Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B.Cs,


B.Cs,
csendes tag

nem mintha bármit is számítana ramoknál, de ez szép :)

kristalyszovetseg.hu, mert a szövetség az jó

(#2) nesa válasza B.Cs, (#1) üzenetére


nesa
veterán

Inkabb lett volna ronda es CL5 amit termeszetessen 1200on tud hivatalosan 2,1v-on:)

(#3) g@bo


g@bo
nagyúr

ár ismeretlen, magyarországon nincs.

de legalább izgató hír. ;]

(#4) dime27 válasza nesa (#2) üzenetére


dime27
őstag

Hát jah ebben igazat adok neked:DNekem is szorzó most pont ugy jönne ki de az 1066os gskillem sajna csak 1170et birt satbilan nah nem baj talán idén összejön az 1200es verzioja neki:D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5) Zájec válasza nesa (#2) üzenetére


Zájec
veterán

azt nem biztos hogy birja, a nyakamat nem tenném rá :N
pláne hogy 2gb modulokról van szó és cl4 800mhz-röl....
én kb.max.1100-et jósolok neki cl5-be.... jóesetben...

(#6) zabcs80


zabcs80
tag

Itt a hírekben szereplő alkatrészek nagyrészét be sem lehet szerezni Magyarországon. Akkor minek az egész hír (látjuk, hogy mink lehetne ha nem itt élnénk. :) )? :U

(#7) g@bo válasza zabcs80 (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

megrendeled ebay ről.

a magyar (megmaradt) nagykerek nem kockáztatnak, csak a bevált márkákat tolják, nomeg, ami szürkeimporttal megoldható. :DDD pedig lenne a finom cuccoknak piaca.

de márkákon belül adott típusokat sem hozzák be, néha...

(#8) #72042496 válasza zabcs80 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyan szinten be lehet szerezni Magyarországon (majdnem mindent), hogy még csak a géped elől sem kell felállni hozzá, mert kihozza a futár. :D

Tetszik ez a memória, különösen az, hogy nincsen rajta hőpajzs, s fekete színű. A sebessége nekem bőven elég. :K

(#9) Gyuri27 válasza g@bo (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van magyar kisker is ahol sok féle mushkin ramot kapni. Szerintem elöbb-utóbb ez is felbukkan. Amúgy jónak néz ki. Ár érdekelne még. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) zeno42 válasza #72042496 (#8) üzenetére


zeno42
csendes tag

Ok - de a futár csak az ajtóig hozza - nekem a gép 1 szobával arrébb van :D

(#11) #72042496 válasza zeno42 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sejtettem, hogy ezt előbb-utóbb lecsapja valaki! Egy pont oda, mert jogos! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#12) g@bo válasza Gyuri27 (#9) üzenetére


g@bo
nagyúr

a magyar kisker honnan veszi? mert a forrás érdekelne. ha nem nagyker, hanem import.... mien garanciával melózik.

az egész hazai számtech piac hulla, köszönhetően a nagyrészt bedőlt, jóval olcsóbb szürkeimportnak, és a pár hónapja megugrott dodó árfolyamnak, etc.

(#13) Dassler


Dassler
őstag

Mint ahogy írták, fel sem kell állni a gép elől. Németországból vagy Ausztriából is meg lehet rendelni tök hivatalosan, ha itthon nem lehet beszerezni valamit - hogy maradjunk EU-n belül, és még németül sem kell tudni hozzá :), vagy e-bay.
Amúgy csini RAM-ok

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#14) g@bo válasza zeno42 (#10) üzenetére


g@bo
nagyúr

beviszi a futár a szobádba is, csak nyisd ki az ajtót valahogy, kicseréli alattad az ülöpárnád is... :F

(#15) g@bo válasza Dassler (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

link pls.

(#16) Gyuri27 válasza g@bo (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vehetik ők a gyártótol is. Nem kell illetve semmi nem írja elő a nagyker közbeiktatását. De dobok egy pü-t egy linkel.

Dassler: ja linket :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) Dassler válasza g@bo (#12) üzenetére


Dassler
őstag

csak a számtech piaccal is az van, mint mint minden mással. Külföldről minden olcsóbb, hála a faja magyarországi vállalkozóbarát adórendszernek, minden politikai fennhang nélkül. Nekem most pl a köv. autóm is már amcsi szürkeimport lesz, mert teljesen hivatalosan levámolva is 2,5 millát spórol az ember...és ezzel megint a hazai kereskedő nézi be. Dehát amcsi-magyar cég, ez van, még vámoltatnom sem kell, mert járhatok amcsi rendszámmal.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18) Dassler válasza g@bo (#15) üzenetére


Dassler
őstag

Én az alternate.de vagy a geizhals.at-ét használom általában. Hogy ez a RAM konkrétan kapható-e már, azt nemtom, nem néztem, mivel 2 perce olvastam a hírt.
De az itteni bazárokban is sokan szürkeimportból nyomják, így náluk is beszerezhető sokminden, ami "hivatalosan" nem.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#19) #72042496 válasza Dassler (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

A garancia miatt nem biztos, hogy érdemes ilyen szinten külföldről nyomni. Én inkább csak mint lehetőséget tartom szem előtt, nagyon ritkán élek vele.

(#20) Dassler válasza #72042496 (#19) üzenetére


Dassler
őstag

Persze, én sem mindent onnan veszek, csak ha máshonnan nem tudom beszerezni, és csak az jó. Mondjuk osztrákoktól azért mostanság előfordul, mivel Sopronban dolgozok per pill. :)

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#21) #72042496 válasza Dassler (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ez előnyös tud lenni. :K

(#22) X@b3e


X@b3e
addikt

Tetszik a szine. Manapság a net előtt nem lehet gond a beszerzése, ezekre pedig nemzetközi garancia van, letöltöd a gyártó honlapjáról az RMA doksit, kitöltöd, mail és visszaküldöd a ramot, ők meg cserélik.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#23) Pepe78


Pepe78
senior tag

ddr2 800 4-4-4-12 ....
Ebből van azért már néhány darab a piacon.
A tuningban viszont lehet jeleskedik majd.

(#24) Gyuri27 válasza Pepe78 (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem ezt a klasszikus valu és "oc" közé teszik majd. De ha jó áron stabilan teszi a dolgát akkor jó vétel lehet. A tuning meg csak egy dolog. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) rootkiller


rootkiller
őstag

1066os CL4es modulokat látnék szívesen. Amúgy biztos nem rossz.

Artengo TR 990 Pro

(#26) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Valóban szép RAMok, kb. addig az 5 percig, amíg be nem kerülnek a gépbe. Utána már senki se látja őket. :)

(#27) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Ezeket az értékeket tudja az A-DATA vagy a GEIL Ultra is...és még baráti áron is adják.

(#28) #72042496 válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

De nyugtatólag hat az ember lelkére, hogy belül a design is összhangban van. Megaztán valaki fényképezgeti a gépét, esetleg nézegeti a plexi oldallapon keresztül. :)

(#29) TK36


TK36
aktív tag

Sajna én még eddig a cikkig nem hallottam a Mushkin névről, cégről.
Megbízható, jó márka ramok tekintetében?

Milyen számítástechnikai termékeket gyárt még?

(#30) WonderCSabo válasza TK36 (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ige, megbízható; a saját és mások tapasztalatai ezt mutatják. Milyen termékeket gyárt? Nézd meg a honlapján! :)

(#31) littlelion21


littlelion21
addikt

800-as...CL4-es - ebbe a ramban most mi a pláne?
Egy normális bordát elbírt volna igazán...

(#32) #72042496 válasza TK36 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DDR1 idején az egyik legbrutálisabb modulokat gyártotta, aztán tovább nem követtem. Mindenesetre nagy márka, csak nálunk nem elterjedt.

littlelion21:

Különösebb pláne nincs benne, csak egy ilyennel is bővült a választék. A gyári bordák 90%-a úgyis csak reklámfelület, ez nem hiányzik róla. Így viszont garanciavesztés nélkül tehetsz rá vizesblokkot például. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Muton


Muton
addikt

cl4-es 800-as ram 2,1 V-on kb 2 éve kapható
amúgy tényleg jól néz ki. lehet, h kell is egy emiatt :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#34) Hunter2


Hunter2
addikt

kicsit hajaz a back dragonra csak erről lemaradt a sárkány

(#35) Alkarcsont válasza Muton (#33) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Nekem 2x 2GB Geil Ultra van a gépemben 800Mhz-esek elvileg 4-4-4-12-es időzítéssel, de nekem mennek minden gond nélkül 4-4-4-8-al és T1-el...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#36) BioNiCMaN válasza zabcs80 (#6) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nézz körül itt Mushkin ügyben. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.