Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A szerelem: hmm. az egyik legegyszerubb erzes. De a legnagyszerubb. S egszerusegenel fogva a legnehezebb megfogni. Hisz talan az egyetlen, amikor az illeto nem magaert erez valamit, hanem masert. S emiatt megtartani is nehez, neha igen faradsagos. De ha megmarad, akkor az elet legszebb szineket produkalo festeke lesz.

Sajat peldam: kedvesemmel meg egy honapot nem voltunk egyh uzamban egyutt, az elmult jo egy evben csak havotna egy alkalommal talalkozunk. Nehezen viselkjuk, o neha megn ehezebben, de valami miatt csak kibirjuk, ki akarjuk birni. Szerintem a szerelem nelkul midnketten hagytuk volna a fenebe az egeszet. De nem, mi egymast annal jobban akarjuk.

(#3) fokukac


fokukac
nagyúr

a szerelem sötét verem. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) eastsider


eastsider
nagyúr

Megőrizni pedig csak úgy tudjuk, hogy ha gondoskodunk róla, fontosnak tartjuk, féltjük, és teszünk érte. :B :K

a féltést is egyre jobban kezdem megérteni/megérezni vagy mi.Meg érzem Barátnőm részéről is egyre jobban

[ Szerkesztve ]

(#5) elmoraan (r) válasza eastsider (#4) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Küldeném Auth Csilla és Szolnoki Péter: Féltelek c. számát a földhivatal dolgozóinak. Holnap küldöm az egész telket is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#6) eastsider válasza elmoraan (r) (#5) üzenetére


eastsider
nagyúr

hulyáh :DDD

Én Dögös Robitól kérném a Kaposváron is feltámadt a szél-t és Lilly Babától a cuppanós nagy puszit

leülhet egyes :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) Levin01 válasza #06658560 (#2) üzenetére


Levin01
őstag

"az egyik legegyszerubb erzes. De a legnagyszerubb"

Egyben a legpokolibb érzés is lehet ha viszonzatlan :(

(#8) Xmodule válasza elmoraan (r) (#5) üzenetére


Xmodule
őstag

LoL "féltelek" :D ezen besírtam :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) Crystalheart válasza Xmodule (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ejjej, nem néztél tán eleget Laar por laar-t? :DDD Öcsém pl. ontja magából az ilyeneket, én meg sem lepődtem, sőt alapból erre asszociáltam :DDD

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerintem embere válogatja. A szerelem is lényegében csak szeretet, ami maga egyszerű, de nem feltétlen érezzük és gondolkodunk róla egyszerűen. Én sem :D

Juhász Gyula szerelemről szóló verseit nagyon szeretem - no nem mintha Ady műveit nem tartanám jónak -, még kisebb elmebajának ellenére is. Valahol rokon érzelmek, és mégsem... :P

(#11) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Imádom nyáron a PH!-t. :D

És mit szóltok ahhoz, hogy a szerelem időtartama 2,5 év. Legjobbaknál is. Van köztetek olyan,akinek ellenkező tapasztalata van? Most kifejezetten a rózsaszín köd élményre gondolok.

Az egyik legizgalmasabb dolog összejönni valakivel. Csak ugye egy hosszú kapcsolatban csak egyszer van meg ez az élmény. Hogyan lehet ezt fenntartani, előhozni újból és újból? Főleg, ha az egyik fél szerelmesebb, mint a másik? Hogyan lehet felkelteni a másikban is ezt az érzést?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#12) Lenry válasza Dalai Láma (#11) üzenetére


Lenry
félisten

jövő ilyenkorra megmondom ;)

ha az egyik fél szerelmesebb, mint a másik - nekünk a legkomolyabb vitánk arról szokott szólni, hogy melyikünk szereti jobban a másikat :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) FoxiestFox válasza fokukac (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyetértek.

(#14) #06658560 válasza Levin01 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attol meg a legszebb allapot- szerintem. Ha latod, hogy az illeto boldog, akkor szerelmeskent nem tudsz nem orulni neki- meg ha estenkent majd bele i pusztulsz...

(#15) hcl válasza eastsider (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És még inkább úgy lehet csak megőrizni ha kölcsönösen mind a ketten tesznek is a fennmaradásáért.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Thunderzolee

Kedves Heydaddy! :)

Először azt gondoltam (avatarból és címből a címlapon), h Verus kapott ihletet.
Hmm.. Az előzmény és a Te írásod között egy év telt el.
Jövőre várható a harmadik rész? ;)

A szerelem lehet(ne) örök is, csak megfelelő Társ kell(ene) hozzá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) Crystalheart válasza Dalai Láma (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

Affelől nincs tapasztalatom, hogy a viszonzott szerelem tarthat-e tovább, mindenesetre az egyoldalú szerelem ihletet adó áldását már jóval több ideje élvezem :DDD

(#18) Dalai Láma válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Kemény lehet. Nekem legutóbb általános iskolásként volt ilyenem, az 6 évig tartott. Akkor nem voltam még túl rámenős, a téli szüneteket pedig emiatt kicsit nehezen viseltem :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#19) heydaddy válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


heydaddy
csendes tag

Kedves Thunderzolee! :)

Kb 2napja ismerem ezt az oldalt, így azzal sem vagyok képben, hogy ki az a Verus :F Így nekem az éves iromány is új volt :B Bár ha témánál vagyok, akkor meg kell említenem hogy ritka az ennyire igényes oldal...és ritka az ennyi igényes felhasználó is :K Szal gratula :C

A szerelem nálam örök, csak sajna a személyek változnak időnként... :U Bár 16 évesen nem olyan gáz ez sztem :))

és kösz mindenkinek a hsz-okat ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(#20) Crystalheart válasza Dalai Láma (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én most vagyok 20 esztendős. 10. osztálytól idáig azzz... 4 év, még nem is olyan nagy idő. :DDD Kár vagy nem kár, ez a szám csak nőni fog. :) (Ja, a célszemély nem is ismer - úgy van az jól. Mondom én, hogy Juhász Gyula szindróma - csak ő beleőrült, én nem szándékozom :DDD)

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

No, még egy hozzászólás.

"A szerelem jó, a szerelem fáj,
A szerelem szép, a szerelem fáj..."

Való igaz. Vulkán szerű, mindent elsöprő érzelem. Bárminél jobb érzés, bárminél szebb, és bárminél jobban tud fájni.

Szerintem a szerelmet nem a szép embereknek "találták ki". Mi a fene szüksége lenne egy bombázónak, meg egy tökéletes srácnak szerelemre?
Ellenben a szürke, jelentéktelen egérkék mentsvára lehet.
A legcsúnyább lány is társra lelhet, a legkorcsabb fiú sem marad magányos, ha szívükbe fészkel a szerelem, persze viszonzottan.

Anno pár nap alatt ejtett rabul egy szempár. Kerültem a tulajdonosát, de be kellett valljam magamnak, hogy nem tudok tőle szabadulni. Egy osztályba jártunk, így akár akartam, akár nem, kénytelen voltam megremegni, ha csak megláttam.
Nem, nem volt szép, nem volt bombázó.
Győzködtem magam, hogy ilyen lány nem furakodhat az érzelmeimbe. Sikertelenül.
Győzködtem a többieket, hogy figyu, egész jó csaj ez a *****. Sikertelenül.

A sors elválasztott minket. Fájt a hiánya, de még ma is szép az emlék.

Hoppá, azt nem mondtam, hogy én sem vagyok ideál nők számára...

Jó kis írás, heydaddy, csak így tovább. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Thunderzolee válasza heydaddy (#19) üzenetére

Verusról... hmmm.. talán röviden összefoglalva:
Én olyan Budapest Parádés típus vagyok,
Ő inkább erkölcsös típus.

"A szerelem örök, csak a személyek változnak időnként."

Ez jó, ez tetszik. Ezt megjegyzem. Hátha kérdezik egyszer egy kvízműsorban. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Chapell


Chapell
aktív tag

A szerelemnél a legnehezebb kérdés, hogy a szerelem=önzőség -e. Mert ugye akit szeretünk, azt mindig magunkkal és magunknak akarjuk tudni. De az a szerelem ha ragaszkodunk hozzá, vagy ha átlátjuk a globális képet és tudunk gondolkozni, hogy mi a jobb a másiknak? Szerintem a szerelem lényege az őrültség, és hozzátartozik egy nagyon erős önzőség. Aki képes a szerelmet, és azt hogy mi a jobb a másiknak kívülről szemlélni, az nem elég önző, ergo nem elég őrült, így nem elég szerelmes. Ez persze a tiszta szerelem. Ebből is látszik hogy az a szerelem, amit mi ismerünk, és mi szeretnénk hogy legyen, egy rendkívül összetett érzés, hisz a klasszikus "szerelem" sok érzésből tevődik össze.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#24) Chapell válasza Dalai Láma (#11) üzenetére


Chapell
aktív tag

A 2,5 éves határ szerintem teljesen igaz. Nálunk a rózsaszín köd élmény kb 1-1,5 évig tartott. Szerintem ezután jön az a fázis, ami valóban a szakítópróba. Megtudod, hogy a kiszemelted valójában milyen ember. Az szinte mindig csalódás, amikor az ideálod darabokra esik, de ebből egy hosszú kapcsolat, és boldog hosszan tartó szeretet lehet. Mi már 1 éve ennél a szakítópróbánál tartunk, és most kezdem felfogni hogy van élet a "mindent elsöprő szerelmen és rózsaszín ködön" túl is. Itt jön elő és itt lehet megtudni azt, hogy a szexen, a szenvedélyen és az elvakultságon kívül más is összetartja-e az adott párt :))

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#25) Dalai Láma válasza Chapell (#24) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És elhet valamit tenni az összetartás érdekében?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#26) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha meg már szerelem, akkor szintán klaszikust idézve:
[L:http://youtube.com/watch?v=eK9tXoUWt9w]" A szerelemnek múlnia kell,
Ha múlik akkor fájnia kell.
Hogy érezd mennyit ér,
Míg tart, míg ér.

A szerelemnek múlnia kell,
Akkor is ha égig emel,
Még szép, hogy mást hiszel,
Mert mást ígér."[/L]

[ Szerkesztve ]

(#27) Thunderzolee

Hey Baby, hey Baby hey!
Heydaddy, tösször is visszanézhetnél. ;)
Méghogy egy fecske nem csinál nyarat! :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) Crystalheart válasza Chapell (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A szerelemnél a legnehezebb kérdés, hogy a szerelem=önzőség -e. Mert ugye akit szeretünk, azt mindig magunkkal és magunknak akarjuk tudni. De az a szerelem ha ragaszkodunk hozzá, vagy ha átlátjuk a globális képet és tudunk gondolkozni, hogy mi a jobb a másiknak? Szerintem a szerelem lényege az őrültség, és hozzátartozik egy nagyon erős önzőség. Aki képes a szerelmet, és azt hogy mi a jobb a másiknak kívülről szemlélni, az nem elég önző, ergo nem elég őrült, így nem elég szerelmes."

Épp ezért írtam, hogy szerintem embere válogatja. Hogy mit minek nevezünk, az tökmindegy, azon nem kell elkezdeni vitázni. Számomra a szeretet, és így a szerelem is éppen az önzetlenségen alapul, de legalábbis szoros összefüggésben van vele. (Ezért nem volt még barátnőm... :DDD)

(#30) heydaddy


heydaddy
csendes tag

Hm...Oké, oké szerelem, de szerintem ez csak egy része az életnek, nem az élet. Ha szerelmes vagyok, akkor a szabad percekben a persze rá gondolok, de én próbálom mindig észben tartani, hogy elsősorban ember vagyok- aki él- és nem szerelmes...
Vagy nemtom :F
Nagyon nem bírnám ezt a "úgyszeretem-mindig-vele-vagyok" kapcsolatot...
Őszintén szerintem a szerelem két ember közötti (átmeneti) szövetség, ami arról szól hogy a két ember a hétköznapjaiban hogyan tud emberileg megfelelni a másiknak. És az az optimális, ha a jellemek jó irányba fejlődnek közben... Én ezt látom az eddigiekből :)

Kösz, mindenki :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(#31) Crystalheart válasza heydaddy (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A szerelem számomra másodlagos a többi ember iránt érzett szimpla szeretet mellett. Nem mondom, hogy kevésbé erős, nem, de számomra másodlagosnak kell lennie, hiszen ez társadalmi érdek is. Ez az egyik ok, hogy nem bánom annyira, hogy lényegében 0 időt fordítok rá, hiszen nincs párom.

(#32) Dalai Láma válasza heydaddy (#30) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ebben van valami igazság,sőt, nem is kevés. Mármint az első részben. Ha épp nincs velem a szerelmem, nem szenvedhetem végig ezt az időszakot. Ha itt van velem, az csak egy plussz, de nem szabad, hogy a szerelmem egyenlő legyen az életemmel. Mert akkor amikor nincs velem, nem fogoktudni mit kezdeni magammal. Most is hasonló van, és épp most próbálok így emberré válni. Izgalmas dolog, de eddig minden jól megy :)

Csak ott a féltékenység, aminek azért van egy kicsi alapja, legalábbis a múltat nézve. De ezen meg fölösleges rágódni, mert nem tehetek semmit, csak megkeseríten a napjaimat vele. Úgyhogy most folyik a bizalom erősítés is :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#33) erdoke válasza Crystalheart (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az élővilágban minden az önzésen alapul, még az is, ami önzetlenségnek tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#34) Crystalheart válasza erdoke (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem is mondtam, hogy totál önzetlen vagyok :DDD

(Óóóh, mennyire sajnálom, hogy eleszem a kaját szegény etiópok elől... :U)

(#35) eastsider válasza heydaddy (#30) üzenetére


eastsider
nagyúr

És az az optimális, ha a jellemek jó irányba fejlődnek közben

ezt már mi is észrevettük, nagyon sokat változtunk, változott a jellemünk mióta együtt vagyunk, szerintünk mindketten pozitív irányban

Nagyon nem bírnám ezt a "úgyszeretem-mindig-vele-vagyok" kapcsolatot...

én is így vagyok

(#36) Dalai Láma válasza eastsider (#35) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De ehhez egy olyan partnerre is szükség van, akivel a jó irányba lehet elindulni, és egyikük sem húzza a rossz irányba a másikat. Persze kérdés, hogym i számít rossz iránynak. Például, ha egyikük dohányzik, a másik fél pedig nem elég erős jellem ahhoz, hogy ő maradjon nemdohányzó, és a partner miatt rászokik. Ez egy abszolút rossz irány, inkább fordítva kéne történnie, a dohányos félnek kéne leszoknia.

De sok hasonló példát tudnék még hozni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37) G@bi90MR válasza Levin01 (#7) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Így van, vagy ha az egyik fél őszinte, de a másik szarik rá és kibeszélik mindenhol. :(((

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#38) Sárpac válasza #06658560 (#2) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A szerelem egy nagyszerű állapot, de ugyan olyan szörnyű is tud lenni.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#39) Verus válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Verus
senior tag

Nem hinném hogy erkölcsös lennék :) Csak más szemszögből látok dolgokat :)

Hogy ON is legyek: A szerelem, igen összetett, talán bonyolult is, sokrétű, színes, változó és mindig más.
Azért van szívünk hogy használjuk. A szerelem az élet része, de nem kell hogy minden téren jelen legyen.
Én szeretem az érzést, amikor semmit sem érzek lehetetlennek, szinte szárnyalok. És ott van Ő.....Aki az életem része, akiért képes vagyok bármekkora áldozatot hozni és odaadom magam teljes egészben, szívvel lélekkel, jó tulajdonságokkal, hibákkal.

Mondjuk ezzel nem sok újat mondtam.... :)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#40) Vakegérke válasza Verus (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érett gondolkodásra utalnak szavaid. :K
Korod persze nem kívánom firtatni, udvariatlanság lenne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Thunderzolee válasza Vakegérke (#40) üzenetére

Keresd meg közösségi oldalakon, és fény derül a rejtélyre. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) celeron


celeron
senior tag

Nem szeretem a szerelmet. Mert könnyen beleesek sajnos.. de mindig én kerülök ki rosszul a dologból. Engem ez még sohasem tett boldoggá. De remélem egyszer azzá fog tenni...
A versekre visszatérve. Van egy személyes kedvencem: Tóth Árpád: Esti sugárkoszorú. Annyira szép ez a vers, és érzelmileg színes, és gazdag.
Az utolsó négy sor pedig ... oda már tényleg költőnek kellett lenni
"És éreztem: szívembe visszatér,
És zuhogó, mély zenével ered meg,
Mint zsibbadt erek útjain a vér,
A földi érzés: mennyire szeretlek!"

De itt a vers teljes egészében: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43) Crystalheart válasza celeron (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A szerelemben az a csavar, hogy nem az a fontos, hogy téged boldoggá tegyen :)

(#44) celeron válasza Crystalheart (#43) üzenetére


celeron
senior tag

Uhh... ezt jó tudni :)

(#45) Thunderzolee válasza Crystalheart (#43) üzenetére

Ahha, sokkal jobb adni, mint kapni. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.