Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Csak ne lenne ez is Európában pont Magyarországon a legrosszabb ár/gigabájtra vetítve :P

[ Szerkesztve ]

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Csak azt nem emlitik hogy ameddig kulfoldon ugyan annyi penzert kapsz korlatlan mobilnetet itthon kib kiszurjak az ember szemet 500MB-2GB adatforgalommal es persze sokszor ugyan az a szolgaltato ceg mind 2 orszagban .

Koszonjuk kedves magyar kormany hogy ezt megengeded nekik

(#3) Narxis válasza xmaas (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi a lényeg.

Thanos was right.

(#4) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az a vicc, hogy régen létezett korlátlan havidíjas mobilnet itthon is, csak valamilyen rejtéjes okból kifolyólag megszűnt, és csak ezek a lehúzós forgalomkorlátos kamucsomagok maradtak.

(#5) Penge_4 válasza Fitzgerald (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert régen volt GPRS, utána meg EDGE és már a 3G-nél is necces volt, hogy leterhelik a hálózatot.

Anno még GPRS-en is képes volt pár fanatikus ember (köztük én is ;] ) 700 megás filmeket letölteni DC-n meg torrenten.

(#6) winhate válasza xmaas (#2) üzenetére


winhate
őstag

+1
Tökéletesen leírtad mi itt a probléma.

Ugyanez elmondható az bármelyik mobil előfizetésről is.
A lehúzás, kopasztás az megy... mindenki csak tartja a markát.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7) <Lacy85> válasza Penge_4 (#5) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem, itt az a nagy büdös helyzet, hogy megint a profit.
Telenornál is szépen megszűntek az adatkeret utáni lassítások. Helyette levágnak a netről. Ha mégis netezni akarsz, akkor vegyéé adatjegyet aranyáron.

Simán megcsinálhatnák a korlátlan netet úgy, hogy mondjuk bizonyos adatkeret után lassítanak pl. 0,5-1 mbit-re. Azzal még azért normálisan lehet mobilon weboldalt olvasgatni. De nem. Fizessééé.

(#8) #72042496 válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én olyan csomagokat is üdvözölnék, amelyikekben a sebesség mondjuk 1-3 Mbps, de adatforgalmi korlát nélkül. Mint amit a UPC csinál.

[ Szerkesztve ]

(#9) <Lacy85> válasza #72042496 (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem valószínű, hogy mostanában ilyesmi lesz. inkább visszafelé fejlődnek.
Eleinte telenornál smarttarifa csomagban voltam. Alapból korlátlan gps, böngészés, facebook volt 500MB adatkeret mellett valami 5000 körüli összegért.
Most a korlátlan opciók teljesen megszűntek az alapcsomag esetén, de helyette legalább már csak a 7490Ft-os csomaghoz jár az 500MB. :DDD
A kisebb csomagban már csak 300 mega van.

(#10) SunyaMacs válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Legyen 2k-ért 5GB, 5k-ért 20GB és beszállok :U

(#11) duke válasza SunyaMacs (#10) üzenetére


duke
aktív tag

Majd akkor fizetek mobilnetert ha 2-3 ezer forintert adjak a korlatlan vagy ahoz kozeli elerest,

(#12) tomazin válasza #72042496 (#8) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem ilyen van 1mbpsel es teljesen jol elvagyok vele. Ha valami nagyobb dolgot akarok leszedni akkor meg wifi.

(#13) <Lacy85> válasza SunyaMacs (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

4300-ért ott a 25GB-os hipernet home hordozható wifi hotspottal, de a ki a bánat akar még egy előfizuért perkálni?
Így is épp elég drágák a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Őszintén szólva nem követem, hogyan változnak a kereskedelmi díjcsomagok, mert a mobilnet hajnalán már flottás voltam, pár éve pedig a céges előfizetést használom magáncélra is (megengedik).

Kíváncsiságból azért rá-rápillantok, és mindig arra jutok, hogy nem szeretnék "normál" ügyfele lenni egyik szolgáltatónak sem. Számomra ritka elcseszett konstrukciók vannak, kb. egy feltöltőkártyával (nem vicc, csak keveset telefonálok) és egy UPC mobilnettel járnék a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Fitzgerald válasza Penge_4 (#5) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Vodás 3G-s netem volt 2007.-2008.-ban.

(#16) noe_01 válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


noe_01
csendes tag

A hipernet home-nál nics valami korlátozás hogy csak előre belőtt gps kordinátán (szektorban) lehet használni?

(#17) FLD1987 válasza noe_01 (#16) üzenetére

My Hipernet Home XXL díjcsomagot használom nyár óta és bárhova megyek otthonról, akkor ugyanúgy tudom használni, mintha otthon lennék. HBO GO rendesen működik vele, böngészés rendesen működik vele, Spotify rendesen működik vele, YouTube rendesen működik vele, stb.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#18) noe_01 válasza FLD1987 (#17) üzenetére


noe_01
csendes tag

Menet közben (sétálva, autóban, buszon, vonaton utazva) is megbízhatóan működik (leszakadás / sebesség problémák)?
(bocs hogy faggatlak, de lehet beruházok egy ilyenbe, már ha jók vele a tapasztalatok)

(#19) Depression


Depression
veterán

Telenornál megmaradt a lassítós csomagom, egy jó darabig nem fogom megújítani a hűségem, mert ez a korlátozott csomag vicc. Ha megszüntetik a csomagom, megszüntetem az előfizetésem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) 8th válasza xmaas (#2) üzenetére


8th
addikt

Mi a tököm köze van a kormánynak mindehhez? :D

(#21) UnA válasza 8th (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Elvileg van törvény árkartell ellen. Gyakorlatban szinte lehetetlen bebizonyítani.

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Én kis adatforgalmi igényű vagyok, nekem elég a havi 300-500 mega. És ez ma már nem drága. Sőt külön internetes csomagok sem azok, szóval ezért nagyon népszerűek ma már a dual simes telefonok.
Itthon nem is használom a wifit. Ha nagyobb lesz az igényem, majd akkor igen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ilyen árak mellett sosem lesz mobilnetem. Egy ideig szemezgettem vele, nézegettem, hogy melyik csomagra kéne előfizetnem, de az árak nagyon nincsenek egyenes arányban a szolgáltatások tartalmával, úgyhogy technokrata létemre lemondtam a mobilnetről. Munkahelyemen van netem, otthon természetesen van, amikor meg éppen egyik helyen sem vagyok, akkor kibírom net nélkül...

Minden szavam magánvélemény!

(#24) szupermacs válasza Fitzgerald (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

Van korlátlan. Blue Mobile. 3 gigáért fizetek 2490-et. Ha elfogy, lassítják a netet. Nem korlátozzák. Nem értem, hogy sokaknak miért csak a nagy szolgáltatók léteznek, amikor a kisebbeknél sokkal értelmesebb mobilnet csomagok vannak (ha már ez a legfontosabb az embereknek). Mondjuk én nem kötök hűségszerződést és nincs előfizum, Nem is hozok ki telefont havidíjjal sehonnan, de ez már off. Ha net kell, akkor BM.

(#13) EclipseGT: Ez is jónak tűnik árban. Szinte korlátlan net. Mondjuk nekem a 3 gigából is csak 2 megy el nagyon maximum egy hónapban. De ki tudja, hogy mikor fog kelleni egy komolyabb adatmennyiség. Csak fr@nc akar hotspottal a zsebében rohangálni és töltögetni állandóan pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fitzgerald válasza szupermacs (#24) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez nem tűnik rossznak, bár korlátlannak nem mondanám, ha lassítják. Mennyivel lesz lassabb, amikor lassítják? Csak SIM kártyát lehet náluk venni? Weboldalukon nem találok erről semmit. Telenoros kártya mellé beférne a Xiaomiba.

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis válasza szupermacs (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Wow ez tök jó! :Y Asszem máris megyek a Lidl-be. :D

Thanos was right.

(#28) szupermacs válasza Fitzgerald (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

32 kb/s lesz lassítva. Az még Messengerhez, Viberhez, Skypehoz, e-mailekhez és Facebookhoz még elég szerintem. Egy jó ideig a 100 megásat fizettem és lassítva is elvoltam vele, ha nem akartam Pokémon Go-zni és YT-ozni. SIM kártyát lehet venni Lidl-ben, Mini SIM és Micro SIM van náluk. Utóbbit kérni kell tőlük és majd küldik. Szerződést telefonon keresztül kell intézni. Percek alatt megvan.

Szerk.: Hozzáteszem, hogy csak feltöltőkártyás konstrukció van náluk, nincs előfizu. De ez szerintem inkább előny, mint hátrány.

Szerk2.: Blue Mobile topic, ha valakinek több kérdése is van.

[ Szerkesztve ]

(#29) Fitzgerald válasza szupermacs (#28) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi, leugrom valamikor egy kártyáért Lidl-be! :R
Jobban belegondolva nekem az 1GB is elég, mert csak A-B-C-X pont között utazva használok mobilnetet, wifi mindenhol van ahol rendszeresen megfordulok, és több órát is eltöltök.
PH-t szoktam nézni telefonról, híreket olvasok, meg Whatsapp. Kb. ennyi.
Adatkeretből a Telenornál sem futottam még ki, csak náluk az van, hogy veszel mondjuk 300 forintért egy csomagot amihez kapsz 300MB netet, sms-t, meg valamennyi beszélgetési időt hálózaton belül, viszont egy héten belül fel kell használnod az egészet. A következő csomag meg mindig drágább, nem lehet mindig ugyanazt kérni. A következő már 500, aztán 700, aztán 900, aztán 1350, stb. Pofátlan lehúzás. Aztán amikor észreveszik hogy már jó ideje nem vettél csomagot, akkor idővel visszaugrik a legolcsóbbra, hogy újra elölről kezdődjön az egész.

(#30) szupermacs válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Telenor egy vicc. Én ilyen szolgáltatóktól már sok éve nem veszek semmit. :DDD "Olcsó János" vagyok, de legalább nem vagyok a pénzemnek ellensége. Örültem én is, hogy rátaláltam a Blue-ra.

(#31) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ha nem akar az ember nagyüzemben YT-ozni, esetleg letöltögetni, vagy hasonlók, akkor már egész használható egy sacc 1gb-os csomag is.
én is az 1400Ft-os előfizetésem mellé egy 1500Ft-os, 1gb-os csomagot használok, bőven elég (jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy otthon wifi, melóhelyen dolgozói wifi, csak ha menetközben van rá szükségem, dolgoztatom)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ezt fórumot tudom ajánlani: [link], [Mobil flották összefoglaló]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#33) szupermacs válasza -=MrLF=- (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Katolikus flotta" - Ezen jót nevettem. :D

(#34) -Skylake- válasza SunyaMacs (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem 3300 a 12 gb. Nem ertem hol a problema, nem feltoltokartyasat kell venni aztan ennyi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35) szupermacs válasza -Skylake- (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezt tudod linkelni?

(#36) #72042496 válasza szupermacs (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig egy elég nagy flotta, egy normálisabb pap kell hozzá és benn is vagy. Abban se vagyok biztos, hogy katolikusnak kell lenni hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Snoop-y válasza xmaas (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyit lennel hajlando fizetni korlatlan adatforgalomert?

Nekem most unlimited csomagom van (hivas,sms,data) £30

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38) -Skylake- válasza szupermacs (#35) üzenetére


-Skylake-
addikt

Felreneztem bocsanat, veletlen a 7gb csomag arat irtam (az a 3300) a 12gbs 4800. Egyebkent barmelyik (akar a legkisebb) Next Business csomaghoz igenyelheto.(telekom)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) UnA válasza Snoop-y (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha nem ragaszkodsz a definíció szerinti "unlimited" cuccokhoz, akkor ilyen van már kb. 15 fontért is. ;)

(#40) FLD1987 válasza noe_01 (#18) üzenetére

Menet közben is rendesen működik. Huawei E5577s LTE mobil routert használok, amit 0 HUF összegért adott a Telenor. Menet közben tudok filmet nézni, zenét hallgatni, böngészni, stb. nincsenek akadozási problémák és térerő probléma sincs. Még papírt is kértem tőlük, hogy garantálják, hogy nem helyhez kötött a szolgáltatás és korlátlan HBO GO nézést is garantálják. Amúgy nem is kértek helyszín megadást, hogy hol fogom használni, ha csak 1 helyen használhatnám, akkor nem kötöttem volna velük szerződést, mert nekem fontos, hogy bárhol és bármikor tudjam a mobilinternetet használni. Telenorral való szerződéskötés előtt a Telekom mobilinternetét használtam. Nem volt probléma a mobilinternettel a Telekomnál sem, de kb. 20.000 HUF összeget fizettem minden hónapban azért, hogy bárhol és bármikor tudjak mobilinternetezni, de a Telenornak köszönhetően kb. 10.000 HUF összegből megkapom azt, amit a Telekomtól kb. 20.000 HUF összegért. HBO GO nézésének korlátlansága nekem fontos, a Telekom 9900 HUF összeget kért ezért minden hónapban, a Telenor pedig nem kér érte plusz pénzt és az HBO GO árát tartalmazza a My Hipernet Home XXL díjcsomag.

Telekom: korlátlan opciók (890+1890+5590+9900=18.270 HUF) + HBO GO (2490 HUF) = 18.270 + 2490 = 20.760 HUF
Telekom korlátlan opciók havidíj: közösségi oldalak 890 HUF, böngészés és e-mail 1890 HUF, éjszakai net 5590 HUF, TV és film 9900 HUF
Telenor: My Hipernet Home XXL = 9990 HUF
Telenor korlátlan opciók havidíj: böngészés és e-mail 0 HUF, MyTV és HBO GO nézés 0 HUF

Huawei E5577s LTE: https://www.telenor.hu/router/huawei/e5577s-lte/feher?tarifa=161#!account=3

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#41) szupermacs válasza FLD1987 (#40) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez így is kurv@ drága. :B

(#42) FLD1987 válasza szupermacs (#41) üzenetére

Igazad van, de olcsóbb, mint a volt lehetőségek. Kb. 10.000 HUF összegért eddig 30 GB volt elérhető, ha nem akart valaki flottába átmenni. Nekem 1 TB adatkeret, korlátlan beszélgetés, korlátlan SMS, HBO GO, Spotify kellene egy díjcsomagban havonta maximum 20.000 HUF összegért.
Farkas díjcsomag: 1 TB adatkeret, korlátlan beszélgetés, korlátlan SMS.
Farkas díjcsomag havidíj: 9990 HUF 2 év hűség, 14.990 HUF 1 év hűség, 19.990 HUF hűség nélkül.
Extraként tartalmazhatná a díjcsomag az HBO GO és a Spotify előfizetéseket változatlan áron. Amúgy azért nem korlátlan mobilinternetet szeretnék, mert sokan leterhelnék torrenttel a hálózatot és, akkor nem lehetne rendesen használni. 1 TB adatmennyiség pedig szerintem elegendő az HBO GO nézésre a nap 24 órájában folyamatosan. Torrentezésre pedig szerintem kevés, mert vannak olyan emberek, akik naponta 1 TB adatmennyiséget töltenek le, ilyen esetben szerintem csak adatkorlátozással lehet védekezni.
Farkas díjcsomag csak egy szerintem megfelelő díjcsomag terv, vagyis jelenleg nincs ilyen díjcsomag.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#43) <Lacy85> válasza FLD1987 (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg lehet ezt úszni azért pár ezerrel olcsóbban is.
Most jelenleg 6300Ft a hipernet L (100GB), de ha mondjuk pár éve már előfizető vagy, akkor személyes ajánlatban megvan 5300Ft körül.
Ehhez ugye tartozik korlátlan böngészés + email, valamint 3500Ft extra szolgáltatás keret.
A MyTV + HBO GO 1990Ft, a MyMusic meg 990Ft. Ezek simán bele férnek ingyen.
ha esetleg kell még +100GB éjszakai net, akkor az is 990Ft. A keretből még 500Ft ugye megvan, szóval így ez is csak +500Ft.

Így összesen 6000Ft sincs a 200GB net + tv + zene + korlátlan böngészés..
Ha új előfizető vagy, akkor is max. 7-ből megvagy.

(#44) szupermacs válasza FLD1987 (#42) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor te ezt használod otthon is? Mert akkor talán megéri, bár így is sokkal többre jön ki, mint amennyibe nekünk a TV+net+teló kerül.

(#45) FLD1987 válasza <Lacy85> (#43) üzenetére

Nem megfelelő nekem az ajánlat, mert, ha megszűnik a bárhol használhatóság, akkor csak otthon tudnám használni. Csak a MyTV csomagot tartalmazó díjcsomag használható bárhol bármikor úgy, hogy a Telenor írásban garantálta nekem, viszont a MyTV csomag nélkülit nem akarták írásban garantálni, ezért nem azt kötöttem meg. Nekem fontos, hogy amíg nem kapok 1 TB adatkeretet, addig korlátlan legyen az HBO GO nézés és írásban csak a My Hipernet Home XXL díjcsomagnál garantálták a korlátlan HBO GO nézést. Nekem fontos, hogy írásban garantálva legyen az, amit ígérnek és csak a My Hipernet Home XXL díjcsomagnál teljesül a bárhol és bármikor használhatóság korlátlan HBO GO nézés úgy, hogy aláírják a papírt és lepecsételik.
Szerintem így lehetne az otthoni mobilinternet csomagokat megkülönböztetni:
- Hipernet Home: bárhol bármikor lehet használni, amíg nem vonják vissza.
- My Hipernet Home: bárhol bármikor lehet használni, Telenor garantálja ezt, amíg él a szerződés.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#46) FLD1987 válasza szupermacs (#44) üzenetére

Igen, ezt használom otthon, útközben, vagy ahol éppen vagyok. Nekem fontos, hogy bárhol bármikor tudjam a mobilinternetet használni arra, amire szeretném.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#47) akom


akom
senior tag

Addig kb nem is fog történni semmi amíg nem fog egy olyan résztevő is jelentkezni a piacon aki olcsóbban és többet fog kínálni mint a többiek. Nagyon remélem nemsokára a Digi belépésével meg fognak változni a dolgok, pozitív irányba.

(#45) FLD1987
Ez a bárhol bármikor dolog nekem ott sántít, hogy mi van ha egy olyan területre mész ahol nincs semmi térerő? A szerződésben is a garantált sávszélesség 0/0. Akkor aztán hiába garantálják hogy a HBO GO menni fog, akármilyen papírod is legyen róla.

[ Szerkesztve ]

(#48) szupermacs válasza FLD1987 (#46) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem turkálok senki zsebében, ha van rá keret, akkor nem gáz. Én ezt nem engedhetném meg magamnak. Még mindig várom, hogy korlátlan internet legyen, mint otthon. És annyiért, amennyiért otthon. Vagy legalább az árak és az adatmennyiségek a csomagokban megközelítsék azt.

(#49) FLD1987 válasza akom (#47) üzenetére

Korlátlan HBO GO használatot garantálják és azt, hogy nincs helyhez kötve a mobilinternet. Ezt szoktam én a bárhol bármikor szavakkal megfogalmazni, mert ahol megfelelő a tárerő és megfelelő hálózat van, pl. LTE, akkor használni tudom a teljes adatkeret elfogyása esetén is ott, ahol a hálózat megfelelő az HBO GO használatához.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#50) FLD1987 válasza szupermacs (#48) üzenetére

Nemzetgazdasági Minisztérium bankszámlájáról kapok pénzt minden hónapban életem végéig. Vagyis a költségvetés terhére fizet nekem pénzt a magyar állam életem végéig és ebből a pénzből kell élnem életem végéig. Nekem nagyon fontos a mobilinternet, mert csak ezzel tudok bárhol bármikor internetezni, ahol van térerő és megfelelő a hálózat.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.