Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Ebből is látszik, hogy mekkora a különbség, ha verseny van, szerződések üzleti partnerekkel és kötbérek; vagy ha kartell van és végfelhasználók felé gyártanak. Ld. a merevlemez-árak még mindig az özönvíz előttiek közel másfélszeresei.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Na mire lesz árfelverés?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) #52815360 válasza .mf (#1) üzenetére


#52815360
törölt tag

Azok az árak már 2013 -ban helyre álltak

(#5) szervuszfiam válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


szervuszfiam
csendes tag

A merevlemez és memóriagyártók biztosan árat emelnek. Ha másért nem is, szolidaritásból. :)

(#6) actival63


actival63
aktív tag

Tavaly a TSMC végighazudozta az évet. Januárban őszre ígérték a 16nm gyártás beindulását majd 2016 januárjában az első negyedévre. Most a fölgrengés hatását bagatelizálják. Közben már napok óta megírták a külföldi lapok, hogy nagyobb a kár mint azt a TSMC kifelé kommunikálja. Persze próbálja védeni a hátsóját de ennek nem fognak örülni a megrendelők.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#7) Upo válasza #52815360 (#4) üzenetére


Upo
addikt

Akkor miért nem kapok még mindig annyiért 2 terást mint amennyiért az árvíz előtt ~1 héttel vettem??

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8) #72042496 válasza .mf (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ld. a merevlemez-árak még mindig az özönvíz előttiek közel másfélszeresei."

A dolláros árak régen visszatértek a korábbi szintre. A dollár árfolyama az, ami az özönvíz előttinek a közel másfélszerese, ezért drágábbak itthon a HDD-k.

(#2) AzEgyetlen1: Mire fogni, LOL. El kéne olvasni egy közgáz könyv első 5 oldalát, mert ez így elég útszéli színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#9) LámaZ


LámaZ
addikt

A wafer az nem egy sütemény, mint a gofri?

Legyen minden jó!

(#10) Sanchez638 válasza LámaZ (#9) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ostya a jelentése tudtommal :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) djculture válasza Upo (#7) üzenetére


djculture
félisten

gyenge a forint

(#12) #52815360 válasza Upo (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

Dollár árfolyam...

(#13) Loha válasza Upo (#7) üzenetére


Loha
veterán

Lehet, hogy a forint és a dollár viszonyának köze van hozzá... ;]

(#14) .mf válasza #52815360 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Ott azért állhattak látszólag helyre, mert az USD árfolyam emelkedése kompenzálta. Itthon a merevlemezek előtte-vs-most ár-aránya továbbra is magasabb, mint amit az USD árfolyam akkor-vs-most aránya indokolna. De a grafikonban egy kicsit továbbra is kételkedek.
Még ha az árak azóta USD-ben helyre is álltak, a régi csökkenő pálya megszűnt, alig csordogálnak az árak lefelé; és ahogy egyre nagyobb kapacitású darabok érkeznek, mert egyre nagyobb kapacitásra van szükség, az átlagos beépítésre kerülő merevlemez ára nő.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) #52815360 válasza .mf (#14) üzenetére


#52815360
törölt tag

Árviz előtt (2011) 0,055$/gb, 2015 végén ez a szám 0,033$ volt. 2020 -ra 0,005$ -ra igérték. Szvsz szépen csökken. Ha jól emlékszem, akkor a 3tb modelleknek a legjobb az ár/gb mutatója.

(#16) Depression válasza #52815360 (#15) üzenetére


Depression
veterán

Ezt a 2020-as adatot gondolom te sem hiszed el.
5 év alatt csökkent 40%-ot, de az elkövetkező 4 évben további 85%-ot fog zuhanni. Pláne úgy, hogy rengeteg helyen nincs igény több terás tárolóra.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) #52815360 válasza Depression (#16) üzenetére


#52815360
törölt tag

Azt irom, amit a Seagate mondott. Engem speciel nem érdekel, nem látok jövőt a HDD -ben.

(#18) Zotya84 válasza #52815360 (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

Pont ma nézegettem nagyobb vinyók árát, és a még megfizethető kategóriában már a 4TB-snak volt a legjobb aránya.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) #52815360 válasza Zotya84 (#18) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ez lehetséges.

(#20) MZperX75


MZperX75
addikt

Na lehet mire kenni majd a megrendelőknek,hogy miért is lett drágább a lapka,aztán én miért vehetek majd egy alsó kategóriás procit vagy VGA-t 40-50ezer forintért :DDD
Burkolt áremelkedés szaga van.

Mint a vinyóknál az árvízkár óta már rég 2 év semmi probléma nincs,még is az árak majdnem 50%-al drágábbak,mint az árvíz előtt,persze mérséklődött valamit,de még most igen drágán jutok hozzá egy 500-as vagy 1Terás HDD-hez (a nagyobbakat nem néztem ,pont 2 éve kelletett vennem WD black 1Terás vinyót jó árban kaptam meg 5 év garral 28.000Ft-ért. ez szerver vinyó más az árkategóriája drágább egy 20-30%-al az 53 év +gar miatt is.)

(#21) maross válasza #72042496 (#8) üzenetére


maross
veterán

Azert ne mondd hogy normalis, hogy a flagship 4-6 tb vinyok ara egy dekat se esett mondjuk 2015 eleje ota, egy ev alatt. gtx970-ek szinten, es még jo par dolgot mondhatnék. Ertem en hogy dollar (mert ugye mindent usaban gyartanak, usa bérekkel ;] ), de ne fogjunk mar ra mindent.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22) jedis


jedis
senior tag

Hát ez nem jó hír, a Pascal-ra váró NV-seknek :(
Troll on
Most lehet rátetetni a jelzállogot a szomszéd házára is. :D
Troll off

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) #72042496 válasza maross (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindent? Három dolgot említettem abban hozzászólásban:
1, A dolláros HDD árak visszatértek az árvíz előtti szintre.
2, A dollár árfolyama viszont annyival magasabb, hogy a magyar árakban ez nem jelentkezik.
3, Alapvető dolog a gazdaságban, hogy ha a kínálat szűkül, az árak fölmennek.

Az, hogy az utóbbi évben minek nőtt vagy nem nőtt az ára, egy más téma, az én hozzászólásom nem erről szólt.

"mert ugye mindent usaban gyartanak, usa bérekkel"

Ebből a szempontból teljesen mindegy, hol és mennyiért gyártanak. A gyártó dollárban (esetleg euróban) fogja megmondani az árat.

[ Szerkesztve ]

(#24) maross válasza #72042496 (#23) üzenetére


maross
veterán

Latom nem jott at, hogy usd-ben sem igazan esik semminek az ara. Tessek, hasamra utok, elso 4tb vinyo amit kidob a kereso, nyugodtan nezd vissza a historyjat, dollarban [link]. Ne mar hogy semmi osszebeszeles nincs a hatterben, hiszen ANNYIRA SOK merevlemez gyarto van hogy ez szinte lehetetlen feladat lenne par milliard dollar extraprofitert megcsinalni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25) #52815360 válasza maross (#24) üzenetére


#52815360
törölt tag

De most mitől kellene, hogy essen az ára?

(#26) Loha válasza maross (#24) üzenetére


Loha
veterán

Esik az csak lassan:

[ Szerkesztve ]

(#27) Depression válasza maross (#24) üzenetére


Depression
veterán

A te munkád értéke milyen tempóban csökken?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) maross válasza Loha (#26) üzenetére


maross
veterán

Erdekes a grafikon, nem azt mondom hogy szalad, de teljesen jol lejt, en csak ilyeneket talalok: [link].

masik ket kommentre: miert kellene csokkennie? most komolyan? meg hogy allitsuk parhuzamba a munkam ertekevel??? most tenyleg komolyan???

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#29) #52815360 válasza maross (#28) üzenetére


#52815360
törölt tag

Komolyan. A gyártástechnológia évek óta szinte semmit sem fejlődött, annyi történt, hogy +1-2 lemezt beletettek még. Ezen nem tudnak takarékoskodni. A nyersanyagok árai nem csökkennek. A munkaerő ára ázsiában is egyre drágul. Verseny pedig nem lesz közöttük, ugyanis nincs miért versenyezniük. Ha az egyik árat csökkent mondjuk 20% -al, a másik is megteszi. Ezzel csak annyit érnek el, hogy mindketten elbuknak egy rakás pénzt. Ehhez még kartelezniük sem kell, egyszerű logika.

[ Szerkesztve ]

(#30) Depression válasza maross (#28) üzenetére


Depression
veterán

Ez az átka annak, hogy nem tudsz grafikont értelemzni.
Kezdjük ott, hogy melyik állat találja ki az alsó, és felső határokat. Komolyan, 3tb 7200-es vinyó 0-650$-os sávban, és csodálkozol, hogy a 260-130$-os sáv egyenesnek tűnik.

Én autóiparban dolgozom, be van kalkulálva évi 1,5%-os árcsökkentés az alkatrészekre. Az szerinted hogy nézne ki egy ilyen grafikonon? Pedig hidd el, az is kemény munka, hogy emelkedő bérekkel, egyenletes alapanyagkötlséggel, egyre dráguló technológiákkal ezt sikeresen ki tudd termelni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) maross válasza Depression (#30) üzenetére


maross
veterán

Igen, tenyleg nem tudok grafikont ertelmezni, azert voltam, sose lattam meg ilyet 5 even keresztul 6 monitor elott. Autoipar? Jo, orulok, felolem csokkenhet vagy emelkedhet evente 15%-ot, mindkettot bemondasra elhinnem neked, becsszo. De hal istennek ez nem autoipar, kulonben a 2x cdiro még mindig 500$ folott lenne. Ha szerinted teljesen normalis, hogy 3-4 evvel ezelotti vinyot, procit /hasonlo teljesitmenyut ha epp kifutott a regi/ ugyanannyiert kapsz meg, egy evvel ezelotti majdnem csucs videokartyat - aminek regebb kalapaccsal utottek agyon az arat az elso évében - dragabban vehetsz meg, es ugy gondolod hogy senki nem tesz zsebre tobb profitot, hat jo.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#32) schawo válasza Depression (#30) üzenetére


schawo
titán

Ez egy k+f által hajtott termékcsoport, a gyártási költség aprópénz a termék árában. Ezért esik egy termék ára az életciklus során. Az autóipar meg egy döglött dinoszaurusz, nulla k+f-fel, elég csak a tesla és a többi felső kategóriás modell eladási adatait összevetni. Jött egy k+f által hajtott gyártó, és ez úgy meglepte az egész piacot, mint meztelencsigát a gyorsvonat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) ChRiS_RS válasza LámaZ (#9) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Az a waffle

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#34) bteebi


bteebi
veterán

Többet vártam volna a marketingesektől. Legalább valami ilyesmit írhattak volna, hogy a földrengés után özönvízszerű tűzvész volt, de semmi gond, mert napokkal később eloltotta egy hatalmas áradás ;] :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) LurkerSheik válasza #52815360 (#4) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A garancia idok (sem) alltak helyre az arviz ota. Meg 5 ev garival vettem a mezei WD HDD-m, most jo ha 2-3 evet megadjak egy WD Blue vagy hasonlo Seagate-re.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#36) #52815360 válasza LurkerSheik (#35) üzenetére


#52815360
törölt tag

Most lehet megköveztek érte, de én soha nem adtam volna 5 év garanciát mezei hdd -re. Mi abban az üzlet, hogy fél meg harmad áron a szerver hdd -hez képest eladok egy alap terméket, majd a tulaja kihajtja a lelkét 5 év alatt 24/7 -es használat mellett és hozza vissza, hogy tessék, cseréljem ki?

(#37) Upo válasza #52815360 (#36) üzenetére


Upo
addikt

A működő hdd-nek a 24/7 használat a legjobb, azért adnak a szerver jellegű felhasználásra szánt termékekre több gart, mert valószínűsíthető a 24/7 használat, és úgy lényegesen többet kibír. A ki-bekapcsolgatások teszik tönkre, azzal többet ártunk neki mint ha kihajtjuk a lelkét 24/7. Nagy hangon hirdetik az MTBF-et üzemórában, aztán az adatlapon meg ott figyel kisbetűvel, hogy átlagosan hány ki-bekapcsolási ciklust bír ki. Az áramköröket az ilyenkor fellépő tranziens áramingadozások alatt összeszedett stresszhatások összessége teszi tönkre. Nem véletlen, hogy alig megy tönkre normál üzem közben áramkör, legtöbbször bekapcsoláshoz vagy valamilyen áramingadozáskor annál inkább. Ugyanígy csökkenti az élettartamot az energiatakarékos mód is, az állandó ki-bekapcsolásokkal, szerver hdd-knél ez gyárilag kikapcsolva szokott lenni, a notebookosok meg szopóágra kerülhetnek, ha olyan hdd kerül bele amin ezt nem is lehet kikapcsolni (már olyanok is vannak).
Úgyhogy a 10-20+ éve folyamatosan üzemelő szerver hdd nem ritka, ugyanez napi pár órára használt asztalinál már ritkaságszámba megy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38) LámaZ válasza ChRiS_RS (#33) üzenetére


LámaZ
addikt

https://en.wikipedia.org/wiki/Wafer

(#37) Upo
Én nem vagyok tribológus, de szerintem a mozgó alkatrészek kopása bőven lenyomja a ki-bekapcsolgatás hátrányait. Forgó alkatrészekről van szó, amelyek nem lebegnek, talán kenőanyag is van közöttük, ami szintén nem bírja a végtelenségig, és ha tele van fémszemcsékkel, akkor már ott a baj. Az autókban sem vicc az olajcsere. Ez csak egy dolog.
A tranziens áramingadozásokat meg csak kivédték mára az elektronikával.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#39) #72042496 válasza maross (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ne mar hogy semmi osszebeszeles nincs a háttérben"

Én annyit mondtam, hogy az áradások utáni áremelkedés iskolapéldája annak, ahogy a kereslet és kínálat összefügg. Te viszont az utóbbi pár év árait emlegeted, ami, még egyszer, egy másik téma. Tipikus szalmabáb érvelés amit csinálsz, én ilyenbe nem megyek bele.

[ Szerkesztve ]

(#40) SchumiBácsi válasza LámaZ (#38) üzenetére

Nahát megint egy autós ;]

A HDD egy autóhoz képest hogy is mondjam, kifinomultabb. Egy korszerű HDD-ben a fej például soha nem érinti a lemezt a tengelycsapágyazás meg sosem súrlódik, mivel az egész az olajfilmben lebeg. Jól is nézne ki, 7200rpm-nél elkezdene súrlódni, kb. mire lemented az adatot már megy is a kukába olyankor. A HDD legnagyobb ellensége továbbra is az indítás/leállítás, mert olyankor súrlódhat a csapágyazása. Lógni jódarabig nem lóghat, mert manapság már molekula szinten mérhető a távolság a fejek és a lemez között.

Van itthon 3db 12.000 üzemórás HDD, mind 100/100, gyári állapot - magyarán nem volt szétszedve olajcsere miatt :D. Ha egy autó 50km/h átlagsebességet futna 600.000km-ert is megtenne ennyi idő alatt, elég sok olajcserével, jó-néhány után-állítással, stb. már csak ezért is badarság HDD-hez hasonlítani.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41) Upo válasza SchumiBácsi (#40) üzenetére


Upo
addikt

Így van, a "csapágyak" fluid bearing technológiásak, nincs fizikai érintkezés, a régi beragadt seagete motorok már a múlt. A fej légpárnán lebeg menet közben, szintén nincs érintkezés. Az áramellátás megszűnésekor a fejek azonnal a parkolópályára kerülnek, már olyan sincs hogy az adatterület közepén betapad a fej amit induláskor letép a lemeztányér. A mozgó részek bőven sokszorosát bírják a hdd élettartamának, szerintem még 100 év múlva is ugyanígy futna.

(#38) LámaZ:
A bekapcsolási tranziens áramingadozást nem tudod áramkörrel kiküszöbölni, az áramkör jelenléte miatt létezik. Nem tudom mennyire értesz az elektronikához, próbálom egyszerűsítve elmagyarázni:
Amikor egy áramkör áram alá kerül, akkor gyakorlatilag kvázi rövidzárként működik, végtelen nagyságú áram tudna folyni, amit a tápellátás áramleadási képessége korlátoz. Igaz, hogy ez csak nagyon rövid ideig áll fenn, ezredmásodpercektől tizedmásodpercekig terjedő ideig, de az elektromos alkatrészek halála a túláram, a félvezetők is szép lassan degradálódnak, a passzív elemeket is roncsolja, a kapacitív elemek érzékenyebbek rá, a rezisztívek kevésbé, de azoknak sem használ.
A megnövekedett áramerősség feszültségesést hoz, illetve a szórt kapacitások, induktivitások miatt oszcilláció lép fel, ami egy idő után lecseng, de addig is károsít. Lehet csökkenteni a hatásokat áramkorlátozással, illetve snubber áramkörökkel, de megszüntetni nem lehet. Kikapcsoláskor ugyanúgy fellépnek hasonló ingadozások.
Most így hirtelen találtam egy ilyent, ami érzékelteti a problémát, de molekuláris szinten is vannak hatásai, amit a félvezetők világában nem is érdemes ragozni, hogy miért káros.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.