Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Helyes amit a Samsung csinál. Miért pereli az NVIDIA (pofátlanul) az egyik saját beszállítóját. Érthetetlen kapzsiság ez már....... Én se hagynám a dolgot az tuti! :K

(#2) huszar90


huszar90
aktív tag

Ezt az egész szabadalmasdit lelehetne zárni annyival hogy húznának egy felső határt mondjuk 5 évet az elévülésüknek. Nagy károkat okoz a fejlődésben a mostani rendszer :(

(#3) dzso22


dzso22
senior tag

Az Nvidia soha nem tud megülni a fenekén?!

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#4) speedyx86


speedyx86
tag

Szerintem meg a Samsung visszaél a lehetőségeivel. A virginiai bíróságnak pedig nagyon kell figyelnie arra, hogy IGAZSÁGot szolgáltasson, és ne hagyjon tönkremenni egy kis céget azért, mert a nagy multik fújnak egymásra.

(#5) vhw válasza speedyx86 (#4) üzenetére


vhw
addikt

Hah... igazságot... tanítják/említik(?) ezt a fogalmat jogi egyetemen?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ezen a híren nagyon nagyot röhögtem.

A szokásos hármasfogat (Intel-NV-AMD) erőviszonyaihoz képest mókás, amikor az NV egy nálánál lényegesen nagyobb (de legalábbis összemérhető) céget perel. Tanulság? Mindig van nagyobb hal (de legalábbis gátlástalanabb).

A szabadalmak elévületlensége valóban baromi káros. Ha valaki anno szabadalmaztatta volna a kereket (ami egy teljesen valid mérnöki találmány volt a maga idejében)... képzeljük csak el....

(#7) rodrigez válasza huszar90 (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Mondjuk nem ezt mondanád, ha a bevételeid zöme az általad megkonstruált szabadalmakra épülne. Ha feltalálsz valamit, aminek felhasználásából egy másik, mondjuk a tiedénél jóval tőkeerősebb cég hülyére keresné magát akkor az nem igen nevezhető fairnek, hogy a Te munkádból más gazdagszik meg. Nyilván a nagyok esetében ezek már csak milliárdos cicaharcok, de ugye nem csak a nagyok léteznek szerte-e világon.

(#8) rodrigez válasza Meteorhead (#6) üzenetére


rodrigez
senior tag

És mindig az erősebb kutya b@szik. :)

(#9) ALLAT001 válasza Meteorhead (#6) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Én se voltam hülye, amikor gyerek fejjel azt mondtam, hogy feltaláló akarok lenni! :DDD
Tényleg van pár pofon egyszerű cucc, amit levédettek :Y

(#10) joghurt válasza ALLAT001 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

De, az voltál. Az okos gyerek a tényleges találmány kitalálása helyett inkább szabadalmi troll akar lenni, aki az Apple módjára levédeti azt, amit ugyan más talált ki, de annyira alapnak tartotta, hogy ő nem védette le.

Az egészben azért elég kevés szó esett a szerencsétlen kis cégről. Persze, collateral damage a két nagy háborújában, de azért bárki elképzelheti, hogy a saját, sok munkával felépített cégét darálják be. (És bár "legkisebb", azért szerintem mindegyikünk szívesen elfogadná.)

A tej élet, erő, egészség.

(#11) IreN!CuS válasza joghurt (#10) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem vagyok járatos ilyen témában ,de az említett kis cég miért is roppan azért össze mert kaptak egy pert a Samsungtól ?
A perköltség jelenti a gondot vagy mi ?
Vagy biztos ,hogy sértik a szabadalmakat és ezért ?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12) ALLAT001 válasza joghurt (#10) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Apple mit védetett le? :F

IreN!CuS perköltség csak a kezdet, ha bukják, akkor akár csődölhetnek is és mivel ez a lehetőség fennáll, a befektetők már előtte elpártolnak a cégtől, ami megintcsak csődhöz vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#13) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Egy linked dobna valaki hogy mi történt köztük?Érdekelne.köszi

(#14) lev258 válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


lev258
veterán

Pl. a lekerekített sarkokat. Tényleg.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#15) Looserke válasza ALLAT001 (#12) üzenetére


Looserke
őstag

Pl. a lekerekített sarkú négyzet formát... :D :C

[link]

(#16) joghurt válasza IreN!CuS (#11) üzenetére


joghurt
addikt

A cikkben is írva vagyon: "a cég annyira pici, hogy egy ilyen támadásba jó eséllyel beleroppan még azelőtt, hogy a per befejeződne."
A befektetői elmenekülnek, további új forrásokat nem kap. Tehát nem a bírság, jogdíj stb. dönti majd csődbe, hanem ezeknek a majdani lehetősége.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) IreN!CuS válasza joghurt (#16) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Én ezt értem és el is olvastam , a miértet nem tudtam(például elveszítik a befektetőket)
.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#18) ALLAT001 válasza Looserke (#15) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Dehát az Apple esetnél nem arról van, hogy minden lekerekített sarkú tabletért szabadalmi jogdíj járna az Apple-nek :F .... Csupán egy specifikus design elemet védtek le, hogy más ne csináljon pont olyan alakú (kinézetű) tabletet mint ők. Nincs ebben semmi ördöngösség :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Cathulhu válasza IreN!CuS (#11) üzenetére


Cathulhu
addikt

Olvass utana az Aureal - Creative haborunak, iskolapeldaja ennek. Ott az a szomoru, hogy az Aureal annak ellenere osszeroppant, hogy nekik volt igazuk es meg is nyertek a pert. A termekuk is jobb volt, rohadjon is meg a creative (epp azon van, elvezem is)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) Duree


Duree
veterán

Kíváncsi vagyok rá,hogy mi lesz a vége.Az nvidia tönkremegy vagy megegyeznek a háttérben,habár az Nvidia nem annyira gazdag,hogy pénzel megváltsa ezt az ügyet.Lehet befellegzett a zöldeknek?

duree54

(#21) Cathulhu válasza Duree (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha a samsung akarna, per nelkul is tonkre tudna tenni, egyszeruen olyan iszonyatos kulonbseg van a ket ceg merete kozott. Ha nagyon akarna meg is vehetne kilora, nem igazan erezne meg a koltsegvetese. Szerintem ez csak egy nagyon eros jelzes, hogy nem kellene az oroszlan bajszat cibalni, ha az nV most behuzott farokkal menekul, akkor szerintem beken lesz hagyva.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Tablet alatt az androidos arm kategóriás táblákat értik, vagy van a Samsungnak az i7-es Surface Pro 3-nál gyorsabb megoldása?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) speedyx86 válasza nonsen5e (#22) üzenetére


speedyx86
tag

Szééép :)
Van valakinek épkézláb definíciója arra, hogy mi az a tablet? (Mi fér bele a kategóriába és mi nem...)

(#24) Cathulhu válasza nonsen5e (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert kellene lennie a Samsungnak gyorsabb tabletjenek? A cikk szerint pont arrol van szo, hogy a Samsung tamadja az nVidiat, hogy az hamisan a shieldet reklamozza a leggyorsabb tabletkent. Ha mutat akar egyet is a piacon ami nem shield (akar az altalad emlitettet) akkor mar tudja bizonyitani az igazat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) nonsen5e válasza Cathulhu (#24) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szóval a Samsung (pereli?) az nVidiát, mert nem a Shield a leggyorsabb tablet, hanem a Microsoft cucca. Ha a Samsung megnyeri, akkor az MS fogja kapni a pénzt? O.o

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) Duck663


Duck663
őstag

Nagyon helyes! Én eddig is szerettem a Samsungot, de ezek után imádni fogom! :D

Sokat akar a szarka, de jön a gumicsizma! :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#27) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nvidia jól belecsapott a trutyiba. Most meg sír mert a képébe fröccsent :D Szerencsétlen egy banda :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) Cathulhu válasza nonsen5e (#25) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem, a Samsung feljelentette az nVidiat, hogy kamuzik a reklamjaban. Nem vagyok jogasz, de szerintem ha igazat adnak akkor az tuti, hogy az nVidia tobbet ilyet nem allithat. Lehet nyilvanos helyreigazitasra kotelezik oket. Aztan fizethet birsagot a vasarlok megteveszteseert (sot, akar meg vasarlo is perelhetne oket karteritesert, mert meg lett tevesztve), illetve a jogosan elso helyezett is perelhetne. Igencsak meglepodnek, ha egy ilyen elmarasztalas automatikusan egy 3. cegnek jelentene bevetelt.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) vigyori78


vigyori78
őstag

Ezek az nvidiáék hülyék mit kell kekeckedni :F főleg az egyik beszállítójukkal ,lehet unatkoztak vagy az nvidia jogászainak nem lett volna meg erre az évre kiírt per százalékuk :D

Decemberre lehet felmennek az nvidia vga árak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) vhw válasza vigyori78 (#29) üzenetére


vhw
addikt

Vagy söprik a raktárkészleteket ;]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#31) Goblin12


Goblin12
őstag

Abu ki ez a cég: Velocity Microt ? Mert 4 bekezdésen át ugyan azt mondtad kb, csak arról nem esett szó, hogy ez a cég miért olyan kegyetlen fontos az NV-nek?

Persze utána nézhetek Google-ban, de szerintem így értelmetlen a cikk, hisz nem esik róla szó, hogy mégis kik ők. :S Ha elkerülte a figyelmemet és bent van a cikkben akkor sorry. :R

(#32) smkb


smkb
őstag

USA-ban azért a Samsungnak nem egyszerű ez akkor sem, amikor igaza van, nemhogy egyéb esetben. Az USA-ban elég erős a protekcionizmus. Hazai cégeken nehezen talál fogást egy ázsiai. Sok pert láttunk már, ahol ázsia nagy cég ment neki usa kisebbnek, és lepattant, vagy simán kigolyózták akár megnyert tenderekből is. Az meg, hogy ebből az NV valamit is szívna, igen csekély az esélye.

Nehogy a Samsung kapjon egy olyan vádat az USA versenyhivataltól, hogy erőfölényéből élve egy hazai céget próbál meg zsarolni, fenyegetni, aztán kap egy mélytorkost. Könnyen fordulhat ez ebbe az irányba.

(#33) rodrigez válasza Goblin12 (#31) üzenetére


rodrigez
senior tag

Pedig tényleg nem olyan ördöngösség rákeresni. :)

http://www.velocitymicro.com/why-velocity-micro.php

[ Szerkesztve ]

(#34) E770 válasza rodrigez (#33) üzenetére


E770
senior tag

ott figyel a video jobb sarkában egy HD 4870-es doboz ;]

(#35) vhw válasza E770 (#34) üzenetére


vhw
addikt

Az egy Gerforce HD4870 ;]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#36) lenox


lenox
veterán

Amugy nem tudom az felmerult-e valakinek, hogy lehet, hogy az nv szamitott ra, hogy a samsung visszapereli? Mennyire realis azt gondolni, hogy nem?

(#37) velizare válasza lenox (#36) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem arra biztos számítottak, hogy lesz válaszcsapás, arra viszont már nem feltétlenül, hogy nem őket, hanem az oem partnereiket fogják befenyíteni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Biztos, hogy számoltak vele, csak nem így. Ez a sztori azért valahol nagyon tetszik. Persze lehet rángatni az oroszlán bajszát, csak egy bizonyos pontig.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#39) Callisto válasza velizare (#37) üzenetére


Callisto
őstag

Így helyes: "...nem CSAK őket, hanem az OEM partnereiket IS..."

Egyébként nagyon jól teszi a Samsung. Az egész pénzlehúzásról szól, ezért perelt NVidia. Most meg visszanyal a fagyi. Megérdemlik. Aki másnak vermet ás...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#40) ftc válasza rodrigez (#33) üzenetére


ftc
nagyúr

Pedig illene megemlíteni, hogy kik is ők....

DE vissza a témára... ebbe ez a kis cég beleroppan, kivéve ha az NV nem segít nekik.

Az NV kezdte az egészet ők csak folytassák...

(#41) Duree válasza Cathulhu (#21) üzenetére


Duree
veterán

Gondolom az Nvidia is tisztában van az eröviszonyokkal,akkor meg miért kezdett bele egy bukott ügyletbe.Maga alatt vágja a fát?

duree54

(#42) lenox válasza velizare (#37) üzenetére


lenox
veterán

En amugy azt a reszet nem latom, hogy oke, hogy a samsung valami kis ceget is perel, es ezzel lehet hangulatot kelteni, hogy milyen gaz a samsung, de amugy az nvt mennyire erdekli ez? Ha erdekli, akkor tud neki segiteni, ha nem, akkor meg leszarja, ez mennyire valtoztat a dolgokon? Semennyire?

(#43) mekker válasza Duck663 (#26) üzenetére


mekker
őstag

lol

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44) nemlehet válasza lenox (#42) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezt kb úgy képzeld el, hogy van egy éttermed és a helyi termelőt akitől a krumplid veszed a konkurens étterem tönkreteszi ilyen olyan módon. Te elégedett voltál vele, megbízhatóan szállította a minőséget jó áron, erre nézhetsz más beszállító után aki lutri milyen lesz. Nem vág azonnal a földhöz de baromi kellemetlen. Aztán ha ugyan ez megtörténik a henteseddel, zöldségeseddel majd a mosodáddal is akkor viszont már igen nagy gázban leszel, pedig a te éttermed jól megy csak éppen a működés feltételei szűnnek meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) mzso válasza speedyx86 (#4) üzenetére


mzso
veterán

LOL. Attól hogy igazságszolgáltatás a neve, azt attól még soha nem szolgáltat. Főleg az amerikai precedens, önkény, lobbi, kenőpénz alapú ganéjkupac jogrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46) mzso válasza rodrigez (#7) üzenetére


mzso
veterán

Pedig pont erre jók a szabadalmak. Az erősebb cégek felvásárolják, összelopkodják őket hogy hülyére keressék magukat. Aki meg tényleg kitalálta a dolgot az nem kap kb semmit. Ezen kívül meg levédetnek minden egyszerű, nyilvánvaló, általános dolgot amit lehet.

Én egy az egyben eltörölném a szabadalmakat. Esetleg magánszemélyeknek hagynám csak meg.

[ Szerkesztve ]

(#47) mzso válasza ALLAT001 (#1) üzenetére


mzso
veterán

Ja. ilyenekhez szerintem csak az Applenek van elég megkenőképessége, hiába amerikai az NVIDIA is (Mert ugye pofátlanul a honi cégek javára hajlanak...)

(#48) Cathulhu válasza mzso (#46) üzenetére


Cathulhu
addikt

Most is tartom azt a véleményemet, hogy szerintem két dologgal meg lehetne oldani az egészet.
1) szabadalommal ne lehessen kereskedni, jogutódláskor meg azonnal veszítse érvényét
2) legyen a max érvényesség 5 év. Ha valódi, jó szabadalom, akkor 5 év alatt meg lehet valósítani, és ennyi exkluzívitás elég arra, hogy megtérüljön. Ennél hosszabb időtartam csak gátolja a versenyt és a fejlődést. Másrészt ha olyan a szabadalom, hogy 5 éven belül nem megvalósítható, akkor az nem is igazi találmány szvsz, csak valaki flashelt valamit, amit valaki más gyanútlanul megcsinál 20 év múlva, emez meg leperli a gatyáját is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#49) velizare válasza lenox (#42) üzenetére


velizare
nagyúr

precedenst teremt?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#50) mzso válasza Cathulhu (#48) üzenetére


mzso
veterán

-Ez nem akadályozza meg a cégeket, hogy mindent amit csak lehet szabadalmaztassanak. Vagy újraszabadalmaztassák majdnem ugyanazt egy kicsit specifikusabban/praktikusabban.

- Nem mindent lehet kifejleszteni 5 év alatt. Vagy csak simán kivárnának öt évet mire piacra dobnák a terméket amit fejlesztenek. Saját maguknak meg jóval kevesebben tudnak kifejleszteni valamit mint kitalálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.