Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kell vidikártya ehhez is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

"Az új monitor májustól lesz elérhető Magyarországon, ára azonban egyelőre nem ismert."

Nem lennék meglepve, ha hét számjegyű lenne.
Persze jó kis vas! ;)

(#3) raper válasza Angel1981 (#2) üzenetére


raper
senior tag

Szerintem sok lesz az a 7 számjegyű vételár érte.

(#4) madgie válasza ledgeri (#1) üzenetére


madgie
titán

Mármint mihez? Nem mindenki játszani vesz monitort (sőt).

(#5) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

SZLÖRP! Az utolsó pixelig ki tudnám használni A 24"-es Dell-t meg befordítanám mellé állóra másodlagosnak.

(#6) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

32"?! 81cm?! :Y
Huhúú! Nem tudnék elképzelni egy ilyet az asztalomon! :N
Kb még egy méterről se "bámulom" a jelenlegit (21.5"), még majdhogynem az is sok! Mondjuk talán még egy 23"-ost el tudnék képzelni előttem.

(#7) zsakaizoltan válasza RyanGiggs (#6) üzenetére


zsakaizoltan
tag

1 méterről pont szuper ekkora felbontás mellett :) link

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kéne. :K De valószinűleg a pénztárcám nem lenne vele jóban. :( :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) Angel1981 válasza raper (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Jó, persze, meglátjuk.
Mint írtam, nem lepődnék meg. ;)

(#10) kleinguru


kleinguru
addikt

3db-ot kérek:))

Viccet félretéve, nem tudom miből adódik a "csak" 176 fokos betekintési szög, a színtérről sem tudunk sokat, válaszidő, meg input lag sem ismert számok, de nagyon jó lenne legalább 1db:K

Az árát tekintve olyan 600K-ra saccolom (vagy több, de sok az biztos:().

Premierbe milyen király volna 1:1be jelenne meg az előnézeti kép fullHd esetén és multicamnél is finom lenne mondjuk 4 csatornás vágásnál, ha az output a kontrol monitoron lenne... áhh kell egy ilyen :B

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) RyanGiggs válasza zsakaizoltan (#7) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na persze....! :N

(#12) raper válasza Angel1981 (#9) üzenetére


raper
senior tag

Ha igazad lesz, majd kérlek írj le 5 számot 1 és 90 közt. :D

(#13) Ati1979


Ati1979
veterán

Nem rossz. Szerintem 800k alatt nem lesz.

Az új dell 30" -os 2560*1600 felbontással 1500 USD.

Szvsz. árban nem elképzelhetlen ennek a duplája.

(#14) d@minator


d@minator
addikt

PNK-321 helyett PN-K321.

(#15) RyanGiggs válasza zsakaizoltan (#7) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Megnézegettem a táblázatot....
Képátló▼ Felbontás►
........................576 sor 720 sor 1080 sor
82 cm/ 32 col- 244 cm 183 cm 122 cm

Én kb 80-90cm-re ülök a képernyőtől. Tehát nekem nem lenne jó "sajna"!! :(

[ Szerkesztve ]

(#16) edward2 válasza raper (#3) üzenetére


edward2
addikt

3499€ körül lesz könnyedén. Az pedig 7 számjegyű.

(#17) gyiku


gyiku
nagyúr

na, asztali 4k tv?

hüllő

(#18) .mf válasza szilagyiv (#5) üzenetére


.mf
veterán

Nekem is ez lenne a célom :))

Viszont:
"Az IGZO panel 176/176 fokos betekintési szöget"
Ejj, ez nem kecsegtet túl sok jóval - tekintve, hogy a TN-ekre szoktak 176/176-ot mondani, minden rendes betekintési szögű panelre 178/178-at szoktak írni :(

Nem értem, a mobilokban már akkora felbontás van, mint a monitorokon, a táblákban pedig még nagyobb is, IPS kijelzővel, a TV-kben már ezer éve túlhaladtak a 60Hz-en (mielőtt valaki ismét elkezdené, igen, a valós képfrissítés is nagyobb, vannak háttérvillogtatás nélkül is 100-200Hz-et tudó panelek), csak a monitorok állnak itt egyhelyben. :(((

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) wolfman


wolfman
veterán

Feltételezem, hogy az ajánlás csakis az ára miatt lesz vállalkozásoknak, mert valljuk be, mindenki örülne egy ilyennek otthon.

Mondjuk azért én a nagyobb felbontás mellett arra is kíváncsi lennék milyen a kontrasztja, feketéi, válaszideje, de gondolom, utóbbi átlag alatti.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) blackydan


blackydan
senior tag

Ráadásul a Toshiba mostanában nem a jó árazásáról híres :N Mindenesetre tényleg jó kis tv szívesen látnék egyet az asztalomon.

(#21) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Egyszerűbb a DELL-ből akkor kettőt venni, vagy két régebbi modellt, mert az is nagyszerű monitor. Ebből 2x 2560*1600-al szerintem bőven nyitva tudok tartani pár ablakot. Esetleg egy 3. monitorral a legrégebbi szériából (3007WFP) a nagyon nem lényeges dolgokat bőven szét lehet dobni. Ez jóval nagyobb szabadságot és felhasználói élményt biztosít mint a SHARP-ból ez az egy darab :)

[ Szerkesztve ]

(#22) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

remek, főleg az utolsó sor érdekes, avagy a monitorgyártók is észrevették, hogy van igény a felbontás növelésére. fHD gyakorlatilag kiirtota desktop vonalon az alternatívákat 21.5 és 26" között, pedig igény lenne rájuk.

32on ez a felbontás mondjuk eléggé hatalmas (extra felosztás lehet, hogy kellhet, de erre is vannak megoldások), de pl tervezésre ahol a bezelek megléte nem előny első ránézésre remek lehet.

árra meg... cégnek ha kitermeli az árát akkor megéri, egyébként meg ha kell a felbontás megfelelő monitorokból egy multidisplay setup egy hozzávaló álvánnyal sem épp egy túlzottan olcsó megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) kleinguru válasza Mexildos (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

3x akkora fogyasztás 3x annyi kábel, 3x több hibalehetőség, 3x több káva, mint kellene a monitortartóról és a különböző típusó panelekről már nem is beszélve:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) blackydan válasza blackydan (#20) üzenetére


blackydan
senior tag

Toshiba helyett Sharp, csak ma nézegettem a Toshi laptopokat és egész végig ez kattogott a fejemben sry :B :DDD

(#25) vlevi válasza madgie (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 3840x2160 szerencsére mindkét irányban dupla akkora, mint a FullHD, és ami még meglepőbb, 3xannyi, mint a 720p-s HD. Tehát ezeket a felbotnásokat torzítás és interpoláció mentesen (igaz, picit, vagyishát nagyon kockásan) meg tudja jeleníteni.

Grafikusoknak biztos odab**** rendesen egy ilyen konfig, ők ki tudják használni. Esetleg videószerkesztők is, mert a képernyő negyedén elfér a film (1:1 leképezésben!), a többi meg eszköztár :D

Amúgy a 176°-os panel nem azt jelenti, hogy TN. Mert az IGZO az éppenhogy egy újfajta panelt jelent. Még nem tudjuk, hogy pl. játékra mennyire lesz alkalmas, esetleg grafikai feladatokra mennyire színhelyes, satöbbi..

[ Szerkesztve ]

(#26) Sonyfan


Sonyfan
tag

Biztos nagyon drága lesz.. :O

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#27) ClayMore


ClayMore
aktív tag

qfhd - qrvára full hd :))

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#28) madgie válasza vlevi (#25) üzenetére


madgie
titán

Kösz, de ez nekem egy pontban sem újdonság, rendszeresen küzdök azért a fórumokban, hogy beinduljon végre a monitorok világában is a "pixelvarázslat".

Csak azért szúrtam be azt ,amit, mert sokan már előre azon keseregnek ,hogy milyen VGA kell majd a Crysis éppen aktuális részéhez, hogy elmenjen 4K felbontás körül. Az emberek nagy részét viszont ez pont nem érdekli (az viszont igen, hogy az adott, általuk használt programban kevesebb helyet foglalnak majd el az eszköztárak,kevésbé lesz "szőrös" a kezelőfelület, stb)

(#29) El Kebir válasza .mf (#18) üzenetére


El Kebir
őstag

az hogy mit írnak a "TN-ekre" nem jelent semmit... mivel az soha nem volt mérvadó szám. (ips-hez viszonyítva osztani kell 2- vagy 3-mal :U és még úgyse lesz túl informatív, mert a képváltozás karakterét nem tudod meg belőle)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#30) vlevi válasza El Kebir (#29) üzenetére


vlevi
nagyúr

A TN panel +/- 176 fokos betekintési szöge a gyakorlatban +/-10° De biztos vagyok benne, ez neked sem újdonság.
Ez az jelenti, ha ott állok a kollégám mellett, aki ül a monitora mellett, akkor én abból a szögből már nem látom hogy a képernyőn mi van kijelölve. Mert abból a szögből a a fehér sötétedik, a szürke világosodik, és pont fingom nincs, mi van a képernyőn. IPS-nél viszont ilyen nincs. Vagy csak tényleg valahol a 170°-os szög környékén kezdenek el torzulni a színek.

(#31) Sonyfan válasza vlevi (#30) üzenetére


Sonyfan
tag

Az IPS-nek is vannak hibái...Pl a kisebb kontraszt arány (400:1)
Persze az előnyeit jobban élvezni..

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

(#32) vlevi válasza Sonyfan (#31) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, tudom. Meg nem olyan gyors a válaszideje. Meg pl. a feketéje a rosszabb kontraszt miatt nem olyan fekete, mint a MVA, vagy PVA panelnek. De a PVA panel válaszideje meg méglassabb, és feketénél tud utánhúzás kialakulni benne. Ismerem mindegyik fajtát, napi szinten találkozok velük.

(#33) Ati1979 válasza Mexildos (#21) üzenetére


Ati1979
veterán

Én egy Dell 3007wfp-ot használok. Elég jó monitor, még a mai viszonylatokban is.

2 ilyen egymás mellett már tényleg nem rossz felhasználói élményt nyújthat.

Mondjuk ez a Sharp azért lesz nagyon drága szerintem mert az első ekkora felbontású darab. De legalább már van ilyen is. Remélem a jövőre a dell is kidob valami 4k körüli monitort. Kicsit lehetne nagyobb is mint 30".

(#34) tntmax


tntmax
aktív tag

Kéne, nagyon is, de az ára biztosan rettenet lesz, csakúgy mint a 4K tévéknél.

Kb 7 éve használok 30"-as 2560x1600-as monitort munkára játékra egyaránt. 2006 elején vettem először egy Dell 3007 WFP-t, pár hónappal a megjelenését követően, 550e körül volt az ára, ami szintén igen komoly összeg, de mivel elsősorban munkára kellett, pár hónapon belül behozta az árát.

A 4K trenddel az a fő gondom hogy elszálltak az árazással, attól még hogy kuriózum meg agyon hypeolják, nem akkora durranás hogy 10-20 szoros áron adják a FullHD-hoz képest és nyilván nem is annyival magasabbak a gyártás költségei.

Google Nexus 10 tablet 2560x1600 felbontású méretben és $400-as címkével debütált, míg az első 4K-s TVk $25000 - $40000-es árcímkéket kaptak.

Ati1979: Eizonak már több mint 1 éve van egy hasonló terméke, 36"-os 4K+ monitorja 4096 x 2160 felbontású szemben az átlag 4K-nak mondott 3840 x 2160 felbontású termékekkel, és az $30000-es címkével rajtolt.
Eizo DuraVision FDH3601
Ennél nyilván "szerényebb" lesz a Sharp ára, de bőven 7 számjegyű lesz attól tartok.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ati1979 válasza tntmax (#34) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez mindig is így volt sajnos. Az új techológiát meg kell fizetni. (jelen esetben a nagyobb felbontást)
Emlékszem mennyibe kerültek 2000 körül az lcd tv-k. Szerintem pár évnek el kell telnie amíg emberi áron lesznek.

Erről nem is tudtam. Mondjuk az Eizo nem az olcsó árairól híres. :) A minőséget meg kell fizetni. Professzionális monitorokat gyárt grafikusoknak.
Elképzelhető, hogy 7 számjegyű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36) X Factor válasza raper (#3) üzenetére


X Factor
addikt

Az Eizo 37"-ese 7.5milla.

Make things work

(#37) edward2 válasza tntmax (#34) üzenetére


edward2
addikt

Le kell húzni az emberekről a bőrt. Ezt én se vagyok képest megérteni hogy 2560*1600as monitorokat miért arany árában kell mérni.

Nexus 10 meg egyenesen röhejessé teszi ezt az egész felbontás árazást főleg 4K TVkét.

(#38) X Factor válasza edward2 (#37) üzenetére


X Factor
addikt

100-ért van samu 305T. Az pedig szvsz nem sok érte, ha vki pl otthon hobbi grafikázik.

Make things work

(#39) Ati1979 válasza X Factor (#38) üzenetére


Ati1979
veterán

Újan? Az elég jó ár akkor.

Néha használtan lehet látni 90-100k között 30"-os monitort.

(#40) edward2 válasza X Factor (#38) üzenetére


edward2
addikt

600-700 euróért látok használtakat. :(

(#41) jerry311 válasza tntmax (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Miota merik pixlel darabszamra a kijelzok arat?
Ha jol tevedek kb. 12-13x annyi alapanyag kell ehhez a panelhez, mint a nexus 10-hez.
Igy mar nem is tunik olyan nagyon tularazottnak.

(#42) Ati1979 válasza edward2 (#40) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon ritkán van fenn ilyen monitor az aprón.

Újan meg nem nagyon árulnak több éves monitorokat.

(#43) mmdms válasza madgie (#28) üzenetére


mmdms
addikt

Rátapintottal a lényegre. :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#44) -=RelakS=- válasza zsakaizoltan (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

17"-os 1920*1200-as monitoron dolgozok nap mint nap.KICSI! Mármint a pixelek kibszottul kicsik. ennek a monitornak 40" környékén lenne értelme. Szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45) El Kebir válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére


El Kebir
őstag

Kicsik a pixelek? Mé' focizni akarsz vele? :U (teljesen hibás az elképzelésed, a megjelenített tartalom mérete nem a pixelmérettől kellene függjön)

Az lenne az ideális, ha egyáltalán nem látnád a pixeleket, hanem "vonalakat" és felületeket látnál... nem "recézettt" és/vagy "homályos" éleket... elméletileg se lehet az ilyen megjelenítési hibákat a (sub)pixelméret szintje alá csökkenteni. (nagy pixel -> nagy hiba)
A betűméret meg nem a pixelmérettől kellene függjön, hanem egyéni igény szerint állítható... ez se lehetséges, minőségromlás nélkül, ha nagy a megjelenítő pixeleinek mérete. El kellene már felejteni azt, hogy a betűk vonalai csak egy pixel szélességűek lehetnek...

Neked nem az a bajod, hogy kicsik a pixelek, hanem, hogy nagyok! Nem tudod a tartalom megjelenítési méretét, minőségromlás nélkül, igényed szerint nagyítani, a pixelek mérete és a talán még a használt szoftver korlátoltsága miatt.

Szóval nemhogy 40", hanem inkább még 20" környékén is lenne értelme...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#46) Mexildos válasza kleinguru (#23) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia! Lehet hogy 3x annyi a fogyasztása de nagyon nem ugyanaz az élmény és a munka 1 monitoron mint 3-on. Én ilyet használok 3 dell-t Ebből egy 3007wfp-hc és két u3011-es. Nekem semmi bajom nincs. Az újakon vannaka fontos dolgok kitéve a 3-on a régin pedig pár olyan eszköztár ami kevésbé számít hogy eltér a szín. Sajnos a 3007wfp monitorok nem rendelkeznek OSD menüvel ami nagy cink. És a képük is vöröses az U3011-hez képest. De amire kell jó. A Sharp monitorja is akkor lenne életképes ha 3 darab lenne egymás mellett. De egyelőre a mainstream videokártyák ezt a felbontást nem is támogatják.
Quadroval pedig nem sokan rohangálnak otthon. Azok támogatnák.

A 3x több kábel nem izgat mert egyszerűen nem gond. Hibalehetőségről meg beszélni sem lehet hiszen nincs hiba. Miért is lenne? A Dell monitorok megbízhatóak számomra. ráadásul ár érték arányban biztos vagyok benne hogy 1 Sharp áráért kapnék 3 DELL 30"-ast. Majd ha lejjebb megy az ára megkóstolandó lehet.

(#47) dezz


dezz
nagyúr

Jó lenne, de nem ilyen batár méretben... Nem, nem akarom látni az összes pixelt egyenként, mint most. Épp ez lenne az egyik cél! Hogy kevésbé legyenek pixelesek a dolgok, illetve ezzel együtt sokkal élesebbek legyenek.

Én speciel 24"-ben is elfogadnám! Nem azért, hogy 1mm-es betűket próbáljak kisilabizálni, hanem hogy minden a megszokott méretben sokkal élesebb lehessen! Bár ilyen élesség mellett szerintem némileg kisebbre is lehetne venni a dolgokat. És persze a műszaki rajzok apróbb részletei is kivehetőbbek lennének, mint most.

(#44) -=RelakS=-: Rosszul használod. Nem úgy kellene, mintha minden irányban 2x nagyobb lenne, mármint méretben. Tehát pl. nem ugyanannyi pixelből álló karaktereket kellene nézegetned rajta, mint egy 2x nagyobb pixelmérettel rendelkező monitoron szokás, hanem 3-4x több pixelből álló, tehát méretre hasonló, csak éppen sokkal szebb, kevésbé pixeles betűket!

(#45) El Kebir: Az utóbbi negyedórában nem frissítettem a lapot, csak olvastam a topikot, majd beírtam a fentit, de látom, hasonló dolgokat fogalmaztál meg időközben.

(#18) .mf: TN-ekre 160 fokot szoktak mondani (esetleg 170, de az 5:1 mellett). A 176 a PVA-k és MVA-k értéke volt.

(#31) Sonyfan: Az már rég volt, még az S-IPS-nél. Ma már H-IPS van (még ha néha S-IPS-nek is nevezik), ami min. 800:1-es, de jó esetben 1000:1 körül.

[ Szerkesztve ]

(#48) dezz válasza Mexildos (#46) üzenetére


dezz
nagyúr

(#46) Mexildos: Van lehetőség a színezet összehangolására OSD nélkül is! Priviben leírom, ha érdekel.

(#49) Komplikato válasza .mf (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

"Ejj, ez nem kecsegtet túl sok jóval - tekintve, hogy a TN-ekre szoktak 176/176-ot"

Öööö, úgy értetted 170/160 fokot ami valóságban olyan 135/135?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Komplikato


Komplikato
veterán

Még is csak OLED kijelző, azért bakker valami 40%-át fogyasztja mint IPS a gyártó szerint. Akkor egy 23" körüli monitor ilyenből 28W helyett 10W vagy mi? :F

Én azért kíváncsi lennék, hogy "gagyi" HD felbontásban 22-23-24"-ban mibe fájna egy ilyen.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.