Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Szóval ha jól értelmezem, a 10 bezárt üzemből már (már!) 9 üzemel. Valószínű, hogy nem mindnél állt már teljesen helyre a termelés, sőt, biztos, tehát tfh az x épen maradt üzem + a 9 helyreállított mondjuk 80%-on teljesít.
A merevlemez-árak viszont 200-250%-on vannak, és még a jövő év második feléig, de akár végéig magas árakat jósolnak (miközben, mint a hír is mutatja, a 10-ből már csak 1 üzem vár kinyitásra)...
Talán egy kicsit túl lett fújva...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) #65675776 válasza .mf (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokat érsz a rengeteg legyártott motorral, ha nem tudod mibe és hol beszerelni.

(#3) .mf válasza #65675776 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Pont az alkatrészek, azok között is kiemelten a Nidec motorjainak hiánya volt a sokat hangoztatott ok... több gyárban nem azért állították le vagy akadozott a termelés, mert víz alatt voltak, hanem azért, mert az alkatrész-ellátás állt le.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) G.I.JOE válasza #65675776 (#2) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Miért most mi a pontos helyzet? Samsung, Seagate, WD még újjáépít?

(#5) azbest válasza G.I.JOE (#4) üzenetére


azbest
félisten

Hantáznak tovább, hogy magas maradjon az ár...

Talán innen kapni némi valós információt: http://thai.blog.hu/, mert a média világvégét emleget minden apró problémánál. A helyiek köszönik szépen jól vannak, élnem mint hal a vízben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Nem hiszem, hogy az itthoni elszállt HDD árakaz ez a közeljövőben érinteni fogja. Az áradások első híreire olyan szinten szálltak el az árak, amit csak nagyon nehezen fognak mérsékelni a kereskedők. De ne legyen igazam.

Where do you want to go today?

(#7) djculture


djculture
félisten

Még ha be is indul a gyártás, felvásárlási láz lesz egy darabig amig megnyugszik a piac.

(#8) #65675776 válasza .mf (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

A WD gyárainak 40%-a van víz alatt ha jól emlékszem. Nekik ez nem jelent túl nagy segítséget.

Emellett még mindig el is kell juttatni valahogy a gyárakba az alkatrészeket, márpedig Thaiföldön kissé össze van most omolva a közlekedés. Helikopterrel meg nem fogják szállítani, mert az irreálisan sokba kerülne. Ilyen esetekben meg a LAPES sem megoldás.

(#9) djculture


djculture
félisten

Én attól félek már kitalálták a tutit,TLC NAND flash chipekböl ssd és hallelujah.Olcsóbban gyártható és hamarabb tönkre is megy.Nem csodálkoznák ha jövőre hirtelen előkerülnének hihetetlen árú nagyobb méretű ssd-k.

(#10) bazso29 válasza H.O.D. (#6) üzenetére


bazso29
aktív tag

Szerencsére a héten megindultak lefele a nagyker árak.

- A kedvenc szuperhősöm: Ultrium -

(#11) G.I.JOE válasza bazso29 (#10) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

És mennyivel? Egyelőre nem sok okát látni, hogy lefelé menjenek az árak. Majd ha pár hétig folyamatosan csökkennek, akkor talán lehet levonni valamilyen következtetést, szerintem.

(#12) stewe2


stewe2
aktív tag

Túlreagáljátok a problémát. Két héttel ezelőtt még a MM is tele volt olcsó külső merevlemezzel (1,5T:20k, 2TB.24k), igaz ma már 40k egy 2TB-s, de a TS-ben még mindig vannak olcsó vinyók, 500GB: 13k, 250Gb:7k (2,5"). Vannak nagyobbak is. Vettem is egyet a biztonság kedvéért. És aki azzal jön, hogy oké, de ezek OS alá nem jók, annak elárulom, hogy WD Green a rendszervinyóm, és semmi gondom nincsen vele. :N

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#13) bazso29 válasza G.I.JOE (#11) üzenetére


bazso29
aktív tag

Nagyjából 25%-ot estek az árak az elmúlt 1 hét alatt. Nyilván ez a csökkenés jövőhéten már jóval kevesebb lesz.

- A kedvenc szuperhősöm: Ultrium -

(#14) Flashget válasza G.I.JOE (#4) üzenetére


Flashget
félisten

samsung eladta a merevlemez gyártását októberben, nem?
az eu meg rábólintott a hitachi megvételére a seagetnek..

Realme GT Master Edition

(#15) djculture


djculture
félisten

ipon árain nem nagyon látni ezt a rettenetes árcsökkenést ,25 ezer egy 500gigás vinyó:)

(#16) bazsi83vp válasza djculture (#15) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az mire nem elég? letöltöd az aktuális steames/origines stb. játékod és még hd filmet is szerkeszthetsz - sztem túl olcsók voltak a gigabájtok.

(#17) bazso29 válasza djculture (#15) üzenetére


bazso29
aktív tag

Az ipon kisker, kell egy kis idő mire eladja a drága készletét.

- A kedvenc szuperhősöm: Ultrium -

(#18) djyuri válasza bazsi83vp (#16) üzenetére


djyuri
őstag

Monnyuk aki nyers tömörítetlen anyaggal dolgozik,(szerkeszt) az nem biztos,hogy minden mozzanat után törölgetni fogja az előzményeket,apróbb plusz mentéseket,hogy elférjen.
Mellesleg nekik legalább 6 vinyó fut 2-esével raidbe...nekem is van ismerősöm ilyenre és nem egy nagy csóka...szóval ma már ez átlag,ha valaki csupán házi videók javítgatását vállalja vagy csinálgatja.

Én zenéket szerkesztek,ha van időm és ott wav az alap....egy 200-250 giga cuccot halmozok fel egy 40 perces mix legyártásához...és nem mindig esik jól törölgetni....ha kész a zene,akkor format a partíció és kezdem a kövi mixet....
de ehhez hely kell.
És akkor ott a sok mindent letöltögető gyerek,aki karácsonyra kiharcolt játékgépén nyomul tanulás helyett és napi 5 játékot szed le és sose uninstallál....

még legalább 10 példa lenne a helyért :)

Sajna ennek is 80%-a illegális feldolgozáson alapul,de amíg a reáljövedelem ennyire nulla...addig ez lesz világszerte

[ Szerkesztve ]

(#19) bazsi83vp válasza djyuri (#18) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nemrég volt egy másik fórum, ahol kissé szidták a mérnököket, hogy nem ők termelnek meg milyen balf.szok. Sztem mindenkinek joga van balféknek lenni és 200 nettót hazavinni.
Viccen kívül, aki munkára használja a gépet, annak visszajön - a hobbinak viszont sajnos ára van - a töltögető gyerek meg így járt. Amúgy a piac önszabályzó, ha túlságosan leesik a kerelet, akkor az árak is követik majd.

(#21) djyuri válasza bazsi83vp (#19) üzenetére


djyuri
őstag

Az lehet..én csupán a hely igényt javítottam...

Hát remélem hamar megoldódik....nyárra zenét akarok megint szerkeszteni....

(#22) Dr. Akula válasza H.O.D. (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért ha már feleannyiért lehet kapni külföldön, itt se lehet tartani a luxusárakat, mert lesz 1-2 ember aki nagytételben behozza és lenyomja a kereskedőket. Vagy simán rendelsz a netről, klikkelni nemcsak a magyar webshopra lehet, hanem az angolra is.

(#23) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez örömteli hír - de szerintem lesz még 1 év is, mire a 2TB-os vinyók újra 20 ezere alá kerülnek, de nem legyen igazam!

(#24) CyDoN válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


CyDoN
senior tag

viszont nehezebb a garanciát elintézni ha külföldi oldalról rendelsz! Samsung volt itthon az egyetlen aki ment a "szürke/fekete" ár után, ezért követte a többi is! Samu kiszállt, így realizálódtak az árak! A Samu csak itthon volt nagy király, mert ha ilyen piaci része lett volna világ viszonylatba nem adta volna el a HDD-t!
Nagyon remélem, hogy jövő évben már csökkennek az árak!

(_._)

(#25) aram01 válasza azbest (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

ott a pont

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) ANOka


ANOka
őstag

Éljen a globalizált világ!
Miért kell egy fészekbe rakni a tojásokat? Ha vki leveri, az összes eltörik!

Miért nem lehetett - volna - a merevlemez (alkatrész) gyárakat a világ több pontján elhelyezni, ha jön egy ilyen gebasz, akkor se álljon feje tetejére a világ?

Tudom: a költségek miatt. Sztem most b***hatják a költségeiket, hogy nem 1-2 gyárat kell helyre állítani, hanem egy tucatot!

(#27) Shing


Shing
őstag

Gondolom eddig nem ment "maxon" a "HDD" gyártása. Ha kell, megy az gyorsabban is... Arra gondolok, ha pl. kiesik 1 hónap gyártás akkor azt lehet, hogy betudnák hozni 2 hét alatt. Na meg most gyakorlatilag senki sem vesz HDD-t vagy olyan kevesen, hogy nem hiszem el, hogy annyi elfogyott volna több hét alatt (és még fog), hogy 1 év alatt ne bírják normalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#28) aram01 válasza ANOka (#26) üzenetére


aram01
nagyúr

olcsó munkaerő

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) ANOka válasza aram01 (#28) üzenetére


ANOka
őstag

A világ más kontinensein is van (még) "olcsó" munkaerő. Pl.: Dél-Amerika, Afrika.
Persze az nem biztos, hogy van olyan "képzett", mint az ázsiai, de a HDD gyártáshoz - futószalag mellett - mennyire kell képzettség?
Végül a munkamorál egy másik történet... :D

(#30) gyiku válasza Shing (#27) üzenetére


gyiku
nagyúr

szerintem eddig is 3 muszak ment, uj sorokat meg nem olyan egyszeru beizzitani.

hüllő

(#31) Zoz


Zoz
őstag

Amire kíváncsi leszek: vajon ezek az árvíz után gyorsan helyretákolt gyárak fogják tudni azt a minőséget produkálni mint előtte? Vagy majd megszaporodnak a garanciális problémák az új vinyókkal?

(#32) pete_21 válasza Flashget (#14) üzenetére


pete_21
addikt

Hitachit a WD vette meg. Samut meg Seagate.

(#31) Zoz: Erre én is kíváncsi leszek... :U

(#33) audi100td válasza bazso29 (#17) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az említett bolt kb nem tart készleten semmit, mindent egyenesen a nagykerből hoznak neked.

(#34) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

reméljük minnél hamarább csökkenek ezek a nevetséges hdd árak.

üdv.

(#35) #56573440 válasza ANOka (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

főleg logisztikai okok miatt. brutál mennyiségű termeléshez nagyon durva mennyiségű alkatrészt kell mozgatni, azt meg had ne afrikából hajózzák át, mert akkor maradnak ezek az árak amiket most látsz...

egyébként te tényleg elhiszed hogy a javítás költségeit majd benyeli a gyártó? teljesen mindegy hogy 1-2 gyárat vagy egy tucatot kell építgetni, ennek az árát mi fizettük/fizetjük majd ki...

(#36) #65675776 válasza Shing (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Ha kell, megy az gyorsabban is..."

Kérdés milyen minőségben. A magyar IBM gyár is emiatt lett bezárva, bármit is kommunikáltak egyébként. Hivatalosan nem volt gond a minőséggel, gyakorlatilag meg de. Volt olyan OEM, amelyik egy az egyben kijelentette az IBM-nek, hogy nem vesz át Mo-on készült vinyót. És az egész onnan indult, hogy a normát szép lassan megduplázták. Volt értelme.

(#37) shteer válasza bazso29 (#17) üzenetére


shteer
titán

az ipon webshop, nincs készlete

..szerintem jónak tűnik

(#38) caprine válasza pete_21 (#32) üzenetére


caprine
aktív tag

Hitachit a WD vette meg. Samut meg Seagate. Ne már. A Seagete a piacvezető és bekebelezik? Vajon samukat fognak a seagate sorai is gyártani vagy a samun is seagatek fognak termelődni??? :D

A WD is nagyobb mint a Hitachi, legalábbis vinyo darabszám alapján, persze a Hitachi mögött áll egy jó nagy konzorcium mint a Panasonic mögött is.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#39) caprine


caprine
aktív tag

Egyébként elég egyetlen 1 apró alkatrész és már állhat a termelés. Néhány éve amikor a nagy földrengés volt japánban a toyoták termelése azért állt, mert nem volt első fék, az a kb 30 alkatrész hiányzott az ~5-6000-ből. Na az összes japán kis sufni ráállt rögtön ezeknek a gyártására napok alatt, találékonyak a japcsik.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#40) TOM-202


TOM-202
senior tag

Remélem legalább a Hitachi árai mérséklődnek és tudok venni új vinyót tőlük. Ők bár nem áztak el sehol sem azzal takaróztak hogy nincs motor amit beletegyenek azért drágák. Remélem most már lesz végre motorjuk. :)

(#41) bazsi83vp válasza TOM-202 (#40) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Sztem max 2-3%-al lesz olcsóbb a többinél - nagy tételben az is kedvezmény a vevőnek, abban meg ne reménykedj, hogy visszaejti a saját árait az előző időszakiakra - minek tenné, ha el tudja adni így is?

(#42) TOM-202 válasza bazsi83vp (#41) üzenetére


TOM-202
senior tag

Nekem nem tudja eladni az 50e Ft-os 2TB-os vinyót, de mondjuk 30e-ben már kiegyeznék. Egyébként pont a Hitachi SATA3 2TB volt 65e !!! két hete. Ahhoz képest 15e Ft-ot esett az ára. Ha 1-2 hónapon belül mérséklik 30e Ft környékére akkor én tutira venni fogok.

(#43) bazsi83vp válasza TOM-202 (#42) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Tömören - nem fogja a versenytársak árának a töredékéért adni. A megoldás: 2 hétre felfüggesztem a 1,5-2 terrás vinyók gyártását és növelem a 500-750GB és 1 terrásokét - egyel kevesebb tányér is kellhet bele (gyártani is olcsóbb) és eladom amennyiért tudom (profitmaximalizálás).

(#44) ftc válasza caprine (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

Még nem vette meg :)

[link]

Vannak gondok azért ekkora felvásárlás során!

(#45) TOM-202 válasza ftc (#44) üzenetére


TOM-202
senior tag

Helyes, ne is tegye! Szeretem a Hitachi HDD-ket ezért nem szeretném ha csendben eltűnnének a piacról. Lehet hogy sokat fog segíteni rajtuk ez a krízis mert tudtommal őket nem érintette az elázás csak a motorhiány. Már korábban is említettem hogy most tudnának csak igazán egy eredményes árháborúba kezdeni amivel akár új OEM-eket is nyerhetnének. :U

(#46) Venom23 válasza ftc (#44) üzenetére


Venom23
csendes tag

Lemaradtál!

A hetekben bólintott rá az EU vizsgálóbizottsága a fúzióra, és ez már hivatalos! :(

[ Szerkesztve ]

"Kedvem támadt lelőni minden Pandát, amelyik nem kefél a fajfenntartásért..." - Edward Norton :)

(#47) radi8tor válasza Venom23 (#46) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remélem nyáron, amikor már olcsóbbak lesznek a HDD-k még tudok venni 5-6 db Hitachi 5k3000 2TB-osat.
Szuper halk és gyors vinyók ezek.

⭐ Stella

(#48) ftc válasza Venom23 (#46) üzenetére


ftc
nagyúr

USA még nem :)

radi8tor1 én is tervezek beszerezni még pár darabot...

[ Szerkesztve ]

(#49) Venom23 válasza ftc (#48) üzenetére


Venom23
csendes tag

Miért? Az USA-nak van valami köze a dologhoz?
Az Európai Bizottság vizsgálódott az ügyben, amerikai részvételről nem tudok...
De ha így is lenne, akkor sem hiszem, hogy szembe megy az Európai Bizottság döntésével, bár remélem igazad lesz. :K
Nem örülnék, egy Intel vs. AMD féle felálásnak a merevlemez piacon...

"Kedvem támadt lelőni minden Pandát, amelyik nem kefél a fajfenntartásért..." - Edward Norton :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.