Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Kiváncsi vagyok, hogy az Apple mikor uszítja a tervezőre a jogászait.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó lassú lehet...

(#3) adamssss


adamssss
veterán

"micorSD"

Btw igéretes.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) FRENK1988 válasza banhammer (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

miért tenné?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) erdoke válasza hemaka (#2) üzenetére


erdoke
titán

Tárhely. Erre pakolod a zenéket, de mehetnek rá képek és hasonlók is. Egy jobb Class 10-es micro SD-t azért legalább 20 MB/s sebességgel lehet olvasni, de írni is tud 12-vel, néha többel is.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Alchemist


Alchemist
addikt

"közepén található csatornába egyszerűen betolunk egy kihajlított gémkapcsot"

Apple: bosszúságok nélkül működő számítástechnika az egybites juzereknek... csak képezd át előtte magad McGyver-ré. ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) erdoke válasza Alchemist (#6) üzenetére


erdoke
titán

Ha figyelmesen olvastad a hírt, a projektnek (egyelőre?) semmi köze az Apple-höz. Normál SD esetén kb. fél centi kilóghat a gépből, azt egyszerűen meg lehet fogni. Szerintem praktikusságban se problémás, és nem is veszélyes, hogy letöröd. Inkább a dizájnt csúfítja el folyamatos használat mellett. Ahhoz képest, hogy az én Ultrabookomból még a micro SD is kilóg, és emiatt nem lehet felhajtani a csatlakozópanelt, hogy egy síkban legyen a gép oldalával, ez még csak hagyján...

A legjobb aláírás a héten

(#8) franc0


franc0
őstag

Jé, nem is tudtam hogy kilóg.

Szavakat nem találok rá, mennyire kurvagáz.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Valami okból ez engem nem érint! ;]

(#10) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó dolog ez a Kickstarter :C.

Laci

(#11) Alchemist válasza erdoke (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Pontosabban azt kellett volna írnom, vajon mit szól az Apple célközönsége a kihajlított gémkapocs eleganciájához. :)

az én Ultrabookomból még a micro SD is kilóg

Ez tényleg gáz...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) Ueda


Ueda
senior tag

Gányolás. :DDD

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#13) D.Orion válasza Alchemist (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

Akinek meg van egy kis esze az átfűz rajta egy fehér madzagot hurok formában és nem kell gépkapoccsal karcolgatni az alumínium borítást.

Nem egy pendrive-ra is így van rögzítve a nyakpánt ellenoldali része. Szerintem jobb megoldás lenne, mint egy gépkapocs. Plusz ha egy desing-er kezébe kerül ez a fonaldarab, akkor még azt is kitalálhatja, hogy a fonalra rá kéne szitázni az iSD szót. :U

(#14) siti


siti
senior tag

a gyártás kezdéséhez nekem kicsit kevés a 11000 USD, ennyiből egy garázst lehet venni, nem gyárat. ha meg kiadja bérgyártásba (Kína lesz a tippem), akkor meg sok. Egy microSD-SD adapter filléres dolog, ez meg ugyanaz aluval meg kis mérettel. Ha tényleg van rá piac, akkor egy SD kártya gyártó már csinálná, vagy ezután fogja is és nem kell 1$-onként támogatást gyűjteni. De ez a kickstarter-es befeketetői pénzgyűjtő dolog tetszik. Persze ők is lenyúlnak 5%-ot ha összegyűlt a támogatás, ami még jobb üzlet...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#15) tDr1v3r válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem tenné, csakhát ilyeneket mostanában menő benyögni az Apple-el kapcsolatos topikokba...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) FRENK1988 válasza tDr1v3r (#15) üzenetére


FRENK1988
veterán

:DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) defi válasza D.Orion (#13) üzenetére


defi
tag

Jó de itt szerintem nem az volt a cél, hogy napi szinten cserélgessék.

LOAD "*",8,1

(#18) bocsika


bocsika
aktív tag

Elég szofisztikát kiszedési módszer. Macgyver rules. :D Asszem el is kezdem árulni ehhez a rózsaszín madzagokat 15$+ szállításért. ;]
Gondolom az ára annyi lesz mint a súlya aranyban. Ha már ilyen világmegváltó technológiákat használnak.

(#19) D.Orion válasza defi (#17) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem sem, de akkor se egy fém gépkapoccsal kelljen kapargatni a porfestett alumíniumot szerintem.

(#20) Angel1981 válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Mert lehet, a készítők nem kértek engedélyt Apple "Őexcellenciájától" a kivitelezésre! :P ;]

(#21) buvartacsko válasza Alchemist (#6) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerinted ezt az Apple gyártja okoska? :)

(#22) buvartacsko válasza Angel1981 (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért kéne egy SD adapterhez az Appletől engedélyt kérni? Te normális vagy ? Ne haragudj már meg, de iszonyat durva ez a trollkodás amit művelsz / műveltek néha bármilyen Apple topicban. Közben pedig fingotok sincsen hogy miről beszéltek...

(#23) FRENK1988 válasza buvartacsko (#22) üzenetére


FRENK1988
veterán

Sajnos nem alaptalan a trollkodas...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) FireKeeper válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nyilván olcsóbban lehet ezzel a módszerrel tárhelyet bővíteni, mint a hivatalos forrásból (ami ugye nagyobb vinyó/SSD beszerelését jelenti, nem tudom épp melyiket használja az adott gép, de gondolom nem két fillér a csere). hát ezért.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25) MBazsee


MBazsee
tag

Hirtelen több dolog is eszembe jutott. Elsőre az, hogy ez egy ótvaros nagy baromság. Másodikra az, hogy újra feltalálták a spanyol viaszt: [link]

Ezt a dolgot úgy hívják, hogy multimedia card, talán a Nokia telefonok ették meg akkoriban.

A fejlesztéshez úgy látszik sok pénz kell, de szerintem a licenceléshez és a jogi perekhez még több kell majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) buvartacsko válasza FRENK1988 (#23) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért is nem alaptalan? Kifejtenéd?

(#27) D.Orion válasza buvartacsko (#26) üzenetére


D.Orion
veterán

Azért cseszd meg, mert bármilyen Apple termék kiegészítő gyártásához az Apple jogi beleegyezése kell. Azért! :((( Továbbá ha bele akarják rakni a termék jövőbeni nevébe az i betűt, akkor valszeg ahhoz is lesz egy két szava az Apple-nek. Jogilag ez mind le van védve náluk. Nem trollkodás hanem tények.

(#28) erdoke válasza MBazsee (#25) üzenetére


erdoke
titán

1. Elnézve az ennél sokkal gagyibb micro SD => SD adapterek csillióit, a licenc díj az SD szervezet felé nemlehet komoly tétel, vagy egyáltalán nem is kell fizetni.
2. Ki perelné őket, ha az 1. rendben van? :F

(#27) D.Orion
Egészen pontosan melyik tény azok közül, amiket állítasz? Szabvány portba illeszkedő szabvány kialakítású kártyához miért kellene az Apple beleegyezése? Ha mégis, link?
Ugyanígy, link az Apple által levédett névhez? Mert ha még nincs levédve, akkor nehezen pereskedhet. Mellesleg én nem láttam, hogy bárki i betűvel akarná eladni ezt az óriási fejlesztést.
Ha adsz két linket, ami téged igazol, elhiszem, hogy nem trollkodni akartál. Addig viszont trollolooo...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#29) FireKeeper válasza D.Orion (#27) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor meg nem pereskedni kell, hanem megvenni a szabalmat (ha van) és/vagy az egész vállalatot, majd a cuccot berakni a hivatalos apple kiegészítők közé, rárajzolni egy almát, megduplázni az árát, és mindenki boldog.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) buvartacsko válasza D.Orion (#27) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem feküdj vissza aludni, kissé ideg beteg vagy. :) Tehát jól értem hogy minden SD kártyához a világon az Apple engedélye kell mert az beleillik a Macbook Air sd kártya foglalatába? Te jól vagy? :C :DD ? Főleg akkor ha van a nevében egy i betű valahol? :) Egyáltalán hol látod te ennél a cikknél hogy ennek a terméknek kerül majd i betű a termék neve elé? Miről beszélsz? [link] !!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#31) Angel1981 válasza buvartacsko (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

Khmmmm - mintha téged már nem figyelmeztettek volna a házigazdák trollkodásért!
Hozod megint a szokásos stílusodat, vigyázz, nehogy kitiltás legyen a vége!
(Persze én nem bánnám, mint ahogy rajtam kívül még sokan mások sem...)

(#32) D.Orion válasza erdoke (#28) üzenetére


D.Orion
veterán

Egyikhez se kell linket adnom, hogy ha van a tulajdonodban Apple termékhez való nem Apple által gyártott, de hivatalosnak minősített kiegészítő. Ez esetben a csomagoláson fel van tüntetve a szokásos jogi szöveg ami igazolja amit írtam. Én is csak onnan tudom ezt, mert egyszer egy ilyen fülhallgatónak a csomagolását megnéztem és rábukkantam erre a jogi részre. Nem szokásom alaptalanul ilyen dolgokat írni.

buvartacsko: Ez pedig egy személyeskedő hsz volt a részedről amiért modhoz fordulok. Továbbá nem akárhova rakják az i betűt ilyen termékek esetében, hanem a termék legelejére, de ha nem trollkodnál, akkor ezt magadtól is tudnád.

[ Szerkesztve ]

(#33) buvartacsko válasza Angel1981 (#31) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, általában azokat kitiltják akik nem értik az agyatlan Apple fikázást amit leművelnek a fórumon. :) Elképesztő butaságokat beszéltek az Appleről. :) Elvakultan utáljátok, és kb a bejegyzéseitek 0%-a reális amiben fikáztok. Ez tényleg sokkal jobb dolog ám, mint az hogy én visszaszólok az ilyenekre. :)

Érdekes hogy valahogy mindig azt tiltják ki aki az igazat próbálná inkább erőltetni, nem az agyatlan demagóg hülyeséget, amit néhány Apple Hater csinál. :)

Most is vicces amik eddig elhangzottak, nem értem, miért is kellene egy szabványos foglalatba beleillő szabványos sd kártya adaptert az applevel engedélyeztetni, meg biztos per lesz belőle meg minden, gratulálok! :)

(#34) buvartacsko válasza D.Orion (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nyugodtan fordulj modhoz, menjél nyugodtan árulkodni. :) múltkor mikor ti személyeskedtetek velem, én is modhoz fordultam, persze abból nem lett semmi, én most majd biztos kapok 1 hét pihit. :)

Ha én is állandóan fröcsögve fikáznám az applet mint ti, soha nem kapnék figyelmeztetést. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) D.Orion válasza buvartacsko (#34) üzenetére


D.Orion
veterán

:U Bocsesz, de nem fizáktam az Apple-t csak leírtam a tényeket. Mellesleg 2 Apple termék is van a tulajdonomban, biztos utálom a céget.

Szerk.: A privát üzeneted pedig meg sem nyitom.

franc0: Délutános vagyok. :)

siti: Valszeg az lesz a vége, ha tényleg gyártásba kerül a termék és szeretnék hivatalos kiegészítőként árulni. Ha nem ragaszkodnak a hivatalos kiegészítőhöz, akkor szerintem nem kell megvenniük semmit, viszont akkor lehetséges, hogy nem hirdethetik nagy betűkkel alma jelzéssel(hiszen az le van védve) a csomagoláson a célterületet.

[ Szerkesztve ]

(#36) FireKeeper válasza buvartacsko (#33) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

minden relatív. amit "mi művelünk" az neked agyatlan apple fikázás, nekünk meg amit "te művelsz" az agyatlan apple fanboy viselkedés. :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#37) franc0


franc0
őstag

Inkább dolgozzatok basszátokmeg...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38) siti válasza D.Orion (#27) üzenetére


siti
senior tag

lehet ám licensz díjat is fizetni, apple sose zárkózott el ettől.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39) Alchemist válasza buvartacsko (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze, úgy kellett volna fogalmaznom, hogy az Apple célközönsége nem igazán az a csoport, akiket kihajlított gemkapoccsal, szigszalaggal való gányolás felé kell terelni.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#40) buvartacsko válasza FireKeeper (#36) üzenetére


buvartacsko
addikt

Különbség annyi hogy Ti irreális dolgokat írtok le. Miért perelne bárkit is egy SD kártya miatt az Apple? Nem tűnt fel hogy általában azokat a cégeket pereli be, akik tökéletesen lemásolják egy már létező terméküket, amit azelőtt soha senki nem csinált vagy mivan? Miért kell ilyen dolgokat kitalálni ?

Bármilyen, hangsúlyozom BÁRMILYEN apple cikk kijön ezen a portálon , ti egyből ráugrotok. Első komment: VALAKI PERELNI FOG. Második: SZAR AZ EPÜL. Harmadik: AZ EPÜL DRÁGA, A SARKI BOLTBAN JOBB GÉPET ÉPÍTEK 2 FORINTBÓL. :) Ez tényleg tök szuper dolog. Ezt csak elismerni lehet. :)

(#41) buvartacsko válasza Alchemist (#39) üzenetére


buvartacsko
addikt

Gondolom nem láttad még hogy az iPhoneból hogy tudod kiszedni a SIM kártyát. :)

(#42) D.Orion válasza buvartacsko (#40) üzenetére


D.Orion
veterán

Miért perelne bárkit is egy SD kártya miatt az Apple?

Nem az SD kártya miatt, hanem a jövőben valószínűleg rajta szereplő ikonok, márkajelzések, terméknév miatt perelheti őket az Apple. Ez szerintem nagyjából mindenkinek leesett a kezdet kezdetén, csak neked nem tűnt fel, hogy erről beszélünk, nem magáról a termékről.

(#43) siti válasza buvartacsko (#40) üzenetére


siti
senior tag

mert nem kap utánuk pénzt

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#44) FireKeeper válasza buvartacsko (#40) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

leírtam miért. ha ez a megoldás piacra kerül, akkor a kicsit is kevésbé fan apple tulajok töredék pénzből tudnak tárhelyet bővíteni, az pedig nem jó az apple-nek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45) buvartacsko válasza FireKeeper (#44) üzenetére


buvartacsko
addikt

Aha, mert ha most vesznek egy bármilyen több gigabájtós sd kártyát, akkor nem ugyanott vannak... ez csak a designban más. Ennyi erővel a világon az összes gyártót perelheti aki SD kártyákat gyárt. :)

Unalmasak, hogy ti mindenről azt hiszitek hogy Apple per lesz belőle. A legutóbbi Macbook Air cikknél se volt semmilyen per, de ti már rögtön olyan példákkal jöttetek, hogy szemét Apple amiért megtámadja az Intelt meg ilyenek, közben az ég világon semmi nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#46) FireKeeper válasza buvartacsko (#45) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na akkor még egyszer... ez ugye egy hordozható gép. a zember nyilván szeretne több tárhelyet. erre van több megoldás, mint pl a pendrive vagy a külső vinyó, de ezek értelemszerűen csökkentik a mobilitást. node van benn kártyaolvasó, ami azonban még mindig nem jó, mert a kártya kilóg belőle, így még mindig nem túl esztétikus és mobil a dolog. és itt jön az ötlet, hogy csináljanak egy olyan adaptert, ami nem lóg ki, így a júzer úgy nyer extra tárhelyet, hogy a mobilitásból sem vesztett, és nem kellett neki marha drágán nagyobb vinyót/SSD-t imádkoznia a cuccba. ezt meg gondolom nem kell magyaráznom, hogy miért nem éri meg az apple-nek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47) buvartacsko válasza FireKeeper (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szóval ha itthon levágok az sd kártyám végéből 1-2 mm-t hogy ne lógjon ki a Macbook Airből a kártya, akkor az apple be fog perelni mert nekik ebből semmi hasznuk nincsen ? Értem már. ( Továbbra is butaságnak tartom az elméleted, ennyi erővel bármilyen SD kártya gyártót perelhet... Meg minden pendriveot, és külső vinyó gyártót is, mert azokkal növelhető a Macbook tárhelye, és nekik semmi hasznuk ezen... )

[ Szerkesztve ]

(#48) siti válasza erdoke (#28) üzenetére


siti
senior tag

Vehetsz szabvány USB kábelt, de nem árulhatod USB kábel iPhonehoz logóval. Ugyanígy készíthetsz telefon tokot, de nem árulhatod iPhone telefon toknak (az enyém is sima telefon tok, amibe belefér az iPhone felirattal csomagolták). Amúgy MFI licensznek hívja apple. itt olvashatsz róla, hogy miért jó a fejlesztőnek, mibe kerül a vevőnek (nincs szabvány USB töltő, csak apple csatlakozón át), vagy hogy így el lehet kérni aranyozott, árnyékolt, réz 3.5 jack dugós kábelért 5390Ft-ot. Biztos kevésbé torzít mint a sima, aranyozott, hi-fi kábel 1790Ft-ért.

Amúgy iPod nano-t is átalakíthatsz karórának, lunatik vagy mi a neve, ez is a kickstart égisze alatt indult útnak, és hogy-hogynem, egy apple beszállítónál készül. Nincs rajta alma, vagy MFI, de az árát nézve, lehet benne licensz díj...

buvartacsko
amíg sima külső HDD és nem külső HDD for MacBokoAir, addig nem kell jogdíjat fizetned. Ezért küzd az apple a szabvány ellen, de ez is egy szélmalom harc.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#49) tDr1v3r válasza FireKeeper (#44) üzenetére


tDr1v3r
veterán

...wut?

Eddig is volt lehetőség ilyenmódu tárhelybővítésre, amit rengetegen igénybe is vettek... az Apple meg nem fog korlátozni ebben, ők rárakták a portot, rajtad áll hogy hogy használod ki.

Ez csak egy átalakító ami kevesebb helyet foglal a gépben, semmi más. :) Eddig is voltak hasonlók (nagyobb - gépből kilógó - méretben), azért se volt sírás... és most ezért lenne?

(#43) siti: Az csak a "Compatible with" vagy milyen plecsnivel ellátott termékekre vonatkozik... sok kínai gyártó rárakta engedély (és licenszdíj) nélkül a plecsnit, azért. De szerintem ugyanez megy a ThinkPad-eknél is, ha mondjuk hamis akksit Lenovo által beellenőrzöttnek reklámoznak...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50) FireKeeper válasza buvartacsko (#47) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

megnézném hogy az hogy fog működni, levágott véggel... vagy remélem nem úgy gondolod, hogy akkor csak feleannyi hely lesz rajta? ;]

ez poén volt

amúgy szájbarágósan leírtam, hogy ez a megoldás miért más, mint egy pendrive, egy külső vinyó vagy akármilyen memóriakártya, ha ezután sem érted, mi a probléma vele, azzal már nem tudok mit kezdeni.

tDr1v3r: van kifejezetten olyan memókártya, hivatalosan az apple-től, ami nem lóg ki a foglalatból? ez kérdés, nem kötekedés

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.