Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) buvartacsko válasza FireKeeper (#50) üzenetére


buvartacsko
addikt

azért a lényeget remélem értetted.

[ Szerkesztve ]

(#52) buvartacsko válasza FireKeeper (#50) üzenetére


buvartacsko
addikt

"amúgy szájbarágósan leírtam, hogy ez a megoldás miért más, mint egy pendrive, egy külső vinyó vagy akármilyen memóriakártya, ha ezután sem érted, mi a probléma vele, azzal már nem tudok mit kezdeni."

semmivel sem másabb, csak annyiban hogy jobban beleillik a gépbe... az apple ezzel semmit sem fog kezdeni. ha ezért perelni fog az apple vagy bármit csinálni, akkor én is lefikázom már majd őket, megígérem. :)

[ Szerkesztve ]

(#53) korion


korion
senior tag

nem rossz ,főleg,ha nem annyiba fog kerülni mint egy 32gb-os mem.card!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#54) samfishR


samfishR
senior tag

rendkívül kreatív és innovatív, ahogy ki lehet szedni az adaptert. :O kb ahogy a simkártyát lehet kiszedni az iphone 4-ből.

(#55) FireKeeper válasza samfishR (#54) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csinálj jobbat ami beleillik és nem rondítja el a dizájnt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#56) Kiglerx


Kiglerx
tag

Kár hogy pl a Lenovo ezt a kérdést is meg tudta oldani. Nekik nekik sikerült akkora SD foglaltot elhelyezni, amibe a normás SD-Micro SD átalakító belefér, és nem lóg ki :) Sztem abba az almába is elfért volna :)
Bár nézd meg a kickstartert.... A támogatott projectet fele mihez készül? Valami alma szarsághoz. :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#57) yknarf


yknarf
tag

okos megoldás +1

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#58) erdoke válasza D.Orion (#32) üzenetére


erdoke
titán

Fülhallgatók ezrei működnek szabvány háromfeles jacken Apple termékekkel mindenféle Apple minősítés nélkül. Ha Apple boltokban akarod árultatni, vagy hivatalos ajánlást, Apple termék megjelölést szeretnél hozzá, akkor bizonyára fizetned kell. Viszont ilyen esetben nyilván minden gyártó kér pénzt.
Továbbra sem értem, mi köze van ennek az SD kártya foglalatba dugható kártyákhoz és adapterekhez. :F Szerintem valamit nagyon benéztél/félreértettél.

A legjobb aláírás a héten

(#59) samfishR válasza FireKeeper (#55) üzenetére


samfishR
senior tag

a kipattintós megoldás szerintem elég régóta létezik és még a dizájnt sem csúfítaná el a csíkkal :N

(#60) D.Orion válasza erdoke (#58) üzenetére


D.Orion
veterán

Annak aki nem akarja megérteni hiába is magyaráz bárki bármit. Az Apple fan akkor is támadást lát mikor nincs is, csak a száraz tények. Ebben a témában ugyanolyan értetlen vagy, mint buvartacsko. Már mindenkinek lesett aki meg akarta érteni, hogy a jövőbeni márkajelzősről és az árusítás módjáról van szó.Én itt részemről befejeztem, mert szerinted és buvártacsko szerint is biztos utálom az Apple-t és azért írok ilyeneket. Az persze egyikőtöket se érdekel, hogy nekem is van Apple termékem, bizonyára annyira utálom a céget. Menjetek tovább a fal felé, én már nem próbállak megállítani titeket.

(#61) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Régen a pspnél voltak olyan átalakítók, ami egy ms-be két microsd kártyát tudott befogadni.

Olyat kéne csinálni sd méretben és sdxc kapacitással.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62) ZooLee válasza D.Orion (#60) üzenetére


ZooLee
őstag

"hogy a jövőbeni márkajelzősről és az árusítás módjáról van szó"

Mindenki megértette miről van szó, de Te magyarázol bele olyan dolgot, ami nincs. A termék neve Nifty Minidrive, nem iSD és nem iMiniDrive.

Az árusítás módjáról pedig ennyit: "that must be bought separately and can be easily acquired at almost any online or high street consumer electronics retailer"
Tehát nem almaboltban i-termékként képzeli el, hanem független kiegészítőként. Szó nem volt "Made for Macbook" logóról és hasonlókról.

Z.

(#63) buvartacsko válasza ZooLee (#62) üzenetére


buvartacsko
addikt

Erről van szó, és akkor persze Ő nem trollkodik, á nem dehogy. :) Meg engem kell jelentgetni a MOD-oknál. :) Grat.

(#64) Male válasza buvartacsko (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Te tényleg nem látod mi a különbség aközött, hogy otthon megcsinálod magadnak, és aközött, hogy gyárt(at)od, nagy tételben értékesíted?

Az engedély kell dologhoz meg annyit, hogy nyilván ez a termék csak úgy adható el, ha kifejezetten az Air-hez reklámozzák, mint kiegészítőt... ekkor pedig kelleni fog az engedély. (Engedély nélkül is simán gyárthatnák, árulhatnák egyszerű MicroSD átalakítóként, csak éppen kb senki nem venné meg, mivel nem tudnák mire való...) Amiket felsorolsz, azok nem kifejezetten Air kiegészítők, nem ahhoz reklámozzák őket, ezért nem kell semmiféle engedély.

Kiglerx: Elég valószínű, hogy ők is meg tudták volna csinálni.. azon a 30 mm3-en nem múlt már semmi a belsejében. Valószínűnek tartom, hogy pont azért lóg ki, hogy így ne lehessen fix tárhely bővítést csinálni ilyen módon.

(#65) ZooLee válasza Male (#64) üzenetére


ZooLee
őstag

csak úgy adható el, ha kifejezetten az Air-hez reklámozzák, mint kiegészítőt..

Szerintem ebben nincs igazad, mert ha ezt tényleg megcsinálják, tényleg így és tényleg ilyen olcsón, akkor annak semmi reklám nem fog kelleneni, kartonszámra fogják rendelni az almások...

Valószínűnek tartom, hogy pont azért lóg ki, hogy így ne lehessen fix tárhely bővítést csinálni ilyen módon.

Ha megnézed az Air belsejét, akkor azért ez nem olyan biztos...

Z.

[ Szerkesztve ]

(#66) FireKeeper válasza ZooLee (#65) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt én sem hiszem hogy szándékosan csinálták volna ilyenre, de azt sem, hogy ne fért volna el. szerintem csak szimplán nem gondoltak ilyesmire.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#67) Male válasza ZooLee (#65) üzenetére


Male
nagyúr

Meglátjuk melyikünknek lesz igaza.

Láttam már a belsejét. Nem hiszem el, hogy nem tudták volna megoldani, ha akarják. (vagy tehettek volna rá MicroSD-t, ami kisebb, mint amennyi belemegy most)

(#68) erdoke válasza FireKeeper (#66) üzenetére


erdoke
titán

Én (D.Orion kolléga szerint Apple fanként) simán el tudom képzelni, hogy szándékosan csinálták alkalmi kártyaolvasónak, nem pedig fixen beledugott tárhely bővítésnek. Utóbbira a nagyobb SSD-s verzió megvásárlását szeretnék erőltetni, mert azon pofátlan hasznuk van.
Ettől függetlenül nem látok rá lehetőséget, hogyan akadályozhatnák meg a szóban forgó, igen ötletes kiegészítő terjesztését az almaboltokon kívül.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#69) FireKeeper válasza erdoke (#68) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Utóbbira a nagyobb SSD-s verzió megvásárlását szeretnék erőltetni, mert azon pofátlan hasznuk van.
na igen, ezen én is téptem itt a számat :K

Ettől függetlenül nem látok rá lehetőséget, hogyan akadályozhatnák meg a szóban forgó, igen ötletes kiegészítő terjesztését az almaboltokon kívül.
na és itt jön a képbe a sok vitát kiváltó pereskedés. és még mielőtt a rajongók megint le akarnák harapni a fejem, hozzátenném hogy ez csak feltételezés, puszta gondolatkísérlet a részemről

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#70) erdoke válasza FireKeeper (#69) üzenetére


erdoke
titán

Szinte minden pereskedésnek van valamiféle jogi alapja, és ez alól nem kivétel az Apple sem. Jelen esetben viszont nem igazán látom, mit tehetnének. Az eszköz továbbra is univerzális, csak mocsok nehezen lehet kipiszkálni a teljes méretű SD olvasóból. :))

A legjobb aláírás a héten

(#71) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nekem az egészből az jön be a legjobban, hogy ez is MacBook-hoz készül :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#72) FRENK1988 válasza buvartacsko (#26) üzenetére


FRENK1988
veterán

apple samu pereskedes...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#73) buvartacsko válasza FRENK1988 (#72) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tehát egyenértékű egy sd kártya gyártás azzal hogy, a samsung 1:1-ben lemásolja az apple termékeit. értem már. :)

(#74) FRENK1988 válasza buvartacsko (#73) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem 1:1ben de mindegy. Az a lenyeg ami egy picit is az apple erdekeit serti arra az ugyvedjeit engedik. Errol lenne szo most is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#75) buvartacsko válasza FRENK1988 (#74) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem nézd meg jobban. Kívül belül ugyanolyan. :)

(#76) r3dsnake válasza MBazsee (#25) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az mmc alapvetően pontosan ugyanakkora, mint az sd, csak vékonyabb. Ez esetleg mini mmc, vagy nem tudom mi lehet ennek a neve. A másik meg az, hogy nem értem mi a gond ezzel. Ezt a kártyát hogy kaparnád ki a gépből ha beleteszed, ha nincs benne rugós mechanika? Amúgy a gémkapoccal sem értem, hogy mi a gond, miért karcolna össze az bármit? Egy iphone-ból is azzal szeded ki a sim kártyát, naponta cseréled? Nem. Ha tárhelybővítésre használod a slotot (mert pont ez lenne a lényege a nem kilógó kártyamérettel), akkor azt egyszer belerakod és kész.

Nagy dolog lenne átgondolni egy koncepciót, hogy mire jó, mielőtt egyből a fikázás megy, csak azért mert apple? Mondjuk ehhez még az applenek sincs semmi köze.

(#77) ZooLee válasza FRENK1988 (#74) üzenetére


ZooLee
őstag

Az a lenyeg ami egy picit is az apple erdekeit serti arra az ugyvedjeit engedik.

Azért azt az apró, ám de nagyon fontos kitételt, hogy "és van rá jogi alapja" ne hagyd ki!

Z.

(#78) buvartacsko válasza r3dsnake (#76) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem tűnt fel hogy mostanában mekkora divat lett fikázni az Applet? Anno mikor a Nokia volt ilyen népszerű, akkor meg ezt fikázták. :)

(#79) Kiglerx válasza buvartacsko (#78) üzenetére


Kiglerx
tag

Lassan mindenkinek elege van abból, hogy az Apple össze vissza perel mindenkit, és levédet minden szabadalmat, amit esetleg nem is az ő szabadalmuk, hisz a tengerentúl úgy működik, hogy totál mindegy, hogy ki találja ki, azé, aki levédeti elsőnek.
Maradjunk a gemkapocsnál. Ha valaki gyártani akar, akkor 30 szabadalmat kell megvennie, hogy elkezdhesse gyártani :) Egy nyomorult gemkapocsot.
Az Apple ezt elősegíti, és olyan nevetséges dolgokat kezd levédeni, mint a slide-to-unlock :D Jó, hogy nem védették le azok akik a riglit vagy a tolózárat kitalálták. A mentalitásuk egyszerűen szerintem ocsmány.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#80) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na ez nagyon tetszik. Remélem, hogy hamar termék lesz belőle.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81) lujó55


lujó55
őstag

na, még egy felesleges dolog a világban.
KSz.

(#82) r3dsnake válasza lujó55 (#81) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

na, még egy felesleges hozzászólás a topicban.

(#83) Tigerclaw válasza lujó55 (#81) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Miért lenne felesleges? Ha pár ezerért csinálnak egy olyan micro SD adaptert, ami a gépbe téve nem lóg ki, az sok embernek hasznos lehet. Persze csak akkor ha max. 2-3000Ft, hiszen magához a micro kártyához jellemzően ingyen adnak egy SD adaptert.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#84) lujó55 válasza Tigerclaw (#83) üzenetére


lujó55
őstag

majd nézd meg az árát. ez i a javából!
tudod mennyi egy ilyet előállítani? kiszállítással, reklámmal, mindennel együtt kisker ára nem kéne, hogy meghaladja a száz forintot.de vannak olyanok, akiknek bármit megér, na ők tartják el a fél Mac fejlesztést :(((

(#85) Tigerclaw válasza lujó55 (#84) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nembaj, ha úgy lesz, a kínaiak majd megcsinálják okosba olcsón. :)
Egyébként pont ugyanígy gondolkodok az "i" cuccokról. Sajnos mivel megy az Apple szekere egész szépen, sokan felugranak rá, pontosabban fel akarnak ugrani és nagyrészt nagyon rossz ezeknek a termékeknek az ár/érték aránya.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.