Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Mintha nem hozzáértők rakták volna össze a rendszert! Azt hitték 2017-ben, hogy senki nem fog támadással kísérletezni? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Lehetne, hogy most ebben az egy topicban mindenki őszintén leírhatja a véleményét, és nem kap érte bant? :D

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

2x annyi juniort állítanak rá és a tesztelők 2-3 éves Bubi bérletet kapnak? ;]

(#4) Silεncε válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Mostmár megtanulták az érintettek, hogy miért nem lehet POST-ot használni... :D

(#5) Somatom


Somatom
veterán

Mi lesz azzal, aki azt is feltöri, és bejelenti a sebezhetőséget? Nem csak a készenléti egység vonul majd ki hozzá, hanem egy rögtönittálló bíróság is, és a helyszínen főbe lövik? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) Chrys_


Chrys_
addikt

Ezt a szart tovább feljeszteni? Inkább ki kellene dobni a picsába és újat írni. T-Systems-nek meg lóf...sz a s..be.

(#7) jozdavab


jozdavab
tag

"87 különböző IP címről érkező és még magasabb szakértelmet kívánó automatizált, 9450 kártékony kérés érkezett."

Nem tudom ki volt ez a kifinomult humorú kolléga, de nagy taps neki :D

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#8) Hiftu


Hiftu
senior tag

a cég saját költségén végzi a rendszer továbbfejlesztést
Ez bizony egy ordas nagy csúsztatás. A havi 20 millió forintból, amit az adófizetők pénzéből kapnak. Abból csinálják.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9) big-J válasza Chrys_ (#6) üzenetére


big-J
őstag

Igen, ha jot akarnanak, masikat kellene csinalni, de arra nincs ido, ugyhogy csak pofozgatjak a sz*rt.

(#10) 0xmilan válasza Silεncε (#4) üzenetére


0xmilan
addikt

Mivel szeretnel adatot kuldeni egy HTTP alapu alkalmazasban?

(#11) Meridian válasza 0xmilan (#10) üzenetére


Meridian
senior tag

telepátiával ;) :P

(#12) atike


atike
nagyúr

Szobrot nekik.... És az a minimum, hogy 2-3 imát is írunk a dicsőítésükre.

(#13) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Egy IT-vel komolyan foglalkozó oldalnak nem szabadna csak úgy komment nélkül közzé tennie egy ilyen közleményt hanem illene valamilyen módon rámutatnia a benne lévő ködösítésre.

A rendszernek nem hiányosságai vagy akár véletlenül bennmaradt hibái voltak, hanem a kihasznált hiba olyan szintű dilettantizmusra utal, amely mindenki számára nyilvánvaló aki csak közelében volt webes fejlesztésnek.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon a külföldi támadások honnan jöhetek?

Lehet hogy már be is jutottak...

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Pfejj, kifordul a gyomrom a T-Systems neve láttán/hallatán. A közlemény elég jól láthatóan megpróbál félrevezetni, és azt hazudni, hogy nem az ő hibájuk volt az egész.

(#13) L3zl13: Azzal kellemetlen jogi következményeket kockáztatnának meg.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) g@norbert válasza zzola (#1) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Támadáshullám...
Erre nem számítottak...
Kamu...

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#17) Bici válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Bici
félisten

Itthonról, külföldi VPN-röl, proxy-ról.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) g@norbert válasza Apollyon (#15) üzenetére


g@norbert
aktív tag

"tesztelésére pedig a sebezhetőségek feltárására szolgáló, szabályozott technikai platformhoz tartozó, az úgynevezett „bug bounty” módszereket is bevetnek."
Mindent megtesznek a ,,támadáshullám'' után,hogy jó legyen az embereknek.
Gyomorforgató.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#19) strogov


strogov
senior tag

Tehát az eredeti, komoly hiányosságokkal küzdő szoftver helyett amit 3 hónapig fejlesztettek, most 2 hónap alatt készítenek egy másikat.

(#20) Pttypang válasza strogov (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

De most junior pakisztaniak meg indiaiak helyett hatha ranez egy reszmunkaidos magyar gyakornok is.

Everybody lies.

(#21) Dezsike válasza Silεncε (#4) üzenetére


Dezsike
tag

Jó az a POST, csak ellenőrizni kell az érkező adatokat, hogy érvényesek-e. Ez pont olyan, mintha elmennék a bérletpénztárhoz, kérnék egy bérletet, majd 50 Ft-ot adok a pénztárosnak. Nem fogja odaadni, mert nem ennyi az ára. A szervernek is vissza kellett volna dobnia a kérést, hogy nem ennyi az ára. Problem solved!

(#22) inferno88


inferno88
őstag

Nevetséges, hogy ennyire nem merik kimondani, hogy igen gyerekek elbasztuk. A hibák el nem ismerését a mindennapokban is rühellem, de amikor milliókkal gurigáznak...

Semper fi!

(#23) Ringman


Ringman
nagyúr

úgy néz ki van miből állni az új platformot [link]

(#24) strogov válasza Pttypang (#20) üzenetére


strogov
senior tag

És a magyar üzemeltetőket kire fogják lecserélni? Mert ezt nem csak átvette az AO, de még üzemeltette is ... SSL2-vel, plain text jelszó küldéssel, meg MD5 hash-sel.

(#25) strogov válasza Dezsike (#21) üzenetére


strogov
senior tag

"A szervernek is vissza kellett volna dobnia a kérést, hogy nem ennyi az ára."

Nem. Konkrétan az árat meg se kellett volna futtatni, mert a szerver oldal pontosan tudja, hogy egy cikknek mennyi az ára.

(#26) Kékes525 válasza zzola (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert egy alternatív valóságban élnek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) elithun válasza strogov (#25) üzenetére


elithun
őstag

Yup, iszonyat tróger lehetett a kódbázis. De gondolom W3C validator elfogadta a szintaxist, úgyhogy mehetett élesbe. ;]
Kíváncsi vagyok 2 hónap alatt mire jutnak. Gondolom most elárasztották a StackOverflowt. :DDD

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#28) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem kellene ilyen rövid határidőket bedobni. Erről csak a "Vadász, vadász..." kezdetű dolog jut az eszembe.
Gondolom ezt a határidőt is egy politikus vagy a BKK vezetése választotta ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet.
A T-Systems meg rá bolintott.
Pedig szerintem ők is tudták hogy nem lesz jó.

(#30) Pttypang válasza strogov (#24) üzenetére


Pttypang
veterán

Senkire, jóaz, csak 30 millió lesz a havi bérleti díj, ne reménykedj.

Everybody lies.

(#31) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki azt meg tudná mondani, hogy mi szükség van ilyenre ha jövőre jön az e-jegy? :(

MZ/X

(#32) Bici válasza DopeBob (#31) üzenetére


Bici
félisten

Az e-jegyet is a T-Systemsz fejleszti?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) Kékes525 válasza DopeBob (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Kifizetőhelynek remek. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) DopeBob válasza Bici (#32) üzenetére


DopeBob
addikt

nem

MZ/X

(#35) Syl válasza DopeBob (#31) üzenetére


Syl
nagyúr

Tekintsd ezt a stadion internetes változatának ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Bird


Bird
addikt

Drukkolok. Persze az etikus hackereknek. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#37) Bici válasza DopeBob (#34) üzenetére


Bici
félisten

Van infó, hogy azt ki csinálja?

Mert eléggé valószínű, hogy brutális támadásoknak lesz kitéve a rendszer, úgyhogy jobb, ha atombiztosra csinálják.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) DopeBob válasza Bici (#37) üzenetére


DopeBob
addikt

(#39) Bici válasza DopeBob (#38) üzenetére


Bici
félisten

Kössz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) Kékes525


Kékes525
félisten

Hibát talált a Telekomnak, aztán egy reggel csöngettek a rendőrök

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) borg25 válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

HA jövőre mondjuk januárban indul az e-jegy, akkor az indulásra októbernél későbbi időpontot mondani erősen pénzlenyúlás szagú, mondván, hogy 2 hónapra minek.
Az is igaz, hogy ezek után kíváncsi leszek mikor indul el a rendes e-jegy rendszer, mert nem hiszem, hogy a fejlesztő vagy a BKK akar még egy ilyen blamát.

(#42) g@norbert válasza strogov (#19) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ott a pont,ennél szebben meg sem lehetett volna fogalmazni!

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#43) g@norbert válasza Kékes525 (#40) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nagyon durva ez a törtènet,ajánlom mindenki figyelmébe,hihetetlen az egész,elképesztő hogy milyen tróger banda ez.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#44) g@norbert válasza Kékes525 (#40) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Szegény srácot nagyon keményen befenyítettèk,meghurcolták a rendőrök,lefoglalták a cuccait,holott az a legegyértelműbb hogy jóhiszeműen csinálta,mivel a cég tudott róla!
Felháborító!

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#45) Somatom válasza Kékes525 (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Ez durvább, mint a BKK -s story! Felháborító. Milyen ország ez? Honnan tudja a rendőrség, hogy a Telekom feljelentése megalapozott? Ha ilyen eljárást alkalmaznak a sráccal szemben, akkor miért nem vonulnak ki a T -hez is, miért nem foglalják le az ott levő eszközöket is, és egy másik kihallgatószobában miért nem fingatják a T informatikusait is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) #56573440 válasza Kékes525 (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem itt borult az egész:

" Ez sikerült, de hamar észrevette, hogy ezt kiszúrták a Telekom emberei is. András ebből látta, hogy ezt a sebezhetőséget ezek szerint már észlelték a cégnél. Ezek után felhagyott a rendszer tesztelésével."

Ha dobott volna egy mailt, hogy én voltam megint, látom hogy látjátok, és ezek után hurcolják meg, akkor azt mondom gec1k. De most komolyan. Bármelyik másik cég másképp csinálta volna? Gőzük nem volt hogy ez ugyanaz a gyerek, innentől lehetett volna bárki más is, így egyértelmű a feljelentés.

Az, hogy a saját rendszerük ennyire sérülékeny, hogy ilyen szintű amatőr hibákat vétenek, az rettenetesen aggasztó, viszont a történet tanulsága, hogy ha felnyomsz bármit, és utána kushadsz, akkor elvisz a rendőr. Függetlenül attól, hogy akármilyen szinten nemzetvédelmi kockázatot is rejthet a kapu.

Igazából engem az érdekel ebben a témában, hogy ha egy kvázi amatőr srác ilyen dolgokat tud csinálni, akkor a nemzetközi hírszerző szervezetek, profi hekkerek és társaik mi adatot tudnak lopni úgy, hogy ezek a dilettáns bandák észre se tudják venni...

(#47) borg25 válasza #56573440 (#46) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Más is, sőt szerintem az itt fórumozók is így jártak volna el.
Megértem a kíváncsiságot, hogy érdekelte, hogy a hibát kihasználva még mihez lehet hozzájutni, de a hibánál meg kellett volna állnia. Mást se nagyon érdekelne, hogy bocs a routered kintről sebezhető, éshát a homemade videot az asszonnyal miért kellett megosztani írásra is a NAS-on? Jah és mehetnél egy videós tanfolyamra mert a világítás elég gáz, szóval most hogy átnéztem minden dokumentumodat ezeket a hibákat találtam. Ugye nincs harag? Á nincs, csak várj míg hozom az önjelölt etikus hacker szeletelő kis bicskámat.

Az is módszer ha találok két sebezhetőséget, akkor az egyiket lejelentem, a másikat elkezdem kihasználni és TOR-on keresztül megszerezni az üzleti titkokat. Aztán ha mégis rájönnnek, hogy én voltam, akkor boci szemekkel pislogok, hogy dehát fiúk ismertek, már egy hibát lejelentettem, most néztem a másikat, hogy ez mennyire veszélyes, Isten bizony amint végére jártam volna a dolgoknak, hogy ez mennyire vészes szóltam volna, de előbb megtaláltatok, ügyesek vagytok, most akkor el is engedhetnétek....

Szóval sajnos a T helyébe én is így jártam volna el. :(

(#48) Snoop-y válasza g@norbert (#44) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lathatolag nem kertek a tenykedesebol. Sajat maga rohant neki a pofonfanak. Fogalmuk sem volt rola hogy o tesztelt tovabb. Meg hat azert egy admin usert letrehozni engedely nelkul :U
Mit hitt mi fog tortenni? Meg mikor eszrevette, hogy nekik is feltunt miert nem szolt nekik?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#49) g@norbert válasza Snoop-y (#48) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Valóban,ezt én sem értem,tényleg naív volt,sőt ebből a szempontból amatőr is,viszont bármi is volt az igazság,annak szerintem már hűlt helye sincs,nem kevés ideje volt a konszernnek,hogy elkozmetikázza a tényeket.
Nem úgy tünt hogy a srác olyan hülye legyen,hogy csak úgy folytatta volna szimplán,holott előtte folyamatosan referált a céggel.
Nemtudom,majd kiderül az eljárás végén hogy mi volt pontosan a szándék mögött.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#50) g@norbert válasza Snoop-y (#48) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Véleményem szerint jószándékú érdeklődésből és segítőkészségből nem hiszem hogy direkt megszakíttatná a tanulmányait egy ilyen ostobaság miatt,mivel ezt szerintem 1etlen oktatási intézmény sem nézheti jó szemmel,már csak presztizsből sem,pláne ha kihozzák őt bűnösnek.
Nem értem,szerintem valami nem stimmel ebben a sztoryban,de majd ez is kiderül.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.