Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cheatergs


cheatergs
senior tag

A fogyasztásuk biztosan sokat fejődik, ha a képen látható venti lesz a hűtésük. ;]

Mindig minden mindegy

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Új VGA-k? Nahát, csak nem? :U

Megborult egy kicsit a bitcoin és máris valami újjal kell előállni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Kérem a téteket :DDD

(#4) snecy20 válasza szmörlock007 (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Több mint 2 év után azért valljuk be őszintén, elvárható is lenne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) #74018560


#74018560
törölt tag

Ha csak +30% teljesítmény lesz, akkor sok értelme nem lesz váltani, mert a mostani generációban van még ennyi tartalék (bőven). Kérdés lesznek-e új "nélkülözhetetlen" feature-ök :)

(#6) snecy20 válasza #74018560 (#5) üzenetére


snecy20
veterán

A 4k / 144Hz hajnalán egy 1080Ti + 30% teljesítménytöbbletet a hajunkra kenhetünk. :)
Ahhoz hogy a kijelzőméret duplázódást a VGA szegmens is lekövesse, ahhoz sokkal nagyobb teljesítménybeli ugrásokra lenne ám szükség VGA generációk között.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) b.


b.
félisten

Beáltál a sorba Abu!!! távozz tőlem sátán :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) b. válasza #74018560 (#5) üzenetére


b.
félisten

milyen tartalékról beszélsz? 30 % melyik GPU ban van ennyi tartalék?

ITT azért figyelembe kell venni azt amit a másik oldal már évek óta hajtogat, hogy szükség van megfelelő szoftveres felzárkózásra. 30-40 % pontosan egy megfelelő fejlődés, ha egy teljesen új, még csiszolatlan architektúra első lépéseiről beszélünk, ami már kifejezetten fel van készítve a Vulkan és Dx 12 teljes körű kiszolgálására. Ráadásul még senki nem tud semmit.
Csak hogy keltsem a flamet tom's hardver újságíró szerint megkapták a specifikációkat és annyit nyilatkozott, hogy nem mondhat mást, csak azt hogy ha igazak ezek a dogok akkor bajban lesz az AMD. Szerintem meg mi leszünk bajban, ha nagy lesz az ugrás, mert a 2-3 000 dolláros kijelzőkhöz majd jönnek az 1000 dolláros VGA-k a középkategóriának kikiáltva.... főleg ha AMD valóban a Navival már nem a desktop VGA piacot célozza, hanem Sony, Xbox és Apple lesz a piaci szegmens. Ezzel jó sok pénzt tolva Nvidia ölébe.

Bocsánat szerkeszteni akartam/ kellett volna az előző Hsz-t...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Az árazásban nem lesz köszönet konkurencia nélkül. Kíváncsi leszek hova lövik be az új termékek árát.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Tidus válasza snecy20 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Egy ventilátor cég vezetője jelenti be hogy őszel új VGA-k jönnek?
Szerintem csak szeretné, ha addigra történne valami.

(#11) snecy20 válasza Tidus (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, ezt valahogy én sem tudom hová tenni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) enginev3.0 válasza Tidus (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát gondolom csak látja hogy mennyi megrendelése van most, és mennyi lesz a következő időkbe, illetve hogy milyen újdonságokat kérnek tőlük nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ilyen ventit régen a déli hídra tettek :D

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#14) snecy20 válasza BITBOYS (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Kis pörgettyű, ventinek se nevezhető. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) flashpointer


flashpointer
őstag

ez volt az a biztos hivatalos forras aki megerositette a hirt amit ket napja tobb forumozo is emlitett az egyik topikban es akkor meg hulyeseg volt ?

(#16) berVi válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

A BTC miatt pont nincs ertelme kiadni ujat, de mindegy.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Azt nem mondták, hogy desktop vagy mobil termékbe szánt ventilátort rendeltek tőlük tonnaszámra?

Nekem elégnek tűnik a 2-300FPS FHD-ra, ehhez 40-60% között mászkál a GPU kihasználtsága.
Ha bőven 2 GHz feletti GPU-órajelel jön valami, akkor esetleg kinyílhat a buxa. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) FlashLed


FlashLed
senior tag

Vajon tényleg? Remeljuk csak kis atnevezgetes lesz a vege...

The Mechanic

(#19) enginev3.0 válasza berVi (#16) üzenetére


enginev3.0
félisten

Amíg jól ment a BTC addig eszükbe sem volt fejleszteni vagy új gpu-t kiadni, mert az emberek mindent vittek mint a cukrot, szép magas árakon. Most hogy kezd helyreállni az élet rendje valamit alkotniuk kell hogy újra vásárlás kedvbe hozzák az embereket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Abu85 válasza b. (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyi gyakorlatilag mindegyikben van. Egy csomó idle ALU akad a rendszerben, elvégre a GPU heterogén processzor egy rakás elkülönülő részegységgel. És a szoftveres frontról nem is beszélünk még. Azért a mai, explicit API-t használó címekre is jellemző, hogy nem valami acélos a memóriamenedzsmentjük, vagy DX12 esetén MS RSL, Vulkan mellett pedig AMD VMA-t használnak. Utóbbiak nem rosszak, csak általános működésre vannak tervezve. A Microsoft és az AMD is inkább egy kezdésnek szánja őket, nem pedig arra, hogy teljesen ezekre építkezzen egy program. Utóbbi ugyan lehetséges, mert működni működik, de sebesség nem nagyon lesz. Hardveres menedzsmentre pedig nem érdemes építeni. Támogatja a Vega és vége, minden másra kell valami szoftveres megoldás. Ráadásul egészen elképesztő különbségek vannak az AMD, az Intel és az NV implementációi között, amikre még azt is mondják a gyártók, hogy bármikor megváltozhatnak. Ezután persze nem csodálom, hogy az MS RSL-hez és az AMD VMA-hoz futnak a fejlesztők. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) b. válasza Abu85 (#20) üzenetére


b.
félisten

dehogy van, szoftveres háttér nélkül nincs bennük semmi. Az ALU-k alapján ilyet nem lehet kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Male


Male
nagyúr

...és ha csak a belépő szinten 3 ventis változatokat adnak ki az eddigi egy ventisek helyett? :D

(#23) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a söröskorsó űrtartalmát csak félig tudod kihasználni, mivel a maradékot kilögybölöd, akkor nem a korsó túl kicsi, hanem te vagy túl részeg.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) b. válasza lezso6 (#23) üzenetére


b.
félisten

he mozog az avatarod? nekem is kő ilyen :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Dexar007


Dexar007
veterán

Most jonnek vagy nem jonnek? A banya nem vaaaar.

Give me your cum,bull!

(#26) pilóta


pilóta
nagyúr

Ez csak nekem fura?
a fő profiljuknak az autókba szánt hűtési rendszerek, ezen belül is ventilátorok számítanak. Ugyanakkor a vállalat éves bevételének 85%-át a játékosoknak szánt PC-kbe szánt ventilátorok adják

Most akkor vagy nagyon olcsók az autóventillátorok, a VGA-kon meg 1000%-os haszonkulcs van, vagy hogy jön ez ki? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) Hiftu


Hiftu
senior tag

Valamiért az Intel és Amd gpu-k hallatán ma már inkább az alábbi gondolatfoszlányok jutnak eszembe:
"Majd a távoli jövőben jó lesz..." (amd)
"Teljesítmény/watt arány (de nincs említve a csúcsteljesítmény) " (amd)
"Téli fűtéskiegészítés" (amd)
"A tavalyi terméket már nem szupportáljuk." (intel)
"A mi termékünkre teljesen másképp írjanak játékot" (intel)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jöjjenek csak az új vga-k és akkor végre lesz is értelme gépet újítani. Mondjuk nekem nem a 4k meg a 60fps a fejlődés, hanem a jobb szebb effektek. FullHd-2K bőven jó, a maradék erő meg mehet a szimulációkra.

"It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) #74018560 válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


#74018560
törölt tag

AI-ban lenne még hova sokat fejlődni. Ami nem scriptelve van, az mai napig elég gyászos.

(#30) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Jajj 2017 óta hányadik "hír" már hogy xy hónapban jönnek az új vga-k...mi is volt az első tuti tipp? 2017 ősz ?

(#31) Norb79 válasza snecy20 (#6) üzenetére


Norb79
őstag

Mert a 24 colos FHD képernyőhöz képest a 48 colos FHD képernyő mennyivel több teljesítményt igényel? Vagy a 24 colos 4k kijelzőhöz képest a 48 colos 4k kijelző? Vagy hogy érted, hogy a kijelzőméret duplázódást le kell követni? :F

(#32) -Skylake- válasza Norb79 (#31) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gondolom kijelzomeret helyett felbontasra, duplazodas helyett meg 4x-ezesre gondolt. Ha minden szot atirunk, a vegen kijon belole valami :D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) snecy20 válasza Norb79 (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy értem, hogy hiába az 1080p -> 4k őrségváltás monitoroknál már 2014 óta, hardveresen még több VGA generációbnak el kell telnie ahhoz, hogy meglegyen az elvárt képkockaszám. Azzal nem leszünk kisegítve, ha majd az aktuális csúcs videokártya ráver 40%-ot az 1080Ti-re, mert még az is édeskevés lesz. 4k@60 FPS-re még talán, de itt lesznek nemsokára a 4k@120, 4k@144Hz-es megjelenítők is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) #74018560 válasza snecy20 (#33) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hót felesleges a 4K 144fps :U
Ha kompetitíven játszol, nem a nagy TV-n fogod nyomni 5 méterről, hanem leülsz a 23"-os monitor elé, amit még belátsz és elég rá a FHD is...
Egyébként meg aki azt mondja, hogy 144fps miatt akár 1 fraggel is többet szerez az hazudik.

4K-nak 30" alatt meg nincs értelme. 27" 2K-nak még lenne, de ahhoz is már külön extra méretű asztal kell, hogy elég hátra tudj ülni. De akkor is minek?! :F

(#35) keembo válasza #74018560 (#34) üzenetére


keembo
tag

Nem lehetetlen pedig. Ha a fizika/játékmechanikai kalkuláció több, mint 100x fut le másodpercenként és a játék olyan, hogy szigorúan szinkronban van az fps-sel, akkor lehetnek olyan lossjai az embernek, hogy pl. lassabb/lomhább a mozgás, vagy akármi. Eredhet belőle hátrány, persze aláírom, hogy valószínűtlen felállás ez a legtöbb játéknál.

(#36) Norb79 válasza #74018560 (#34) üzenetére


Norb79
őstag

4K-nak 30" alatt meg nincs értelme. 27" 2K-nak még lenne, de ahhoz is már külön extra méretű asztal kell, hogy elég hátra tudj ülni. De akkor is minek?!
Amikor ilyet ír valaki, akkor mindig eszembe jut, hogy az illetőnek vajon hány colos telefonja lehet és milyen felbontással? :D
Nekem van 55 és 24 colos kijelzőm is otthon, mindkettő 4k természetesen, és mindkettő remekül teljesít a megfelelő távolságból nézve azokat.

(#37) bot1978 válasza #74018560 (#34) üzenetére


bot1978
senior tag

Én Rift-tel játszom, amikor játszom és teljesen más kategória, mint bármilyen felbontású monitort nézni. 2018-ban a monitor már nem játékra való, hanem munkára. Alig várom, hogy olyan GPU legyen, ami szemenként ki tud szolgálni egy kijelzőt, azaz 2x4800x3840 képpontot tud számolni 75FPS-el. Hány százalékos fejlődés is lenne ez? Nem 30.

Egyébként a TV-k felbontását növelni azért értelmetlen, mert nagyon kevesen rendezik át a nappalit készülékcsere után és ülnek közelebb, az emberi szem felbontóképessége miatt távolról nézve a látható különbség viszont vajnyi az árnövekedéshez képest úgy mint TV, lejátszó, rögzített tartalom, minden drágul szinte a semmiért.

Projektornál oké, mert ott tudod növelni a képméretet, csak ott meg maga a technológia miatt korlátos a piac.
Aki tudja mi a jó annak már van projektora és megvan a maga rugalmatlansága a cserének. A többi meg...

A legtöbb tudatlan nézi az egér mozit hiába ecseteled, hogy gondolkozzál már, ha ülsz a TV-től 3 méterre és a panelen a színész arca 20cm magas akkor abból nem látsz semmit, amit játszik. Hiába jó színész észre sem veszed mennyire jó.
Projektornál leülsz 4 méterre és a színész arca 80cm és emiatt látod is a filmet, nem csak nézed.

"Nemmer" ... és kezdi a feketét magyarázni, a színeket magyarázni, most meg majd a felbontást magyarázza majd. Akkor nézze. Én látni szeretem a filmeket, nem nézni. Ha lehet választani még egy 720p projektorra is hamarabb mutatok, de habozás nélkül, mint egy 50"-os akármilyen TV-re.

(#33) snecy20
igazad van. :R

[ Szerkesztve ]

(#38) bot1978 válasza Norb79 (#36) üzenetére


bot1978
senior tag

A megfelelő távolság alatt azt érted, hogy olyan közel kell ülnöd, hogy lebarnulsz tőle :DDD Király az 55" 4k, ha úgy használod, mint egy monitort és natív a tartalom.
De kevesen rendezik úgy be a szobát, hogy senki más ne lássa a panelt a szobában a fejedtől.

Amúgy meg a felskálázott FullHD miatt totál értelmetlen az ilyen felbontású panel. Akkor már tényleg tegyék szemüvegbe a szemgolyóm elé, aztán hajrá VR 3D. Az legalább jó.

(#39) keIdor válasza snecy20 (#33) üzenetére


keIdor
titán

40% se lesz, engem érdekelne, hogy 580->680, 780Ti->980 valamint 980Ti->1080 váltásnál mikor volt ez ennyi? 15-20% szokott lenni maximum.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) b. válasza keIdor (#39) üzenetére


b.
félisten

Annál azért több. Itt [link] gbors cikke innen kinézheted a fejlődést. generációnként ott van egy táblázat minden oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) keIdor válasza b. (#40) üzenetére


keIdor
titán

Most telefonról csak gyorsan belenéztem, de én azokra várok példát, amit említettem is.
" 580->680, 780Ti->980 valamint 980Ti->1080"
Ti-ről Ti-re váltani megéri nyilván, ahogy sima xx80-ról xx80-ra is, de idén a 1080 utódja jön, nem a 1080Ti-é.
Sokan meg már a 1080Ti-t cserélnék le, xx80-ra nem lesz értelme, ahogy eddig sem volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) b. válasza keIdor (#41) üzenetére


b.
félisten

azért mondtam, hogy olvasd el a cikket, ha gondolod, nagyon részletes. 15 oldal vagy ilyesmi, szóval találsz majd elég táblázatot. Ha nem is pontosan ezekkel a paraméterekkel, amit látni szeretnél,de a generációk közti fejlődésre tudsz belőle következtetni. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) Z10N


Z10N
veterán

"a fő profiljuknak az autókba szánt hűtési rendszerek, ezen belül is ventilátorok számítanak. Ugyanakkor a vállalat éves bevételének 85%-át a játékosoknak szánt PC-kbe szánt ventilátorok adják, gondolva itt a VGA-gyártóknak eladott megoldásokra."

Nem lenne erdemesebb profilt valtaniuk? :DDD

Temahoz: addigra 2,5+ evesek lesznek a jelenlegi "mainstream" generaciok. Nem siettek el...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) Z10N válasza pilóta (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Ezen csodalkoztam en is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) snecy20 válasza keIdor (#39) üzenetére


snecy20
veterán

Én szigorúan a Ti -> Next Gen Ti viszonylatban értettem a 40%-ot. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#46) keIdor válasza snecy20 (#45) üzenetére


keIdor
titán

Az úgy teljesen okés, még több is lehet.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.