Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Fél 4K? :)
Inkább UHD TV-t veszek és teszek a 144Hz-re.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2) snecy20


snecy20
veterán

2014-ben váltottam 21:9-re, igazából még csak manapság lett elterjedtebb, szerintem ilyen lesz a következőm.
Itt igazából a függőleges 1080p-t tartom kevésnek, különben fasza. Ha lesz 1440p--ben ilyen, rácsapok majd.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Bjørgersson válasza snecy20 (#2) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha jol tudom, az LG-nek van mar "regota" 3440*1440-es monitora.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) snecy20 válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


snecy20
veterán

LG 34UM95-P-m van, kb 3 éve, akkor még teljesen újdonság volt. Azóta maga a képarány, és mellé az 1440p is elterjedt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Bjørgersson válasza snecy20 (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja hogy az van, amire gondoltam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) nap


nap
addikt

Szerintem ideális kialakítású. Csak felveszem a hátamra és már repülök is vele. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) D.Va válasza Kapanyél (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Kinek mi az igénye, és kinek mire kell... Neked nem ez az ideális. Nekem meg még ez is kevés. (Tripla monitoros szélességet akarok, ami egy kijelzőből áll, ettől is nagyobb hajlással.) Szerintem még 2-3 év és teljesül az álmom. (Szimulátorozáshoz kellene)

De ez a Philips monitor bizonyos helyzetekben sokkal jobb munkára (vagy akár gamingre) mint a te 4k-s 16:9-es képernyőd... :U De ízlések és pofonok... ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacccca87 válasza D.Va (#7) üzenetére


Lacccca87
őstag

Annyira réteg igény hogy ezt nem valószínü hogy megcsinálják, aki szimulátorozni akar annak továbbra is marad a 3 db vékony kávás monitor. Szerintem, aztán lehet hogy tévedek :)

(#9) TBMC válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


TBMC
addikt

a 38uc99 és a 34uc99 elég jók ebben a kategóriákban. :K

markbellus.hu 

(#10) RozogA87


RozogA87
tag

21:9-ben 40-42 col 3440*1440 vagy 3840*1600 jobban kéne.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#11) Narasim válasza TBMC (#9) üzenetére


Narasim
aktív tag

vagy acer xr38, mert az lg az frame droppol nvidia kártyákkal, az acer pedig nem.

ez a 49es fasza lenne, de 1080 sor nekem is nagyon kevés! 1440-nél nem adnám alább, de inkább 1600!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#12) TBMC válasza Narasim (#11) üzenetére


TBMC
addikt

hopp ezt nem is tudtam, bár nekem ati gpum van. (mind az rmbpróban, mind az imacben)
agyalokmajd egy 21:9en, mert év vége felé eladom az 5k imacet vagy a mellé, és kell egy external display a macbookomhoz otthonra, ami usb c-s, és 21:9. grafikai munkára továbbra is.

nézelődökmajd, kíváncsi leszek, jön e vmi újítás.

a 1080p függőleges valóban nagyon kevés. járhatnánk már 2000 körül ;]

markbellus.hu 

(#13) snecy20 válasza D.Va (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Na ja, 3db FHD monitor erre a célra még mindig egy sokkal olcsóbb megoldás. Konkrétan fele, harmad áron megvan ehhez képest. Viszont nem valószínű hogy lesz natív 5760x1080 valaha is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nekem is jó megoldás lenne egy 3 monitort kiváltó eszköz, de amíg hajlított, addig használhatatlan. Munkára.

Minden a legnagyobb render!

(#15) Peppo


Peppo
őstag

Nyilván van rá igény, és ezt is ki kell szolgálni, de remélem, nem lesz uralkodó trend a csíkmonitorok gyártása. A méretnövekedés viszont örvendetes. Szívesen látnék ekkora monitorokat 16:9 (vagy 16:10)-ben.

(#16) snecy20 válasza Rayyy (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Amúgy ez már az a szélesség, ahol végre értelmet nyerhet a hajlítás. Persze nem munkára.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) TBMC válasza Rayyy (#14) üzenetére


TBMC
addikt

nekem semmi bajom a hajlítással. dolgoztam egy napot egy 38uc99el.
pár óra után teljesen megszokható. bár ez is egyén függő sztem.

markbellus.hu 

(#18) sb válasza snecy20 (#13) üzenetére


sb
veterán

Én is megvárom inkább a 79:9-es monitorokat...

Viccet félretéve, ez tényleg durván rétegigény. Szimulátor: biztos jó élmény az elsuhanó blurölt táj de ezen kívül kb. semmi értelme. Aztán a felbontás és főleg a fov miatt kell hozzá 5x annyi gpu erő, stb... És ezen kívül mire lesz még hasznos ez?

Másik topicban fejtegettem, hogy - bár nyilván feladatfüggő - de munkára is értelmetlen sokszor a nagyon széles/nagy terület. Egy problémát megold: elfér sok minden, mást meg generál egy idő után: forogni, belátni, stb...

Persze ha nincs más gondja/hiánya az embernek akkor jó lehet. De csak annyira mint egy feketére festett hangszigetelt moziszoba vagy egy harmadik autó pályanapra.

szerk: Mondom ezeket úgy, hogy szimulátoroztam, ültem 40" 16:9 előtt monitorként használva, használtam már 2-3 monitort is egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#19) snecy20 válasza sb (#18) üzenetére


snecy20
veterán

Sok esetben munkára a minél több sor az, ami jól jön. Pl. 21:9, de pivot módban. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) nap válasza snecy20 (#19) üzenetére


nap
addikt

Ahhoz meg kevés a 1080 pixel szélesség.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21) gianni85


gianni85
veterán

144Hz, így gondolom játékra szánják, de vajon mennyi fogja ezt a képméretet támogatni, mikor sokszor a 21:9 se megoldott...

(#22) snecy20 válasza gianni85 (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, egyelőre játékra bukó. Hamarosan gondolom néhány húzócímmel beindul a dolog, de amíg ez általánosság válik, az vagy két év...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) Lacok válasza Peppo (#15) üzenetére


Lacok
őstag

Ezzel a monitorok egy szegmensét fedik le nem hinném, hogy erre egy réteget leszámítva, nagyobb igény lenne.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) csabi63 válasza gianni85 (#21) üzenetére


csabi63
senior tag

Irodai munkákra, professzionális használatra ajánlják elsősorban. Híján van a gémereknek való finomságoknak. Adaptív képfrissítési technológiákat sem támogat, többek között.

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza snecy20 (#19) üzenetére


sb
veterán

21:9 normál módban remek hosszú sorokban lehet írni a kódot. :)
Pivotban meg nyakfájás. :)

Szerintem van egy egészséges méret+arány amin felül csak spec eseteket fed le egy monitor. Akár 16:9-10 40" akár mondjuk 21:9 legyen. Ezek már kissé szélsőségek. Ettől még 1-1 dologra lehet, hogy kicsit jobbak. Kérdés, hogy milyen felárral adják őket ehhez a kis extrához.

(#26) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ugyan, ezeket így kell használni:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSC4n-Li4AKrg-6E1bgmDJbFM04mMdhAyVEwDeIFNo-_LrZM6a5
Igaz a 4 Fullhd ötödébe kerülne, vagy akár az egy 4k is.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.