Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MikiLóS


MikiLóS
tag

és a széttört csontok átfogják szúrni a tüdőt, szívet, ...
E. Musk tuti, hogy tudja ezt csak ügye hülye lenne megsúgni mert akkor az emberek nem nyomnák a Tesla, SpaceX részvényekbe a pénzüket, hogy ezzel is tovább gazdagítsák a világ már most is a leggazdagabb emberét.

Volt egyszer egy olyan látomásom, hogy E.Musk az már ott tartott, hogy volt egy egész országnyi robot hadserege és a Földlakokat azzal ijesztgette, hogy ha nem teljesítik a feltételeiket akkor a Marson trónoló és bitorló robotokkal megtámadj a Földet és minden emberi létformát a rabszolgasága alá hajt, nem hittek neki aztán annyi robot jött, hogy még úgy sem sikerült lenyomni a robotokat, hogy a Föld összes országa összefogott és közösen harcoltak a robotok ellen. a csúfos vereség utáni történéseket inkább nem írnám le mert még a végén valaki rosszat álmodna és engem okolna miatta.

(#102) Ezekiell válasza MikiLóS (#101) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is almodok baromságokat néha, ne aggódj :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#103) kchris78 válasza Ezekiell (#102) üzenetére


kchris78
veterán

abban igaza van hogy nem a marssal kellene foglalkozni hanem a Földdel.. kifizetőtőbb lenne.. tényleg érdemes lenne elolvasni sokaknak mekkora és milyen akadályok vannak a marsi léttel kapcsolatban ez meg nyomja a süket dumát hogy meg kell hódítani... (Ne nézz fel film is érdekes)
plusz, tényleg az van hogy hogy a fenébe van az hogy sok embernek a net a fbot jelenti, olyan nyuggereknek akiket azelőtt rá nem tudtam venni egész tini-egyetemista korom alatt hogy csak egy pillanatra is kipróbálja (a netet) mert érdekes praktikus.. hát akkor még az volt.. mostmár csak ezek a szigetek maradtak kb mint ez, minden átköltözött oda. (fb korszak előtt is voltak okostelefonok mégis ufo voltam ha nyomogattam, pedig csak annyi volt hogy nem ultra szuper hiper UX felület volt rajta...)
A legviccesebb az egészben hogy azt hiszi az ember hogy kimaradhat de nem, regisztráció nélkül is a like ok simán nyomon tudnak követni és ha arc nélkül is de termeli az ember az információt. (cookie local storage stb)

[ Szerkesztve ]

(#104) Tüzi válasza kchris78 (#103) üzenetére

A Marsot azért nyomják, mert (szerintem legalábbis) már átléptünk 10-15 éve azon a ponton ahol még menthető lett volna a szitu.
Az elmúlt 40-50 évben beindult folyamatok pedig mostanra már olyanok mint a sharidon reklám... az összetevők egymás hatásait erősítik.
Én nagyon remélem, hogy nem sikerül nekik eljutni oda, egynek sem. És nem azért mert geczi vagyok, hanem azért, mert leginkább az a legfelső pármillió ember tehet arról, hogy hamarosan elönt minket a szarcunami.
Akkor pedig ők is jöjjenek csak lefele a lefolyón, nincsen marsikázás, meg ilyen dolgok.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#105) totron válasza MikiLóS (#100) üzenetére


totron
addikt

Miklós, te miről beszélsz? Komolyan nem értem hogy jött ki a facebook-kompatibilitásom, világítsd meg kérlek. Az "információ", mint átvett hülyeségek nem számítanak hírértéknek csak melléktermék, vásárlóerőt kell, hogy képviseljen a júzer. Ugyanazt a kakikereket nyaljuk körbe-körbe, egy a véleményünk.
Már most is ketté vagyunk szakadva, vagyis ezt jósolták a net lakossági elterjedésének hajnalán, aztán mégsem olyan marginális a helyzet, igaz, a globális felhasználást véve nem is szép. Ha a nagy virtualitás több munkalehetőséget ad, már megérte. A napra meg ki kell menni, a fehér, beesett mellkas nem menő.

(#103) kchris78, jóvátételt, jóváírást kellene kapnod az UFO-korszakod miatt, nem kellemes, pedig csak megelőzted a kort, amiben éltél.

(#104) Tüzi, sokáig kerültem azt a filmet, a netflixes mivolta és a hype miatt, de egészen jó volt. A két színész miatt Wall Street Farkasai feelinget is nekem, ami külön emelkedettség. Instantmoziként tudott jó lenni. A gyermeket meg jól otthagyták, szintén beszédes elem. Kis kárörvendési opció a kisemberek részére, nem csak ők maradhatnak itt. Nem kell annyira az életbe kapaszkodni, azzal csak a bonyodalom van.

(#59) camelferr, végre valaki tud a tükörneuronok létezéséről. Nem féltem annyira magunkat épp amiatt, amit írtál, nem kutyák vagyunk, hogy pártíz generáció alatt érdemi változás álljon belénk - genetikailag ez a helyzet. Vagyunk annyira fejlettek sajnos viszont, hogy elég hülyék legyünk ahhoz, hogy szerencsésebb volna, ha mégis kutyai sebességen mutálódhatnánk.

[ Szerkesztve ]

(#106) Z_A_P válasza MikiLóS (#100) üzenetére


Z_A_P
addikt

"hanem azért mert ha nincs gravitáció"

. Marson jóval nagyobb probléma, sőt! EZ a, igazi probléma : nincs mágneses tere, ami megvedje a kozmikus sugárzástól.

OK

(#107) MikiLóS válasza Z_A_P (#106) üzenetére


MikiLóS
tag

Természetes dolog, hogy nem ismerem az összes okát annak, hogy miért lehetetlen küldetés a Mars meghódítása, de majd szépen mindenki beírogatja amit tud az üggyel kapcsolatosan és aztán okosabbak leszünk kollektívan és talán nem dúlónk be egy újabb Stephen Hawking -hez hasonló figura elméletnek miszerint űrlények leszármazottai vagyunk, kb egy szinten van a Mars terraformálás témájával.
Én csak arra akartam kilyukadni, hogy esélytelen, hogy az emberiség az űrben utazgasson ide - oda.
Az ember ide erre a Földre kompatibilis sehova máshova. Így az is esélytelen, hogy ilyen űrlények itt repkedjenek a csészealjaikkal (mert ők is így működnek)és raboljanak el embereket. Jó meg minden el is tudnám képzelni értelmi szinttől függően,(film, könyv) hogy hogyan miért,de valóság alapja kb NULLA.
Annak sem látnám sok értelmét, ha az ember kimenjen a Föld egyik esőerdejébe vagy egy elhagyatott (PRIMITÍV)törzshöz és az ott lakoktól elakarna tanulni valamit. Az űrlények érkeztét a Földre azt úgy tudom elképezni ahogyan az Indiánokkal elbántak a hódítok.
Kizárt, hogy egy nálunknál intelligensebb létforma eltudja viselni az emberiség kicsinyességét, szagát, életvitelét s ahogyan bánik a fajtársaival és a környezetével, inkább kiirtana bennünket és vigyázna erre a csodára ami körbe vette az emberiséget, mert a Föld minden szeglete és ami benne él egy csoda... máig nincs magyarázat semmire és helyette az emberiség 99% csak beleél a világba, de még csak nem is érdekli még a saját családfáját sem ismeri na mindegy, Ez foglalkoztatja a sok hülyét, Apple iPhone, Mars, TESLA, PlayStation, Mercedes, ... milyen rohadt sötét ember alatti szinten vannak tartva az emberek te jó ég azt el nem tudod képzelni, na ezért veszélyes az információ mert a céljuk nem az, hogy az emberiséget általa felemeljék egy korábbi szint fölé tudatosságban, hanem pont az, hogy még jobban lerugdossa őket a sötétségbe és elhitessék vele, hogy a facebook/Meta az jó meg az is jó ha van TESLA -d.


Ez lesz belőled ha a rendszer része vagy!!

(#108) Ezekiell válasza MikiLóS (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor gondolom te nem vagy a rendszer része - hogy működik az? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#109) MikiLóS válasza Ezekiell (#108) üzenetére


MikiLóS
tag

Tudatosságon van a hangsúly nem azon, hogy milyen rendszerben vagy.
A történelmünkben mind máig nagy becsben tartott emberek spirituális személy volt;
Buddha, Jézus, Gandhi, ...(akik miatt értelmesebb, tudatosabb, spirituálisabb a világunk és egyre több és több értelme van a leszületésünknek) Az ember nem kenyerén és vízen él hanem Isten igéjén,(nem anyagi hanem pszichés lények vagyunk ez köt minket össze egymással és legfőképp teremtönkkel és uralkodónkkal: Istennel) és nem TechGuru -k ezzel a háttérben szervezkedőknek az a céljuk, hogy elfordítsák a figyelmedet önmagad/ embertársaid/ Istened megismeréséről és elvessz a fogyasztói társadalomban a: telefonokban, Mars -ba, rakétákban, videokártyákban, ... ezek a tárgyak maximum addig jók míg ki nem jön egy újabb vagy tönkre nem megy, hogy addig is játsszál,(ne foglalkozz felnőtt dolgokkal) meg költsed a pénzedet, s gazdagítsd az Istened helyett pld. Musk -ot, ...bár már nem a pénzen van a hangsúly jó rég óta sokkal inkább azon, hogy az érvényességről elvonják a figyelmedet és lezüllesszenek a teljes érvénytelenségbe ahol azt csinálnak veled amit akarnak mert ott nem lesz értékrend azaz lesz csak nem az Isteni hanem az ilyen Elon Musk féle aspergeres értékek fognak dominálni amiben nem lesz köszönet...
Jóval komplexebben és mélyrehatóbban megtudtam volna fogalmazni a kérdésedre a választ, de nem látom értelmét hosszabban, mélyrehatóbb válasz adásnak. Szerintem már ez a rövid összefoglaló is teljesen kívül esik a legtöbb ember értékrendjén. Már a szarban vannak, majd olyan 40- 50 éves kor között le fog esni mindenkinek a tantusz, hogy teljesen értelmetlen volt az életük mert 40 - 50 éves korukra semmit nem értek el az életben csak néhány tárgy felhalmozását de közelebb nem kerültek az üdvözítőhöz. Azaz jön a nagy öngyilkosság mert akkor már mindegy, SZERINTÜK!


(#110) MikiLóS válasza MikiLóS (#109) üzenetére


MikiLóS
tag

Hamvas Béla: Társadalmon kívül
(Hamvas Bélára érdemes volt akkoriban oda figyelni(és szerencsés volt aki közel kerülhetett hozzá) ma meg elkerülhetetlen mert egyre érvényesebb mind az amit leírt, kevés olyan ember van aki alkotásaira még mai napig is érdemes osztatlan figyelmet áldozni és meg is éri)
Nincs szó, kategória, hogy ez az ember mennyire érezte, hogy az ember egy másik létsíkból jött s nem az evolúcióféle anyagiból.
Minden Magyarnak meg kéne ismerni Hamvas Bélát sokkal - sokkal többek lennénk utána.

(#112) MikiLóS válasza Fred23 (#111) üzenetére


MikiLóS
tag

Senkire nem tartozik, hogy az adott nő/ lány abortuszt eszközöl e a saját testén avagy sem.
A döntésével neki kell az élete végig együtt élnie, s nem az egyik névtelen okoskodónak aki a névtelenség mögé bújva osztja a KÉRETLEN nem létező avagy létező komplex erkölcsi kódexét.




(#113) Fred23 válasza MikiLóS (#112) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is az abortusz lehetővé tétele mellett vagyok -mondjuk több korlát mellett, mint régebben-, de nem ez itt most a lényeg, hanem a témáról való beszélgetés tiltása, ami szerintem beteges.

(#114) MikiLóS válasza Fred23 (#113) üzenetére


MikiLóS
tag

Ez csak a te világodban beteges szerencsére.
Az ilyen klinikákon professzionális pszichológusok, orvosok dolgoznak és tökéletesen feltudják mérni az adott nő/ lány pszichés, ... állapotát és ott helyben olyan információt kap az adott beavatkozásról amit egy online kommentelőnek soha nem lesz a birtokában egyrészt mert nem érintett más részt mert nem szakember, harmad részt mert nem találkozik napjában több hasonló esettel és még a végtelenségig sorolhatnám az okokat, hogy az abortusz téma miért nem online társasági téma. Teljesen jogos a tiltás.
Sok esetben az abortuszra elszánt lány, nő nem akarja/ tudja megbeszélni a családtagjaival és ezért megy fel a net -re, ott meg aztán akárki akármit tanácsolhatnak egy bajban lévő lánynak,/ nőnek s ezzel egészen könnyen meg lehet nyomorítani életeket, Nem egy olyan internetes történet van ahol embereket a halálba zaklatnak(gyengébbik nemet még könnyebben).

(#115) MikiLóS


MikiLóS
tag

A pozitív gondolkodás nevében tilos a téma firtatása(nemhogy ismerősök között de pláne, hogy idegenek között) mert ami nekem jó az nem biztos, hogy a másiknak is jó s ezzel elég könnyen lehet embereket főleg bajban irányítani"kondicionálni rosszakaróknak manipulálni" .

Ilyen egyszerű.

(#116) Fred23 válasza MikiLóS (#115) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem értünk egyet, de nem baj. Régebben sokat beszélgettem erről a témáról társaságban, gyakran 4-5 nő is részt vett benne minden probléma nélkül.

(#117) MikiLóS válasza Fred23 (#116) üzenetére


MikiLóS
tag

nekem meg nem dolgom meggyőzni téged, majd az élet vagy a gondviselés: Isten megáld a látással.

egységben lenni az Isten tudattal az..., annál nincs több az az emberi élet csúcsa!

[ Szerkesztve ]

(#118) csaba951 válasza MikiLóS (#112) üzenetére


csaba951
veterán

Na, pont ez amit tilos leírnod a Workplace-en! :DDD

(#119) MikiLóS válasza csaba951 (#118) üzenetére


MikiLóS
tag

Miért? :DDD

(#120) apatyas válasza MikiLóS (#117) üzenetére


apatyas
Korrektor

Attól, hogy tilos róla beszélni, még nem lesz jobb senkinek sem.
Attól, hogy eltüntetik a csöveseket az aluljáróból, még nem lesz jobb senkinek sem. Ok, ez utóbbi lokálisan nem teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.