Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) anaqer válasza Drótszamár (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Ott van a cikkben:

"Ez nem csak azért logikus döntés, mert így több hely marad a fotodiódák számára, melynek köszönhetően duplázódhat a szenzor telítődési jelszintje (ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az érzékelő gyenge fényviszonyok mellett pontosabban képes értelmezni a bejutó fényből kinyert információkat, vagyis megnő a dinamikatartomány), de így a vezérlőtranzisztorok is nagyobb helyen terpeszkedhetnek. A gyártó így a jelek felerősítését végző tranzisztorokból is nagyobb méretűeket használhat, ami pedig a képek zajszintjére lesz jó hatással."

Ennél tisztábban nem tudom, hogyan lehetne elmondani... esetleg annyit tennék még hozzá, hogy ha emiatt nagyobb mikrolencséket lehet használni, akkor a diffrakciós határ is ki fog tolódni, magyarul lerekeszelve sem fog annyira visszaesni az élesség, mint eddig. (De ez elsősorban nagy pixelsűrűség esetén lesz érezhető, egy sztenderd ~24MP-s APS-C vagy fullframe szenzornál aligha fogod észrevenni.)

De ha számszerűsített adatot akarsz látni, hogy innentől (seggemből előrángatott példa!!!) egy hagyományos BSI szenzoron ISO 1600 zajszintet majd 1800, vagy 2200, vagy 3200 vagy milyen ISO-n fog hozni egy ilyen típusú (azonos méretű, azonos felbontású) szenzor... ezen szerintem tökre felesleges még spekulálni, mert egyszerűen nemtudni.gif

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.