Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

érdekes konstrukció annyi szent. viszont ez még nekem kevés. sérülékenyebb, gyenge zsanérok, gyenge anyagminőség (alu az alu még mindig) drága, és mindez azért hogy pár milliméterrel vékonyabb legyen.

jó kis gép, de ennyiért már kétszer meggondolnám mit veszek, ezt valószínűleg semmiképp.

még mindig várom mit hoznak ki normális árfekvésben, (6-700 dollár körül)

(#2) schawo


schawo
titán

Sok hűhó semmiért.

330ezer forintos készülék produkcióját nézegethetjük egy TN panelon. Ha egy 50ezer forintos tabletet TN-nel szerelnének, mindenki anyázna, nem is értem, hogy képzelik ezt 330ezer forintért kiadni :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) Déta


Déta
tag

Be' csúf... :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#4) Cicero


Cicero
őstag

macbook air, 395ért kapható ugyanezzel a vassal.
70-nel drágább csak; a toshiba labdába nem rúg ezzel ebben a szegmensben.. :N

(#5) lapa


lapa
veterán

a toshiba felfedezte az x300-at?

(#6) vanhalen


vanhalen
senior tag

Veszik majd, mint a cukkrot! :DDD

(#7) vanhalen


vanhalen
senior tag

Megint dupla, csak most késéssel, komolyan Yodának érzem magam..

[ Szerkesztve ]

(#8) Gusztáv válasza schawo (#2) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért a IPS panel még mindig ritka, mint a fehér holló notebook fronton. Még a félmilliós üzleti gépeknél is alig van pár modell, ahol akár csak rendelhető. Hatalmas piros pont a Toshibának a 3g modemért, nem igazán értem a többiek hogy akarják a modern üzletemberekre rásózni e nélkül. A Lan-ért is jár a jó pont.

Laci

(#9) VincentXxX


VincentXxX
csendes tag

1366x768 kijelző??? 2012-ben???? 330e-ért??????
iPad 3-ban majdnem kétszer ekkora a kijelző, viszont az csak 10"...

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyiért, még ha toshiba is, drága.

(#11) nuke7


nuke7
veterán

Ennyiért nagyon drága.

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) Cicero válasza VincentXxX (#9) üzenetére


Cicero
őstag

az air-ben 1400x900 van; azonban 13"-ason jól mutat még az 1366x768 is.

(#13) franc0 válasza VincentXxX (#9) üzenetére


franc0
őstag

És ezt miért is kell ideböfögnöd ilyen stílusban? A legtöbb hasonló gépnek ilyen felbontása van.
Na menjél szépen játszani a mókusvakítós ájpededen, troll.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14) Gusztáv válasza VincentXxX (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze meg lehet kapni 40 megapixeles fényképező gépet is, csak az emberek nagy többségének teljesen felesleges. Na pont ilyen az ipad felbontása is. Milyen felbontású monitort használsz :F .

Laci

(#15) Zso2 válasza VincentXxX (#9) üzenetére


Zso2
őstag

Igen az kb parasztvakításnakl nagyobb :) 13,3-ra bőven jó a 768p
A 9,6"-ra a 3,2 mp teljesen felesleges, nevetséges vakítás...

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#17) polip


polip
addikt

nos azért sok igazság van a szavaiban, valóban lehetne benne komolyabb kijelző!!

nekem x300-as thinkpad-em van, 1440x900-as kijelzővel!!! én ennél szarabb felbontást nem vennék 13 collosban

próbáltam én is a portégét, de a kijelző valóban gyenge pont, látványosan szarabb, mint a thinkpad-em kijelzője...

ráadásul mindenki lehagyja a pöcökegeret, ami baromira hiányzik jópár embernek! :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#18) mghltm


mghltm
addikt

"a lazán lerázható zsanér"

"a lazán lezárható zsanér" :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#19) #41635072


#41635072
törölt tag

Nekem ez a noti az álmom, régóta szemezek már vele. Ezt hívják ultrabooknak, nem a két kilós dögöket, amik csak vékonyak.
Mondjuk vicc, hogy milyen soká és milyen áron érkezett meg hozzánk.

(#20) schawo válasza Gusztáv (#8) üzenetére


schawo
titán

Elég szomorú ez. Az, hogy az összes többi is szar, még nem jelenti, hogy mindnek szarnak kell lennie.

(#21) Cicero Izé, notebookot mire használunk, ha nem olvasásra?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Cicero válasza Gusztáv (#14) üzenetére


Cicero
őstag

ezt nem éppen így a legegészségesebb megközelíteni. másrészről emberek többsége birka, és könnyen meggyőzhető, hogy egy egyébként totál felesleges feature-re nekik mennyire szükségük van.
az ipad felbontását pont nem sorolnám ide. sokan egyébként, akik kárognak róla nem is használtak még ipad 2-őt, nem hogy 3-at; csak vegyük például az autóban a szervót. valószínűleg azért itt még sokan használtak szervó nélküli kormányt, azonban már el nem tudnák képzelni az autójukat nélküle.
valahogy az ipad felbontása is ilyen. nem mellesleg elcsépelt dolog, de egy tabletről beszélünk, amit legtöbbször olvasásra használ a jónép, tehát igencsak jogos az a 312 dpi.

(#22) spyduck


spyduck
nagyúr

A noti nekem is csalódás volt, a tesztel én is egyetértek.

(#23) spyduck válasza Cicero (#4) üzenetére


spyduck
nagyúr

És milyen igaz :)

Bár az 1 év gari és a nem valami jó support miatt én az életben nem adnék egy MacBook Air-ért a ennyit.
A MacBook Pro viszont màs tészta.

[ Szerkesztve ]

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

Teljesen korrekt az ára 3G modemmel, ilyen tömeggel és akkuidővel.
Ez nem magnézium ötvözet, ugye?
Kár hogy a DVD írót lespórolták, az R500-ambam van még, és valljuk be ha nem növeli a tömeget hasznos lehet sok esetben.
Az R500 kijelzője és tapipadja pocsék, de ennek ellenére szerethető gép.

Szerintem a Z830 kiváló ellenfele az Airnek, akkor ha valaki nem akar kilógó usb sticket vagy képtelen windowsról váltani.

(#25) Gusztáv válasza polip (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

És még több embernek nem :D , ez igazából megszokás kérdése. Nálunk a Dell Latitude-okon van, mégsem használja senki. Max a szervizes kollégák, mert olajos kézzel nem megy a touchpad :DD.

@Cicero: az emberek nagy része bőven elvan egy jobb esetben fhd 20-23"-os monitoron. De pl a munkára szánt monitoroknál a 1280x1024 (19") és 1600x1050 (22") sem ritka, és mégsem szenvednek, hogy milyen gagyi a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#26) polip válasza Gusztáv (#25) üzenetére


polip
addikt

azért nem használják, mert marhák :)

aki egyszer használta, az nem akar leszokni róla :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#27) MZperX75


MZperX75
addikt

"Home Premium melletti 330 000 forintos ára az Ultrabookok között átlagosnak nevezhető. "

Nagyon sok a talán,még a következő bekezdés is ezzel kezdődik. :U

Ha már ez az "ultrabook" az mac-re hajaz az viszont legalább jól néz ki.
Mi az az Ultrabook,az első mondat a Wikipedián a súlyra ,vastagságra,és méretre vonatkozik,na most szerintem ez paraméterében sem felel meg,vagy már folyamatosan változik ez a kategória? súly az rendben de a vastagsága?

Az I-Mac air az nálam ultrabook(399.000Ft)

Azért súlyra is és vastagságra is van némi különbség. :W

Max 200ezret, ha "megér" 330-at :N természetesen a cikkben szereplő "ultrabook"

[ Szerkesztve ]

(#28) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Létezik olyan ultrabook ami nem papírból van, és nem hajlik keresztbe ha ráteszem a mutatóujjam?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) spyduck válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


spyduck
nagyúr

Macbook air :D

(#30) vanhalen válasza MZperX75 (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

Plusz: [link]

Vegyük hozzá, hogy nemsokára jön az új Air 1920x1200 - 1600x1000 felbontású kijelzővel és Ivy Bridge-el..

(#14) Gusztáv: "Persze meg lehet kapni 40 megapixeles fényképező gépet is, csak az emberek nagy többségének teljesen felesleges. Na pont ilyen az ipad felbontása is"

Miért is felesleges :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) Gusztáv válasza vanhalen (#30) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mert egy normális ember nem 5 cm-ről nézi a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#32) rudi válasza spyduck (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Amihez hasonlóan masszív az Asus UX széria és szerintem az U400-as Lenovo bár nagyobb és vastagabb gép, szintén vékony és elég merev. Sajnos az U300s-hez nem volt szerencsém élőben, bár lehet, hogy jobb is ez így, mert csak csalódást okozna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) vanhalen válasza Gusztáv (#31) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nézd meg a keynote-ot, ott erről is beszélnek.

(#34) rudi válasza vanhalen (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Tény, hogy az iPad 3 új kijelzője egy nagyon erős whow faktorral bíró paraméter, ami döntően befolyásolja a vásárlást (tán nincs is egyéb ilyen paramétere a hármasnak), de a mindennapos felhasználásban nem bír akkora jelentőséggel, mint amennyire hirdetik. Láttam magam is élőben, nemsokára nekifogok vele egy huzamosabb tesztnek de szeirntem normális embernek az előző generációs iPad kijelzője is teljesen elég és kényelmes a hétköznapi léthez. Én gondolkodás nélkül cserélném az extra pixeleket matt felületre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) nuke7 válasza spyduck (#23) üzenetére


nuke7
veterán

rossz support?! te hol élsz?! vagy volt már almás cuccod? nincs még egy olyan support mint az apple - még magyarországon is kiemelkedő, nemhogy amcsiban! :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) adamssss


adamssss
veterán

Anyukám használ ilyent kb két hónapja. Akkor 300 k volt az ára. Nagyon meg van vele elégedve, nagyon gyors és strapabíró a gép. A ventijén kívül semmi negatívuma nincs.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) Cicero válasza Gusztáv (#31) üzenetére


Cicero
őstag

na te aztán biztos nem fogtál a kezedben semmilyen ipadet! :C :K

nuke7 én azért nem fogalmaznék ilyen bátran a hazai supportról, bár szerencsére még nem volt velük sok dolgom..

[ Szerkesztve ]

(#38) schawo válasza nuke7 (#35) üzenetére


schawo
titán

Háztól házig garancia? 2-3 év garancia?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) Gusztáv válasza schawo (#38) üzenetére


Gusztáv
addikt

Minek, sokkal nagyobb feeling bemenni egy Apple boltba :C . Különben tényleg marha jól néznek ki az Apple boltok.

@Cicero: alantas ember vagyok, ipad 3 még nem volt a kezembe :O. Csak 1-2, és leszámítva tükröződést, semmi bajom nem volt a kijelzővel. Mondjuk így 30 felett már lehet, hogy romlik a szemem :D .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#40) ttt1 válasza Gergő_ (#24) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem R600-as van és ennek az árnak a feléért vettem igaz v 1 éve...de a 3G hasznos dolog (benne is csücsül a sim nekem is) hisz így beszélhetünk igazából mobil eszközről...

(#41) csirkés11


csirkés11
tag

Túl drága, és sehogy sem néz ki egy air-hez képest.

(#42) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem szép, de legalább csúnya. (Tudom, ízlésről vitatkozni felesleges...)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43) matyi012345


matyi012345
őstag

ezekszerint én vagyok a világ leg igénytelenebb embere, 15,6-on használok 1366*768-at. nemtudom elképzelni, hogy ez 13,3"-on nem elég. aki felbontásbuzerátor az meg vegye meg az ipad3-at.

(#44) csirkés11 válasza matyi012345 (#43) üzenetére


csirkés11
tag

Nekem is ilyen notim van, normál használatnál teljesen jó, játéknál is, mert nem kell erősebb vga, viszont tervezésnél már kicsinek érzem ezt a felbontást.

(#45) Cicero válasza csirkés11 (#44) üzenetére


Cicero
őstag

kb, én is rendszeresen használok 15"-ön 1366x768-at és amúgy semmi problémám nincs vele.
persze szembetűnik a különbség, akárhányszor veszem az ölembe a gépet.. (macbookhoz meg ipadhez képest)

(#46) schawo válasza matyi012345 (#43) üzenetére


schawo
titán

Várjá', mennyi is volt a 15"-os notebookod? Mert ez 330

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) matyi012345 válasza csirkés11 (#44) üzenetére


matyi012345
őstag

hát ez a felbontás nem tervezőknek és grafikusoknak készült. általános felhasználásra elég.

(#48) matyi012345 válasza schawo (#46) üzenetére


matyi012345
őstag

vájá és ez mennyi? link 1366*768 15,6" 360 ezeré?

enyém 95 volt de kivétel nélkül mindenben gyengébb mint ez, nem csak a kijelző határozza meg az árat.
i3
250gb
2gb
integrált kártya az enyém.

van különbség hardverben is nem?

(#49) schawo válasza matyi012345 (#48) üzenetére


schawo
titán

Idézek magamtól:

Elég szomorú ez. Az, hogy az összes többi is szar, még nem jelenti, hogy mindnek szarnak kell lennie.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) csirkés11 válasza matyi012345 (#47) üzenetére


csirkés11
tag

Én is rájöttem, csak mostmár korlátozva vagyok a jelenlegi gépemre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.