ilyenre nem gondoltam. Ahogy egy telefonnál sem gondolnám alapból, hogy nem adnak hozzá töltőt...

(#75) jerry311 válasza Hi!King (#74) üzenetére


jerry311
nagyúr

A 40 kilós 22"-es SUV kereket amúgy se rakná fel, és 15"-ös mankókereket sem lehet helyette.

(#76) Joci10 válasza Hi!King (#73) üzenetére


Joci10
őstag

Ha cég/számítógépgyártó vesz gépet, akkor előre összeszereltet vesz, nem fog alkatrészenként tökölni vele (így akár nevesebb gyártó előre összeszerelt gépét veszik (Lenovo, Dell, ....), akár a boltban összeszereltetik, tök mindegy, hogy van-e hozzá gyári hűtő, vagy sem; mert aki összerakja a gépet, az gondoskodik a hűtésről). Vagyis különálló alkatrészenként megvásárolt gépet többségében az otthoni felhasználók vesznek, akiknél a fentebb említett 'röpke kérdőív' megközelítőleg megfelelő eredményt adhat - és egy tehetősebb átlaguser is fog venni hozzá külön hűtőt, mert ha össze tudja szerelni a gépet, akkor nem ezen fog spórolni (a boltok 'gépösszerakó' oldalai is külön említik a hűtőt, így az átlaguser nem hagyja üresen ezt a részt akkor sem, ha van gyári).

Mondom ezt úgy, hogy én speciel bizonyos hűtőket (pont az AMD féle Wraith családot) majdnem biztosan nem cserélném le, ha lenne a procihoz; de minden más hűtőt meg igen (egy csendesebb, de még elegendően jól hűtő verzióra - mert bár már nem tuningolok, de a csendet szeretem).

(#77) Hi!King válasza Joci10 (#76) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha nincs hozzá, nyilván választ az online összerakón is a user, a kérdés az, hogy ha van hozzá, akkor is választ-e. Hardcore gamerek meg nagyon nem reprezentatív minta az otthoni userek körében is. Vallalati gépnél meg az a kérdés, a gép gyártója a gyari hűtőt használja-e, de a legtöbb esetben miért ne ezt tenné.

Megjegyzem, én meg soha nem cseréltem hűtőt. Mikor procit cseréltem, akkor használtat vettem, ahhoz nem volt, úgyhogy nem merült fel a dilemma, mit csináljak a másikkal, ha új procira cserélnék, nyilván ha adnak hozzá, és nem pont ugyanaz, eleve feltételezem, hogy az erősebb procihoz adnak jobbat, így azt tenném rá.

(#78) FoxiestFox válasza Hi!King (#77) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem vagyunk hardcore gamerek. Szerintem nálam már a gépem is elárulja. :DDD

(#79) jerry311 válasza Hi!King (#77) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vallalati gépnél meg az a kérdés, a gép gyártója a gyari hűtőt használja-e, de a legtöbb esetben miért ne ezt tenné.

Nem használja, mert a gyári hűtő nem passzol az egyedi házhoz, vagy alaplaphoz, vagy csak sokkal zajosabb. Dell gépekben is egyedi hűtés van, ami könnyen szerelhető és halk.

(#80) DarkHeart84


DarkHeart84
csendes tag

Eddig meg mindenki azt hajtogatta, hogy csak a saját töltőjével szabad tölteni minden készüléket mert különben tönkre mehet az akkumulátor, stb.. most akkor innentől kezdve ez tök mindegy? Most már nem teheti tönkre, így is érvényes lesz a garancia ha egy hót régi szar telefon töltő tönkre tesz egy vadi új készüléket? :N Mert az hogy tele van a fiók esetleg régi töltőkkel még nem jelenti azt, hogy bármelyik is jó az új telefonhoz amit frissen vásároltunk.. Mellesleg erre van az elektronikai hulladék újrahasznosítás, nem? Adják csak szépen azt a töltőt, jár ahhoz a nyavajás készülékhez.. ki van fizetve és így teljes értékű! Vagy akkor gyártsanak univerzális töltőket aminek cserélhető a csatlakozója és szabályozható a töltési feszültsége is.. akkor majd kikopnak a régi töltők a fiókból talán mert mindegyik kompatibilis lesz mindegyikkel.

A rend, csak egy megtervezett káosz

(#81) aprokaroka87 válasza DarkHeart84 (#80) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elég sanszos hogy hosszabb távon az összes gyártó csak akkor fog garanciát vállalni minden esetben, ha az adott terméket mindig az ő általuk gyártott töltövel töltöd majd, erre pedig valami hardveres és szoftveres megoldás is lesz, kb valami log napló fog keletkezni.

Persze lehet Hogy nem így lesz, de ha nem gátolják a jogszabályok, akkor lehet elkezdődik majd a megoldás keresés :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.