Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darkarthur


darkarthur
senior tag

Durva. De egy ilyennel mennyi lesz az új S? 400K? :F

Samsung S23 Ultra 5G

(#2) berVi


berVi
senior tag

Vajon a 7-es ajfonba mar kerul ilyen?

(#3) ONEFREE válasza berVi (#2) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ha van eszük nem adják oda nekik..Az iphone úgy is minimális hardverből hozza ki a legjobbat.. :Y

(#4) rodrigez válasza ONEFREE (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Azért ezt gondold át még egyszer. ;)

(#5) Franklin


Franklin
addikt

Nyelvtannáci ON: ha jól tudom, nincs olyan szó, hogy "optimálisabb", mert az optimális az már felsőfok, azt már nem lehet tovább fokozni.

(#6) UnSkilleD válasza berVi (#2) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

apple 6s óta nvme-t használ, nem fognak ufsre váltani

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) MZperX75 válasza Franklin (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez milyen igaz.
Hányszor elrontom ,helyesen nyelvtanilag ragozható,bármi,az optimális szó is ,csak felesleges.

(#8) tatararpad válasza MZperX75 (#7) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem az szvsz, gazdasági modelleknél van hogy több optimum van, viszont azok között is van jobb és rosszabb.

(#9) bulikavagyok válasza tatararpad (#8) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem sem gáz így használni. De utánaolvastam kicsit, és ezt találtam..:)

(#10) BBorg válasza Franklin (#5) üzenetére


BBorg
tag

LEN("Olyan megoldás, amely közelebb helyezkedik az optimumhoz")=56
LEN("optimálisabb")=12
Általában a rövidebb kifejezés a nyerő. Amikor a legközelebbi nyelvtankönyvet összeállítják, akkor beleveszik az újonnan kialakult kifejezéseket. A nyelv normális esetben fejlődik és nem az MTA-n fejlesztik. Ha a kifejezés magától értetődő, közérthető, nem okoz félreértést, akkor kár a nyelvtankönyvért szaladni.

(#11) Cefet


Cefet
aktív tag

Csak én érzem úgy, hogy a "nagyok" (Intel, IBM, HP) le vannak maradva?

(#12) Eclips21 válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


Eclips21
őstag

Ez már gyorsabb mint a 6s-ben lévő nvm, így lehet hogy váltani fog az apple. Mondjuk azt nem tudom hogy kisebb meretekben hogy alakul a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#13) meci77 válasza bulikavagyok (#9) üzenetére


meci77
tag

Hát ez csodálatos! Imádom az ilyen szösszeneteket! :C

(#14) kalimist válasza Eclips21 (#12) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az NVMe (PCIe) a vezérlő fajtája míg a Samsungnak UFS 2.0 (AHCI) van. Az előbbi sokkal jobb, mint az utóbbi.

(#15) Janby


Janby
tag

Ti is inkább az utolsó bekezdést cincálgassátok :U

I AM:D

(#16) Romvr


Romvr
őstag

Még a 8Gb-os telefonok sem mentek ki a divatból, de már 256-os modulokat gyártanak. Inkább a 8 / 16Gb-ot kellene elfelejteni és 32Gb-ról indulni... főleg 4K képes telefonoknál.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17) mepet válasza Romvr (#16) üzenetére


mepet
addikt

Egyet értek! És mindenki legyen holnaptól milliomos! Kommunista gondolat, de szép cél. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Romvr válasza mepet (#17) üzenetére


Romvr
őstag

A kommunizmus 7 csodája:
1. Mindenkinek volt munkája.
2. Bár mindenkinek volt munkája, senki sem csinált semmit.
3. Bár senki sem csinált semmit, a tervet 100% fölött teljesítették.
4. Bár a tervet 100% fölött teljesítették, mégsem lehetett semmit kapni.
5. Bár nem lehetett semmit kapni, mindenkinek megvolt mindene.
6. Bár mindenkinek megvolt mindene, mégis mindenki lopott.
7. Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.

:DDD

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#19) Eclips21 válasza kalimist (#14) üzenetére


Eclips21
őstag

En tesztek alapjan mondtam hogy gyorsabb.

(#20) kalimist válasza Eclips21 (#19) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az NVMe-s 6s szekvenciális olvasási tempója ~1800+MB/sec írás pedig ~ 300 MB/sec. Úgy gondolod ettől gyorsabb az ufs 2.0? :)

(#21) Eclips21 válasza kalimist (#20) üzenetére


Eclips21
őstag

én itt olvastam nem tudom ez a sebességet honnan származik. forrás?

(#22) #06658560 válasza Romvr (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy Pro tabletben van értelme most is.

(#23) UnSkilleD válasza Eclips21 (#21) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a 6sben lévő lassabb a bejelentett sebsségtől, de várjuk ki a teszteket előbb, majd ha egy független teszten is hozza ezt a sebsséget az ufs akkor azt mondom oké

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#24) Eclips21 válasza UnSkilleD (#23) üzenetére


Eclips21
őstag

Teljesen igazad van. Egy teszt lesz az igazi. Meg addigra kitudja mennyit fejlodik a masik technológia.

(#25) McSpy válasza Romvr (#18) üzenetére


McSpy
őstag

És mennyire igaz:)habár ami itt volt az inkább szocializmus volt:)

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#26) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egy másik cikknél hitetlenkedtek néhányan azzal kapcsolatban, hogy van már sokkal tartósabb, több energiát tároló akkumulátor, mint amik kereskedelmi forgalomban vannak. Azt gondolták páran, hogy ha lenne az már rég bekerült volna a mindennapok eszközeibe.

Tessék itt a cikk ami egy nagyon egyszerű példa, hogy miért is nehéz egy "új" (inkább csak fejlettebb) terméket beépíteni a fogyasztói szegmensbe és akkor a részletekbe még csak bele sem mentünk.

Nagyon sajnálatos, hogy ilyen lassan kerülnek be új és valóban hasznos dolgok a köztudatba és még lassabb az elterjedésük, pedig az ilyen dolgok vinnének minket sokkal előrébb. :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27) Romvr válasza Dyingsoul (#26) üzenetére


Romvr
őstag

Amíg a "Profit mindenek fölött áll" és a "pénz a mi istenünk" a cégek mottója addig a világ fejlődése lelassul. Hiszen ha 5x el tudod adni ugyanazt a technológiát, csak máshogy becsomagolva akkor minek fejleszteni?
Ebben a mai rendszerben ezért nem lesz soha végtelen és ingyen energia, mindent gyógyító csodaszer, vagy olyan jelenleg Sci-Fi-nek számító dolgok amiket készíteni tudnánk, de nem tesszük mert "nem kifizetődő a gyártás", vagy "anyagi akadálya van a fejlesztésnek".

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#28) Dyingsoul válasza Romvr (#27) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egyről beszélünk. :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29) mepet válasza Romvr (#27) üzenetére


mepet
addikt

A technológiai fejlődést pont a profit iránti mérhetetlen vágy hajtja. Csak keveseknek van annyi lóvéja, hogy tényleg újítson. De van már Elon Musk-unk pl., mióta ő diktálja a trendeket, azóta ismét jó lett földlakónak lenni. Vagy nem.

Vagy ott van példának a két világháború. A két VH miatt nagyobb technológiai fejlődés ment végbe a világban, mint előttük sokszáz év alatt. Pedig egyik VH-nak sem az "ingyen energia" meg az "örök élet" volt a célja. Nagyon nem. Akár mondhatnánk, hogy az egyenes út a fenti célok felé bizony egy harmadik VH, így az emberiség jelentős részének elpusztítása. Köszi, én kihagynám.

(#30) ONEFREE válasza rodrigez (#4) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

OK talán tényleg velem van a baj,de égszerűen olyan "kötött a legjobb szó rá" ,hogy alig értem hogyan tudják mások használni..És kialakult vásárlókör ... ;] de sokfajták vagyunk .. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.