Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

a kínált adatforgalom csekély a korlátlan vezetékes csomagokhoz képest, és az internetsebességgel is problémák vannak a kevésbé lefedett területeken

Ez a lényeg - főleg vidéken, ahol vezetékes helyett szeretnék használni (mert nincs konkurencia és drága a vezetékes), ott a mobilinternet gyakorlatilag használhatatlan. Az előfizetők nagy része másodlagos (okostelefon) hozzáférésnek tart belőle.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) Huma


Huma
addikt

Ha nem kerülne 4500Ft-ba 1,2GB mobilnet akkor szerintem sokkal többen használnák. Nevetséges árakkal operálnak a hazai szolgáltatók. Főleg a magyar bérekhez képest nevetséges.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) nextman válasza Huma (#2) üzenetére


nextman
aktív tag

Nekem 500 Ft 100 MB, de a 100 MB nagyon keves. Viszont amennyit hajlando vagyok fizetni, az ez. Max 1000 Ft, de akkor mar nagyon sok adat kellene cserebe.

[ Szerkesztve ]

(#4) Huma válasza nextman (#3) üzenetére


Huma
addikt

Magyarul 1MB=5Ft. És akkor csodálkoznak, hogy alig használunk mobilnetet?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) Syl


Syl
nagyúr

A magyarok alig használnak mobilinternetet

Vajon miért? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Horvátországon nem lepődök meg. A tengerparti részeken szinte lehetetlen kiépíteni normális vezetékes hálózatot. :D Viszont Mo.-on igen. Én úgy vettem észre, hogy az én ismerősi körömben egyre többen fizetnek elő mobilnetre. Bár lehet ez annak tudható be, hogy a fiatalokról van szó. Szvsz sokan az idősebbek közül úgy vannak ezzel, mintha valami ördögi valami lenne.
De az árak is nevetségesek, és a kiépítettség is! A múlt héten sokat kirándulgattam, és azt vettem észre, hogy ahova ténylegesen kellene a mobilnet (tehát vezetékest nagyon bonyolult lenne odavinni), ott alig van valami használható GPRS. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#7) LBandi


LBandi
aktív tag

Ezen nincs mit csodálkozni, ilyen árak, lefedettség, minőség, forgalomkorlátok mellett.
Adnának korlátlan min. 3G-s mobilinternetet 90% lefedettség mellett mondjuk 1-2 ezerért egyből más képet mutatna a diagram.
Ez olyan mintha, arról szólna egy cikk, hogy Nigerben kevesebb rákot,kaviárt,bélszínt stb. fogyasztanak mint Magyarországon. (Nem mintha mi olyan nagy fogyasztók lennénk amúgy...)

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#8) leeate


leeate
senior tag

Az előfizetéshez járó kis mobilinternet nekem pont elég. Az se gáz, ha letelik, böngészni, FB üzeneteket küldeni pont elég a max 32 kbps is. A mobilnet csomagokért meg nem vagyok hajlandó fizetni.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#9) xmaas válasza Huma (#2) üzenetére


xmaas
őstag

Hat ezaz annyi penzert elmehetnek a jo budos fenebe azzal a nevtseges adatmennyisegel illetve sebessegel a minosegrol mar ne is beszeljunk

(#10) petipetya


petipetya
nagyúr

Pontosan. A hazai mobilnet árak nevetségesek, melyeket ráadásul a 3 nagy hazai szolgáltató kartellezése évekre bebetonozott.

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Gyula84 válasza mrhitoshi (#6) üzenetére


Gyula84
veterán

nálunk is EDGE van csak, igaz ez is valami... vezetékes meg 1Mb/s :)

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#12) bolvar


bolvar
senior tag

Hát igen a fél ország a tré részéről 3g lefedetlen és az 500mb 8-10e csomagok mellé konkrétan röhejes...németben kint az o2 voltam ott se volt csoda a hálózat de 35euróért kaptam 2gb netet mindenhova annyit telefonáltam amennyit akartam és még megdobtak 7 nap külhoni netezéssel is ingyen...

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#13) vittorio7 válasza Syl (#5) üzenetére


vittorio7
őstag

Pont ezt akartam írni... Szóról-szóra. :)

(#14) Syl válasza vittorio7 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Annyira egyértelmű a válasz, de azért havonta cikkeznek a dologról :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Valahogy én nem érzem katasztrofálisnak a helyzetet, csak rossznak. Ha azt nézem, hogy 1.000 Ft-ért van egy korlátlan adatforgalmú mobilinternetem, amit 100 MB után lassítanak 32/32-re, Akkor azért azt hiszem utcára nem kell vonuljak. Az üzeneteket ilyen sebességnél is megkapom, a weboldalak 90%-át meg tudom nyitni, Viberen is tudok telefonálni (pár másodperces csúszás van csak ilyenkor), a rendszer mindig pontosan tudja mutatni a kért adatokat (hol vagyok, milyen idő lesz, mikor jön busz, merre kéne induljak, stb), és még egy zeneszámot is le tudok szedni akár 20 perc alatt. Ami így ki van lőve, az az online videók nézése, de az úgysem vonz telefonon. Bár lehet azért vagyok így is "elégedett", mert az okostelefon érába 8 év hagyományos mobilozás után léptem csak be, és lényegében azt tanultam meg, hogy vagy nincs is internet (még otthon sem), vagy az csak türelemmel használható.

Persze ahol a kábeles internet megoldhatatlan, ott teljesen megértem, miért panaszkodnak. Konkrétan magánszemélyként nem lehet olyan csomagot találni, ami korlátlan, mégis nagy sebességű a fent említetthez képest. Ha meg lenne is, az ára simán vetekedne egy belépőszintű okostelefon árával. (Utoljára 2 hónapja nézegettem ilyesmiket, így lehet nem teljesen vagyok naprakész.)

Nyugodj békében Integra!

(#16) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"a magyar fogyasztók csupán 23 százalékának van internetelérése mobiltelefonján"
okostelefon internet nélkül nem okostelefon.

(#17) Dany007


Dany007
veterán

"Ennek okai összetettek: egyrészt nálunk meglehetősen drága a mobilnet, másrészt a kábeles szolgáltatások a legtöbb felhasználó igényeit kielégítik."

Ennyi. :) Az első két mondat mindent elmond. Téma zárható. :P
Még talán a lefedettséget tenném hozzá, de azért az annyira nagyon nem rossz a többiekhez képest. Szerintem.

Szerk.: "A mobLinet nálunk nem menő"

(#18) Magnat válasza Huma (#2) üzenetére


Magnat
veterán

Azért ne túlozzunk, 2500ft alatt van 1GB a 3 nagy szolgáltatónál, Tesconál 3k a 2 GB, Bluemobilenál meg 4k 4GB. Nem olcsó ez sem, de azért nem annyi mint amit mondtál.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19) Dany007 válasza Magnat (#18) üzenetére


Dany007
veterán

"Azért ne túlozzunk, 2500ft alatt van 1GB a 3 nagy szolgáltatónál,"

Ez okés, csak viszonyítás kérdése. Nekem 2.700 forint a vezetékes net 20/10Mbit. 500MB mobilnet van gyárilag az előfizetésemhez "ingyen". Biztos, hogy nem adnék ki 2500 forintot újabb 1GB-ért csak ha mocskosul muszáj lenne... Tehát nem csodálom ha valaki sajnálja erre azt a pénzt.
Netezni, e-mailt nézni meg bőven elég a havi 500MB is.

(#20) Huma válasza Magnat (#18) üzenetére


Huma
addikt

Nem túlzás. Annyiba kerül amennyit írtam. És ez a legolcsóbb mobilnet telefonhoz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Meglehetősen drámai hangvételű lett a cikk ami azt sugallja, hogy van azzal bármi probléma, hogy nem mobilinternetezünk eleget. Általánosságban az internethez való hozzáférésben nem állunk rosszul, miért is gond az, hogy az emberek nem neteznek eleget még a buszon ülve is?

Mondom ezt úgy, hogy mobilnetem nekem is van, de a korábbi 2 GB adatforgalmamat jelentősen kisebbre cseréltem egy éve kihasználatlanság miatt.

Ez inkább csak a szolgáltatóknak fáj, meg azoknak akiknek elemi érdekük, hogy 24 órában egy broadcast állomás legyél ami napjában hetvenhétszer posztol fotót az ebédjéről, macskáról, meg száztizenhatszor becsekkol mindenhova.

(#22) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Bele is halnek ha nem tudnék mindig online lenni :D emailjeimet, híreket mindig látnom kell.:K

Iphone 6s

(#23) vm93hun


vm93hun
aktív tag

"A magyarok alig használnak mobilinternetet"

Cáfolni tudom! A sok ribi az iskolában valahogy csak hozzáfér a f*szbúkhoz! (És nem! Nem tudják a WiFi jelszót.)
Vagy csak a szülőnek van sok pénze?!

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#24) 3psilon


3psilon
aktív tag

Ma kaptam szórólapot, 3Gb mobilnet 2600 Ft stickkel együtt a három betűs netszolgáltatónál. Persze, telefonhoz ez nem jó (esetleg dual sim esetén...)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25) Huma válasza Huma (#20) üzenetére


Huma
addikt

Mármint értelmes mobilnet. Van olcsóbb is, de ott már fizetni kell ha kifutsz a keretből. Valami 10Ft/MB rémlik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Magnat válasza Dany007 (#19) üzenetére


Magnat
veterán

Viszonyítás kérdése igen, és én ahhoz viszonyítottam amelyik hsz-re válaszoltam, miszerint 1-2GB 4500ft. Plusz még hozzá is tettem, h amit én mondtam sem tartom olcsónak... de a te összehasonlításod is fals, mert ugye nem 1 további GB-ről van szó, hanem 1 további nem helyhezkötött GB-ról.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) Magnat válasza Huma (#20) üzenetére


Magnat
veterán

Mármint melyik telefonhoz, ha nem titok? Melyik társaságnál vagy milyen konstrukcióban?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28) TaaT


TaaT
veterán

"Ennek okai összetettek: egyrészt nálunk meglehetősen drága a mobilnet"

Pont.

Give them hell Ukraine!

(#29) Dany007 válasza Magnat (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, ezért is írtam, hogy relatív. 1 további nem helyhez kötött GB. Kérdés, hogy kinek ér ez meg ennyi pénzt? Nyilván akinek munkához kell, annak megéri, mert vagy kifizeti a cég vagy termel vele pénzt - vagy pedig csak szimplán idióta :).
Plusz akinek megéri hogy tudjon youtube-ozni, zenét hallgatni bármit csinálni menet közben, egyéni preferenciák kérdése már.
Azért viszonyítottam a vezetékes nethez, mert orbitális különbségek vannak az árakban. És szerintem(!) a többségnek nincs valódi szüksége a mobilnetre. Ki lehet bírni hazáig facebook nélkül. Zenét offline is lehet hallgatni. Youtube nélkül is kilehet bírni hazáig... Az alap dolgokra meg bőven elég egy alapcsomagban található párszáz megás net is.

(#30) Huma válasza Magnat (#27) üzenetére


Huma
addikt

Sima telefon telefon (Ez miért fontos?). T-mobile.
Itt vannak az árak.

3490 Ft + 1290 Ft az 1GB net.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) xperiasigi válasza vm93hun (#23) üzenetére


xperiasigi
őstag

A mobilnetett használok elég magas száma fiatal.:K

Iphone 6s

(#32) Upo válasza 3psilon (#24) üzenetére


Upo
addikt

De ehhez kell hogy legyen vezetékes is náluk nem?

Amúgy nekem is 100 mega van a díjcsomagomban, utána 32-re lassítva, na az néha gáz. Eleinte még 64 volt a lassítás amikor ez a konstrukció kijött de úgy néz ki az túl használható volt ezért megfelezték. Az egész havi mobilelőfizetésem 3000 a 100M nettel meg annyi beszélgetéssel amiből nem lógok ki általában, úgyhogy +1-2 giga mobilnetért duplázzam meg a havi költségemet, na az ár extrém lenne és igazán a jelenlegi is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#33) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A Gond azzal van inkább hogy van aki kap pl 10gb-ot mondjuk hónapra 5000ft-ért,40-50mbit/sec es sebbeséggel

Valaki meg 2gb-ot 2500ft-ért 1 hónapra,ami max 7 mbit/sec

Kell a fejlődés,de vicces hogy akik jobban leterhelik a hálozatot,azok miatt kell lasitani 32kbit/sec-re

Mobilnetet Maximum 7 mbit/sec-ben határoznám meg max
3000ft-ért,persze legyen korlátlan adatforgalmilag

Ugye azért tetszik érezni hogy a pl az 50mbit,hányszorosa a 32kbit/sec -nek,mégis drága akinek kisebb csomagja van.

(#34) AusWolf válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


AusWolf
őstag

Egyetértek. Nem tudom, mi a rossz abban, ha nem a mobilomat bámulom egész nap. Persze van mobilnetem (mondjuk most épp nincs, mert egy időre Finnországban vagyok, így lemondtam), de csak a legkisebb csomag, és csak azért, hogy ha jön email, akkor jelezzen a telefonom. Egyébként nem érdekel a minden percben kiposztolt újabb facebook őrület (a hírfolyamot nem olvasom, csak chatelek néha), és szeretem a buszon/vonaton ülve inkább a tájat csodálni, vagy olvasni, zenét hallgatni, mintsem a sok agyatlan baromságot nézni a közösségi oldalakon. Otthon meg van WiFi a kábeles nethez.

Szerintem ez a mobilnet mánia csak a szolgáltatók lobbizása, nem valós fejlettségi mutató. Ez így olyan, mintha azt mondanánk, hogy Finnország elmaradottabb Magyarországnál, mert kisebb az egy főre jutó paprikáskrumpli adagok száma évente.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#35) leeate válasza Upo (#32) üzenetére


leeate
senior tag

Na ilyenkor kell elővenni az Opera minit, és nincs gáz :))

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#36) .mf


.mf
veterán

Egy olyan táblázatot / grafikont is be kellett volna tenni, ahol egy átlagfizetésből megvehető átlag mobilnetes adatforgalmat hasonlítják össze. Aztán látnánk, hogy a kettő korrelál.

1.) Nagyon drága
2.) Változó minőségű lefedettség
3.) Kínálat: korlátozott adatforgalom, rugalmatlan csomagok. Pl. én, mivel keveset telefonálok, nekem prepaid éri csak meg. E mellé, erre a kártyára viszont nem lehet prepaid, forgalom-alapú mobilnetet tenni. Emiatt arra egy külön kártyám van -- de mivel a telefonom csak 1-simes, azt elég ritkán használom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) razorka777


razorka777
veterán

Alig használunk.Vajon miért is? :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#38) Magnat válasza Huma (#30) üzenetére


Magnat
veterán

Nem fontos h milyen telefon, de te fogalmaztál úgy, h "És ez a legolcsóbb mobilnet telefonhoz.", azért kérdeztem, h vissza, h milyen telefonhoz (azaz milyen konstrukcióhoz) ... de akkor jól értem, h te a mobilinternet árába az előfizetést is belekalkulálod?

Szerk: egyébként az 1290ft-os díjat nem látom az oldalon, viszont ahogy látom, a 3490ft-os Move S-ben sincs túlforgalmazási díj, csak lassítás.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#39) Benőke


Benőke
őstag

Jajj ezek a felmérések. Ilyen olyan grafikonok, sőt van hogy kiderül árban nálunk kifejezetten olcsó, bár azt senki nem tudja hogy szedik össze.

Röviden tömören a helyzet az, hogy marha drága. Hiába lesz jó a lefedettség, vagy a sebesség, ha drága, akkor úri passzió marad. EU nyugati felében magyar fizetésekhez képest is olcsóbb a mobilozás, a mobilnettel egyetemben.

(#40) Upo


Upo
addikt

Múltkor valahol szóba került és megnéztem az osztrák és magyar t-mobil lapját, a hasónló beszélgetést és netet tartalmazó csomagok nálunk jóval több mint 2x annyiba kerülnek, majdnem 3x. A keresetünk is, csak az meg ellenkező irányban. Nincs miért csodálkozni. Ezek nálunk már a drágább csomagok közt vannak, náluk nem nagyon van kisebb...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41) mrhitoshi válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Csak egy jó példa: [link]
Ez a 33MB úgy jött össze, hogy csak szinkronizált a telefon + egyszer POI-kat néztem a térképen. Ez az adatmennyiség egy 100MB-os csomag esetén (ami 1000Ft mostanság, bár ebben nem vagyok biztos, hogy ilyet szolgáltatnak-e még) már 33%-os kihasználtság, ami kapásból 1MB=10Ft ->> 330Ft.
A T-nél a legolcsóbb független mobilnet 200MB és 1090Ft-ért. Ebben az esetben valamivel jobb az arány, de még így is gyér.
És azt hozzáteszem, hogy ez kb kevesebb mint egy hét alatt jött össze. Mi van ha én még megakarok nézni pár oldalt vagy valami mást csinálni ? Ha normálisan akarsz egy honlapot betölteni, akkor saccra az 500kB-1MB.

Nem értem, miért nem lehet odáig eljutni, hogy csak a sebességet korlátozzák. Én beérném 0,5-1Mb/s-mal is.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#42) Huma válasza Magnat (#38) üzenetére


Huma
addikt

Jól érted. Mivel konkrétan több mint fél éve nem telefonáltam ezért tulképp csak a netet használom.
Olyan lehetőség sajnos nincs, hogy csak a netért fizessek és a telefonálásért meg pluszban.
Most jelenleg az a felállás hogy alapból 3500Ft-ot fizetek 200MB netért. A 3500Ft-ot viszont lebeszélhetem. Milyen viccesek. Ahelyett hogy perc alapon kiszámláznák a lebeszélt perceket mint ahogy az elvárható lenne.

Az az egészben a legbosszantóbb, hogy az ember olyanért fizet amit nem is használ és nincs alternatívája mivel kartelleznek a szolgáltatók és mindegyiknél ugyanazok a tarifák meg idióta konstrukciók vannak.

A telefont azért mondtam mert lehet kapni csak mobilnetet, telefonálási lehetőség nélkül. Úgy tényleg olcsóbb viszont mi értelme egy olyan telefonnak amivel nem lehet telefonálni?

(#38) Magnat:
Ja. Lassítás van. Sajnos egy csomó minden nem működik ha lassítva van a net.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Dinter


Dinter
addikt

Es akinek otthon nincs vezetékes, az nem hasznal asztalit vagy mi? Meg ok nem szoktak letoltogetni? Nem tudom, hogy lehet csak mobilnetet használni.

(#44) Tomcat


Tomcat
őstag

Persze hogy kevesebben használnak mobilnetet nálunk mint vezetékest mert nem mindenki él vagy dolgozik városban ahol van 3-3,5-3,75G. A legtöbb helyen még 3G sincs legfeljebb csak Edge ami ma már szinte semmire nem használható, főleg a falvakban vagy távol a városoktól, akkor mégis minek vennének mobilnetet ha az ADSL meg tud 10-20-30 Mbitet is a legtöbb helyen. Illene már ezen is változtatni.

Tomcat

(#45) pils00 válasza Huma (#42) üzenetére


pils00
tag

Domino Surf 890ft + Domino NetPlusz XL 2290.

Cirka 3 ezerért 3GB net plusz "tűrhető" percdíjak (ha mégis telefonálsz) egy hónapig.

De lehet hogy én néztem be valamit. :F

(#46) Simi87


Simi87
senior tag

a 4500ft-os havidíjamból 2500ft a 3giga 4G net. ezt nem tudják megengedni maguknak, de tapifonra van pénz.
szánalmasak. :W

(#47) tomp


tomp
félisten

Nekem a 3ezres tarifámhoz +9ezer Ft-ért(hűség mentes) van 30GB(+4G). Sokallom az összeget de kénytelen vagyok kifizetni mert sokat forgalmazok.

[ Szerkesztve ]

(#48) Ittnemaz válasza 3psilon (#24) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Miutan jo sok ezret hagysz ott havonta vezetekes szolgaltatasert.

#46 ) Simi87 a Parommal egyutt a 9000 ft/ho. eza sok...

[ Szerkesztve ]

(#49) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én nem értek tényleg hozzá,de ha ki van építve egy hálózat akkor tök mindegy, hogy egyszerre 10 vagy 100 ember használja a szolgáltatást amit a szolgáltató ad?
Miért jó a szolgáltatónak, hogy ökör áron adja a szolgáltatást és így alig használja valaki a hálózatukat netezésre?
Nem az lenne nekik is a legjobb, hogy annyian használják amennyit a hálózat még elbír?
Belőnék úgy az árat,hogy annyi előfizető lenne,hogy megközelítsék az a felhasználószámot amit még a hálózat elbír?
Egyszer adtam ki 1000 forintot 100 Mb adatmennyiségre és rájöttem,hogy ez csak email olvasásra elég.
Amíg ilyen árakon adják a szolgáltatásukat addig én fogok előfizetni rá.

Ugyebár ez nekik jó,hisz vagy kismillió emberük dolgozik azon,hogy milyen módon lehet elérni több profitot,és ha nem változtatnak az árpolitikán akkor ez nekik megfelel.

Az utolsó helyen való kullogás egyértelmű árpolitikai probléma,szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#50) Magnat válasza Huma (#42) üzenetére


Magnat
veterán

Na de arról azért nem a mobilnet tehet, h te olyan csomagban vagy amit nem használsz ki ... és hát tényleg nem értelek, h ha fél éve nem telefonáltál akkor miért ebben a csomagban vagy ... és ha már nem akarsz adatkártyát, miért nem mész át akkor Dominóba, ahol akkor tényleg csak a mobilnetért kellene fizetned?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.