Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

...ez jó árnak számít ezért a tudásért...? Ennyire nem követem a tévé vonalat... :)

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Kicsit kevés az info... . :D

A típus neve OnePlus TV 55 Q1 és Q1 Pro.
SoC: Mediatek MT5670 (4x Cortex A53 @ 1,5Ghz és 3 magvas Mali-G51 GPU)
RAM: 2,5GB
OS: AndroidTV 9.0
Képátló: 55"
Felbontás: 4K
Képernyő: hivatalosan QLED, hogy a Samu, a Hisense vagy TCL a gyártó, azt nem tudni

A Q1 Pro extrája a képernyő alján kihúzható beépített soundbar 8 hangszóróval. A soundbar a TV-től külön is működhet bluetooth hangszóróként.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) dabadab válasza atike (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ez elég túlárazottnak tűnik.

DRM is theft

(#4) adamssss válasza atike (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor mar inkabb plusz 80e es OLED.
Ennyit tuti nem er. Ha 65-os lenne akkor az utos ajanlat lenne de 55-ert ez nagyon sok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) atike válasza adamssss (#4) üzenetére


atike
nagyúr

és #3 - én is így gondoltam... Drágának tűnik.

(#6) opr válasza dabadab (#3) üzenetére


opr
veterán

Igen, plane egy TV teren noname gyarto elso termekenek.
Ugy erzem, itt nagyon nem sikerult megoldani ugyan azt, mint a telefonoknal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) hyperspace


hyperspace
őstag

[link] Itt van még infó. 55-ös TV-ért nem olyan sok szerintem a 300, van benne local dimming is. Igaz 60 Hz-es panel hátrány. Ezen a linken amúgy Samsung panelt írnak.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) dabadab válasza hyperspace (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Igaz 60 Hz-es panel hátrány"

Ez mondjuk röhej. Ha nem érdekel a képminőség és beérem 60 Hz-es panellel, akkor van 55"-ös 4k LCD feleennyiért is.

DRM is theft

(#9) Tin


Tin
veterán

Ne mar sracok, 330 euroert lattam ilyen (es ekkora) tevet a minap. Jo, az akcios volt. Asszem Panasonic.

(#10) mad823


mad823
őstag

Azért mondjuk ennyi paraméter alapján felesleges bármit gondolni erről a TV-ről. Lehet jó is, lehet rossz is. Ha jó, akkor ennyi pénz nem sok érte.

(#11) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért mókás látni, hogy egy TV-nél egyesek szerint mik a meghatározó adatok:

Képátló.
Felbontás.
Képfrissítés.
Ár.

Hogy milyen a médialejátszó képessége, milyen a színvisszaadása, milyen a távirányítója, milyen a felhasználói felülete úgy tűnik teljesen lényegtelen.

BTW érdemes megjegyezni, hogy ez első sorban az Indiai piacra készült. Az ottani piacon ilyen a cirka 70000 Rs (Q1) áron nem kapsz QLED TV-t, csak "sima" LCD panelest. A 100 000 Rs-es áron (Q1 Pro) még mindig a Samsung alsó közép kategóriás modelljei láthatóak, mint a tavalyi UA55NU7470U. Az idei csúcsmodellek inkább 150 000 és 300 000 Rs körül futnak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) dabadab válasza Cifu (#11) üzenetére


dabadab
titán

Onnan kezdve, hogy 60 hertzes, nincs értelme a képminőséget komolyan elemezni, a médialejátszás képessége szintén mindegy, van ezernyi jobb megoldás rá (itt a PH-s fórum lakói számára nem egy nagy vaszisztdasz rárakni valami kodis cuccot), távirányítóból én még a nagy átlagból különösebben kilógót nem láttam, a felhasználói felület meg legfeljebb csak azzal tud kiemelkedni, hogy szokatlanul vacak (a tesztek alapján erről nincs szó).

A képátló meg tényleg komoly paraméter, az az, ami zsigerileg meghatározza a TV-t.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) adamssss válasza dabadab (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk egy tv-t ha nem jatekra veszel akkor miert gaz a 60hz?
(aki jatekra vesz az meg valoszinuleg amugy sem hc jatekos igy boven el lesz 60hz-en)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) dabadab válasza adamssss (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk egy tv-t ha nem jatekra veszel akkor miert gaz a 60hz?"

Pl. mert kb. az összes film 24 Hz-es, azt meg 60 Hz-en nem lehet megjeleníteni (a Hobbit 48 Hz-ét se), így aztán az egyik képkocka egy kicsit tovább látszik, a másik meg egy kicsit rövidebb ideig, vagyis rángatni fog az egész.

DRM is theft

(#15) #72042496 válasza dabadab (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért 24p mód csak van benne. A Hobbit szerintem a mozikban ment 48p-ben (már ahol), viszont csak 24p-ben adták ki.

[ Szerkesztve ]

(#16) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ha már telefongyártóként sikerült hamar a sztratoszférába samsungolniuk az árakat, miért ne próbálnák meg a tévék terén is? ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17) joey04 válasza Cifu (#11) üzenetére


joey04
titán

A színvisszaadása fontos. A többi lényegtelen. A távja még jó ha kényelmes, de azt is pont leszarom, ha szép a képe. Egy TV-nél csak ez számít. Nem a parasztvakító okosrendszer, meg a többi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) twollah1976


twollah1976
őstag

1000 dodo sok ezert a TV-ert?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Tényleg, ennyiért ez drága? Ahogy látom, még senki nem kérdezte meg.

(#20) sutszi


sutszi
veterán

Kicsit meglepődve olvasom a véleményeket. Ha ezért az árért akarnék most TV-t venni, akkor mi az ami egyértelműen jobb választás lenne mint Oneplus TV?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21) twollah1976 válasza sutszi (#20) üzenetére


twollah1976
őstag

IMHO Xiaomi TV.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) dabadab válasza sutszi (#20) üzenetére


dabadab
titán

Kb. bármi.

Mondjuk Cifunak igaza van abban, hogy a dollár használata ellenére ez nem USA ár, hanem Indiai, az ottani árakat meg nehéz hazaikkal hasonlítani, de ha ilyen nagyságrendben van elköltendő pénzed, akkor pl. 330-ért láttam 65"-ös Samu QLED-et, vagy pár tízezerrel drágábban vannak tavalyi 55"-ös LG OLED-ek.

DRM is theft

(#23) adamssss válasza dabadab (#14) üzenetére


adamssss
veterán

Azért csodálkoznék, hogy ha egy mai tv-ben erre nem lenne megoldás... Mondjuk egy reinterlace/deinterlace. De nyilván az a legjobb ha a frissítés száma maradék nélkül osztható 24-el.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) hulp01 válasza adamssss (#23) üzenetére


hulp01
senior tag

Amit dabadab írt, annak semi köze a deinterlace-hez. Amit ő írt az a másodpercenként megjelenített képkockák számát jelenti, ami akkor lesz tökéletes lejátszás közben, ha megegyezik a képfrissítés frekvenciájával. Tehát egy 24p-s film egy 24Hz-es képfrissítéssel lesz jó (23,976 a mozifilmeknél). Ezt egy normálisabb tévének tudnia kell, hogy felismeri a bemenő jelet, és ennek megfelelően változtatja meg a panel képfrissítési frekvenciáját. Aki csak tv-adást néz, annak ez tök mindegy, mert úgyis csak 50 Hz kell neki, és valószínűleg észre sem veszi az akadást, vagy nem érdekli. És ha jól tudom, egy csomó tévé beépített médialejátszója nem tudja a kadenciahelyes lejátszást. Vagy inkább az a kivétel, amelyik tudja.

[ Szerkesztve ]

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ezzel nem fog nagyot szólni a dolog. Se árban, sem tudásban nem számít különlegesnek.

(#26) Solten válasza Cifu (#2) üzenetére


Solten
addikt

Tippem a TCL-re...

Saor Alba

(#27) joey04


joey04
titán

OnePlus TV 55 Q1 Pro review

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Kínai. Kösz nem.
Nem tehetek róla, de mióta voltam Kínában, elvből nem bízok meg semmilyen technikai eszközben, amit ők raknak össze. Térjünk vissza a kérdésre, majd ha egyszer végre nem egy rezsim fogja uralni a fejeket, ha ott tartanak majd techológiai főlényben, mint anno a japánok és ha a kínai fejekben nem az lesz az első magukkal kapcsolatos gondolat, hogy mi vagyunk a legrégebbi létező nemzet a földön és alanyi jogunk uralkodni másokon (übermens gondolatiság). Na ez nem ma lesz. Addig, ha nem kötelező, akkor nem veszek kínai terméket. Még fokhagymát sem.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#29) Braddock válasza ElEvEn11 (#28) üzenetére


Braddock
őstag

"elvből nem bízok meg semmilyen technikai eszközben, amit ők raknak össze"

Mondjuk érdekelne, hogy kerülöd ki őket.
Mert manapság elég nehéz.

(#30) ElEvEn11 válasza Braddock (#29) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Igyekszem. Ez nem jelenti azt, hogy mindig lehetséges és minden körülmények között megoldható. Olyat például, amit kizárólag ők gyártanak egyáltalán nem veszek a kezembe. Értsd pl.: telefon, minden összetevőjével együtt.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.