Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ste


Ste
addikt

nofene
Ati miért nem csipkedi magát akkor egy picit?
ha már van gpu-ból is elég

(#2) arpi6k


arpi6k
addikt

Vicces hogy a gyár egyik felében az ATI, a másik felében meg NV chip-ek készülnek. :)

Intel & ATI

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Battle of the titans: GeForce 8800GT vs. Radeon HD 2950Pro

Live from TSMC

(#4) garfield-r


garfield-r
tag

Ezek a kártyák teljesítmény szempontjából hol fognak elhelyezkedni ???
Mert én azt hallottam hogy a 8800 GT gyengébb lehet mint a GTS, viszont a modellszámozás alapján az AMD 2950 Pro annál jóval erősebb lesz, de akkor ez a két kártya hogy lesz egy szinten :F :F :F

(#5) nLali válasza garfield-r (#4) üzenetére


nLali
senior tag

Sokan azt hiszik,hogy GTS és GTX közé esik.Valószínüleg GTS alá,nV hagyomány szerint GT-GTS-GTX...Ez 256bites lesz,a GTS 320Bites..

(#6) Alvin_ti4200 válasza garfield-r (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

8800GT meg fogja verni a GTS-t, de még a GTX-nek is van félnivalója. 112 shader 1500 MHz-en éppenhogy alul marad a 128/1350-nel szemben.

(#7) keIdor válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


keIdor
titán

Rohadtúl nem értem, hogy akkor ez minek GT... az a gyengébbik jelölés. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) garfield-r válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


garfield-r
tag

Akkor tényleg elég érdekes kártya lesz ez a 8800 GT, mert ha az nVidia ezt szánja a 2950 Pro ellen akkor nem lehet több mint 50-60 ezer, és ennyi pénzért egy ilyen kártyát :DDD :DDD

(#9) Csiborbogár válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ez a 112 csak pletyka nem? Eddig ugyanis csak 64-ről volt szó. :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#10) D@ni88 válasza Csiborbogár (#9) üzenetére


D@ni88
addikt

én is úgy olvastam h a GTS640nek emelik majd meg 112re a shadereket...

(#11) garfield-r válasza Csiborbogár (#9) üzenetére


garfield-r
tag

Az a középkategória lesz majd (8700) ha jól tudom.

(#12) keIdor válasza garfield-r (#11) üzenetére


keIdor
titán

Nem lesz 8700.:) Az volt a 8800GT pletykája annó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Alvin_ti4200 válasza Csiborbogár (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem, ez már végleges adat.

(#14) ollie válasza keIdor (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezen kár addig filózni, amíg nincs épkézláb teszt a kártyáról.

***

(#15) PPSH válasza D@ni88 (#10) üzenetére


PPSH
őstag

GTS-bol is jon az uj 256bites es 512mb mem + 128SP :DDD :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#16) he7edik. válasza PPSH (#15) üzenetére


he7edik.
addikt

Miért nem csodálkozom hogy téged ezen a fórumon is látni? ;] :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#17) PPSH válasza he7edik. (#16) üzenetére


PPSH
őstag

azert mert jo kartya lesz remelhetoleg :DDD :C

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#18) Csiborbogár válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Akkor biza áde 8800GTS... :O

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#19) mokus1 válasza keIdor (#12) üzenetére


mokus1
addikt

Mennyiért adod és mi róla a véleményed?

(#20) Drizzt válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem az lesz, hogy megfelezik a textúrateljesítményt mondjuk a GTS-hez képest, így picit lasabb lesz. Nem nagyon szólnak a pletykák a textúrázóról, vagy legalábbis én lemaradtam akkor róluk.

I am having fun staying poor.

(#21) Alvin_ti4200 válasza Drizzt (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

szerintem nem fogják, különben az RV670 meg fogja verni.

(#22) Drizzt válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem feltétlen, meglátjuk. rv670 nem lesz sokkal gyorsabb, mint a 2900Xt, gondolom. Mind1, nekem az lenne a lényeg, hogy legyen valami sokkal gyorsabb kari, mint a gtx, annak az ársávjában, vagy lentebb, de ilyenről egyelőre nincs hír. :(

Más: mit használsz miután eladtad a karid? Gondolom valamelyik új cuccra fogsz várni.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#23) he7edik. válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


he7edik.
addikt

Az elképzelhető hogy módosul az ALU : Text arány az ALU javára :U

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#24) #95561216


#95561216
törölt tag

Másfél milliós nagyságrend csak Paliknál van :) Közel, körülbelül, nagyjából, cirka..

(#25) Alvin_ti4200 válasza Drizzt (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

úgysem fogja megvenni senki, úgyhogy várjunk még a kérdéssel:)

(#26) Dare2Live válasza Drizzt (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mibe rosszabb az új 8800 mint a régi GTS? miben jobb a régi 8800GTS? uez 8800GTXre?

Láttatlanban én azt mondanám, hogy ha NV direkt nem akarja visszafogni és nemszokta akarni akkor közelebb lesz eza kari a GTXhez mint a régi 640es GTShez.

És ez csak az amit sejtünk, mert NV tuti kalapált jópár kis de fontos dolgot is az új 8800on pont mint anno 7800->7900esetén is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Több dolog is lehetséges ... az elvileg biztos, hogy kb 600-700 milla tranyó lesz benne, de gondolom bonyolodnak a shader egységek is. Szerintem a stratégia és felépítés olyasmi lesz, mint az R600-nál, ahol lehet egységet feláldozni, ott meg is teszik. Én úgygondolom, hogy AF és AA nélkül lesz jó a teljesítménye (8800GTX-Ultra felett), míg szűrőkkel gyenge lesz, az árának megfelelően (8800GTS alatt). Ezek alapján az nV is elkezdi azt az utat járni amit az AMD az R600-zal.
Az nV is elkezd nyitni a magas ALU:Tex arány felé, csak ugyanaz a bibi, mint az R600-nál, a jelen játékokban lassabb.

Szerintem az új GPU-k felépítésébe erősen beleszólnak majd a GPGPU-s irányvonalak. Gondoljunk csak bele, a GPU mint üzletág kevés haszonnal kecsegtet, ami annak köszönhető, hogy a kari előállítása viszonylag drága az árcédulához képpest (persze így is van rajta legalább kétszeres haszon, ha nem több, de a CPU gyártás lényegesen jobb üzlet). A GPU-kon a GPGPU piac tudna dobni, hiszen itt jóval drágábban lehet eladni a chipeket. Ezen a piacon azonban csak a számítási teljesítmény és a memóriasávszélesség számít, tehát relatíve hasznavehetetlen a nagyobb Fill-Rate és a szűrt textúrák mintaadatai. Az R600 gondolom ezért lett ilyen, mert GPGPU piacot is figyelembe vették. A G80 is GPGPU-nak készült, de közel sem olyan alkalmas a feladatra, mint az R600. Én azt mondom, hogy a jövőben a GPGPU üzletág követelményei fogják meghatározni a chipek felépítését, így a GPU piacon a fejlesztőknek nem lesz más választásuk, mint követni az új irányelveket. A minél nagyobb számítási kapacítás pedig áldozatokkal jár, olyan részek kivágásával aminek nem lesz befolyása a nagyobb haszonnal kecsegtető piacon (textúra szűrők, egyszerű algoritmusokra épített árnyaló felépítés), ezzel erősen lebutítják a szűrési képességeket, hiszen ezek már pótolhatók shaderből.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Alvin_ti4200 válasza Abu85 (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én NV-ből nem nézek ki ilyesmit, szerintem simán átkúrták 65 nm-re a G80-at és letiltanak pár egységet benne, így lesz GTS meg GT meg GS(?) is

(#29) ollie válasza Abu85 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi ez a GPGPU dolog? Valamiről lemaradtam?

Ja hogy erről van szó?

[ Szerkesztve ]

***

(#30) Abu85 válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden cég a pénzre hajt, márpedig marha nagy pénz van a GPGPU-ban.

Amúgy is érdemes az nV-nek átgondolni a lehetőségeit. A AMD Fusion megjelenése és terjedése után eléggé megkérdőjelezhető lesz a helye a piacon, hiszen az Intelnek is lesz hasonló hardvere.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Abu85 válasza ollie (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja ... erről van szó. :)

Az IBM PC desktop piacán még gyerekcipőben jár, de már van pár alkalmazás ami használja az R600-at általános feldolgozóként.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és eleddig ha belenyultak is csikszél váltásnál mint pl 7800->7900 vagy ""6800->7600"" az jellemzően nem azt hozta, hogy a kari gyengébb lett hanem, hogy erősebb.

ABU: Belső felépítés "szögeléséröl" infoid honnan? NV GPGPUhoz meg erős fordulat kell 8800 után. és ugye 2008Q1ben állítólag jön az új high end NV kari. Kelleni is fog...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) spiercell


spiercell
aktív tag

Az Amd is előrébbhozta, így már csak egy picivel több, mint egy hónap az összecsapásig! Jó hamar el lett felejtve a 2900Pro/GT.

(#34) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. Én olyanokat ovlastam eddig, hogy sazép és jó a GPGpU, de baromi nehéz rá programot írni. És a fejlesztőkörnyezet terén az NV előrébb jár. Plusz a kifejezetten ilyen céllal összerakott professzionális egyégeik is elég jók, bár az ATI ilyenjeiről még nem olvastam, azokat nem tom mérlegelni. Másik oldalról: SETI@Home, meg még pár hasonló program, ami az ATIT már hazsnálja. A fene sem tudja ezt kibogozni kard nélkül. :)

(#35) Abu85 válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs még semmi. Hallgat az nV.

A csúcskarik szerintem most nem egycsipes rendszerek lesznek. Túl nagy az a 700millió tranyó már most is. Az AMD-nél egyre biztosabb, hogy egy tokozásba pakol kettő RV670-et és ez lesz az R680. Gondolom az nV is valami ilyesmin gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Abu85 válasza #06658560 (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Új dolgok ezek a GPGPU-k mindkét rendszert nehéz programozni. Idővel majd ráéreznek...

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) Armando_19


Armando_19
őstag

Azért későn van egy kicsit az a NOV15... Addig elég sok 8800GT elfogyhat... Én azért megvárom:)
De legalább előbb számolhatunk a körülbelüli árával az ATI kártyának is. -.-

(#38) masterful87


masterful87
senior tag

Hozzá nem értőként felvetődik bennem a kérdés:
Ha két klönböző helyen gyártják a GPU-kat, van arra esély hogy különböző tuningpotenciállal fognak rendelkezni?
Gondolom azért a gépsor pontosan ugyanaz lesz, meg talán az alapanyag is pontosan ugyanaz, na de akkor is két különböző hely. :)

Szóval, csakis a Made in xxxx feliratban fognak eltérni?
(igaz ez mind2 tajvan, akkor értsd hogy melyik gyár)

(#39) Armando_19 válasza masterful87 (#38) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát gondolom egy ilyen chipgyárban komolyan szabályozzák a levegő párataltamát, stb stb, szóval nem hiszem, hogy más tulajdonságokkal bírna 1ik GPU a másiktól.

(#40) nap válasza Armando_19 (#39) üzenetére


nap
addikt

De vannak olyan kornyezeti tenyezok, amiket nem, vagy csak kevesbe tudnak szabalyozni. Pl gravitacio, magnesesseg, szogsebesseg, munkamoral.
Szoval, siman elofordulhatnak kulonbsegek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41) Armando_19 válasza nap (#40) üzenetére


Armando_19
őstag

Mondjuk az is igaz.
De gondolom, hogy annyira nem lesz nagy külömség a chipek között.Vagy lehet? Ilyen tényezők ennyire befolyásolhatják a gyártás minőségét?

(#42) azbest válasza Armando_19 (#41) üzenetére


azbest
félisten

Hát én emlékszem még arra, amikor prociból is sorozatszám alapján vadászták a Malajziai gyár termékét :DDD Pedig ugyanolyan paraméterekkel gyártották... biztos hogy van különbség két gyártósor között...

(#43) lordtoulus


lordtoulus
csendes tag

//(#38) masterful87
bizonyara, lesz valamien kulonbseg,mert ugye ket gyarto sor kozott is van kulonbseg.. eleg bonyolult gepeken keresztul mennek ezek, es azok nem mindig mukodnek ugyan ugy.
aztan ott az ez emberi tenyezo is, pl mas mernok..sorvezeto..technikus dolgozik.
de ugye ,mivel van gyartato (NV) ezert ugyan azok a minosegi szabályok(ersd a megrendelo kovetesei) vonatkoznak ra. pontosan azert hogy meg sokaig mukodjon .ne a jovoheten/eveben, keljen kicserelni...
de szerintem abba nem szol bele hogy TSMC készült GPU-bol keszult karik sokkal tob tunnig lehetoseget rejt mint az UMC,legalabb is az NV nem igazan dijazna, bar ezt atol fug ki menyiert dolgozik...

//(#6) Alvin_ti4200
azt hiszem ez tobbszori el íras.. vagy hivatasos tev hit ?!
jo hogy nem fogja alazni az ULTRA-t
jo video kartya lesz a 8800 GT, de max csak megkozeliteni fogja a GTS teljesitmenyet
legalabb is szerintem.
nem nagyon tudom el kepzelni hogy egy olyan teljesitmenye lenne mintha egy 2900XT, ugye ez a kari van a GTS-ek es a GTX/ULTRA kozott?
ezzek, ?!felso kozep kategorai video kartyak es azt allitod hogy a csucs karikat fogja szorongatni?
akkar hogy is., legyen ugy. legyen ugy, vehesenuk karancsonyra normalis lapokat..

//(#32) Dare2Live
miert? mi ellen kell az NV-nek, csucs kategorias kartyat csinalni? valamirol van infod mester ? en ugy tudom hogy az NV-nek van a legerosebb karija, es ez igy is marad amig az AMD nem csinal mar valamit,

(#44) he7edik. válasza lordtoulus (#43) üzenetére


he7edik.
addikt

Azt hiszem minden topik látogató nevében mondhatom hogy :

"remélem nem ebben a topikban akarod szaporítani tovább a hozzászólásaid számát"

előre is köszi :R

Égő szöveg a flém vázon

(#45) lordtoulus válasza he7edik. (#44) üzenetére


lordtoulus
csendes tag

hid azt amit gondolsz...persze.. bar fordiva jobb lenne azt gondolom vagy remeljem :U
de, en nem fogok keresednek eleget tenni, meg akkor sem ha eleted legnagyobb problemaja soraim lesz....

pf.. nem eppen az fajta vagyok aki azt nezi hogy.. hanyadik, hozzaszolo,hozzaszolasa...
bar gondolom neked ep az a fontos hogy mennyi az x-dik szamu ertelmes... megszolalasod... azt tudom volt mar akit megszolalasai szama miat bokall dijaztad
akkar hogy is... nem akartam lelked vilaganban...toporzelkolni.
pardon elnezest, akkar mivel sertemtem kicsinyke szellemed, minden a veletlen muve...

ps, en ezzel ugy vagyok hogy akit/amit nem akkarok el olvasni azt nem fogom, azt tudom hogy he7edik. nevu felhasznalotol tobb postot/sort nem olvasok,vagy jobban mondva tobbet nem akkarok,

(#46) Dare2Live válasza lordtoulus (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi ellen? pl a 128sps 8800GTS után mennyire maradhat eladható a 8800gtx? hm? r680 nemgyengén agyon fogja verni 8800gtxet? Igen/Nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) 7600GT válasza lordtoulus (#43) üzenetére


7600GT
senior tag

A 8800GT a GTX alatt lesz egy picivel.
Az új 8800GTS a GTX fölött lesz vmennyivel.
Ezek után nem tudom mit kezdenek a megmaradt 8800GTX-ekkel.
Lécives használjál ékezetes magánhangzót is. Ez nem msn. Köszi!

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#48) Nortid válasza 7600GT (#47) üzenetére


Nortid
aktív tag

A köv. csúcskarijuk lesz 8800GTX néven? :U
Akkor már értelmesebb lett volna az új GTS-t és a GT-t 8900 szériába tenni, de lehet hogy az én logikám rossz...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve! ]

(#49) Tuco Ramirez válasza 7600GT (#47) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Éppen ezért tartom valószínűtlennek, hogy az új GTS erősebb lesz mint a GTX. Erős szűrőkkel meg pláne. Példa erre a jelenlegi GTS és a GTX teljesítményviszonya, ahol hiába tuningolták agyon egyesek a GTS-eiket (500/1600-ról akár 650/2000-re), mégsem érték el a GTX teljesítményét (pedig "papíron" már ott kellett volna lenniük).
Várjunk még egy kicsit, még pár hét és a tesztek megmutatják majd a valós erőviszonyokat. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#50) emre33


emre33
addikt

256bites lesz a memória busza, ezt azért nem szabad elfelejteni!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.