Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lenox válasza nemlehet (#44) üzenetére


lenox
veterán

De ok egyreszt eladnak, masreszt meg nem is hallottam roluk, ellenben azt tudom, hogy adnak el a dellnel, hp-nal, stb, az nv site-on ez is egy futottak meg ceg. Szoval en csak annyit latok, hogy huszadrangu. Azt megnezem, amikor a samsung bepereli a dell-t meg a hp-t.

#49 mire? Megijed a hp, es nem fog tobb quadrot arulni?

[ Szerkesztve ]

(#52) Cathulhu válasza mzso (#50) üzenetére


Cathulhu
addikt

De megakadályozza azt, hogy nagy cégek vegyenek kisebb cégeket, cincálják szét őket aztán éljenek vissza az IPvel. Valamint megakadályozza a szabadalmi trollokat is, akik mögött nincs valós teljesítmény, csak összevásárolnak minden szabadalmat és aztán pereskedésből és zsarolásból éljenek. Azzal nincs semmi baj, ha egy cég feltalál valamit, azt levédeti. Kis változtatások meg nem mennek át új szabadalomként a hivatalon.

Szabadalmaztatni nem akkor kell, amikor eszedbe jut valami, hanem amikor nyilvánosságra akarod hozni. Lehet mondjuk 10 évig titokban fejleszteni valamit, aztán piacra kerülés előtt levédetni. Ha viszont azonnal levédeted mint most, akkor másnak esélye nincs megcsinálni, akármennyit szuttyogsz rajta.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#53) velizare válasza lenox (#51) üzenetére


velizare
nagyúr

én úgy látom, hogy a samsung taktikája az, hogy a perektől való visszalépésre késztesse az nvidiát, és ezt úgy akarják elérni, hogy olyan helyzetbe hozzák őket, hogy többet veszítsenek, ha végigmennek a perek, mint amennyit nyernek vele.
emiatt pont úgy revolverezi az nvidiát, mint ahogy az nvidia a samsungot.
az nvidia a kifogásolt qualcomm socok kapcsán kéri minden, ezeket tartalmazó samsung termék forgalmazásának betiltását.
a samsung pedig a velocity microval csinálja ugyanezt kifogásolt nvidia kártyák? socok? okán. a két per nagyon hasonló, esélyes, hogy ugyanaz lesz a végkimenetele, ha végigviszik őket. lehet futottak még cég, a lényeg, hogy nvidia partnerek. ha meglesz a precedens, végig lehet vele revolverezni az összes nvidia partnert, erre mutogatva. mivel a vm a teljes nvidia palettát (geforce, quadro, tesla) árulja, ez potenciálisan azzal fenyeget, hogy az nvidia bebukja a hazai piacát. a samsung képes más socot használni a jövendőbeli termékeiben, ők maguk is gyártanak saját néven ilyet, ha viszont nem lehet eladni nvidia alkotót tartalmazó terméket a jenkiknél, abból a buliból az nvidia már nem tud jól kijönni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#54) lenox válasza velizare (#53) üzenetére


lenox
veterán

De ez az erveles ott hibadzik, hogy ha nem perelte volna a samsung a velocity microt, csak az nvidiat, akkor is tiltanak az osszes nv cucc forgalmazasat, tehat akkor se tudna senki nv-t arulni. Mi tesz hozza ehhez a VM perelese? Raadasul usaban koreai termek forgalmazasat picit eselyesebb elerni, mint amerikait. Biztos vagyok benne, hogy megvan az oka egyebkent, hogy a VM-t perlik, az a problemam csak, hogy nem ertem.

(#55) Cathulhu válasza lenox (#54) üzenetére


Cathulhu
addikt

Peldastatualas. Mig az nV-nek van olyan anyagi hattere, hogy evekig tarto adok-kapokba is belemehessen, a VM honapok alatt omlana ossze. Igy nyilvan az nVidiara egy olyan nyomas helyezodik a VM es egyebb partnerek felol, hogy meg se probalja a hosszas pereskedest.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#56) velizare válasza lenox (#54) üzenetére


velizare
nagyúr

ismét csak tippelni tudok, de szerintem több okból is.
egyrészt olyan szabadalmak megsértésével vádolja a vm-et, amivel az nvidiát nem. ha az nvidiát nem is sikerül elítéltetni, de a vm-et igen, akkor ezt már továbbgörgethetik a többi partnerre.
másrészről pedig a vm egy kis cég, de akkor is a teljes nvidia termékpalettához hozzáfér. a méretbéli különbség miatt hamarabb bele lehet kényszeríteni alkuba, ami miatt a többi, szintén kisebb nvidia partner azt fogja látni, hogy a zöldek nem képesek megvédeni őket. ezzel az nvidia vásárlókat, partnereket veszít.
hogy miért pont a vm, miért nem más? a vm kicsi, és feltehetőleg nincs üzleti kapcsolata a samsunggal. ezért sem a htc-t rángatták bele az egészbe, mert velük vagy van, vagy potenciális üzletfélként tekintenek rájuk, és nem akarják felégetni azt a hidat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#57) Habugi


Habugi
addikt

Remélem jól meglesznek fingatva..! :K

"Az NVIDIA véleménye szerint stratégiailag nem fair.."

Na!
Megéltem a pillanatot amikor az NVIDIA szájára merte venni, hogy szerintük mi a fair és mi nem!
Elképesztő! :C

Köszi a cikket!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#58) ceripapa válasza Habugi (#57) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Lehet örülni annak, ha kipurcan, de akkor nem lesz ennyiért amd vga se :] hanem 2x-r ennyiért, mert megtehetik :D.

(#59) helkis válasza rodrigez (#33) üzenetére


helkis
addikt

ebből nekem az jött le, hogy ez a cég egy számtechbolt.. :F ami nagyon pöpec pc-kez épít.. gyári coolerrel.. :F
szvsz már csődben van ez a cég..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#60) #06658560 válasza vigyori78 (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megértetted te a cikket?

(#61) joghurt válasza Cathulhu (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Nem akartam ilyen régi példát hozni, ezek a mai fiatalok... (Nekem is volt Aureal hangkártyám, és milyen jó volt.)

De hasonló még a Netscape vs IE. Ott is halottnak volt a csók az MS-t elmarasztaló ítélet évekkel később. Mondjuk a RealPlayer kihalasztásáért (ami miatt lett a Windows N) nem fáj a szívem.

A tej élet, erő, egészség.

(#62) NEOSIGNAL válasza mzso (#47) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Ez meredek gondolat de teljesen jól látod.

(#63) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Eddig is ruhelltem a Samut, az almával vallvetve. Nagy jót tennének a világgal, ha megrohadnának. A Vidia közömbös volt. Most szurkolok nekik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64) azopi74


azopi74
addikt

Kissé vicces azt olvasni, hogy egy ilyen rendkívül okádék ügyben az egyébként magukat PC-pártinak tartó emberek az utolsó PC mentsvárnak tekinthető nVidia megfingatásán, és a Samsung gusztustalan izmozásán örömködnek...

(#65) schawo válasza lenox (#54) üzenetére


schawo
titán

Egyesével könnyebb és gyorsabb leszalámizni a partnereket, mint az nVidiát direktben támadni. Az nV is így tett, tulajdonképpen nem a Samsunggal van baja, hanem a Qualcommal, de Tajvanon is úgy érezték, hogy a partnereket könnyebb lenyomni. A többi Qualcomm partnerrel nem is lett volna gond, csak a Samut kihagyták a számításból.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

A fagyi jól visszanyalt. :) Nyilván nem az igazság fog győzedelmeskedni így, de ügyes taktikai lépés volt.

Alapvetően a baj a szabadalmi joggal van. Egy viszonylag egyszerű megoldás van erre, hogy a szabadalmakat csak ideig óráig lehessen birtokolni. Iparágtól függően pl. az informatikában rövidebb orvoslásban hosszabb..stb. Nyilván ezt mindenhol be kell lőni optimálisan.
A lényeg, hogy így az olyan egyértelmű "szabadalmak" hamar kikopnak a rendszerből amik lekerekítésre és hasonlókra vonatkoznak viszont a technikai fejlesztésekből továbbra is versenyelőnyt lehetne kovácsolni, csak rövid távon ott ahol gyors termékciklusok vannak. Az idő leteltével pedig az emberiség javát szolgálandó szépen közzé lesz téve szabad prédának.
Így akkor azok a fiók mélyére süllyesztett szabadalmak is teret nyerhetnek, amit szándékosan igyekeznek eldugni a cégek annak érdekében, nehogy számukra kedvezőtlen piaci változásokat okozzanak.

Akárhogy is de az egész szabadalmi rendszert meg kell változtatni, mert ez így senkinek nem jó. Főként nem az emberiség egészének akit elvileg képviselnie kellene a jogalkotóknak.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#67) Sir Ny válasza lev258 (#14) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Nem tette meg.
Tényleg.

En ezt nem neveznem szabadalomnak, se masok talalmanyanak utolagos levedesenek.
Szerintem kvazi jogos igeny, hogy egy divatcucc eseteben ne keszitsen senki megtevesztesig hasonlo keszulekeket.

Valahogy ez ne tortenjen:

smartphones-before-after-iphone.jpg

(ertelemszeruen a nokia-sony-htc-lg-(ubuntu) telcsik tudnak mashogy kinezni, csak a samsung mernokei keszitenek kozelrol is iphone-nak latszo gepeket. Mondjuk nem tudom hogy kerult ez egy szabadalmakrol szolo temaba)

-

(#68) PetX


PetX
aktív tag

Hát igen, ahol lőnek ott vissza is lőnek...

Nekem kifejezetten tetszik a Samsung hozzáállása, igen is ott kell visszavágni ahol a legjobban fáj és ahol a legnagyobb kárt lehet okozni.

off:
Rambusról nincs valami hír? Vagy kifogytak az ötletekből, szabadalmakból? Kezdek aggódni értük :DDD

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#69) Cathulhu válasza azopi74 (#64) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az nVidia (és egy-két hozzá hasonló cég) a legnagyobb métely, ami a PCvel csak történhetett, szóval nem, nem szakadna meg a szívem értük. És jó látni azt is, hogy ilyen sokan képesek a fanboiságon túl látni. Az meg más kérdés, hogy most is ők kezdték, szóval

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#70) ALLAT001 válasza schawo (#65) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Mi a bajuk a QCOM-al?

(#71) schawo válasza ALLAT001 (#70) üzenetére


schawo
titán

Az, hogy ők is armot adnak el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#72) Egon válasza Cathulhu (#69) üzenetére


Egon
nagyúr

És jó látni azt is, hogy ilyen sokan képesek a fanboiságon túl látni.

LOL, az adatlapod elnézve, ez neked (meg még többeknek) pont nem sikerült... :C
Érdekes, hogy ha az AMD (amely egyébként gusztustalan egy az egyben másolásra is vetemedett a processzorgyártási tevékenysége elején, a 386-os érában) esetleges csődje, felvásárlása van napirenden, egyből jön az AMD fanboyoktól, hogy milyen drágák lesznek az Intel CPU-k stb., az iparág érdeke az AMD fennmaradása. Érdekes módon a diszkrét grafikus kártyák piacán - a jelek szerint - már nem fájna nekik (nektek) a monopolhelyzet... Biztos véletlen... :C
Kár reménykedni: az nV már többen próbálták temetni - és akinek halálhírét költik, az sokáig él, bármennyire is fáj ez egyeseknek... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#73) Egon válasza Cathulhu (#69) üzenetére


Egon
nagyúr

Az meg más kérdés, hogy most is ők kezdték, szóval

Most is? Mikor volt még, hogy ők kezdtek bárki ellen szabadalmi perbe, ó nagytudású AMD-s fórumtársam? :U Ehhhh... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#74) Cathulhu válasza Egon (#73) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ahh, szoval jelenlegi adatlapom = lelki elkotelezettsegem. Nagyon mellelottel.
Kb 5 eve hasznalok AMD termekeket, elotte nVidiat, az elott S3-at, most is van intelem is otthon, elotte megszamlalhatatlan mennyisegu variacioban volt az is, meloban intel + nvidia mar vagy 6 eve. Sot meg Cyrixom is volt par (sajnos).
Better luck next time.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#75) joghurt válasza Egon (#72) üzenetére


joghurt
addikt

Ööö... Én eddig azt hittem, hogy a 386-osban több mint negyedmillió processzor van, így egy-az-egyben elég munkás lett volna lemásolni. Ha megnézed a magokról készült fényképeket, az i386-nak egészen más a belső elrendezése, mint az Am386-nak. Esetleg arra gondolhatsz, hogy az Intel jogászai megpróbáltak belekötni a lábkompatibilis megoldásba, de még nekik sem sikerült megfúrni az Am386-ot. Másolás esetén nyilván azonnal lecsukathatták volna a boltot.

Amennyire tudom, a Super386-oknál merült csak fel visszafejtés alkalmazása bizonyos részeknél.

(Hülyeadat: Haverom mikroelektronikai technológia doktoraként foglalkozott egyszerűbb IC-k mikroszkóp alatti visszafejtésével. Hát azért az nem úgy megy, mint ahogy Móricka elképzeli...)

A tej élet, erő, egészség.

(#76) rodrigez válasza mzso (#46) üzenetére


rodrigez
senior tag

Na de pont ezt mondom, hogy aki kisemberként levédett egy jövedelmező szabadalmat, az igenis őt védi. Ha eltörölnénk 5 év után, akkor kár volt egy magánembernek vagy egy kisebb cégnek éveket és egy rahedli pénzt vagy akár egy élet munkáját/kutatását beleölni a fejlesztésbe, hogy mások simán lophassák az ötletét. Nekem volt egy öreg ismerősöm, sajnos már meghalt, aki orvosi, tán hallókészülékek kapcsán talált ki dolgokat, de nem védette le. Megtette más és őt meg felszólították, hogy fejezze be a lopkodást...

(#77) joghurt válasza rodrigez (#76) üzenetére


joghurt
addikt

Csak épp egy magánszemélynek, vagy kis cégnek eléggé esélytelen levédetni egy találmányt. Nem kevés pénzbe kerül ugyanis. Számos híres találmányunk akad, ahol a szabadalom tulajdonosa nem tudta tovább fenntartani az oltalmat.

És épp ez az undorító a nagy trollokban, hogy még az eredeti feltalálótól is van képük beszedni a pénzt, vagy letiltani a saját találmányáról.

A tej élet, erő, egészség.

(#78) rodrigez válasza joghurt (#77) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nyilván, a szabadalomnak pénzt is kell hoznia, különben megette a fene.

(#79) Alchemist válasza joghurt (#77) üzenetére


Alchemist
addikt

Az amerikai szabadalmi rendszer tényleg megérett a bezúzásra...

Viszont ha valaki nem szeretné, hogy a saját ötletéből esetleg majd kizárják, hivatalosan közkinccsé kell tennie.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#80) jacint78


jacint78
addikt

Csak tűnne már el a samsung a föld színéről. :W

type your text here..

(#81) RetepNyaraB válasza jacint78 (#80) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

az almával együtt (szorgos népünk győzni fog!) ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#82) pakriksz válasza Egon (#72) üzenetére


pakriksz
őstag

milyen monopolhelyzet? Gpu gyártásban ott az nvidia, amd, és intel, ha kiesik az nvidia marad 2 ;)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#83) #06658560 válasza pakriksz (#82) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van diszkrét Intel Vga?

(#84) jacint78 válasza #06658560 (#83) üzenetére


jacint78
addikt

A mai mindentitegrálós világban, mit számít az?

type your text here..

(#85) ceripapa válasza jacint78 (#84) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Majd amikor a firepro kártya 4X áron lesz :D meglássuk XD hogy mindenki ilyen üdvözítve fogadná -e . Illetve , amd vonalon se kellene akkor sietni pc fronton.... Ott a konzol :D . És akkor eljutnánk oda , amit az intel csinál évi 5% oszt fagyi :D.

(#86) jacint78 válasza ceripapa (#85) üzenetére


jacint78
addikt

Legalább lenne indok arra, hogy optimalizálják a játékokat és ne az új hardvert vetesség meg velünk, mert nem lenne minden évben új, egyre dráguló cucc.

type your text here..

(#87) ceripapa válasza jacint78 (#86) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Optimalizálni senki nem fog :D , azt hitted azért nem optimalizálnak mert van 3 gyártó , amiből lényegest kb 2 gyárt ? Semmi köze ennek. Rávennének arra ha játszani akar vegyél xboxot, ami majd 5 év helyett véletlen kikopik 3 év alatt :D .

(#88) Sir Ny válasza ceripapa (#87) üzenetére


Sir Ny
senior tag

a ps/xbox verseny (es a jatekok kozti verseny) miatt fix hardverre is egyre szebb es jobb jatekok jonnek. PC-n ez nem all fenn

-

(#89) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hogy van pofája a Samsungnak http://hexus.net/mobile/news/general/58389-samsungs-galaxy-s4-features-benchmarkbooster/

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#90) hugi0


hugi0
őstag

Sracok, a koreai ceg nem folyamodot volna ehez a lepeshez ha nem kenyszeritik bele.
- en igy gondolom.
Az a mentalitas ami naluk van irigylesre melto.

10 napot toltottem Soulban.

Egy rovid tortenet:

Megerkezesem utan nem sokkal go varosnezes.
Buszmegallo, ragyujtok nezelodok, elhajitottam a cigaretatt.
Oregaszony odamegy, eltapossa, papirzsepibe csomagolja, kidobja.
Eget a pofam mint a reistag !

De ami ennel is fontosabb.
Gondoltam ha mar igy vigyaznak, hat en tobbet nem gyujtok ra a hazajukban, ezzel vigyazva a kornyezetukre.
Kidobtam a cigaratat es az ongyujtot.

Mit tettek ?
Aki ott volt mindenki meghajolt !
- megkoszontek !
Azok utan, hogy csak ugy elhajitottam az ego cigit.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#91) schawo válasza Dare2Live (#89) üzenetére


schawo
titán

Elkeserítelek: mind ezt csinálja.

(#90) hugi0
Buszmegallo, ragyujtok nezelodok, elhajitottam a cigaretatt.
...
Eget a pofam mint a reistag !

És itthon nem ég? Ez nagyon szomorú.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#92) Dare2Live válasza schawo (#91) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor ezt kérlek támaszd alá. Kezdjük a Nexus szériával vagy LGvel választhatsz.

hugi0: Csatlakoznél schawohoz. Itthon nem ég?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#93) jacint78 válasza Sir Ny (#88) üzenetére


jacint78
addikt

Tényleg? Ezt a sok lebutított grafikára és a "sokkal a jobb a 30FPS" szerű szövegekre alapozod? :F

type your text here..

(#94) schawo válasza Dare2Live (#92) üzenetére


schawo
titán

[link]
LG megfelel?

Nexus nem ér, mert az eleve nem egy consumer készülék, hanem egy béta teszter demó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#95) hugi0


hugi0
őstag

Sracok azota itthon is ezen szabaly szerint elek. ;)

- nem ertem miert feltetelezitek, hogy ezek utan idehaza maskepp cselekszem.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#96) schawo válasza hugi0 (#95) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#97) beleszólok


beleszólok
senior tag

Privát véleményem: undorító ez az egész cirkusz, mindkét fél részéről.
Mert ha jól veszem ki a cikkből, akkor itt nem tényleges érdekvédelemről van szó, pusztán arról, hogy most a szabadalmakkal (vissza)élve próbálják tönkretenni egymást, vagy legalábbis minél nagyobb anyagi és/vagy erkölcsi kárt okozni a másiknak.
Szánalmas.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#98) Habugi válasza hugi0 (#90) üzenetére


Habugi
addikt

hugi0!!

Csak nem az a AoE-s hugi vagy akivel körbecigiztem Soult? :DDD
Alig találtunk vissza a verseny helyszínre.., Xretsim, UT.

Olyan rég volt tán igaz sem volt, képben vagy? :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#99) Sir Ny válasza jacint78 (#93) üzenetére


Sir Ny
senior tag

nem

-

(#100) jacint78 válasza Sir Ny (#99) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor gondold végig miket beszélsz.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.