Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kemy


Kemy
csendes tag

Most szerintem az Intel háza táján ez a kisebbik probléma. Egyel több ok a fejvakarásra...

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

jó lenne látni, hogy ezt a bevétel növekedést ki mekkora darabszámmal érte el.
De melegszívvel gratulálunk, mert a vásárlók elégedettek a munkájukkal;]

[ Szerkesztve ]

(#3) mindhunter válasza #16939776 (#2) üzenetére


mindhunter
csendes tag

elégedettek mert még nem robbannak fel :C

(#4) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nem csoda ha már a memória drágább mint egy elfogadható processzor, :((( no comment, lehúzás megy nekik.
pl. [G4560], [8GB RAM]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát amíg ilyen árak vannak addig biztos nem váltok DDR3-ról, se 1150-ről
Pedig már többször nézegettem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) #72042496 válasza mindhunter (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az ilyen kommentektől tudnék felrobbanni. Igen, elrontották, blama volt, de ezzel "viccelni" olyan már, mint a rickrolling. Fárasztó.

[ Szerkesztve ]

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Piszkos,mocskos kapitalisták. :DDD De amíg van aki megveszi drágábban a termékeiket,addig nem lesz változás. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) arn


arn
félisten

az intelnek mar reg bergyartani kellene... az egyik legjobb piac.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

"a memóriaárak a jövőben eshetnek is"

:DDD

(#10) Wuzy válasza Fred23 (#9) üzenetére


Wuzy
tag

De nem fognak.

RTFM

(#11) RyanGiggs válasza Televan74 (#7) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nah igen, amíg van aki megveszi, addig nem lesz árcsökkenés!

Még nekem se lenne olyan olcsó a váltás DDR3ról 4-re.
Pedig még akkor vettem, amikor 25k volt a 2x8GB, most használtan kb 35k-ért el tudnám adni érzésem szerint. Tehát lenne +10k hasznom, az új meg 60k! Lényegében 20k lenne a csere, de az sem épp kevés, de nem is olyan sok. Talán még meggondolandó. Ha tönkremenne a deszkám, biztos váltanék.

(#12) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ki gondolta volna, hogy így jár Chipzilla. Igaz hogy évek óta csak rossz döntéseket hoznak és jelenleg sincs olyan termékük ami hosszú távon fenntarthatná őket. Talán a nervana chipeken kívül.

(#13) Dare2Live válasza arn (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ilyen ram árak mellett meg akár RAMot is gyárthatna. Jobban hoz a szög egyszerű ram mint a rengeteg fejlesztést igénylő CPU.

Kár, hogy Samsung, Hynix kinyírt mindenkit így most korábbi emelkedő ára = termelés felfutás sincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Dare2Live válasza Kristof93 (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom, hogy feltün, hogy Intel 2017ben is növekedett.

Az előzés a ~RAM piacnak köszönhető, Samsung egy év alatt +50%al nött. Úgy, hogy nem csinál mást mint 2016ban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Kristof93 válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Kristof93
senior tag

Most még jól vannak, de én hosszú távon nem látom az x86 létjogosultságát. És úgy néz ki gyártástechnologiában is le fognak maradni.

(#16) arn válasza Dare2Live (#13) üzenetére


arn
félisten

Minel komplexebbek a chipek, annal kevesebben tudjak gyartani, mert nagy befektetest kivan. Lassan mar minden kinai sarkon sajat soct raknak ossze, de legyartani nem tudjak. Hulyek, hogy ezt nem hasznaljak ki - ha megreccsenne az x86 tronja, amire minden esely megvan a kov 10 evben, kartyavarkent omlana ossze.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) Cathulhu válasza mindhunter (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

A Samsung RAMok az egyik (ha nem a) legjobbak a piacon, a bergyartok kozott vezetnek (nem csak mennyisegben, de technologiailag is), de megkockaztatom, hogy a 7 nanojuk lesz olyan jo, mint az intel 10-ese, es akkor mar nem csak a bergyartokrol beszelhetunk, flash memoriaban szinten az elen vannak. Kicsit nagyobb korben nezve az Exynosok az egyik legjobb mobil SoC-ok, kis meretu AMOLEDben szinten nincs versenytarsuk. De igen, valoban, volt egy tervezesi hibas Note7, aminek aztan semmi koze a felvezetogyartashoz, de bena Samsung....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) arn válasza Cathulhu (#17) üzenetére


arn
félisten

ezt megjosoltak jopar eve, hogy csak a legtokeerosebb cegek fognak talpon maradni annyi penzbe kerul egyegy atallas, beszukul a felvezetogyartas piaca par cegre.

a samsung baromi jol csinalja, hogy ezer labon all - ha vmi aktualisan nem megy, mashonnan penzt pumpalnak belole, es lehet a kov evekben az huzza a ceget.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) actival63


actival63
aktív tag

Az Intel gyárthatna az AMD részére olyan vga chippet ami a Glofonak nem megy. Procit nyilván nem fog de a vga piaon besegíthetne az AMDnek.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#20) Tidus válasza Fred23 (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Végtelenségig semmi nem megy.
Mindenki emeli a gyártást, a lefelé ívelés be fog következni.

(#21) Fred23 válasza Tidus (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Talán. Vagy fogják magukat a gyártók, és átállnak a drága DDR4-ről drágább DDR5-re. :D

(#22) Tidus válasza Fred23 (#21) üzenetére


Tidus
addikt

Pedig amikor a DDR4 bejött, a DDR3-hoz képest nagyon baráti volt az ára.
Én másfél éve vettem 49ezerért Tridet Z 4x4 3200-at. hét év gari, gyárilag Life.
Szerintem most 80ezer.
A DDR5 még távlat, de kíváncsi leszek.

(#23) bbrain


bbrain
tag

Hát igen, 130 MRD USD-ért megéri kartelezni a memória bizniszben.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#24) tibaimp válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezen vakarózok én is!

Amúgy az Intel mit gyárt ilyen "sokat" éves szinten a cpu-n kívül?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) .mf


.mf
veterán

"A többi memóriagyártó is kiemelkedően teljesített, megemlítve a Hynix, a Micron és a Western Digital növekedését. Ezek annak voltak köszönhetők, hogy a NAND flashmemóriák ára éves szinten 17%-kal, míg a DRAM memóriáké 44%-kal emelkedett. Emiatt az aktuális kérdés, hogy a sokat nyerő cégek meg tudják-e tartani a pozíciójukat, elvégre"

... elvégre olyan pofátlanul nyomják, hogy már igazán kijárna egy újabb memória-kartell-per. Volt már rá pár példa, hogy pont ezek a cégek (Samsung, Hynix, Micron) elég durva kartellezésbe fogtak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) tibaimp válasza #32839680 (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos ez így lesz!

Az EU töketlenkedésére reagálva - lehet, hogy a csak a megfelelő helyre ment a kenőpénz ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) apatyas


apatyas
Korrektor

K.vamagas ram árak mellett részvényt kell venni. Aztán majd ha beszakad, lehet azt ramra cserélni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#29) Silεncε válasza tibaimp (#27) üzenetére


Silεncε
őstag

Az nem kenőpénz... Az szembecsukási támogatás :D

(#30) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

A Broadcom nem vette meg a Qualcomm-ot?

[iTX-or-GtfO!]

(#31) Csapo83


Csapo83
aktív tag

52,6% az nagyon nem kevés.... A samu egyre jobban megkerülhetetlenné válik...

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#32) tibaimp válasza Silεncε (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy is nevezhetjük..... :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.