Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

talaltak valami raktarban egy raklap elfekvo kinai lomot...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2) elefant válasza rednifegnar (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azért a japán cégek között több olyan is akad, aki komolyan utazik az ilyen régi modellekben. Gondolom az idősebb felhasználókat célozzák meg

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én elsőre "ótvarabbul"-nak olvastam, és a képet megnézve, tényleg :D

Na jó, második nézésre jobb a helyzet, de azért már 2020 környékén nehogy már mechanikus legyen a kapcsoló meg a poti, és az az antenna és a beépített prüttyögő is minek, csak rontja a képet. Ez tényleg csak lomtalanítás.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) smc


smc
addikt

Lapos vagy ceruza elemmel megy?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) E.Kaufmann válasza smc (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem lapost csak akkor ha rágumizod, mint a szokolra ;]
Na ez az, cserélhető lítium akksi is járhatna bele ha már innováció.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezért nem érdemes fényevővé válni, amíg ilyen gátlástalanul tálalt, jól kitapintható, a földre visszahúzó étkek és tárgyak jönnek szembe a néppel, mindez megzavarja a szellemi összpontosítást, az átlényegülésbe való felemelkedést.

(#7) PzJager válasza smc (#4) üzenetére


PzJager
csendes tag

Lapos tetűvel :DD van még lapos elem? A perion már rég eltűnt a nirvánába.

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#8) smc


smc
addikt

Csak azért kérdem, mert nem láttam a hírecskében, hogy mivel megy.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Egyes szubkultúrák a számokat sem ismerik: [link]
Szerintem is találtak egy csomó lomot egy raktárban és megpróbálják értékesíteni. Kizárt hogy ez a termék bármilyen cégnek bevételt okozna. :F

(#10) chey


chey
csendes tag

Nekem tetszik. Mechanikus gombok, poti. Mindig is szerettem a nyomkodós (és nem érintős) vezérlést. Az egész sokkal-sokkal egyszerűbb. Nem kell külön mikrovezérlő a gomb állapotának értelmezéséhez és a motor indításához.

Az viszont tényleg lehet, hogy találtak valahol egy hajónyi régi walkman-alaplapot, motort és gombot, és összedobtak belőle egy 2000 körüli feelinget adó darabot.

BTW a kedvenc walkman-em egy hangszínszabályzós oda-vissza játszó Aiwa darab volt a 90-es évek elejéről. Annak nagyon szép hangja volt. Csak sajnos tönkrement, mert nem bírta a sokméteres esést. Azóta is siratom...

(#11) atike


atike
nagyúr

"benne van a pakliban, hogy a Wintech sikereket is arathat e készülékkel"

Maradjunk annyiban, hogy meglepődnék ha így lenne...

(#12) DonElvis válasza atike (#11) üzenetére


DonElvis
tag

Hidd meg nekem, hogy a sok hipszter tolongani fog ezekért a walkmanokért.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#13) elefant válasza chey (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem olyanom nekem is volt

(#14) KFORboy válasza DonElvis (#12) üzenetére


KFORboy
senior tag

Hidd el, hogy nem fognak...
Fele/harmad ennyiért már beszerezték maguknak piacról/online piacról...

Ha ezek a szerencsétlenek legalább egy valamire való top sony / aiwa walkman formatervét nyúlták volna le...akkor lenne piaca.
Jelen technológiából fakadóan már a kazetta gyártása többe kerül mint egy walkman... Tehát érthetetlen, miért ezen undorító, semmilyen, béna formában lett prezentálva.

Pedig én örülnék egy normális Walkmannek, az előzőm 2 éve ment tönkre.
Mellesleg a Guardians of the Galaxy óta elég trendi cucc is lett

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#15) DonElvis válasza KFORboy (#14) üzenetére


DonElvis
tag

Most ahogy nézem a kínálatot, lehet igazad lesz. Nekem is volt walkmanom, de én nem emlékszem olyan típusra, amin lett volna folyadékkristályos kijelző. Ezzel szemben azt látom, hogy a feléért sokkal pofásabb ill márkásabb cuccokat lehet kapni.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#16) rednifegnar válasza DonElvis (#15) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ezen csak a radio (es ora) miatt van.
de azert letezett lcd-s wlakman is, igaz az komolyabb volt mint ez a kinai csinalmany.
pl: https://www.youtube.com/watch?v=VGEnsAabayA

A camera does not make art, the artist makes art.

(#17) arn


arn
félisten

A sony siman kiadhatna az eredeti walkmant, felturbozott belsovel. Vinnek, mint a cukrot. Lehet megvarjak a 40 eves evfordulot.

Anno addig gondolkodtam egy eredeti beszerzesen, amig az arakat meg nem lattam :) egy casio gshockom azert van, ami ugy nez ki, mint a legelso 83as gshock. Eljen a 80as evek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) E.Kaufmann válasza arn (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1, ilyen full automatizált walkman jöhetne, akár az előlapba nyugdtan beépíthetnének valami droidos érintőkijelzős rendszert, írnának egy APK-t, ami vezérlené a magnórészt, de támogatná a netes stream-et is. Kis példányszámban ugyan de akár még húzós áron is vinnék.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Sokszáz kazettám van itthon, erősen várom a kazettakorszak ismételt felvirágozását :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) zzola


zzola
félisten

:DD

(#21) bocimód


bocimód
csendes tag

a Tivdio v115 4e Ft. brutál jó kis cucc. aki hasonlóban gondolkodik és nem kell kazetta, ellenben mp3 igen annak remek választás. és jól szól! és cserélhető nokia akksi van benne

(#22) Hieronymus válasza Donki Hóte (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kell várnod, használd nyugodtan.
Elfekvőben autós rádiómagnó berendezésem. A hangszórók is meg vannak még a csomagolásban. Talán egyszer értéket fog képviselni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Donki Hóte válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Izé, félreérted a dolgot. Ezeken a kazettákon nincs felvétel, ezek bontatlanok.

Ezek nem arra várnak, hogy én használjam őket (arra van vagy ezer bontott kazettám, amelyek nagy részén van felvétel), ezek arra várnak, hogy valaki rájöjjön, hogy kazetta nélkül nincs élet és jó pénzért bontatlan kazettát akarjon vásárolni :B

Na, persze, ez a helyzet már nem valószínű, hogy valaha is eljön, de azért minden új kazettás készülékről megjelenő hír táplálja a reményt :D 10 - 15 éve itt állnak a kazetták, még 15 - 20 évet kibírnak ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24) tibz03


tibz03
őstag

Csak én vagyok úgy ezzel, hogy ha meglátok egy Times New Roman-nal (vagy hasonlóval) írt "márkanevet", akkor egyből az jut az eszembe, hogy ez tuti gagyi? :)

(#25) Hieronymus válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kibírnak azok többet is, csak ne kerüljenek használatba. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) K0vasz


K0vasz
aktív tag

nagyon olcsó lesz, hiszen csupán 4000 jent, azaz kb. 9500 forintot kérnek el érte.

hát azért ahhoz képest, hogy ma már kb. csak levélnehezéknek lehet egy ilyet használni, azért annyira nem olcsó

(#27) K0vasz válasza DonElvis (#15) üzenetére


K0vasz
aktív tag

a walkman-éra végén azért már elég máshogy néztek ki ezek is, volt olyan, ami alig volt vaskosabb egy kazettatoknál :)

(#28) Sinesol válasza chey (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez 2000 körüli feeling?
Akkoriban inkább a discman/minidisc player ment, plusz már az mp3 lejatszok is megjelentek.

(#29) MaCS_70 válasza PzJager (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyne lenne laposelem (aka lapos zsebtelep)! Abszolút létező formátum, rendszeresen találkozom vele, a minap Varta felirattal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) Cyberboy42 válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

semmi más nem kéne bele caak a bluetooth... sokaknak mondom, ez nem walkman, ez egy kazettás rádió...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#31) Krix válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Krix
őstag

Elég jó áron mennek a bontatlan kazetták, főleg a jobb ritka darabok. Nézz fel ebay-re. :-)

If it is not broken then don't fix it!

(#32) arn válasza K0vasz (#27) üzenetére


arn
félisten

Jah mi azon poenkodtunk, hogy lassan ki kell hajtogatni, hogy beleferjen a kazetta. Nalunk a 80as evek kicsit ilyen szempontbol kimaradt, csak a rendszervaltaskor kezdtek nepszeruek lenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) E.Kaufmann válasza Cyberboy42 (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pláne, hogy a walkman megnevezést a Sony használhatja :D
Még a jobb Panasonic és AIWA cuccok is amiket utoljára láttam, csak simán portable casette player-ek voltak, pedig minőségben és méretben nem sokkal maradtak el már ha elmaradtak a Sony-tól.

Amúgy van BT-s player :D [link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34) tsi


tsi
tag

Hát ha ismét divatba jönnek a kazetták, benyúlok a szekrénybe, és előveszem a Sony WM-EX406-ot. Csak két ceruzaelem és már mehet is :) Általános iskolai ballagásom után vettem, majdnem az összes pénzem ráment, de nagyon menő cucc volt. Nagy becsben van tartva. Akár csak a 128Mbyte-os iRiver IFP-180T MP3 lejátszó. :)

(#35) zseko válasza tsi (#34) üzenetére


zseko
veterán

Nekem egy Panasonic RQ-P255 van :) Sajna egyszer kölcsönadtam öcsémnek, aki rögtön le is ejtette, így az ajtaja egyik oldala letört, és nem zár jól :((( de használható.

HR24.hu

(#36) Barret001


Barret001
addikt

Ennek aztán van értelme :D Mobiltelefon tökéletesen helyettesíti,és köröket ver rá minden tekintetben!
Kenjék a hajukra,talán pár elvakult gyűjtő vesz belőle...

(#37) E.Kaufmann válasza zseko (#35) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ált suliban ilyenje volt valakinek, egyszer belehallgathattam. Nagyon irigy voltam rá ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38) Graphics válasza PzJager (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eltűnt, igen, inkább a Vartához került.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.