Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Nekem Esprimo Mobile V5505 (is) van.
Kényszerből vettem, mert hirtelen meghalt a HP-m és csak erre volt zsém. Aztán kellemesen csalódtam benne! ;) Bluetooth, 3G modem (előző tulaj tette bele) satöbbi, tök olcsón, és hiába gyilkolom, semmi baja. (le is kopogom)... Lehet ez már egy jobban összerakott széria, de ha az új Lifebook minimum ennyire lesz tartós, akkor lehet odavész az FSC = foscsi beidegződés. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#2) bolvar


bolvar
senior tag

hát az a pót aki nem sokat dob legalábbis én sokkal többre számítottam.de ötletnek nem rossz.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#3) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Nagyon szupi kis gép, optimálisnak mondható hardver és akksi...

Ha 16:10es lenne a monitor és lenne pöcökegér, meg bill.fény akkor sztem versenyezhetne a ThinkPadekkelel meg a Dell-lel.

Az alján jól láttam, van rajta port-replikátor?
Nem írtatok róla...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#4) Entryy


Entryy
aktív tag

Tudom,h nem a graf az erőssége ennek a kategóriának,de ezt miért kell erőltetni/alkalmazni

Intel GMA HD

Valami kis 5xxx ati vagy nv 330 valami.

Tudom TimelineX 3820TG-434G50MN, de mégiscsak egy ACER, HP Envy 14 meg már nagy.

Nekem még ODD sem kéne csak ilyesmi felszereltség mellé egy közepes VGA.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5) Surfym@n válasza Entryy (#4) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Jól mondod ennek a kategóriának nem a (játékcélú!) grafikus alrendszer az erőssége - ezek business gépek. Bár multimédiára már ez is jó (i7+GMA HD+HDMI)
Ha meg kell üzleti szériában VGA (pl. grafikus munkaállomás), akkor tesznek bele Quadro-t vagy FirePro-t.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6) dabadab válasza Surfym@n (#3) üzenetére


dabadab
titán

Ebben a kategóriában a portreplikátor alapfeature. A hiányzó cuccok listájára meg felkerülhet a (normális) pöcökegér meg a nem csavarodó fedél is :)

DRM is theft

(#7) Lars


Lars
őstag

Nem estem hasra. Ennél olcsóbb kategóriában is van hasonló ajánlat, sőt ...
Arról nem is beszélve, hogy ekkora dobozba mi a fenének ekkora procit belerakni ?
Látszik is a hűtő hangján, meg a proci hőfokon. Talán egy i3 jobban illene bele. HP-ban féláron találni hasonló konstrukciót, igaz annak alapból kisebb az akksija, bár gondolom vásárolható hozzá nagyobb. Még mindig olcsóbb mint ez a csomag.

(#8) zsigus válasza MuzikJunkie (#1) üzenetére


zsigus
őstag

Egyetértek, nekem is volt egy Esprimo V5505-ös gépem, kb. 1 évig használtam (elég rendesen) és tökéletesen működött! Már azóta eladtam de sem egy karcolás sem semmi baja nem volt, igaz hogy nem csillogott-villogott de a célnak tökéletesen megfelelt. És 88e Ft-ot fizettem érte újonnan, garanciával!

(#9) Misi1979


Misi1979
őstag

Abszolut nem gyozott meg. Minimal design es muanyag, ez nalam nem premium-kategoria.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) hodostamas


hodostamas
addikt

Jó lett a videó teszt, főleg a képernyő bemutatós, ilyen lehetne minden noti tesztnél :)
Gondolom az ára nem lesz valami alacsony, ott meg ilyen képernyő hajlítás, háát.. :(

(#11) spirit007 válasza dabadab (#6) üzenetére


spirit007
senior tag

a (normális) pöcökegér

:) normális ... na persze. Kb 5X gyorsabb vagyok tapipaddal , mint prücökegérrel...
Ha valami felsőbb hatalom el tudná tüntetni a n400c -mről és kicserélné tapipadra isten bizony még templomba is járnék vasárnaponként.

(#12) pukkancska


pukkancska
tag

Hát...Nem rossz...nem rossz..De az ára... Hát, az elég húzós.
Még nem láttam ilyen köröcskét, a tapipad mellett,de kiváncsian megnézném, hogy milyen. :K
Szép kis gép.. Az a 3 év garancia az nagyon jó , de ennyi pénzért ez kell is!

(#13) kekegsm válasza Entryy (#4) üzenetére


kekegsm
őstag

Az Intel HD hozza a sebességét egy Ati 3470-nek, vagy egy Nvidia GF 9400-nak. Szóval teljesen elég egy Business kategóriába.

Ja és töredékét fogyasztja az általad említetteknek.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#14) kekegsm válasza Misi1979 (#9) üzenetére


kekegsm
őstag

Mi nálad a prémiumkategória?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#15) Misi1979 válasza kekegsm (#14) üzenetére


Misi1979
őstag

Latitude vagy Elitebook.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) Lars válasza Misi1979 (#15) üzenetére


Lars
őstag

Az itteni gép szerintem probookokkal szemben sem feltétlenül venné fel a versenyt.
Ez azért elgondolkodtató ...

(#17) negyedes válasza Lars (#16) üzenetére


negyedes
addikt

Ugyan miert? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) MuzikJunkie válasza zsigus (#8) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Ha belesasolsz az infómba, akkor látod, hogy van egy Dell gépem is. Nem gyalázom jobban, mint a V5505-öt, de mégis jobban karcolódik, mint ez.
Strapa a plasztik az FSC-n nagyon. Touchpad kezd picit kopni, de így is csak napfényben látni, egyébként nem.
Hardveresen meg azt csippantom benne, hogy gyárilag 2 gigás modult pakoltak, így könnyen fel tudtam húzni 4 gigára a ramot és a Pinnacle hasít rajta, mint atom.

Bár a cikkben szereplő gép burkolata lehet, hogy nem állja meg a helyét első blikkre a prémium kategóriában, de tény, hogy FSC tudja a kopásálló plasztik titkát. :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#19) benoce


benoce
tag

Pöcökegér hiányzik, sajnos beáldozták.
Szeretjük a LifeBook szériát, sokat bírnak, nem nagyon nyűgösek (azért volt egy-két széria, ami az anyád kategória), lehetett ütni-vágni, céges környezetben úgy sem volt gazdája.

[ Szerkesztve ]

(#20) Lars válasza negyedes (#17) üzenetére


Lars
őstag

Ha megnézed a videot, akkor műanyag az egész ház. Ezt megszokhattuk pont a probook szériánál. Hajlik a gép alsó fele, amikor bepattinják a szűrő keretét. Nem hiszem hogy nagy erőhatásnak van kitéve. Hozzá teszem, a probookoknál egyes helyeken már fémeket is használnak. Pl nézd meg ezt a gépet,[link] nézd meg az árát, és nézz pár videót róla. Szerintem nincs akkora különbség, mint amennyit az árkülönbség indokolna. Oké, i3 van benne, de most őszintén. Mi az, ami annyira porcesszorigényes, és menet közben kell elvégezni ?
Az akksija is kisebb, tudom. Ellenben tuti vásárolható hozzá nagyobb kapacitású.
Nem vagyok hp fan egyébként, távol áll tőlem a márka minden tekintetben.

(#21) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na hát igen, a régebbi Lifebookok is híresen könnyűek voltak, és persze kevéssé strapabíróak :D

Ennek ellenére még ma is kéne egy 7010 vagy 7020, de ez is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) negyedes válasza Lars (#20) üzenetére


negyedes
addikt

Azert itt matt feluletet a billentyuzetnel, dokkolhatosaga(ha az dokk csatlakozo az aljan), szerelhetoseg(mert a probookoknak egyben van az egesz alja), cserelheto rom. Az arral en is vitatkoznek. :))

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23) benoce válasza hcl (#21) üzenetére


benoce
tag

S7010, még használjuk, - pedig amit az kapott már - nem is tudom több mint 5 éves,

bár van egy sejtésem hogy Te a P7010 :DDD gondoltál

(#24) Zanik


Zanik
addikt

"Tőle jobbra kapott helyet a memóriakártya-olvasó, amit a hang ki- és bemenet jack aljzatai követnek. Jó helyet kapott mindegyik, hiszen ezek elég gyakran használt dolgok, és így tényleg kéznél vannak."

Elnézést kell kérjek eszterencs-től, de ezzel a fenti kijelentésével valahogy nem tudok egyetérteni, mert szerintem pont nincs jó helyen az a két dolog, ugyanis ölben használva a gépet bizony zavaró lehet egy kiálló jackdugó, vagy hogy épp a hasunk alól kell kikapni az SD-kártyát. Én személy szerint sokkal praktikusabbnak tartom a noti jobb oldalára (előre) tenni ezeket a dolgokat, ahonnan bármikor kényelmesen kikaphatom a füllhallgató zsinórját vagy a memóriakártyát. Mondom mindezt úgy, hogy balkezes vagyok.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) zsigus válasza MuzikJunkie (#18) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem előtte egy ASUS volt, még régebbi P4-es, de a táska cipzárja össze vissza karcolta, érdekes módon az FSC-n egy karc nem volt pedig ugyanabban hordtam.
Én kellemesen csalódtam benne, nekem is csak erre volt pénzem akkor amikor vettem de egy kis memória bővítéssel (1+1Gb) megúsztam olcsón. Bár gyanítom már nem lehet kapni főleg annyiért. :((

(#26) XuChi


XuChi
addikt

Ilyen jó cpu mellé azárt kár volt az intel gma :(((.

(#27) dabadab válasza spirit007 (#11) üzenetére


dabadab
titán

A pöcökegér akkor tud nagyon jó lenni, ha az ember elsősorban gépel és csak néha kell egerezni, mert ilyenkor nem kell emiatt elvenni az embernek a kezét a home row-ból (itt persze feltételezzük, hogy a felhasználó tud gépírni).
A tapipad - pöcökegér mondjuk inkább vallási kérdés :), engem a tapipad zavar (főleg az, hogy sokszor véletlenül nyomom meg), a gépemen ki is kapcsoltam.
A "normális" jelző meg nem véletlen, volt szerencsém olyan Lifebook szériához, amin volt ugyan, de valami rettenetesen használhatatlan vacak volt.

DRM is theft

(#28) csaabz válasza XuChi (#26) üzenetére


csaabz
őstag

Igaz.
De egyébként is láttunk már jobbat...
:U

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#29) Blindmouse válasza spirit007 (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azért mert a compaq nem tud pöcökegeret gyártani, és sajnos a Fujitsu sem. tapasztalatból mondom, nagyon pici, és nem cserélhető, és lassú, nagy erő kell hozzá. Thinkpad ftw.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) banhammer


banhammer
veterán

Kicsivel több, mint 400 ezer Forintot elkérni ezért a gépért rablás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#31) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kiba. ronda :DD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) hcl válasza benoce (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, a kicsi, könnyű, az nem az S7010 volt?

Melóhelyemen is akad sok olyan Lifebook, már hullanak rendesen, de azok is 4-5 évesek, és kapnak rendesen :(

@ #24 Zanik : Ja, hát akinek nagy hasa van :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Flashback


Flashback
addikt

Bizonyára feltűnt az olvasónak a touchpad melletti korong alakú valami. Nos, ez ugyancsak egy érintőpad, csak épp ez gördítésre szolgál.
Sony Vaio-k is tudják ezt, csak ott nincs erre külön rész, a fő touchpadon keresztül.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#34) Khelben válasza XuChi (#26) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ilyen jó cpu mellé azárt kár volt az intel gma

Nem hiszem, hogy játékra szánták a gépet. :)

(#35) benoce válasza hcl (#32) üzenetére


benoce
tag

Szerintem az a P szériás 7010 lesz, az S széria inkább hagyományos notebookot takar, esetleg még a T(H) ami a pici tabletet takarja.

(#36) Findzs


Findzs
addikt

az ára szerintem nem tükrözi a minőségét
egy ilyen árkategóriájú notinak fehér bill meg ezüst csuklótámasz és kék szúrófényű led olyan gagyi bóvli hatást kelt, nem beszélve a gyenge fedélről

teljesen felesleges egy ilyen kijelzőhöz és integrált vga-hoz a core i7
vannak kellemes tulajdonságai mint pl: a plusz akku meg a matt kijelző de összességében átgondolatlan és ár/érték arányba gyenge

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#37) Tolkarius


Tolkarius
tag

Nekem nagyon tetszik, bár ebbe is az a bosszantó h a videokártya írtózatosan gyenge... egy ilyen kaliberü géphez dupla kéne bele, egy ilyen gagyi intel sima netezéshez, és egy szükség szerint aktiválható komolyabb kártya... Mert azért mégiscsak...

(#38) XuChi válasza Khelben (#34) üzenetére


XuChi
addikt

De akkor is. Intel Gma az bóvli kategóriába való. Nem egy ilyen gépbe, pláne nem ennyiért. Nem azt mondom hogy egy radeon 5870 kellett volna bele, de legalább egy gf 330m elfért volna benne ennyi pénzért.

(#39) eszterencs válasza Zanik (#24) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Basszus, már megint elfelejtettem beírni a szerzőt... :D én csak szerkesztettem a cikket, nem én írtam, de ha nem töltöm ki a "szerző" rovatot feltöltésnél, a motor automatikusan engem rak be...

Amúgy részben egyetértek a hozzászólással, mert én is rengeteget használom a gépemet ölben, és a hangcsatlakozóból kiálló dugó engem is zavar elöl, viszont a memkártyaolvasó annyira nem, mert abban "elmerül" a kártya.

(#40) Padisah válasza kekegsm (#13) üzenetére


Padisah
tag

Egyáltalán nem hozza a sebességét egy HD 3470-nek, még egy HD 3430-nak se nagyon, ahogy a GF9400 is gyorsabb nála.

[link]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#41) dabadab válasza Findzs (#36) üzenetére


dabadab
titán

"teljesen felesleges egy ilyen kijelzőhöz és integrált vga-hoz a core i7"

Ja, mert ha lecserélnék a VGA-t egy gyorsabbra, a CPU-t meg lassabbra, akkor sokkal kiegyensúlyozottabban futna rajta a Visual Studio, igaz?.... :W Komolyan, ennyire nehéz elképzelni, hogy egy laptopot nem csak játékra lehet használni, hanem mondjuk dolgozni is lehet rajta? Főleg egy Lifebooknál, ami eleve a vállalati felhasználóknak készül, ott egy VGA-val szemben elég sokszor annyi az elvárás, hogy adjon valami képet és minél kevesebbet fogyasszon.

DRM is theft

(#42) Lars válasza eszterencs (#39) üzenetére


Lars
őstag

Egy régi sony kártya igencsak tudja nyomni a pocakomat.
Hozzátenném, egyik sem kicsi :D

(#43) Atos23


Atos23
senior tag

Ez így összhatásra kb. egy 150 ezres notebook.Pl. ugyanaz a régi, bezajosodó retek hűtő, mint az Amilo szériában.
Ha egy cég a régi rossz véleményeket meg akarja szüntetni, akkor bizony először az árat tartsa viszonylag lent, valós minőség, és erős hardverkiépítés mellett. Így a User pár év alatt magától rájön, hogy ez tényleg jó, és nem is túl drága, akkor veszek már magamnak is egy ilyet.
Ha jól értem, Ők bejelentik hogy innentől fáin minőséget gyártanak, és ez abban mutatkozik meg, hogy extrém drága lesz, ellenben a minőséget nem lehet bizonyítani 1-2 hónap alatt.

Ha a cégem megkérne, hogy vegyünk 50 bármilyen márkájú, de erős és hosszú életű notit a usereinknek, Isten ments, hogy félmillás Fujitsut ajánljak. Utánna meg ha 3 évesen már 30-40 elpusztult belőle, engem részesítenek egy alapos anális bakancsmasszázsban.

Szal várjon türelemmel a Fujitsu 2-3 évet, míg kiderül a valós minőség.

(#44) Atke válasza Atos23 (#43) üzenetére


Atke
senior tag

Szerintem ennyi pénzért jóval minőségibb notebookot is lehet venni. Példának ott a HP 8440P

[link]

igaz kell még bele 2gb ram, meg Magyar billentyűzet, de azt hiszem még így is bőven kijön 410.000-ből. Sőt, még SSD-t is rakhatunk bele, illetve egy plusz akkumulátort is vehetünk hozzá. és még maradna szerintem elinni is mit :) ....

(#45) kekegsm válasza Misi1979 (#15) üzenetére


kekegsm
őstag

És a Thinkpad?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#46) kekegsm válasza Lars (#20) üzenetére


kekegsm
őstag

A Thinkpadek is vacakok akkor ezek szerint, mert ugye azok is műanyag házasak...

Műanyag és műanyag között van különbség.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#47) waverider


waverider
senior tag

köszönjük a remek kis tesztet!
reménykedhetek egy FS TH700 típus tesztjében is? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#48) kekegsm válasza Padisah (#40) üzenetére


kekegsm
őstag

Intel HD: 1548 pont
Ati 3470: 1574 pont
Nvidia 9400M: 1348 pont

3Dmark06

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#49) kekegsm válasza Atos23 (#43) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerencse, hogy nem téged kér a céged, hanem egy hozzáértőt...

Szóval a sok lámának:

A Fujitsu nem egyenlő a FujitsuSiemens-el.

A Fujitsu egy japán cég, vérprofi gépeket gyárt, amik picit sem maradnak el egy Thinkpadtől, Latitudetől, Tegratól (Elitebook/Probook párost most nem említem, mert a HP minősége nagyságrendeket eset az utóbbi időben)

A lifebook az nem amilo. A lifebook mindig is drága volt, és jó. Az amilo olcsó volt és vacak.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#50) dabadab válasza kekegsm (#49) üzenetére


dabadab
titán

"Szóval a sok lámának:

A Fujitsu nem egyenlő a FujitsuSiemens-el."

Nem kellene lámázni, mert de. :) A cég régebben Fujitsu Siemens Computers (FSC) néven futott, tavaly áprilistól már csak simán Fujitsu, de az Amilok meg a Lifebookok is az ő termékeik. És a Lifebookok a maguk kategóriájában nem túl jó gépek (ahogy ezt remekül illusztrálja a tesztben szereplő darab is), semmiképpen nincsenek pl. a Thinkpadek szintjén.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.