Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tng


tng
tag

Csak azt felejtették el közölni, hogy ez a tavalyi ru8002 megfelelője lesz, ahogy minden q szériás 4ks modell egy visszalépést jelent a tavalyi megfelelőjéhez képest. Ráadásul a HDMI 2.1 nem lesz megtalálható a 4k-sokban, és a dimming zónák száma kb az ötödére csökken. A korábbi években is megfigyelhető volt a minőség hanyatlása, de ez a csúcs. Ha minden igaz akkor idén a tavaly nagy hanggal bevezetett, de korábban már vagy 10x beígért széles betekintési szögnek is búcsút mondtak. Aki valamire való TV-t szeretne magának az idén nem fog samsungot venni.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Csak ezektől a korcs, olcsó, gagyi, talpnak nehezen nevezhető valamiktől szabadulnánk már meg, de úgy néz ki hogy a gyártók ragaszkodnak hozzá...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Vajon hogyan növeli a kontrasztot az, hogy valami hideg vagy meleg fehéren világít? Valami vagy világít vagy nem, kontraszton ez nem javít, max a színeken, ha valami melegebb szín, de ha van bármiféle háttérvilágítás, akkor a tökéletes feketékhez nem leszünk közelebb. Ahhoz a 'nincs külön háttérvilgágítás'-al lennénk közelebb.

Ez megint egy megfoghatatlan, szellem tulajdonság, amit el akarnak hitetni, hogy márpedig létezik, 'higgyükel jobb!' dolog.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) LurkerSheik válasza tng (#1) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Tolják a népet a drágább modellek felé.
ru8002-re cseréltem a régi de nagyon pöpec F6100-am (csakis a méret miatt)
A 2018-as NU8002 jóval igényesebb volt, az ru8002-m bazári kacatnak tűnik mellette, ahogy jobb volt felette a 2018-as Q6FN is, 2.1-es hanggal, mint a Q6R.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#5) tng válasza LurkerSheik (#4) üzenetére


tng
tag

Ez tökéletesen megfigyelhető, így van. Q6f-q6fn-q60r-en is, de az általad említett nu vs ru8002-nél is jókora visszalépés történt valóban. És nemcsak anyaghasználatban, képben is. A dts hangsáv támogatás csak hab a tortán.

(#6) #04824576 válasza wolfman (#3) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk úgy javít rajta, hogy ha egy hideg fehérből akarok melegebb fehéret előállítani, akkor a háttérvilágításnak nagyobb fényerővel kell működnie, hogy adott képponton színszűrés után ugyanazt a fényerőt kapjam. A nagyobb háttérfény pedig átszivárog a sötét részekre. De csak tippelek.

(#7) Kicsiguszti válasza #04824576 (#6) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Én is ezt tudom elképzelni. Vagy előfordulhat az is, hogy a legvilágosabb képpont fényereje nő meg valamelyest. A kontraszt egy arányszám, ami úgy is tud nőni, ha a legnagyobb fényerő nő, a sötét részek fényereje pedig változatlan marad. Tehát szerintem ne várjunk mélyebb feketét. :(

(#8) Reggie0 válasza wolfman (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru: A szinhomerseklet lenyegeben a feher feny kekszinu es piros komponenseinek valtoztatasaval valtoztathato. Egy olyan jelenetben, ahol nincsen sok kek szin a hattervilagitast at lehet allitani meleg feherre es kompenzalni az alpixelek erteket, hogy ne legyen lathato valtozas a kek tartalomban. Keves pirosnal ugyan ez forditva. Az alpixelek szinszuroje(bayer szuro) sem szur tokeletesen, valamennyit atenged a tobbi tartomanyban. Igy ha csokken a hattervilagitasban a kevesbe hasznalt spektrum, akkor a tobbi alpixeleken kiszivargo mennyisege is csokken, tehat a kontraszt no. Igazabol ezt akar el lehetne jatszani RGB hattervilagitassal is es az osszes komponenst a szukseges dinamikahoz igazitani, de a zold szineknel a szinhomerseklettel sokkal kevesebb valtozas van, mint a kek es piros tartomanyban.

Peldanak egy kamera bayer szuroje, de az LCD-kben is ezeket az anyagokat hasznaljak a szuresre: (A fekete burkologorbe a szenzore. A szurok hatasa, hogy csak az adott szinu gorbenek megfelelo teljesitmeny jut at rajta, a ketto kulonbsege, amit leszur.)

[ Szerkesztve ]

(#9) Celtis


Celtis
veterán

Halkan tegyük hozzá, hogy ha a háttérvilágítás fehér LED-ekkel történik, akkor az nem is quantum dot kijelző, vagyis már a nevében a Q betű sem igaz, csak kapaszkodás az OLED vonat hátuljára.
Megjegyzem, nekem ez a dual LED is félrevezető. Gyanús, hogy az meg a dual LCD-t akarja meglovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#10) gulyasa


gulyasa
őstag

De hát ez akkor is csak gagyi qled, nem oled... ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Akkor azt mondjátok meg, hogy ha 65 és 85 közötti Samsung-ot akarok venni, de nem a csúcskategóriát idén, akkor mégis melyik sorozatra gyúrjak??? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#12) Duree


Duree
veterán

Gondolom egy újabb marketing fogás csak.

duree54

(#13) kokobe


kokobe
senior tag

Samsung parasztvakìtàs on!Nem is tudom miért rühellem őket ennyire... :DDD :DDD :DDD

<---AMD___ATi--->

(#14) kokobe válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


kokobe
senior tag

Vegyél normàlis tv-t ne ipari hulladékot.De lefényképezhetem neked a szervìz készletet. :R :C

<---AMD___ATi--->

(#15) mad823 válasza ElEvEn11 (#11) üzenetére


mad823
őstag

Attól függ mire szeretnéd használni. És mikor. Az én esetemben pl. a Q90T a nyerő. Miért: ez alatt nincs már "anti reflection screen", nálam pedig fényből van bőven a nappaliban, bármilyen más márka vagy alacsonyabb sorozatú Samsung esetén magamat nézném a TV helyett. Ráadásul a külső fényt nem csak ezzel a réteggel, de fényerővel is kompenzálni tudja.
Persze nem mindenkinek ez a szempont.

(#16) mad823 válasza kokobe (#14) üzenetére


mad823
őstag

Na mesélj! :D

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez sem ismeri a DTS hangot? :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) mad823 válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


mad823
őstag

Ezt még nem tudjuk, de ha eARC-on kinyomja magából, akkor tökmindegy, nem?

(#19) enginev3.0 válasza mad823 (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát
Nem

Az LG tudja ez is tudja
Értelmetlen volt kivenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) mad823 válasza enginev3.0 (#19) üzenetére


mad823
őstag

Nem mondom, hogy nem cigánykodás a Samsung részéről, de aki egy high-end közeli TV-t vesz, annak fussa már legalább egy soundbar-ra vagy egy normálisabb hangrendszerre.
Igen, van amit más márkák tudnak jobban. Szerencsére pont emiatt lehet választani. :D

(#21) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért kíváncsi leszek, hogy edge-LED mellett ebből mennyi fog a valóságban érvényesülni. Marketingben erős a Samsung, azt már tudtuk.

(#22) kokobe válasza mad823 (#16) üzenetére


kokobe
senior tag

Jelenleg 7 tv-ből 5 Samsung.Köztük egy 65q8 a többi retek 7102-es amiből 3 65" -os 1 70"-es.De mindig kiemelkednek a szarjaikkal.
A q9 neked patika vilàgos helyre az a legjobb. :R

<---AMD___ATi--->

(#23) Kicsiguszti válasza kokobe (#22) üzenetére


Kicsiguszti
tag

A mostani legalapabb LG-ket mennyire ajánlod? 65-75" közötti méretben.

(#24) salapp válasza kokobe (#13) üzenetére


salapp
addikt

Nem iszom semmilyen alkoholt, de tuti pezsgőt bontok a napon, amelyiken a Samsung csődöt jelent. Sejtésem szerint (szar-légy elv alapján) ez nem az elkövetkező években lesz. :((

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#25) kokobe válasza Kicsiguszti (#23) üzenetére


kokobe
senior tag

Az lg 7450-ig még oké szerintem!De 65xg7077-es sony-t vennék belépő kategóriában. :R

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#26) kokobe válasza salapp (#24) üzenetére


kokobe
senior tag

Én is az fix. :R :R :R

<---AMD___ATi--->

(#27) Dreimus válasza snecy20 (#2) üzenetére


Dreimus
senior tag

Szándékos ez a talp kialakítás, külföldön többen falra szerelik a tv-ket felmérések alapján, emiatt nem igazán foglalkoznak a középtalppal, mert ez így olcsóbb gyártás szempontjából nekik.

[ Szerkesztve ]

(#28) ElEvEn11 válasza kokobe (#14) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Te figyu!
Nem adtál választ a kérdésre.
LG-t próbáltam már. Azzal befürödtem, de az eddigi Samsung-jaimmal soha nem volt gondom. Most akkor ezzel mit kezdjek? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#29) kokobe válasza ElEvEn11 (#28) üzenetére


kokobe
senior tag

Leginkább semmit régen mindenki sokkal jobbat gyártott.Kb mára mindegyik gyártó selejt de a samsung nagyon nagyot fordult és hullanak el sorban panel hibásak csíkosak be sem kapcsolnak és ez az arány nem kicsi náluk.Lg is hasonló sajnos de mondjuk a sony vagy a pana kevésbé romlik de ők sem a régiek és ott is csak a jobb modelleket érdemes.Pl Panasoniknál csak amik cseheknél készülnek pl gx810 vagy fx740(gx550 Török pl és nem a pana rendszere van alatta, sem az oprendszer sem a video processzor) csak most mondtam két példát.Nézd meg ez a két tv , hogy van összerakva egy samsung q6 vagy egy lg 7450-hez képest. :R

<---AMD___ATi--->

(#30) ElEvEn11 válasza kokobe (#29) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Így korrekt, köszi!
Sosem voltam egy impulzusvásárló. Ezért is érdeklődöm most is előre. Szerintem csak karácsony környékén lesz aktuális az új készülék vásárlása és biztos lehetsz benne, hogy alaposan megnézem előtte a kiválasztott modelleket. Plusz úgy tűnik ezek alapján, hogy eleve felsőbb kategóriában (tehát drágábban) kell keresgélnem, mint eredetileg szerettem volna. Ha lehet fizikailag is megnézem majd a készülékeket, egy boltban. :R

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#31) kokobe válasza ElEvEn11 (#30) üzenetére


kokobe
senior tag

Örülök , hogy tudtam segíteni. :R
Mondjuk ha Tatabánya(euronics) nincs messze be is tudom mutatni az alábbi modelleket direkt úgy rendelem a termékeket , hogy az ember ne csak a két Koreait tudja összehasonlítani.Tehát oledeket egymás melett össze tudod vetni mint pl Pana gz950,sony ag8,lg c9-b9.Közép felső kateóriás lcd-ket: xf9005 sony, pana gx810,sam q6-q7-q8, stb... :R

<---AMD___ATi--->

(#32) ElEvEn11 válasza kokobe (#31) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Igazán kedves tőled, de sajna már nem élek Magyarországon, szóval elég nehezen lehetne kivitelezni. Viszont azóta jártam több elektronikai boltban (még a karantén előtt) és most még óvatosabb szemmel nézem. Őszre szerintem meglesz az "áldozat". Köszi még egyszer!

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.