Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Ez egy nagggyon komoly cím. :)

Sok választása nincs. Ha ellene lenne mindjárt veszítene is a népszerűségéből... :U

(#2) FLATRONW válasza atike (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez is csak politika.

(#3) Jeanne d'Arc

Én csípem az öreget nem csak emiatt.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) dabadab válasza atike (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Sok választása nincs. Ha ellene lenne mindjárt veszítene is a népszerűségéből..."

A katolikus egyházról van szó, ők alapvetően a szexet is ellenzik, szóval akkor az internet már simán belefért volna.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

és ebben teljesen igaza is van
"nem az eszköz a lényeg, hanem a felelősségteljes kommunikáció"

(nem a lehetőségetket, új eszkötöket kell elvenni mindenki elől, a hülyeség akkor is megtalálja az útját a kiteljesedéséhez)

Ilyen ez a popeszakma! ;)

[ Szerkesztve ]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#8) adamssss válasza dabadab (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt a hulyeseget hol olvastad hogy ellenzik a szexet? Hazassag kotes utan annyit csinalod amennyit akarod.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) somogyib válasza adamssss (#8) üzenetére


somogyib
őstag

Így van. Csak a házasságon kívüli szex nem megengedett.

[RE:] laleh: Nekem is szimpatikus az öreg.

(#10) janos1988


janos1988
addikt

"és ezekre mindenképp oda kell figyelni." - A kormányok próbálnak is rá figyelni, de valahogy csak nem akar összejönni az egygombnyomásos OFF...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) saelin válasza adamssss (#8) üzenetére


saelin
veterán

És ha valaki nem házas? :DDD

adamssss
Én ugyan nem vagyok vallásos, de pont ezen a véleményen vagyok. :K Mondjuk én már egy több éves kapcsolatban vagyok, de a házasság még meg sem fordult a fejünkben... vagyis igen, csak végül arra jutottunk hogy nem sokat tesz hozzá a dolgokhoz. Ellenben rengeteg pénz - a papíros forma meg minden, csak nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12) adamssss válasza saelin (#11) üzenetére


adamssss
veterán

En mint katolikus vallast gyakorlo, es az eletben is a Krisztusi tanitast koveto, azt mondom, hogy gondolja at, huzzon ovszert, aztan ami a csovon kifer. Amit elitelek az a felelotlen szex amikor valamelyik fel serul, netalan az utod is.

De ez kicsit off :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Vajon mennyi támogatás pottyanhatott a templomi perselybe a Google-től,és az Appletől,hogy ilyeneket mond az öreg? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#14) dabadab válasza adamssss (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt a hulyeseget hol olvastad hogy ellenzik a szexet? Hazassag kotes utan annyit csinalod amennyit akarod."

Nézd, ha te nem ismered a katolikus egyház vonatkozó álláspontját, akkor miért engem vonsz felelősségre?

Először is, az önkielégítést kategórikusan tiltják. Itt nagyjából meg is állhatnánk, mert teljesen nyilvánvaló, hogy ez mennyire életidegen.

Aztán a házasságkötés is elég súlyos megkötés (olyannyira, hogy tényleg csak a súlyosan elborultak veszik komolyan), de utána sem jön el a szabad szex kora: egyrészt csak a házastárssal engedélyezett (az első kiadásban még az volt, hogy a házasságtörőket halálra kell kövezni) és hát vele sem lehet csak úgy, ugyanis a gyakoriságot erősen befolyásolja, hogy a fogamzásgátlás minden formáját tiltják, illetve a konkrét dugás menetére is vannak mindenféle előírásaik, hogy nehogy csak úgy paráználkodjanak a népek.

"En mint katolikus vallast gyakorlo, es az eletben is a Krisztusi tanitast koveto, azt mondom, hogy gondolja at, huzzon ovszert, aztan ami a csovon kifer"

Bocs, te valami eltévelyedett bárány lehetsz csak, az óvszerrel kapcsolatban az Egyház álláspontja teljesen világos, még durván AIDS-szel fertőzött afrikai országokban is tiltják a használatát.

Én egy bizonyos szinten megértem azt, hogy a legtöbb hívő a vallási előírások jó részére magasról tesz, mert mást tényleg nem lehet velük csinálni, de akkor ne add elő, hogy az nem is előírás, vagy azt, hogy te azt a vallást gyakorlod.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Victoryus94 válasza dabadab (#14) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ugye az megvan, hogy a Biblia nem tilt, hanem irányt mutat?
(Az ószövetséget és az újszövetséget megint ne keverjük, ott voltak tiltások is, meg egyéb durvább dolgok)
A tízparancsolat sem tiltás, hanem útmutatás...
Emellett a paráznaság sem egyenlő a szexszel...

Van amiben persze egyet értek veled.
Az óvszerrel kapcsolatban viszont ismét tévedsz, ugyanis elfogadhatónak tartja a pápa a használatát, és az, hogy nem támogatja az óvszerek adakozását (mert ez történt, erre kérték, hogy ezt támogassa az előző pápa) szintén nem egyenlő a tiltásával.

[ Szerkesztve ]

(#16) dabadab válasza Victoryus94 (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Az óvszerrel kapcsolatban viszont ismét tévedsz, ugyanis elfogadhatónak tartja a pápa a használatát,"

Vam erről valami kinyilatkoztatás? Ugyanis elég régóta az a határozott katolikus álláspont (több encikliában is megerősítve), hogy bármiféle fogamzásgátló eszköz használata tilos. Pont. Ha Ferenc ezt másképp gondolná, az mindenképpen egy nagyon erős állítás lenne, márpedig én nem tudok arról, hogy tett volna ilyet.

DRM is theft

(#17) Victoryus94 válasza dabadab (#16) üzenetére


Victoryus94
őstag

Benedek pápa 2010

Ferenc pápa (összetett vélemény, gyakorlatilag azt mondja, hogy: "attól függ"; illetve hogy nem lényeges ezen "lovagolni", sokkal fontosabb dolgok vannak, mintsem hogy ezen vitázzanak egyházon belül, és kívül az emberek)
-persze ezt is sok oldal úgy hozta le, hogy : "kiáll a pápa az óvszer mellett"

[ Szerkesztve ]

(#18) adamssss válasza dabadab (#14) üzenetére


adamssss
veterán

"ők alapvetően a szexet is ellenzik"
Te írtad. Én annyit írtam, hogy nem ellenzik alapvetően mert engedélyezik a szexet ahányszor csak akarod az életben a pároddal. Hogy ez mennyire életrevaló viselkedés azon lehet vitatkozni, de a te állításod nem állja meg a helyét. Az egyház igenis támogatja a gyermeknemzést és a családot.

"Nézd, ha te nem ismered a katolikus egyház vonatkozó álláspontját, akkor miért engem vonsz felelősségre?" Hidd el ismerem, de ezt úgy állítod, mintha biztosan tudnád, hogy nem ismerem. Nem értem, honnan van ennyi bátorságod.

"Bocs, te valami eltévelyedett bárány lehetsz csak, az óvszerrel kapcsolatban az Egyház álláspontja teljesen világos, még durván AIDS-szel fertőzött afrikai országokban is tiltják a használatát."

A személyeskedést hagyjuk! Milyen jogon hívsz Te bárkit is eltévelyedett báránynak? Ne ítélj, hogy ne ítéltess! A mondatod első felét kikérem magamnak. eletben is a Krisztusi tanitast koveto ez írtam. Mikor mondta Krisztus, hogy ne használjatok óvszert? Azért mert pár dilettáns valamikor kitalálta ezt a szabályt (amit amúgy valószínűleg módosítani is fognak, erre már utlat Ferenc Pápa is) nehogy már követni kelljen, és ha nem teszem nem hívhatom magamat kereszténynek.

Valahol nagyon sajnállak. Rád keresve itt a fórumon a legtöbb embertársaddal lekezelő hangon beszélsz, ami másnak szent az neked semmi. Mindenhol megpróbálsz tárgyilagos lenni, de sok helyen kilóg a lóláb, és az egyház iránti, valamint a keresztény, és konzervatív értékek iránti gyűlöleted valami egészen elképesztő. Az nem baj, ha másképp gondolkodunk, csak arra figyeljünk, hogy ne sértsük egymást vérig, valamint a vallásról, egyházról, világnézetől ne tegyünk olyan megjegyzéseket, amik mások számára bántóak. Tényleg nem tudom, hogy lehet valamit ennyire gyűlölni, de bízom benne, hogy egyszer téged is megérint a hit vagy legalább tolerálni tudod majd mások vallásos, vagy világnézeti meggyőződését.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na gyerekek ami itt megy csak megerősíti bennem, hogy a keresztény vallás legtöbb formáját messzire kerülni kell. :D

Amúgy a pápa elég jól gondolkodik. II. János Pál pápa volt még szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Degeczi válasza dabadab (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sőt: már az onanizálás szó is kissé módosult jelentéssel szerepel a nyelvben, mert azt ma az önkielégítés szinonímájaként használják, holott eredetileg a megszakított közösülés halálos bűne volt!

9. Ónán pedig tudja vala, hogy a magzat nem lesz az övé, azért valamikor az ő bátyja feleségéhez bemegy vala, földre vesztegeti vala el a magot, hogy bátyjának magot ne támaszszon.
10. És gonoszságnak tetszék az Úr szemei előtt, a mit cselekeszik vala, annakokáért megölé őt is.

innen az every sperm is sacred...

(#23) Victoryus94 válasza Degeczi (#22) üzenetére


Victoryus94
őstag

Való igaz.
Viszont ez az ószövetségben van, amiben azért is halál járt, ha bizonyos húsokat/belső szerveket ettek. Ezek közül nem 1 van, amit ma fogyasztunk, sőt egészségesnek is tartunk.
Ez ránk eleve nem vonatkozik, mivel Jézus új szerződést köttetett, mely az "egész világra kiterjedt". +Krisztus előtt sem vonatkozott (mivel Isten akkor sem velünk kötött szerződést),

(#24) Degeczi válasza Victoryus94 (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ésszel végiggondolva nyilván.
Azonban a hivatalos katolikus egyházi álláspont még nemrégiben is az volt, h az egyesülés és a gyermeknemzés közötti kapcsolatot ember semmilyen módon nem bonthatja föl, ezért elfogadhatatlan a fogamzásgátlás...

(#26) Victoryus94 válasza Degeczi (#24) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, ezt nem vitatom.
Én elsősorban a "tiltás" szón akadtam fenn. Egyrészt nem sok mindent tilt az egyház, ahogy a Biblia sem...
(ld: nem azt mondja hogy tilos ezt vagy azt tenned, mert meglakolsz, hanem azt, hogy mire törekedj, és őszintén bánd meg bűneid előtte, mert ő képes a megbocsátásra)
Másrészt manapság jóval gyengébb az egyház ilyen szempontból. Ha valami ellen nagyon küzd, azzal önmagát is gyengítheti.

A katolikus egyház egyébként sok mindenben szigorúbb (én református vagyok).
Az evangélikus egyház majdnemhogy Isten ajándékának tekinti a fogamzásgátlót... a református egyház nem egyértelműen kezeli, de nem veti el. A felelősségteljes családvállalás mellett áll, melynek ezt is eszközének tekinti.

[ Szerkesztve ]

(#27) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#26) üzenetére


Victoryus94
őstag

Legalábbis a reformátusok és az evangélikus egyház szerint jobb, ha nem születik meg a gyermek "idő előtt". Elég sok családban probléma így is a nem kívánt terhesség, az abortuszt pedig rosszabbnak tartják.
Az az ideális, ha az "anya" életében a legjobb dolognak (élete értelmének) tekinti a gyermekét, nem pedig egy kis dögnek, aki tönkretette azt. <-mert ugye ilyen is van... és mennyivel több lenne ezekből, ha nem lenne fogamzásgátlás.

[ Szerkesztve ]

(#30) #82351360


#82351360
törölt tag

"a szöveges üzenetküldő szolgáltatások „Isten ajándékának” tekinthetőek"

Istené a fenét, mérnököké és programozóké...

[ Szerkesztve ]

(#32) Victoryus94 válasza #32839680 (#31) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, programozói szemlélettel nehéz abban hinni, hogy véletlenül történt. Ha a húgom leül a gép elé random szavakat írni javaba, nem lesz belőle semmi.Elég bonyolult tervezés kell hozzá, hogy a világ a mai formájában létezzen.
Amit nem tudunk felfogni az, hogy ez a valaki hogy lett. Mert ugye az hogy valaki örökké volt emberi aggyal nem felfogható, ahogy magát az időt is nehéz felfogni. Ha Isten nem egyenlő az idővel, akkor előtte is lennie kellett valaminek... Ha pedig egy vele (tehát az idő azóta létezik, mióta ő is), akkor ő hogy lett?
Na ez az, amit soha sem fogunk megfejteni.
Mondjuk az ilyen szempontból érdekes lehet, hogy ha kifejlesztenék egy virtuális világot, amiben a kódok önállóan gondolkodnak, előbb utóbb utóbb rájönnének hogy valaki teremtette őket, de ők se tudnák, mi hogyan lettünk.... stb.

Ja a Men in black-ben az ajtós dolog lehet, kicsit megérintett :D -amikor vannak a kis kávés lények, és van egy ajtajuk, ahol az ő világuk van, majd az egyik rész végén az egyik csávó kinyitotta a mi ajtónkat, és bemutatta, mi is ilyen apró szemek vagyunk a gépezetben

[ Szerkesztve ]

(#34) BlackPriest válasza Victoryus94 (#15) üzenetére


BlackPriest
őstag

"A tízparancsolat sem tiltás, hanem útmutatás."
ebben egészen biztos vagy?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#35) Victoryus94 válasza BlackPriest (#34) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem katolikus vagyok, hanem református, de mi ezt tanultuk:

"114. Megtarthatják-e tökéletesen ezeket a parancsolatokat, akik Istenhez megtértek?

Nem,
mert amíg ezen a földön élnek, a legszentebbek is csak kezdők az engedelmességben. (*1)
Mindazáltal nagyon komoly a szándékuk, hogy Isten parancsolatai szerint – mégpedig minden egyes parancsolata szerint – fognak élni. (*2)

11Jn 1,8–10; Róm 7,14–15; Préd 7,20 • 2Róm 7,22; Jak 2,10"

"115. Miért prédikáltatja Isten olyan szigorúan a Tízparancsolatot, ha ebben az életben senki sem tarthatja meg?

Először azért, hogy egész életünkben egyre jobban megismerjük bűnös természetünket,(*1) és így még inkább kívánjuk bűneink bocsánatát és a Krisztusban való igazságot. (*2)
Továbbá, hogy a Szentlélek kegyelméért könyörögve szüntelenül törekedjünk arra, hogy egyre jobban megújuljunk Isten képére, míg végül e földi élet után elérjük a tökéletességet. (*3)

11Jn 1,9; Zsolt 32,5 • 2Róm 7,24–25 • 31Kor 9,24; Fil 3,11–14"

Heidelbergi Kátéból:
"A Heidelbergi Káté a református egyház alapvető hittételeit tartalmazza"

[ Szerkesztve ]

(#36) Alchemist válasza Degeczi (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Hagyjuk az Ószövit, abban több, ma már jelentéktelen dolgot is megkövezéssel büntettek.

A (zsinatokon egyházpolitikai széljárás szerint faragható) egyházi álláspontok pedig - akárki is szeretné ezt így venni, de - nem egyenértékűek a Kinyilatkoztatással.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) Alchemist válasza Victoryus94 (#32) üzenetére


Alchemist
addikt

Egy dolog a világ mögött álló teremtő intelligencia lehetősége - az meg egy másik, hogy a hangyányi agyunk perspektívájából milyen vallásos képzeteket próbálunk minderre rávetíteni...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) Alchemist válasza Victoryus94 (#35) üzenetére


Alchemist
addikt

A parancsolatok vannak az emberért és nem az ember a parancsolatokért.
(Mt 2.27)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) jamez


jamez
senior tag

Ezeknek a szex bun és mivel abban fogantál bűnös vagy! De ha ÁdámÉva nem csinálta volna, most Pápa elvtárs nem tudna okoskodni. :D De teljesen lombikus emberek bűntelenek! hajrá :C

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#40) Victoryus94 válasza jamez (#39) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ugye az megvan, hogy "Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. "

Akkor ezek után miért lenne tiltott+bűn a szex?

(#41) BlackPriest válasza Victoryus94 (#35) üzenetére


BlackPriest
őstag

most az egyik legősibb sztoritok utólagos félreértelmezését gondolod normálisnak? ügyi :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44) Degeczi válasza #32839680 (#42) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na az is egy misét megérne, és az érintett egyház rugalmatlanságát jelzi, h a XXI. században (a középkorban érthető volt, h az egyházi vagyont védték vele - de semmi más értelme nem volt már akkor sem) miért nem lehet a katolikus papoknak felesége, ami aztán rengeteg ismert problémához, és képmutatáshoz vezet.

(#46) atike


atike
nagyúr

Ez másnak nem jutott eszébe amúgy a hír hallatán, csak nekem? :) :DDD

Jézus haver (Dogma)

(#47) somogyib válasza Victoryus94 (#32) üzenetére


somogyib
őstag

"Mondjuk az ilyen szempontból érdekes lehet, hogy ha kifejlesztenék egy virtuális világot, amiben a kódok önállóan gondolkodnak, előbb utóbb utóbb rájönnének hogy valaki teremtette őket"

Nem biztos, hogy rájönnének. Ez egyébként a mesterséges intelligencia alapkérdése: egy 'objektum' képes-e felismerni az őt létrehozó folyamatot. Az evolúciós elmélet azt állítja, hogy mi emberek vagyunk az egyetlen faj a Földön akiknek ez sikerült, hiszen felismertük a minket létrehozó folyamatot (az evolúciót).

A Katolikus vallás ebből a szempontból mást állít, hiszen az Evangélium kinyilatkoztatás, tehát az ember egymaga képtelen lenne felismerni, hogy mivégre is van a Világ, és miért is vagyunk itt. Hogy ezt felismerjük Istennek be kellet avatkoznia és meg kellett mutatnia ezt nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#48) Victoryus94 válasza somogyib (#47) üzenetére


Victoryus94
őstag

Na pont ilyen szempontból lenne érdekes, ha ezt le tudnánk modellezni. És látnánk, hogy ezek az objektumok hogyan vélekednek a létezésükről önállóan, ill. segítséggel.

(#50) Victoryus94 válasza #32839680 (#49) üzenetére


Victoryus94
őstag

Persze, ez igaz, de tudtommal pont ezen dolgozik több ezer intelligens programozó, mérnök, illetve az it cégek legtöbbjét foglalkoztatja a kérdés (mesterséges intelligencia). Ha ma nem is vagyunk rá képesek, 40-50 év múlva bele sem tudok képzelni, mire lehetünk képesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.