Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) osztraksajt válasza bLaCkDoGoNe (#8) üzenetére


osztraksajt
őstag

15 éve vagyok gyakorló könyvelő, nejem könyvvizsgáló. Hidd el tudom ki lesz a hibás ha vitába keveredsz a NAV-val.

Vegyünk egy egyszerű esetet. Te számlázol, net van, a program mégse küldi be a számlát. Ellenőrzés jön a nav, lekéri a listát, meglátja hogy neked nincs beküldve mondjuk három számlád 1,5M értékben. Én esküszöm megnézem ahogy te bizonyítod a navnál hogy a programban volt a bug és ezt elismerik. Mert manapság arról híres az ország vezetése meg az egész közszféra hogy kiállnak és bocsánatot kérnek ha valamit elbasznak.

Pont most volt egy olyan esetünk pár hónapja hogy kb 3 hónapnyi alkalmazotti bejelentések egyszerűen nem szerepeltek a rendszerükben amit 5 évvel ezelőtt csináltunk elektronikusan, erre nagy dirrel-durral kivonultak, persze az nem zavarta őket éveken át hogy ezekről az emberekről havi szinten ment a járulékbevallás éveken keresztül akik szerintük nem is állnak a cég alkalmazásában. Megvolt a kinyomtatott ÁNYK bejelentő, az elfogadó EBEV nyugta természetesen. Az volt a válasz hogy ilyet Worben ő is tud csinálni. De tudták hogy sárosak mert csak hiánypótlásra szólítottak fel nem büntettek, de hogy azt beismerjék hogy a rendszerükben van a hiba felejtsd el.

De mondhatnám az ÁNYK programot is ahol még csak véletlenül sincs konkrét changelist hogy miket javítanak, csak jönnek a frissítések, nem egyszer futunk bele hibába aminél csak reménykedsz hogy a következő változatban javítják. És nem csak a fekete lyukba dobsz egy email hogy ez vagy az nem jó, mert válasz még sose jött akár az hogy "megkaptuk paraszt kezdünk vele valamit", vagy akár az hogy "te vagy a hülye".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.