Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Lesz ez még több is - néhány diákcsomag (ha jól emlékszem K&H-nál) és olcsóbb csomagban (számomra érthetetlen módon) nem volt még tavaly elérhető a PayPass-os bankkártya. :)

(#2) olloczky


olloczky
senior tag

Bár az elmúlt egy hónapban nagyobb szerepet kapott a kp a pénzügyeimben, az azt megelőző 2 évben szinte még a 10ftos szatyrot is paypass-szal vettem. Múltkor a bankban meg is jegyezték, hogy ha ennyit költök (szerk.: bankkártyáról), igényelhetnék hitelkártyát, amin a várárlások utáni százalékokból egy év után 50-60 k-t is visszakaphatnék.

Örüölök, hogy ebben ennyire előre járunk!

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és miért is?

mert "gyorsabb", és "kényelmesebb" ... illetve, még mindig rengeteg terminálnál ki kéne adni a kézből a kártyát.. sok másik országban a kártyádat nem veszik el vizetéskor és adják vissza, hanem a vevő kezeli (húzza le, dugja be) ... én is csak most nyáron kaptam érintős kártyát (cib is későn ébred, igaz, ez visa kártya), így tudom, hogy még a kártyás helyek 80%ánál elvennék a kártyádat a "kezeléshez".

Egyébként nem lenne baj a "régi" chipes módszerrel se. ott is meglehetne oldani, hogy 5000Ft-ig ne keljen pinkód.. bár utóbbi paypass rendszerű fizetésnél se tudom miért tenne bármit biztonságossá...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem csoda, hogy jól állunk velük, mivel a kártyaterminál infrastruktúra fejlesztését elő is írták pár éve, ez pedig egybeesett a contactless megoldások felfutásával, így nálunk a legtöbb helyen ahol kártyával lehet fizetni, már eleve alkalmas a contactless fizetésre a terminál. Ez egy szerencsés egybeesés volt.

Több nyugati ismerős is meg szokott lepődni, hogy nálunk mindenhol megy a contactless fizetés, rá sem kell kérdezni külön.

(#2) olloczky: Hitelkártyát mindenkire tukmálnak aki többet költ napi fogyasztási cikkekre a minimálbérnél. Mondjuk mikor nálam próbálkozott a bank, akkor az ügyintéző elfelejtette említeni, hogy a visszatérítés negyedéves ciklusokban van elszámolva és minden negyedévben maximalizált a visszatérítendő összeg és ez még termékcsoportoktól is függ, például az üzemanyagot külön kezeli, mint a többi fogyasztási cikket. Saját autóm nincs, így az elérhető plafon olyan sovány lett volna, hogy röhögve visszatoltam a szerződést aláírás nélkül és megköszöntem, hogy megmelegedhettem ebben a csodás hóesésben valahol. Ez jó pár éve volt, nem tudom azóta változott-e a konstrukció a bankomnál.

(#5) dajkopali válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

a hitelkártyák csoda dolog, de van két nagy hátránya a felhasználó szempontjából, és így csak nagyon keveseknek éri meg:
- a megadott határidőn belüli visszatérítés valóban roppant kedvezményes, de ha kicsúszol, brutális kamatokkal jár
- hitelnek minősül, így ha más hitelt akarsz felvenni, beleszámolják

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Stauffenberg válasza dajkopali (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Yepp. Akkori kalkulációm szerint negyedévente 6000 Ft körüli összeg járt volna vissza (ha üzemanyaggal is kimaxolom a limitet, akkor 15 ezer körül összesen, ott már megfontolnám), egy negyedév így rámegy mondjuk a kártya éves díjára (jó esetben), így végső soron havi 1500 Ft spórolásért kellene ez a nagy felhajtás...

Tudom bankja válogatja milyen konstrukcióval szórja a hitelkártyákat, mire és mennyi visszatérítést ad. A saját bankomé nekem nem volt kedvező, bankot meg emiatt nem váltok, mert két biztosításom is van, ami rajtuk keresztül intézve többet takarít meg, mint egy hitelkártya.

(#7) Reggie0 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyedul akkor eri meg igazan, ha sokat repkedsz es a mastercard lunge-okban akarsz varni a gepre, de a sima visszateritesek olyan alacsonyak, hogy nem eri meg az extra fejfajast.

(#8) olloczky


olloczky
senior tag

Ahogy utána néztem, meg elmondta a fickó, nekem kb 30-40 ezer jött volna össze egy évben, amiből még lejönne a kártya asszem 7 ezer forintos éves díja. De egyelőre nem igényeltem meg.. :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#9) Stauffenberg válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ehhez még hitelkártya sem kell, a bankomnál van ilyen bankkártya is. Drágább az éves kártyadíj, de nem csak a reptéri lounge használat van benne, hanem emelt összegű utasbiztosítás meg egyéb fiszfaszok is.

(#10) Snoop-y válasza dajkopali (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez csak mo-ra igaz. Mashol ha nincs hitelkartyad es igy lathato/merheto hitel torteneted akkor pont ezert nem kapsz nagyobb hitelt mert nem tudjak megallapitani milyen ados vagy :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#11) PistiSan


PistiSan
addikt

1 éve körül történt velem, hogy fizetni szerettem volna egy boltban, és közölték hogy ami nálam van az már nem fizető eszköz, régi 2000ft-ost kaptam vissza egy boltban, és elvettem, tv-t nem igen nézek, a cserére figyelmeztető feliratokat pedig mint egy reklámblokkoló elrejtettem a látókörömből, nagyon kellemetlen volt a szituáció.

Amióta paypassal fizetek azóta nem volt ilyen gondom, illetve nem kérdezték meg soha, hogy "nincs kisebb???".

Nagyon jó döntés volt elektronikusa fizetésre váltani, van még egy két bolt ahogy húzzák a szájukat ha kártyával fizetnék, de azokat jobbára el kerülöm.

(#12) dajkopali válasza Snoop-y (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

világos - én valóban csak a magyar viszonyokról beszéltem, itt is folyton alakul a helyzet, de alapjaiban ez van

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#13) Gerasz válasza dajkopali (#5) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Hitelkártya csak annak javasolható, akinek nincs szüksége hitelre! Én vagy 150k-t viccereztem össze az elmúlt pár évben. Persze ezek újabb, felesleges nyaralásokat indukáltak, így oltári pénzkidobásként is értékelhető az egész manőver.

(#14) Stauffenberg válasza Snoop-y (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A magyar viszonyok mások, nálunk az emberek többsége a jövedelme tetemes részét fogyasztásra költi (arányaiban sokkal nagyobb részét mint mondjuk Angliában).

(#15) azbest válasza DraXoN (#3) üzenetére


azbest
félisten

A chipes kártyánál sem kell mindig kód. De olyankor meg aláírás kell :D
Régebben a pénztárosok nem vágták, hogy vagy pin vagy aláírás és sokszor aláíratták a pin kódos vásárlás blokkját is, pedig helyet sem nyomtatott neki, ami nem szerencsés, mert úgy minden adat odakerül hozzájuk egy helyre :) Ha jól tudom, banktól függ.

Egyébként otthon nagyon attól függ, kényelmes-e használni bármilyen kártyát, hogy hová jár az ember gyakran. Van ahol nuku kártya, van ahol még mindig lassú a kapcsolat a feldolgozáshoz...

Ami egyébként nekem meglepő volt, hogy a németeknél csomó helyen nem lehet kártyával fizetni. Vannak helyek, ahol a német kártyarendszerrel lehet csak, de sok helyen semmilyennel. például kajáldákban.

(#16) Reggie0 válasza azbest (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Nemeteknel meg a minimum limit is legalis, tehat mindig jo ha van kp a kis vasarlasokra.

(#17) UnA válasza azbest (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Nyugat-Európa sok szempontból visszamaradottabb mint ez a régió, ez egyszerűen a korábbi technológiák tehetetlenségével magyarázható - ami korábban fejlett volt és elterjedt, az lassabban szorul ki. Itt pedig az hiányzott, vagyis gyorsabban nyomulnak be az új fejlesztések.

(#18) Stauffenberg válasza UnA (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Illetve nem csak emiatt van az, hogy Magyarországon sokkal több helyen lehet kártyával fizetni, mint nyugaton, hanem a a vonatkozó szektorokat (banki, kereskedelmi, szolgáltatói) szabályozó törvények is ebbe az irányba próbálnak tolni, mivel nálunk sokkal nagyobb a szürkegazdaság. Nyugat-Európában kevésbé jellemző a "bejelentünk minimálra, többi megy a zsebedbe" bérkonstrukció, míg nálunk égetőbb az igény az átláthatóbb pénzmozgásokra.

(#19) Reggie0 válasza PistiSan (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont volt olyan, hogy egy napig nem ment valamelyik kartya es utana meg akadozott a szolgaltatas, tobbszor kellett probalkozni a tranzakcioval.

[ Szerkesztve ]

(#20) nemlehet válasza Reggie0 (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Viszont lehet pénzt "felvenni" az áruházak pénztárából. Pl az Aldi/Lidl néhány éve még tuti biztosította a lehetőséget és az angoloknál is van ilyen lehetőség. Szóval sok szempontból kevésbé problémás kp-hoz jutni mint itthon. (pl nekem 1 automata vn csak a környéken, az is OTP-s és sosincs benne normálisan pénz)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) tonyrulez válasza DraXoN (#3) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én kézből még nem adtam ki, pedig vásároltam falusi kisboltokban is, pincér is a terminált hozza, úgyhogy ilyet még nem tapasztaltam. Egyébként annyival valóban nem gyorsabb - olvastam erről egy nevetséges cikket hogy majd hogyan fogja felgyorsítani a bevásárlást - de az biztos hogy kényelmesebb odaérinteni, mint átadni eladónak, ő bedugja, odafordítja hozzád, beütöd a PIN-t, okézod, vártok hogy jóváhagyja. De a legjobb előnye az okoseszközöktől fog jönni (vagy már jön), NFC képes okostelefon, NFC képes karóra(!). Ezek mindig nálad vannak, és nem kell egy péztárcát magaddal hurcolni. OTP-nél volt ilyen téren próbálkozás, NFC matricát adtak amit a telefonod hátuljára tudsz ragasztani, ez sajnos megszűnt.

4 8 15 16 23 42

(#22) UnA válasza tonyrulez (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

A "gyorsabb" és "kényelmesebb" igazából nem is nálad fontos, hanem a cégeknek, mert a készpénz kezelése (illetve annak hiánya) segíti egy bolt munkáját. És ugye a bank is keményen leveszi a sápot a készpénz beváltása esetén.

(#23) DraXoN válasza UnA (#22) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Kártya tranzakciónként is keményen leveszi a sápot a bank.. pár éve még így volt, azóta változtak volna? (nem hiszem).. utóbbi miatt van, hogy még mindig nincs sok helyen bankkártya terminál, nem minden cég akarja megfizetni a "bankadót" (havidíj a terminálért, és minden tranzakció után pár tized százalék a bank felé)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) Stauffenberg válasza tonyrulez (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon le vagy maradva ezek szerint, mert az OTP-nél már saját mobilapp is van (Simple), amin keresztül fizethetsz virtualizált kártyával vagy feltöltött egyenleggel (utóbbi nem csak OTP ügyfeleknek elérhető). Ez a matricás törtnet évekkel ezelőtti kezdetleges barkács megoldás.

De ez már több banknál elérhető, mint ahánynál nem. Nekem Budapest Bank appom van, benne a virtualizált kártya és mindenhol a mobilommal fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#25) UnA válasza DraXoN (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

"Kártya tranzakciónként is keményen leveszi a sápot a bank."

Persze. De ettől függetlenül van az az összeg, amikor már jobb elkerülni a készpénzes kalandokat. Vagy legalább csökkenteni.

(#26) Reggie0 válasza tonyrulez (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Szemelyit es lakcimkartyat ugyis magaddal kell hurcolni, amellett meg mar elfer nemi kp es bankkartya.

(#27) nemlehet válasza DraXoN (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

A kp is pénzbe kerül, csak nem lesz ennyire direktbe ráírva a tranzakciós kimutatásra a költség.

Ez olyan mint amikor "elkezdtek" felszámolni a patikákban díjakat a kupakért meg a dobozokért. Eddig is benne volt az árban, csak nem kellett kirészletezni. Pl nálunk majdnem megkéselték a patikust, pedig pont ugyan annyiba került mint előtte, de amikor Kovács II. Marika meglátta, hogy kupak 25 Ft majdnem világégés lett...

A kp költséges... Nem véletlen nincs soha elég apró a boltokban vagy a kisebb boltokban nem tudnak visszaadni gyakran 10.000-ből sem.

De ha esetleg ez nem elég jó példa, próbálj meg pár millió kp-t rendelni egy bankfiókba. Bizony jó pár százalékot levesznek érte, nem olcsó mulatság.

Szerintem ami inkább a kártya ellen dolgozik, hogy nem igazán lehet csalni vele úgy mint a KP-val. De ez megint keleti sajátosság, hogy ez egy üzleti szempont....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én is mindenhol egyérintéses fizetéssel fizetek, viszont jó lenne ha a bankom is haladna a kórral és lenne a saját applikációjába fizetési lehetőség is ahova a saját hitelkártyájukkat is be lehet tenni fedezetnek.(Erste) Bár itt sokan írták, hogy nem éri meg én lehajolok azért az évi 40-50 e ft-ért, csak azért hogy ne egyik hanem másik kártyát használjam mindenhol. Így is csak annyi pénzt költök amennyi van, meg úgy is csak itt hónap végén/következő elején egyben kell ingyen átvezetni...

(#29) #24737024 válasza UnA (#17) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nyugat-Európa sok szempontból visszamaradottabb mint ez a régió, ez egyszerűen a korábbi technológiák tehetetlenségével magyarázható - ami korábban fejlett volt és elterjedt, az lassabban szorul ki. Itt pedig az hiányzott, vagyis gyorsabban nyomulnak be az új fejlesztések.

Igazából ez szinte kizárólag Németországra jellemző. Ők egyszerűen szeretik a készpénzt. Laktam Hollandiában és Angliában, ott szinte soha nem fizettem készpénzzel, és az ismerőseim sem :N Különösen Angliában nem is kényelmes a készpénzes fizetés, ugyanis a 20 fontos a legnagyobb, ATM-ek által is kiadott bankjegy (az 50 fontos gyakorlatilag csak a feketegazdaságban forog), amiből azért mondjuk Londonban nem sokmindent tudsz vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#30) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Pár éve még idegenkedtem az érintéses fizetéstől, sőt, legszívesebben a limitjét levittem volna 0-ra, hogy minden alkalommal kérjen PIN kódot, a biztonság kedvéért. De idővel győzött a kényelem, és azóta szinte nap mint nap így fizetek azokon a helyeken, ahol lehet. Igaz, ha ellopná valaki a kártyát és úgy használná, akkor meg tudna idővel; tudom persze, hogy le lehetne követni a vásárlások alapján, hogy hol és mikor használta, így jobb esetben a kamerák felvételei alapján meg lehet találni a mocskot. Készpénz esetében ez a lehetőség nincs meg, ott tényleg bottal ütheti az ember a nyomát.
Szóval, én örülök neki, hogy gyorsabb, kényelmesebb és nem kell kínosan az aprók után kotorászni. Eurós területeken akár 1 centért is.

(#10) Snoop-y Ezt az Amerikában kiköltözött ismerősöm is megerősítette. Kiváltotta ő is, mondta, hogy igazból nincs rá szüksége, de ott a bankok ez alapján ítélik meg a potenciális hitelfelvevő kockázatát.

(#21) tonyrulez Merjünk nagyot álmodni: bőr alá ültetett chip ;)

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#31) UnA válasza #24737024 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Az angolok? :D Akik a Tescónál kivesznek 10-20 fontot az ATM-ből, hogy aztán bent azzal fizessenek?

Egyébként nem csak erről írtam, hanem sok másról is.

(#32) #24737024 válasza UnA (#31) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ezek szerint nem ugyanazt az Angliát ismerjük :U Itt Cambridge-ben még időseket is ritkán látok készpénzzel fizetni.

Statisztika:
Noncash payments' share of total value of consumer payments: 89%
Percent of population with a debit card: 88%

(#33) UnA válasza #24737024 (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

Onnan kb. 50 mérföldre laktam 3 évet. De szerintem Cambridge (meg Oxford) egy sziget a szigetországban, nem a megfelelő ismerkedési terep az "igazi" angolokhoz :)

(#34) #24737024 válasza UnA (#33) üzenetére


#24737024
törölt tag

Nem igazán akarok ezen vitatkozni, de nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Anglia élen jár az elektronikus fizetési módok alkalmazásában. És a statisztikák is engem igazolnak ;)

Eddig egyedül Svédországban volt szükségem kevesebb készpénzre, még Hollandiában is fel kellett időnként vennem 50-100 eurót az ATM-ből. Itt pl a taxizásért is az alkalmazáshoz hozzáadott kártyáról vonja le a pénzt (automatikusan), soha nem kell készpénzzel bajlódnom. Otthon ha nem készpénzt adtam a taxisnak (lehetőleg felkerekített összeget), gondolatban (és néha szóban is) 100x elátkozott. Busz- és vonatjegyet is tudok telefonról venni Google Pay-en keresztül, nem kell készpénzt adni a sofőrnek vagy a pénztárnál sorba állni az állomáson. Tudom, hogy Magyarországon is van erre lehetőség, de itt sokkal elterjedtebb. Én legalábbis úgy tapasztalom :K

[ Szerkesztve ]

(#35) Snoop-y válasza #24737024 (#34) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk UK-ben az Apple meg Android pay hasznalatakor nekem mindig a limit volt a bajom.

Ha ugy is a telon authentikalok minek kell elovenni a kartyat es beutni a pint £50 felett?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#36) UnA válasza #24737024 (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem a lehetőségekről írtam, hanem az emberek mentalitásáról - statisztikákat nem nézegettem :)

(#37) tonyrulez válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tudom hogy van már Simple, csak sajnos NFC képes eszközöm nincs (hátha lesz olyan MiFit global verzió ami ezzel jön). Ezért bánom csak hogy a matricázgatós opció megszűnt, mert inkább az minthogy 2x annyiért vegyek telefont hogy fizethessek.

Reggie0 "Szemelyit es lakcimkartyat ugyis magaddal kell hurcolni, amellett meg mar elfer nemi kp es bankkartya."
Azért van bőven alkalom mikor ezek nincsenek nálam. Leugrok a közeli boltba, sétálunk egyet, elmegyek futni/tekerni akkor nincsenek nálam ezek sem (tudom nem vagyok törvénytisztelő polgár, de inkább mint hogy elhagyjam), de az is elő tud fordulni hogy valaki otthon hagyja véletlenül a pénztárcáját. Azért elég nagy előny egy óra, amit sosem veszel le, és mindig fizetőképes leszel.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#38) Stauffenberg válasza tonyrulez (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az iPhone-os ismerőseim szokták azt csinálni, hogy a PayPass-es bankkátyát beteszik a telefontok alá a telefon hátához.

Hát igen, ahol nincs ApplePay, ott meg vagy lőve az almával (ez most változik, de a bankok töredéke készült még rá fel).

Btw nálam sincs mindig igazolvány/pénztárca, például ha a kollégákkal csak kiugrunk ebédelni, elég a telefonom. Vagy ha pénztárnál sorbanállás megy és eleve a kezemben van a telefon, akkor csak azt érintem.

(#39) moleculez


moleculez
veterán

Mi lenne ha lenne Apple Pay?😂
Itt Angliában nagyon megy a contactless. Kereskedelemben dolgozom, néha kasszást helyettesítek, néha 15-20 vásárlón keresztül nem látok kp-t. Tényleg nem bánom.
Én pl azt se tudom hol a bankkártyám (valahol a kocsiban?), mindenhol ApplePay. Casht saját használatra, hónapok óta nem vettem ki. Pénztárcám évek óta nincs.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) Snoop-y válasza moleculez (#39) üzenetére


Snoop-y
veterán

Apple pay-el az a baj hogy meg mindig rengeteg helyen van ra limit.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41) #24737024 válasza moleculez (#39) üzenetére


#24737024
törölt tag

Én is csak szökőévente fizetek készpénzzel. Többnyire a borbélynál, ott valamiért sokkal ritkábban rendelkeznek POS-szel mint máshol :U

(#42) BatchMan


BatchMan
senior tag

Egyszer váratlanul új kártyát küldött a Bank. Nem járt le a régi, de az új már érintős, aktiváljam, örüljek.
Kérdem a bankot, lehet az 5000Ft-os limitet nullázni - nem az érintés zavar, hanem a pin hiánya.
Nem! - volt a válasz - és legyek szíves örülni, hogy az új korszerű technikát használhatom. Mindenki örül neki, legyek szíves én is örülni neki. Mert Magyarország egyre jobban teljesít...

(#43) DraXoN válasza BatchMan (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tessék örülni a biztonságos kártyának, ugyan a szomszédod is használhatja (ha ellopja), de örülj neki, tud venni kenyeret és tejet amíg 5000Ft alatt marad ... talán egy kis chipszre és WC papírra is futa belőle neki :DDD

de érdekes ez a "mindenki örülj, te is örülj" dolog.. ne hogy különbözz...

de ennek a limit "eltolásnak" én is örülnék ... azért jó lenne ha a pin kód legalább kellene...
vajon milyen "hasracsapás" elvén állapították meg az 5000Ftot? a bank úgy gondolta az már "aprópénz" ha el is lopnák se kár senkinek se? ... neki lehet egy "statisztikai" hiba az az összeg, de átlag emberke fél napi bére... jobbesetben (vagy akár egész napinál is több ha valaki közmunkában "tengődik")...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) Snoop-y válasza BatchMan (#42) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez bank fuggo.

Pl az en kartyamnal be tudok allitani limitet mindenre kulon illetve azt is tudom korlatozni ,hogy hol mukodjon igy hiaba lopnak el az adatait nem tudnak vele vasarolni az ukran vagy a torok webshopban...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45) olloczky válasza Snoop-y (#44) üzenetére


olloczky
senior tag

És ez melyik bank?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46) Snoop-y válasza olloczky (#45) üzenetére


Snoop-y
veterán

UBS

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#47) tomp válasza tonyrulez (#21) üzenetére


tomp
félisten

A telenornál van paypass karkötő. katt
Más alternatíva nincs sajnos.

___
Amióta a Simple tud NFC fizetést, mindig azt használom. Múlt héten fizettem kártyával és furcsa volt, hogy 5ezer felett kérte a PIN kódot a terminál. Itthon működik amúgy a hazai Visa kártyákkal az érintéses fizetés? Családtag angol visa kártyája itthon nem működik érintéssel.
Ki vette már észre a spar bejáratánál az "nfc-s telefonos fizetés" matricát? :DD

(#48) DraXoN válasza tomp (#47) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

cib visát ad, az működik ... tavaly nyáron kezdett el foglalkozni a visa féle paywave-el, előtte nem adott ilyen jellegű debit kártyát.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#49) SP!T


SP!T
addikt

Nem mindegy hogy fizetünk, ha már a bankban van a pénzünk? Inkább jussunk el oda, hogy ne mi fizessünk a banknak, hogy használják a pénzünk.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#50) UnA válasza SP!T (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.