Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Csúcskategóriába WP-t ne ha kérhetem. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) atike


atike
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy:

- tényleg annyira olcsó lesz-e
- tényleg annyira csúcs lesz-e....

Hátha.

(#3) prolad


prolad
őstag

Úgy legyen.
Nokia 9 nem lesz? Azt még leget fölé pozícionálják, mondjuk egy 6 hüvelykes phablet vékony kávákkal.

(#4) Fryskitt válasza Bird (#1) üzenetére


Fryskitt
addikt

Androidosok, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5) Rula válasza Fryskitt (#4) üzenetére


Rula
tag

De-de.

[ Szerkesztve ]

(#6) koboldozat


koboldozat
senior tag

Én nem bánnám ha majd fotós képességű Nokia is jönne a piacra.
csak azt a k****a xenont ne felejtenék már el.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#7) Stauffenberg válasza Bird (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem értem, hogyan jön ez ide, nem WP-s lesz.

Ez a Nokia már nem az a Nokia. A HMD Global csak használja a Nokia márkanevet, de a céget egyébként ex-Nokia igazgatók és mérnökök alapították, hogy megmentsék az örökséget (beszédes, hogy az ő székházuk is ott van, ahol a Nokia Network is, szóval nem mentek messzire). Összeálltak a Google-el meg a Foxconnal és Androidos telefonokat gyártanak (meg még pár modellt az ősi S30 platform alapjaira).

Én baromira várom mi sül ki ebből.

(#8) tomboy0013 válasza Bird (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

:N

(#9) #16820480 válasza koboldozat (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

El fogják felejteni, mert sok hely kell neki, és nem használható zseblámpaként. Ráadásul amúgy is csak 1-2 méterig használva valamit egy ilyen villanó, az meg kb semmit nem ér.

(#10) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Várós :))
Egyébként szerintem is simán lehet, hogy jön egy Nokia 9 a 8 mellé.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Kösz a hírt, dee.. inkább a 3-5-6-ról tolnátok már ki a cikket! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) tomboy0013 válasza #16820480 (#9) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem értem ezt a zseblámpás példát akárhányszor a xenon-t említi valaki. Ha a Lumia 1020-nál meg tudták a böszme nagy szenzor mellé mindkettőt oldani akkor mi akadálya lenne máshol is alkalmazni a ledet és xenon-t egyaránt? Egyszerű pénzügyi okai vannak. Sokba kerül nagy tételnél és tudják hogy az átlag úgy is szarik a xenon vakura akkor meg minek erőltessék. Erős marketinget sem tudnak ráhúzni úgyhogy a cégek számára csak pénzkidobás, ez az ok amiért nem alkalmazzák, semmi köze a zseblámpás példához.

(#13) HKorn


HKorn
addikt

Na most már tényleg nem lehet senkinek egy szava sem. Várhatóan jó is, meg nem is drága.

Szerintem jók lettek ezek az új Nokiák, de nagyon várom már a teszteket is.

Viszont jöhetne egy 5", vagy alatti minél kisebb modell erős középkategóriás hardverrel.

Run&Ride

(#14) Stauffenberg válasza tomboy0013 (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha a Lumia 1020-nál meg tudták a böszme nagy szenzor mellé mindkettőt oldani akkor mi akadálya lenne máshol is alkalmazni a ledet és xenon-t egyaránt? Egyszerű pénzügyi okai vannak."

A Nokia 8 inkább a OnePlus, Meizu, Xiaomi meg hasonlók flagship modelljei ellen megy, így itt minden fillért le kell faragni amit csak lehet. Nyilván nem önmagában egy Xenon villanó miatt lesz valamiből 800 dollár helyett csak 500 dolcsi, de sok kicsi sokra megy.

(#15) #16820480 válasza tomboy0013 (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából kevés dolog szól mellette, több pedig ellene. A 1020 amúgy is több mint egy centi vastag volt, azért olyanokat manapság már nem nagyon csinál senki (szerencsére).
Mondjuk ezek közül én az sem szeretném, ha drágítaná, és azt sem, ha vastagabbá tenné a telefont.

(#16) haxiboy válasza koboldozat (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Telefonnal fényképezni maximum amikor nincs kéznél a fényképezőgép. Nem is értem hogy valaki a kamera miatt vesz telefont :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17) tomboy0013 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


tomboy0013
veterán

A hozzászólásod most nem igazán tudom hova tenni. Nyílván költői volt az első kérdés :)

(#16) haxiboy: Pedig nem bonyolult megérteni, hogy valaki nem akar 2 eszközt magával cipelni állandóan így vesz egy jobb fotós képességekkel rendelkező okostelefont.

[ Szerkesztve ]

(#18) Khan13 válasza haxiboy (#16) üzenetére


Khan13
senior tag

Egy eszközt könnyebb magamnál tartani, és könnyebb rá vigyázni. A telefon kéznél van, a fényképező jellemzően a táskában, így ha gyorsan kell reagálni, akkor csak a telefon jön szóba. Na meg nem mindenki akar űberprofi képeket készíteni, csak simán elkapni a pillanatot (vagy jegyzetelni :D ), arra pedig bőven jó a legtöbb mai telefon. Na meg egy komolyabb telefon már tud jobb képeket lőni, mint az olcsó fényképezők (lehet, hogy szénné konfigolva a fényképező lesz minimálisan jobb, de a többség tippre az automata módot gyakrabban használja).
Ezek mellett reális, hogy egy olyan telefont keressen valaki, amivel jó képeket lehet készíteni.

(#19) haxiboy válasza Khan13 (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát, én még mindig azt látom hogy egy 10 éves kompakt fényképezőgép, ami akkoriban sem volt túl drága sokkal jobb képeket csinál még automata üzemmódban is mint az S6-om. Jó jó persze ilyenkor amikor csak elkapni kell a pillanatot rendben van a telefonos fényképezgetés. De azon ki tudok akadni amikor kiszáll az Audi Q9-ből előkapja a legújabb iPhone-t, besétál az állatkertbe ahova már úgy ment hogy telefonnal fog fényképezni, otthon meg sír hogy homályos.

Ezért sem értem hogy egy telefonnál miért a kamerás képességeket kell első sorban nézni, mert hiába csinál szép képet ha közben minden más alatt elvérzik. Adott pillanatot elkapni meg szerintem bármelyik középkategóriás telefonnal lehetséges.

Az egy eszközt kell magamnál tartani dolgot maximum cipelés/súly szempontjából értem, a könnyebb rá vigyázni dolgot nem. Aki nem tud vigyázni a dolgaira az vegyen csukló pántot ha használja az eszközt, úgy nem lehet leejteni semmit.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Családban van Nokia 3,tök jól sikerült készülék és 39000Ft volt.Látok fantáziát az újkori Nokiában🤗

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#21) Khan13 válasza haxiboy (#19) üzenetére


Khan13
senior tag

Még mindig könnyebb egy drága eszközre vigyázni, mint kettőre. A drága vagy sem kérdése pedig egyéni megítélés. Telefonra kiadok nagyobb összeget (megint egy egyéni értelmezésű kifejezés, legyen 100-120 ezer Ft), fényképezőre sajnálnék 30-40-nél többet. Másoknak lehet, hogy fordított az arány.
Egy középkategóriás telefon bőven borzasztó képeket készít általában, amíg egy komolyabb már teljesen jókat. Nálunk van egy régi Lumia 920, ami a mai napig szépeket készít (nekem teljesen jók), míg párom sokkal újabb 650-e homályos és/vagy zajos, esetleg foltosakat készít. Nem elhanyagolható persze az is, hogy kinek mi a jó képminőség. Azt viszont nem gondolom, hogy az iPhone homályos képeket lőne (legalábbis amiket idáig láttam, azok többnyire bőven viselhető képek voltak).

Amúgy ez a kamerás dolog is pont olyan, mint a 8 magos (valójában a legtöbb 4+4), vagy anno a videokártyáknál a lassú, de sok RAM a kártyán. Marketing. Aztán van aki megeszi, van, aki nem, és vannak azok, akiknek kielgíti az igényeit.

Ugyanígy lehetne mondani a zenét is, hogy a telefon milyen minőségben tudja lejátszani, na meg milyen formátumban van meg, milyen fülesed van hozzá, stb.
Neked nem elég, amit egy telefon tud, másoknak igen.

(#22) joey04


joey04
titán

[link]

Kávakirály

;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Orosz Mérnök válasza AxBattler (#11) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Én is azt várom már vagy két hónapja....

(#24) atike válasza joey04 (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Ne már... :(

(#25) Stauffenberg válasza haxiboy (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ezért sem értem hogy egy telefonnál miért a kamerás képességeket kell első sorban nézni, mert hiába csinál szép képet ha közben minden más alatt elvérzik. Adott pillanatot elkapni meg szerintem bármelyik középkategóriás telefonnal lehetséges."

De miben véreznek el? Ma már középkategóriától fölfelé bármit adjanak a kezedbe, az bőven elég a mindennapi élethez, ráadásul most pont felső kategóriás telefonokról beszélünk, ahol aztán végképp nem lehet egyikre sem mondani, hogy elvérzik mondjuk az Facebook használatban vagy szaggatna a névjegyzék görgetése, esetleg összeomlana ez vagy az.

Lehet te nem érted, de egy termék pozicionálással foglalkozó ember meg érti. Érti azt, hogy a fogyasztókat többé nem érdekli hány mag, hány giga vagy hány pont a benchmarkban és már évek óta key selling point a kamera. Szóval a fogyasztók többségének bármelyik telefon bőven teljesíti azt a követelményt, amit te előbbre tartasz a kameránál, egyiken sem lesz csalódás a Facebook, Instagram meg a Viber használata, innentől kezdve főleg a kamerát nézi, meg majdnem ilyen súllyal a designt és a képernyőt.

(#26) AxBattler válasza *Mukeey* (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Hol volt az 39k HUF? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) #16820480 válasza joey04 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy HTC U11, Nokia bootlogoval :)

(#28) joey04 válasza #16820480 (#27) üzenetére


joey04
titán

Azon másik oldalon van az előlapi kamera és alul nem ekkora bazi nagy a káva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) slimshady válasza haxiboy (#19) üzenetére


slimshady
senior tag

Én is csak telefonnal fotózok. Nálam a kamerás képesség ezért is fontos. Nem akarok még egy eszközt cipelni a telefon pedig mindig nálam van. A legjobb fényképezőgép pedig az ami nálad van. :)

üdv.: SlimShady

(#30) Juhaszatti válasza joey04 (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Megnéztem most egy képet az U11-ről, azon is van ekkora az alsó káva csak máshogy vannak elhelyezve a gombok. Legalábbis szerintem. Mindenesetre túl nagy nekem mindkettőn, pedig szimpatikus készülékek.

(#31) Tomi_Ohl válasza slimshady (#29) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az azért nagy szó, ha HTC-n kisebb.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#32) Crafter32 válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


Crafter32
őstag

Na ezzel pont igy vagyok én. Antutu pontszám egyáltalán nem érdekel. Kamera és méret a lényeg.

(#33) RaveForce


RaveForce
veterán

Ennyiert akkor inkabb ott van a G6, ezerszer inkabb azt, mint ezt... plane ha a fentebbi leak kep valos..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#34) Coyote85 válasza Orosz Mérnök (#23) üzenetére


Coyote85
csendes tag

Szintén...
Ha jól szerepel az 5-ös, akkor meg is van a 735 utódja. :)

(#35) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Érdekes lenne a cikkben említett ár, miközben eddig azt láttuk, hogy a korábban kiadott, új HMD-Nokia telók túlárazottak jócskán a hardveres képességeikhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dr. 444Hertz válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Lehet, hogy ez a cél:
"De drága ez a Nokia 6... De várj csak! A 8 alig drágább, és kb. azt tud, mint az S8, sokkal olcsóbban! Kell nekem!"
:D

Bár kétlem, hogy tényleg ez a cél, de ki tudja?
Mondjuk ehhez nem kell Nokia 3-5-6...
Elég egy jó árazású csúcs.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#37) SkyLine3000 válasza haxiboy (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Bármennyire is hihetetlen, egy jó telefonnal bőven lehet olyan fényképeket, videókat csinálni, amely bármely normál embernek/családnak bőven elég. Nem kell mindig a dslr-t, meg a tükörreflexet puffogtatni. Olyanokat nem átlagemberek használnak, hanem akik valami oknál fogva mondjuk hobbiból, vagy munkából adódóan fotóznak. Egy jó telefonnal készült fotó simán helyettesíteni tud egy átlag kompakt gépet, ami a legtöbb embernek elég, mert nem a kromatikus aberrációt, a képzajt és társait akarja nagyítóval keresni, hanem visszanézni egy adott, megörökített pillanatot.
És képzeld, a G3 telómmal olyan képeket csinálok, h ihaj. Mondom ezt sok 1000 képpel a hátam mögött. Amióta G3mam van, asszony azóta folyamatosan mondja, h milyen fasza képeket csinál.
Az én kompaktom is bent pihen valamelyik fiókban, amióta megvan a G3... És tőle is vannak már bőven jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#38) Mr.Silkó válasza Dr. 444Hertz (#36) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lehet igazad lesz! :)

(#39) RaveForce válasza SkyLine3000 (#37) üzenetére


RaveForce
veterán

+1! Egyedul az optikai zoomot (bar ez pont kezd begyuruzni a flagshipekbe, igaz egyelore nem.tul nagy) es a xenon hianyt tudnam felhozni, egyebkent a dinamika, reszletesseg, elesseg, hdr (+), mar boven ott van h kielegiti az atlagigenyeket..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#40) *Mukeey* válasza AxBattler (#26) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Osztrák Media Markt,129€ volt.Apám vette magának úgy,hogy elötte meg se kérdezett😒Ha szólt volna,hogy telefon kell,akkor redmi note4 lett volna neki😊

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#41) csongi


csongi
veterán

Addig kiteleznem oket fel aron adni a telefont, amig az osszes 3xxx Szornyuseget ami a polcokon ragadtak, ujra nem hasznositjak. :W
Csakhogy felfogjak van elegendo szemet a vilagon.

(#42) #16820480 válasza SkyLine3000 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként nem is feltétlenül a képminőség a lényeg, hanem a kényelem. Amíg egy fényképezőnél állítgatni kell a beállításokat, meg az egész kezelése úgy van kitalálva, hogy alapvetően a régi filmes gépekből merítenek legtöbbet, addig az átlag embernek nem lesz kényelmes használni.
Egy telefonon benyomod a HDR módot (vagy az Auto HDR-t), és kattogtatsz. Utoljára Olympus EM10-en néztem, hogy lehetne HDR-t használni, ott ellőtt 3-4 képet a váz, aztán úgy maradt, nem fűzte össze egybe, hanem csináld majd meg kézzel az asztali gépeden utólag. Ez nem igazán HDR, hanem bracketing, és dolgozni kell vele később, hogy legyen belőle valami. Igaz, hogy többet is ki lehet hozni így a képből, ellenben nem kényelmes, és a legtöbben nem is fognak vele szarakodni.

Amíg így működnek a fényképezők, addig megmarad ez a szakadék a felhasználói táborban, ami mára elég jól kialakulni látszik.

(#43) NGA válasza #16820480 (#42) üzenetére


NGA
addikt

Nekem a legnagyobb bajom a mélységélességgel van a telefonokon. Csak pár készüléknél van ilyen szoftvermanipulált valami.

(#44) Stauffenberg válasza #16820480 (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csakhogy annak az Olympus E-M10-nek még HDR bracket nélkül is akkora dinamikája van, amit a mobil még HDR módban sem tud átfogni.

Amúgy meg baromi nagy tévedés, hogy a fényképezőgép kezelése nehézkesebb egy mobilnál és szerintem ezt pont nem neked kellene magyaráznom, te is Fujifilmes kolléga vagy. Én gyakran fotózom utcán és a Fujim fénymérése messze intelligensebb annál, amit mobilban valaha láttam, mobilon gyakran kell exp. korrekciózni (főleg a szűk dinamika miatt, HDR ide vagy oda). De egy fényképezőgép is könnyen kezelhető pusztán expozíció korrekcióra támaszkodva és a full automata butamód sem tér el nagyon attól amit mobilon szoktunk látni. De én például utcán általában rekeszprioritással fotózom, nem tudom ez mitől bonyolultabb, mint egy mobilt használni, amíg bírja záridővel mehet minden nyitott rekesszel, ezen kívül csak exp. korrekciót csavargatok (de ritkábban, mint amikor mobillal fotózok). Aki még az expozíció alapjait sem hajlandó megtanulni végképp ott van a P-mód.

BTW nem a mobilos fotózás ellen vagyok, én is nagyon kedvelem a műfajt, nálam sincs mindig fényképezőgép és olyan is van, hogy az utcán sétálva egyszerűen nincs idő előkapni a hátizsákból a Fujit. De azzal nem értek egyet, hogy a rendes fényképezőgép bonyolultabb,

Múltkor egy ismerősöm majdnem megvette a régóta nem használt Pentax DSLR-em, kölcsön is adtam neki kipróbálni, majd visszahozta, hogy vett inkább egy új mobilt, mert neki ezt túl nehéz használni, ő csak a "fényességet" akarja állítgatni. Megmutattam neki, hogyan kell és csapkodta a fejét...

[ Szerkesztve ]

(#45) Pot$imanu$


Pot$imanu$
tag

Azért ez még mindig egy átlag magyar havi fizetése...

Potsimanus

(#46) Fancy-boy válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"megmentsék az örökséget"

Jól hangzik, de ezt komolyan is gondolod?
Szerintem többet látsz a dolgok mögé, mint ami valójában történt.
Azért mert pár ( főleg ) marketinges volt Nokia alkalmazottat felvették?
Nézd meg az állítólagos vezetőket, milyen tevékenységet végeztek előtte.

Elég ránézni a HMD által kiadott készülékekre és rögtön kiderül, mennyi Nokia van benne, a nevén kívül.

Egyébként az S30+ rendszernek semmi köze a Nokia S30 platformhoz, csak szólok.
Nem egy továbbfejlesztésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#47) #16820480 válasza NGA (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, de ahhoz ugye nagyobb érzékelő meg nagyobb optika kellene, ami nem megoldható ekkora méretben. Talán azzal lehet majd trükközni, hogy ilyen Light jellegű több érzékelős, több optikás kamerákat tesznek mobilokba, de még az is jelentősen vastagítana a mostani készülékeken, amit a legtöbben nem vállalnának be szerintem. Ezek a mostani mű-bokeh algoritmusok elég gyászosak tudnak lenni.

Stauffenberg: Nekem nem kell magyarázni, én szeretek fényképezőt használni, de ne engem vagy téged vegyünk már átlagos felhasználónak. Anyukámnak hiába magyaráznám az expozíciót, meg rekeszt, meg záridőt, nem értené és nem is érdekli. Neki annyi kell, hogy lenyomja a gombot, csináljon egy elfogadható fotót, amit utána elküld fb-on vagy e-mailben. És még ebben is nehézkesebb egy fényképező, mert ott ugye a gépből nem tudja közvetlen megosztani, át kell másolni számítógépre valahogy, és utána rendezgetni, meg csatolni levélhez. Vagy bohóckodni a fényképezőkbe épített WiFi-vel, ami olyan felhasználóbarát és gyors, hogy én is inkább kiveszem a kártyát, és bedugom a laptopba.

Az átlag felhasználó nem fog neked fényképezés alapokat tanulni, és nem tudja mi az az A mód, meg P mód. Annyi kell neki, hogy megnyom egy gombot, és csinál egy HDR képet, vagy panorámát, vagy színfilteres, vagy éjszakai fénycsíkos képet. Ezt pedig nem tudod megtenni egy gombnyomással (oké, az Oly már tud színfiltert a módválasztó tárcsán). Ez ilyen egyszerű szerintem. Múltkor kölcsön adtam a Fujit egy barátomnak, úgy hozta vissza, hogy elképesztő jó képeket csinál, de miért nincs benne HDR? Meg panoráma? Hát, van, csak kézzel kell megoldani igazából, és ehhez tudni kell fotózni is. Egy panorámát én is inkább megcsinálok mobillal, nem lesz olyan szép, de 2 másodpercig tart. Nem kell hozzá állványról forgatni a gépet, meg utána számítógépen összefűzögetni.

A helyzet az, hogy 15-20 éve sokan kényszerből vettek fényképezőt, mert nem volt más megoldás, ha képeket akarsz csinálni a gyerekről, nyaralásról, akármiről. Aztán az utóbbi 10 évben megjöttek a mobilok, az egyszerű emberek szintjére lebutított kezeléssel, és ahogy elfogadható szintre kerül a képminőség is, egyből csökkennek fényképezők eladásai (vissza a 70-es 80-as évek szintjére, amikor inkább csak profik és lelkes amatőrök vettek, mert tényleg meg kellett tanulni a használatát). Közben pedig a képalkotó eszközök számra milliárdosra nőtt hirtelen.

(#48) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Az oldalon mikor lesz Nokia 3 és Nokia 5 teszt?Kíváncsi vagyok mit tudnak a készülélek.

(#49) koboldozat


koboldozat
senior tag

Igen de ha esetleg jol mutatnak majd a Nokia mutatói a későbbiekben esetleg csinalhatnának rendes fotos mobilt.
Mindegyik szeriában volt.

808PV (Symbian)
Lumia 1020 (WP)
?????? (Android)

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#50) shotika válasza #16820480 (#47) üzenetére


shotika
őstag

"A helyzet az, hogy 15-20 éve sokan kényszerből vettek fényképezőt, mert nem volt más megoldás, ha képeket akarsz csinálni a gyerekről, nyaralásról, akármiről. Aztán az utóbbi 10 évben megjöttek a mobilok, az egyszerű emberek szintjére lebutított kezeléssel,"

+1, én abszolúte átlagfelhasználónak tekintem magam fotózás terén, a 90-es évek végén is max 10 ezerért vettem fényképezőgépet, hogy lőhessek pár képet a nyaralás alatt, és borzasztóan örülök annak, hogy erre pl már nem kell költenem, meg nem is kell magammal hurcolásznom. A régi telóm (samsung a5) is nagyjából megfelelt a fotózási igényeimnek, az s8-tól meg konkrétan elájulok, annyira penge képeket csinál. Nyilván, ahhoz képest, amihez az én szemem szokott, és amiket eddig használtam és igényem volt.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.