Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Lehetséges hogy soha nem lesz motorola nexus? :F

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) petipetya válasza Mr President (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Soha nem is volt róla szó, hogy lenne.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) kcsa válasza Mr President (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Soha nem is ígértek ilyet. De meglepő a lépés, miután egész jópofa termékeket hoztak ki.

(#4) AS


AS
félisten

Azt miért nem írtátok el hogy miért ?:)
Azért mert Google uj szövetségese partnere a Samsung lett!

Azért Samsugnak kukázni kell az új windows kinézetű Magazine UX-ot

Nem lesz Tizen sem

Google and Samsung

As we have learned recently, Google and Samsung have been engaging in some pretty epic talks since the beginning of the year at CES. The first news to come out of these talks was the global patent deal between the two companies that will serve to strengthen both companies and the Android ecosystem as a whole when it comes to patent lawsuits. Earlier today, we heard that the talks have continued and Samsung may have agreed to tone down its Android software customizations, including the Magazine UX that we saw on the next line of Galaxy tablets at CES, as well as promoting the Google Play content stores rather than Samsung content stores.

We've talked a bit about a conspiracy theory that maybe Google's side of the agreement to get Samsung to tone down its Android software was to get out of the smartphone hardware game by selling Motorola. That may be true, or it may just be that Google needed to sell Motorola in order to remove any conflicts when negotiating with hardware partners who may have seen Google as a competitor while it owned Motorola. Whatever the truth there, it is clear that Google and Samsung have a much different relationship now than what we've seen over the past couple years.

Can Lenovo/Motorola (Lenovorola?) challenge Samsung's Android dominance?

Some sources close to the talks have described the relationship between the two as having gone through a "sea change", and that may be true; but, if it is, that carries its own troubles, just as Google owning Motorola did. Samsung is already far and away the leader in not just the Android ecosystem, but the entire global smartphone market. According to Strategy Analytics, Samsung sold 86 million smartphones worldwide in Q4 of 2013, which made up 29.6% of all smartphone sales around the world.

A closer relationship between Google and Samsung is a double-edged sword. Samsung already controls a huge amount of the ecosystem, and getting closer to Google will only serve to worry other hardware makers. It seems likely that the new relationship with Google will at least keep Samsung focused on Android a bit more, even with its own Tizen on the way. And, a focused Samsung is more likely to keep hold of what it has, instead of losing share to a competitor, like the new Lenovorola mashup, at least in the short term. The long-term possibilities of this deal pose far more risks to Samsung's dominance than either Motorola or Lenovo separately could have done.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) BloodRay


BloodRay
veterán

Ez számomra azért elég hirtelen jött. :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) eventus


eventus
veterán

Talán a Lenovo alatt megint lesznek igazi Moto stílusú telefonok. Google viccet csinált belőle!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#7) korcsillio


korcsillio
őstag

Eddig sem voltam elragadtatva a motorolától,kiváncsi vagyok most majd mit hoznak ki belöle.

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Cikkironak: erdemes lenne megjegyezni a kovetkezot:

> At $12.5B, Motorola is Google’s largest acquisition to date. Google paid $40 / share in cash, but received ~$11 / share in cash and $8 / share in deferred tax assets. Thus the value ascribed to operations + patents was about $21 / share, or $6.3B, reflecting a multiple of ~0.5x sales and 12x EBITDA. Now adjusting this further for the $2.35B total consideration Google is expected to receive for the Motorola Home business, we get a purchase price of just under $4B for Motorola's handset business and patent portfolio (17K patents and 7.5K patent applications). This compares very favorably to recent patent deals such as Apple, Microsoft, RIM, Sony, Ericsson, and EMC paying $4.5B for 6K patents (July ’11) and Microsoft paying $1B for 800+ AOL patents (April ’12). Based on a sum of the parts, one could conclude Google acquired either the handset or its patents for a very minimal cost.

Tehat a Google NEM bukott 9 milliard dollart az egesz muveleten. Maximum 2-3 milliardot, es ezt is ugy, hogy kozben megtartotta a szabadalmak (valoszinuleg) fontosabbik reszet. Ezenkivul meg buktak a menetkozben generalt vesztesegeket, amik parszazmillio USD nagysagrendbe esnek.

De semmikepp sem arrol van szo, hogy vettek valami 12-ert, es eladjak 3-ert. Ezt erdemes szem elott tartani.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9) kenwood3


kenwood3
őstag

Nem igazán jött be a szabadalmi trollkodás az apple ellen, így inkább megszabadulnak tőle, hogy legalább visszajöjjön 1 kis lóvé . Jó lenne nekünk az a pár milla amit bebuktak rajta

emvy így azért már másabb

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Szegény Moto-t oda vissza adják, veszik...

Ahelyett, hogy a Google kvázi hardvergyártóként alkalmazta volna a Motorola mobil részlegét, és akár Nexusok, vagy egyéb referencia modellek fejlesztésével lepték volna meg a piacot, eladják.

Igen, tudom, hogy csak mi, felhasználók vártuk, hogy akkor legyen Motorola Nexus, ez csak szép álom volt - legalábbis a Google fennhatósága alatt - bár a remény mindig adott...

Sajnos nem a Motorola "megmentése" és annak továbbvitele volt a cél - amit ugye amúgy is sejtettünk - hanem a szabadalmak megszerzése.

Ha azt vesszük, elég komoly pénzt áldozott a Google eme szabadalmi portfólió megszerzésére, hiszen 12,5 milliárdért vette, majd a "maradékot" 3-ért adta tovább...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) emvy válasza mrlujoak (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

> 12,5 milliárdért vette, majd a "maradékot" 3-ért adta tovább

Nem, lasd lentebb.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Воланд válasza kenwood3 (#9) üzenetére


Воланд
titán

a szabadalmi trollkodast az ms ellen csinalta a moto. igaz, egy pert sem nyertek meg tudtommal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem lepett meg, de nem igazán jártak jól, leszámítva a szabadalmakat, mert már akkor látszott mire megy ki a játék.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) cairojack


cairojack
aktív tag

Hooooooooolly S... hát ez hirtelen jött, és nem örülök. :(
Majd most a Lenovo jól elbaharintja amit eddig összehoztak, és gondolom nem lesz majd telójuk 5 col alatt. :(

#15) locaLpatrioT - még tegnapi is témáztunk róla, többen mondták, hogy ezt kéne a Google-nak csinálnia. Hát, ez már történelem.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#15) #13110016


#13110016
törölt tag

És mennyi helyen írták, hogy a köv nexus moto lesz...

(#16) korcsillio válasza cairojack (#14) üzenetére


korcsillio
őstag

Manapság a tepsifon a "menö" :)

(#18) cairojack válasza korcsillio (#16) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én meg használni akarom (jah, és nem filmnézésre, meg faxbukozásra), a zsebemben hordani, ilyenek. Nem mellesleg van egyéni ízlésem (olyan amilyen, sosem állítottam, hogy jó, de), nem vagyok divatmajom.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#19) azopi74


azopi74
addikt

Hát ez várható volt. Gyártókapacitást azonnal eladták a flextronics-nak, csak idő kérdése, volt, higy mikor jön a többi. Bár, ha a samsunggal nem sikerült volna megkötni a "paktumot", lehet, hogy belevágott volna a google a készülékgyártásba (mármint komolyan). De legalább is jó fenyítőeszközként szolgálhatott a samuval szemben a tárgyalóasztalnál;)

(#20) azopi74 válasza #13110016 (#15) üzenetére


azopi74
addikt

Ezután már akár lehetséges is... Eddig esély sem volt

(#21) cairojack válasza dsr (#17) üzenetére


cairojack
aktív tag

Gyakorlatilag akkor a régi nagyok közül senki nem úszta meg felvásárlás nélkül, max a Sony, ha úgy vesszük.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#22) fateless válasza emvy (#8) üzenetére


fateless
veterán

+1

Ugyanerről beszéltünk reggel a Dual SIM topicban is. Pl csak a Moto TV (Home) részlegért 2,8Mrd USD-t kapott a Google, mikor eladta.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) rudi válasza Воланд (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, inkább védekezésre kellettek a Google-nek a Motorola szabadalmai, mert nélkülük a megvásárlási összegnél többet lepereltek volna a vállalatról.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) mrlujoak válasza emvy (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nem is írtam, hogy bukott. :U
Kifejezetten a Motorola Mobility "ennyiért cserélt gazdát" részére vonatkozott a mondatom.

Függetlenül attól, hogy ki mennyit nyert - mert a Google nem keveset szakított - az üzleten...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Azért durva belegondolni, hogy valaha a Motorola volt a no 1. mobil gyártó, még a Nokia előtti időkben.
Nekem mindig szimpatikus volt a Motorola, bar mindössze egyetlen készülékem volt tőlük, az is 10 évvel ezelőtt.
Ez pedig az E398 volt, ami zárt rendszere ellenére akkoriban egy igen jól modolható készüléknek számított.
Aztán a következő évben jött a RazR, ami rohadtul tetszett, de valahogy sosem akartam igazán, szóval nem vettem meg...

(#26) babkukta


babkukta
senior tag

Uhhhh.. hát ez picit sokkolt. Nem tudom h örüljek e neki, vagy ne.
A Motorolával pedig vitte volna vmire a Google, remélem a Lenovo nem akarja eltörölni a színről, bár...
Vki fel tudna sorolni néhány ilyen szabadalmat?

Üdvözlettel, Tibi

(#27) helixP válasza kenwood3 (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Az szabadalmi trollkodás. A lekerekített téglalapra gondolsz, vagy az in app purchase-re? :U

[ Szerkesztve ]

(#28) fateless válasza babkukta (#26) üzenetére


fateless
veterán

A Google számára a Motorola mobilrészlege alapvetően csak nyűg volt, főleg mivel veszteségesen termelt.
A Lenovo ellenben várhatóan továbbviszi a gyártást, de egy ideig legalábbis biztosan megtartja a nevet. Persze könnyen lehet, hogy a kinti gyárak átalakulnak amolyan komáromi dobozolós céggé, hiszen otthon jobban megéri nekik gyártani, de felhasználóként nem látok ebben hátrányt, előnyt annál inkább.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29) Cyberpunk válasza Fitzgerald (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A Motorola még mindig Motorola, csak a mobilos részleget adták el. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) Yokayee


Yokayee
tag

Remélem, ezzel olyan lendületet vesz a Motorola, mint nem is olyan rég az Alcatel.

(#31) Narxis


Narxis
nagyúr

Uhh akkor annyi a Moto G frissítéseknek... :(

Thanos was right.

(#32) emvy


emvy
nagyúr

A Motorolanak, mint markanak biztosan jot tesz a Lenovo. A Google nem tudott (vagy nem akart) mit kezdeni a mobiltelefon-gyartassal, a Lenovo meg elkepesztoen profinak tunik az alacsony arresu termekek gyartasaban es forgalmazasaban. Strategiai szempontbol meg nagyon jo honap volt ez nekik, 6 milliard dollart koltottek ebben a honapban, es ezek utan
- van egy nagy presztizsu, amerikai gyokeru PC-brand
- van egy nagy presztizsu, amerikai gyokeru szerver-brand
- van egy elfogadhato presztizsu, amerikai gyokeru mobiltelefon-brand
a kezukben. Kivaloan csinaljak, es a Thinkpadek bizonyos modelljei koruli csalodottsag (X-sorozat) ellenere altalanossagban elmondhato, hogy nem csinalnak ZS-kategorias cuccot abbol, amit megvesznek.

while (!sleep) sheep++;

(#33) fateless válasza Yokayee (#30) üzenetére


fateless
veterán

... vagy az IBM PC-gyártó részlege, ami már veszteséges irányba indult el, de 2005-től a Lenovo alá került és most a csúcson van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#34) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Meglepo fordulat, de ezek szerint igy se jart rosszul a Google. A Samsunggal valo osszeborulast viszont nem teljesen ertem egyik fel reszerol sem a Tizen ismereteben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) zkosaras válasza fateless (#28) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Nem mintha a magyar felhasználókat ez komolyan érintené. Jelenleg egyik gyártó sincs hivatalosan jelen nálunk. A Moto már egy jó ideje eltűnt, a Lenovo meg csak nem akar megérkezni (a mobilos részlegre gondolok, persze).

(#36) -Faceless- válasza Narxis (#31) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én is ettől félek :(

(#37) Tomsteel


Tomsteel
tag

Azoknak, akik a Nexus szintű rendszerfrissítések miatt vették az "újkori" Motorolákat (tehát az emberek 99.9%-a), ez most kicsit "szerződésszegés" szagú lehet.

(#38) cairojack válasza Tomsteel (#37) üzenetére


cairojack
aktív tag

Lehet ez az előszele a Nexus széria megszűnésének, és a GPE verziók eljövetelének. Vagy semmi köze hozzá. :)

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#39) Cyberpunk válasza Tomsteel (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Le volt ez írva? :) Ha nem, akkor veszett ügy.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) azopi74 válasza Воланд (#12) üzenetére


azopi74
addikt

A Motorola szabadalom-portfóliója inkább egyfajta védőernyőként szolgál a droidos gyártók fölé. Nem a perek megnyerése volt a cél, hanem a megelőzése.

(#41) =Mentor= válasza dsr (#17) üzenetére


=Mentor=
őstag

A Google kezében finoman szólva élőhalott volt a márka (a sok szabadalom volt nekik a lényeg), szóval szerintem inkább örülni kéne, hogy végre nagy eséllyel másodvirágzásának indulhat a brand! Ott van példának az Alcatel.

:U

[ Szerkesztve ]

(#42) kcsa


kcsa
veterán

Nem tudom miért rettegtek előre a támogatás leállása miatt. A lenovo sem véletlenül top3-as gyártó. Neve sem épp kicsi, én pozitívnak érzem a változást :)

(#43) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Ahogy ezt tegnap írtam, hogy a mind közül a Lenovónak adta el a Google a Motorola mobilrészlegét, beszédes dolog, ahogy az elmúlt napok több másik híre is:

Partnerszeződés a Samsunggal, utóbbi feladja saját szoftverparkját (és az új Magazin UI-t) és a Play Store-t reklámozza, a Samsung elhalasztja a Tizen startját, a Samsung 2015-től kiszállhat a Windows piacról Chrome OS-re váltva, a Lenovo (komoly PC-s tényező) megveszi a Motorolát.

Ha ez a három óriás komoly partneri szerződésre lépett, akkor létrejött egy társulat, ami képes hardverrel és Google szoftverrel lefedni a teljes szórakoztatótechnikai, telekommunikációs és számítástechnikai szegmenst, legyen mobil, okosóra, -tévé, -kamera, -sütő, -óvszer stb, tablet, laptop, PC és szerver. A Google a Pixellel már megmutatta: komolyan gondolja a Windows felhasználók jövőbeni elhódítását, és már a Windows alatt gyakorlatilag saját OS-ként működik a Chrome ezernyi ahhoz tartozó applikációval.

Szóval bármennyire is váratlan az eladás, végletekig logikusnak tűnik, a Google visszavonul a telefongyártástól meghagyva a hardverágazatot partnereinek, és a szoftverélményre koncentrál technikaszerte. Az elmúlt hét lehet a számítástechnikatörténet egyik nagy fordulópontja.

(#44) T0rnad0


T0rnad0
addikt

A Lenovo-nak itt a lehetősége, hogy Motorola néven megvesse a lábát az EU-ban is :K

Z Fold 4

(#45) citkar válasza emvy (#8) üzenetére


citkar
addikt

Ahogy olvastam nem is írt ilyet a cikkíró, szerkesztették közben vagy csak magad vezetted félre?
A cikkben van az is, hogy:
"ám a szabadalmak jelentős része továbbra is a Google tulajdonában marad"

Szerintem nem járt rosszul sem a Google, sem a Lenovo.
Kérdés, mennyire fogják gyorsan frissíteni a jövőben a Moto készülékek Android verzióját, mert hát ezért vették meg páran.

(#47) emvy :
Nekem nem sugallja, azt, hogy 9 milliárdba kerültek a szabadalmak. Teljesen világosan fogalmaz, több éve megvette 12-ért és most eladja 3-ért. Továbbá kiemeli, hogy bizonyos szabadalmakat megtart.
Nyilván több minden áll a dolgok hátterében, ami nem fér bele a cikk terjedelmébe.
Sőt, azon túl, hogy nem tér ki rá, még csak el sem játszik a gondolattal, nem is utal arra, hogy a Google bukott volna egy dollárt is.

[ Szerkesztve ]

(#46) Neurotoxin válasza dsr (#17) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A sárgák kilóra felvásárolnak mindent, lásd Volvo-de továbbra is jó kocsikat gyártanak.

@Bar1: nekem is volt L7/T720asom ;)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#47) emvy válasza citkar (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Te nem erted, hogy miert irtam azt, amit. :) A cikk azt sugallja, hogy a szabadalmak egy resze a Google-nel marad, ezenkivul 12 milliard dollarert vettek es 3 mrd-ert adtak el, tehat vegulis ennyibe kerultek a szabadalmak. De nem.

while (!sleep) sheep++;

(#48) Bar1 válasza Fitzgerald (#25) üzenetére


Bar1
aktív tag

Sajnálom a Motorolát, mégha a számok ezt még nem tükrözték vissza, újra nagyot alkotottak a Moto X-szel. A Google már csak presztízsszempontok miatt is megtarthatta volna, jó reklámmal újra sikeres lehetett volna a cég...
Nekem régen három Motorolám is volt, egy sötétszürke 3690-es (3688-as egyik újabb változata), ami nagyon innovatív, miniatűr telefon volt az akkor még batár telefonok világában. Később volt még V66-om és V600-am.
V3-am már nem, mert azt akkor túl szélesnek találtam, de az volt az igazi, széles körben elterjedt vékony telefon, a híres "Penge".
A Moto X háromféle fa hátlappal is kapható:

(#49) tjb007


tjb007
nagyúr

Már ez elején lehetett látni, hogy a Google-nek nincsenek komoly tervei a Motorolával, csak púp volt a hátukon.
Jó döntés volt eladni, a Lenovonak meg megvenni. Most már csak az a kérdés hogyan tervezik hasznosítani.

(#50) callmeakos válasza #13110016 (#15) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Még lehet az :U

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.