Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Több dolog is lehetséges ... az elvileg biztos, hogy kb 600-700 milla tranyó lesz benne, de gondolom bonyolodnak a shader egységek is. Szerintem a stratégia és felépítés olyasmi lesz, mint az R600-nál, ahol lehet egységet feláldozni, ott meg is teszik. Én úgygondolom, hogy AF és AA nélkül lesz jó a teljesítménye (8800GTX-Ultra felett), míg szűrőkkel gyenge lesz, az árának megfelelően (8800GTS alatt). Ezek alapján az nV is elkezdi azt az utat járni amit az AMD az R600-zal.
Az nV is elkezd nyitni a magas ALU:Tex arány felé, csak ugyanaz a bibi, mint az R600-nál, a jelen játékokban lassabb.

Szerintem az új GPU-k felépítésébe erősen beleszólnak majd a GPGPU-s irányvonalak. Gondoljunk csak bele, a GPU mint üzletág kevés haszonnal kecsegtet, ami annak köszönhető, hogy a kari előállítása viszonylag drága az árcédulához képpest (persze így is van rajta legalább kétszeres haszon, ha nem több, de a CPU gyártás lényegesen jobb üzlet). A GPU-kon a GPGPU piac tudna dobni, hiszen itt jóval drágábban lehet eladni a chipeket. Ezen a piacon azonban csak a számítási teljesítmény és a memóriasávszélesség számít, tehát relatíve hasznavehetetlen a nagyobb Fill-Rate és a szűrt textúrák mintaadatai. Az R600 gondolom ezért lett ilyen, mert GPGPU piacot is figyelembe vették. A G80 is GPGPU-nak készült, de közel sem olyan alkalmas a feladatra, mint az R600. Én azt mondom, hogy a jövőben a GPGPU üzletág követelményei fogják meghatározni a chipek felépítését, így a GPU piacon a fejlesztőknek nem lesz más választásuk, mint követni az új irányelveket. A minél nagyobb számítási kapacítás pedig áldozatokkal jár, olyan részek kivágásával aminek nem lesz befolyása a nagyobb haszonnal kecsegtető piacon (textúra szűrők, egyszerű algoritmusokra épített árnyaló felépítés), ezzel erősen lebutítják a szűrési képességeket, hiszen ezek már pótolhatók shaderből.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.