Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Ha maga az LG jelenleg nem képes több panelt gyártani, akkor egy újabb panelvásárlóval hogy lesz több eladott oled tv?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Partz válasza Depression (#1) üzenetére


Partz
senior tag

Napokban kezdte a működését az LG Display új kínai gyára, ami gyakorlatilag megduplázza a termelést. Közben készül a legnagyobb gyáruk, ami 10.5Gen lesz. Annak az átadása még kicsit odébb van, ott a 77" feletti paneleket fogják idővel gyártani, a mostaninál gazdaságosabban.

(#3) Chaser


Chaser
titán

"Azzal, hogy a Vizio is beszáll, 16-ra nő az OLED tévék kínáló vállalatok száma."

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Na ezek után tényleg azt kell mondjam, hogy a Samsung kicsit (vagy nem kicsit) elaludt a QLED-jével. Az LG szépen letarolja a piacot, míg ők csak most kezdenek hozzá a fejlesztéshez/gyártáshoz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) jookomak válasza tibaimp (#4) üzenetére


jookomak
őstag

Azért ez erős túlzás, hasraütésszerűen 10 lcd-re jut egy oled. A fórumokon kívül még nem találkoztam olyan emberrel, aki tudta volna, hogy mi az az oled tv :D

(#6) #72042496 válasza jookomak (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közelebb van az 1:100-hoz. Tavaly kb. 2,5 millió OLED tévét gártottak, LCD-ből általában pedig kb. 216 milliót. (Konkrétan QLED-ből pedig 2,7 milliót.)
[link]

A prémium tévék piacán komoly lendületben van az OLED. Szerintem még az se túlzás, hogy tarol. (QLED-ből is csak a FALD háttérvilágítású modelleket tartom itt relevánsnak, és annak a 2,7 milliónyi tévének a többsége szerintem nem ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza #72042496 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 1:100 persze csak a tavaly legyártott tévékre vonatkozik, nem a használatban levőkre. Az utóbbit nézve még három nagyságrendnyi különbségen se lepődnék meg az OLED és LCD közt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Cassi válasza #72042496 (#6) üzenetére


Cassi
senior tag

Állítólag 20% körül van az 55" vagy nagyobb méretű TV-k aránya, így azokon belül már meg is haladta a 10%-ot az OLED aránya.

(#9) tibaimp válasza jookomak (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az igaz, de sok olcsó 50e Ft-os szemetet is eladnak, olyan meg oled-ben még nincs. Viszont a csúcskategóriában biztos más a helyzet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) kromatika


kromatika
veterán

Helyes.

(#11) nexplo


nexplo
őstag

Jöhetne már az igazi olcsó dömping OLED. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) daneel_hu válasza nexplo (#11) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem drága az oled.
Hasonló kategóriájú LCD kb ugyanolyan árban van.

(#13) Depression válasza daneel_hu (#12) üzenetére


Depression
veterán

Nem drága a Ferrari, hasonló lambo ugyanilyen árban van, egy bugatti meg jóval drágább...
De írhatnám a csónak, meg yacht hasonlatot is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) daneel_hu válasza Depression (#13) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amíg megveszik, nem fogják olcsóbban adni. ;)

(#15) Chaser válasza daneel_hu (#12) üzenetére


Chaser
titán

mihez képest nem az:) ahhoz képest nem, h milyen élményt ad, ahhoz képest igen, h ennek a technek is vannak nyűgjei és hasonló méretben tv-t sokkal olcsóbban is lehet venni
hasonló árkategóriás lcd-k azok bárhogy nézem drágák, azt a feketét és kontrasztot egyik sem tudja mint az oled, cserébe ott nincs beégés veszélye és nem feltétlen kell borotválkozótükör funkcióval is rendelkeznie a tv-nek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) nexplo válasza Depression (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Pont ezt akartam én is mondani :D még nekem drága kicsit. Majd ha dömping lesz belőle akkor veszek. Addig álmodozom :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.