Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Nagyon korrekt ára van szerintem.

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Jó ajánlat ennyiért.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ahová nem kell külön GPU oda tökéletes megoldás, jó kis ház.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon szép az az előlapi csík!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) F e Z o


F e Z o
veterán

Paneltáppal megy?

H2O über alles!

(#6) SkS7891


SkS7891
tag

Ha jól tudom a legtöbb stx alaplap külső tapos (laptop adapter).

(#7) -=MrLF=- válasza F e Z o (#5) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nem, az alaplapokon van tápcsati is pl.: [ASUS H110S1], 19V, 120W adapter (notebook tápegység) kell hozzá.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) Lacok válasza F e Z o (#5) üzenetére


Lacok
őstag

4.05-től
De már meg is válaszolták.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) MZperX75


MZperX75
addikt

Próbálkoztam kis MiniITX-házas kuckókkal,egy 3 évig.
Az első bár ezt csak Brazos E-350-el. 65W-os Laptop táppal.

A 2.-ban már rendes 250W Táp volt és egy LlanoA6-3500,majd egy LanoA8-3820-ast,késöbbA8-3870K-t már nem bírt hűtéssel.

Jók ezek a kis házak,de szenvedés praktikai okok miatt,hűtés dVGA-val még nagyobb a cumi.
Rendes nagy ház kell,ha csúnya az sem baj amúgy sem szeretem nézegetni,el van dugva ,így sokkal halkabb ,és olyan mint ha nem lenne,és egy olcsóbb is megteszi.
Persze ez csak az én véleményem..

(kis teszt a második kuckóban régi logaut-om AMD A8-3820 X4 V2.6Ghz 65W TDP)

[ Szerkesztve ]

(#10) SkS7891 válasza MZperX75 (#9) üzenetére


SkS7891
tag

Ezekben az STX házakba nem megy dvga.

Ha nem lenne már nekem egy ITX konfigom, akkor lehet építenék egy STX 1151-et egy Pentium G4560 ( 4 szál )-val.
A Pentium G4560 54W-os hőjét szerintem még a gyári cooler is megoldja.

Amit most használok:
ASRock AM1H-ITX
chieftec IX-01B-OP
AMD AM1 5350
2*2 CL7 1600MHz ram

Tökéletes TV mellé netezős, letöltő, seed-elő, filmező gépnek. Hűtőnek meg rádobtam egy ZALMAN VF700-at.

(#11) R3wind


R3wind
csendes tag

Nagyon szép, nagyon jó, be is vállalnám. Egy gondom van, magyar honban még nem találkoztam STX alaplappal. Valaki, bárki, tud mutatni nekem ehhez a kuckóhoz? :))

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Kicsit aggódva kattintottam, mert ezek amilyen kicsik, olyan marha drágák szoktak lenni. Ez meg nem is "noname", szal. sokkolt, h ennyire normális ára van. Biztos nem elírás? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) SkS7891 válasza R3wind (#11) üzenetére


SkS7891
tag

Alaplap:
ASUS H110S1

Félkomfig:
ASROCK DeskMini 110 Barebone

Ház:
Ezt lehet csak külföldről, legalábbis én nem láttam még sehol. :)
Ebay...

#12) ViZion
:D Én is féltem tőle. Minél kisebb ánnál drágább egy ház áltlában. Nem elírás. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) R3wind válasza SkS7891 (#13) üzenetére


R3wind
csendes tag

Köszi. Az Asrock féle megoldásról tudtam, tetszik is. Egy a gond és amennyiben jól sejtem, az alaplapot nem lehet csak úgy cserélgetni. Viszont így külön meg már sokkal érdekesebb számomra a téma. Na nem mintha sorba döglenének be nálam a dolgok. 7-8 évet általában minden alkatrész kibír, addigra meg bőven elavult lenne az Asrock megoldása. Lehet végül az lesz, de hátha lesz valami külön is még ebből az STX platformból.

(#15) Zalanius válasza SkS7891 (#10) üzenetére


Zalanius
tag

Volt / van hozzá szerencsém (Asrock barebone + P4560), és bizony lazán megoldja a gyári cooler. BIOS-ban silentre állítva és jól megdolgoztatva se karcolt bele a veszélyesen meleg zónába. És ha nem erőlködik a cpu egyfolytában, hanem iroda / net / médialejátszás stb. a feladat, akkor ez egy igencsak csendes szerkenytű. Némileg komolyabb performanszra képes, mint a Kabini, amit írtál, persze drágább is.

--= Zalán =--

(#16) SkS7891 válasza R3wind (#14) üzenetére


SkS7891
tag

Szerintem az asrock ház szabvány stx kuckó, tehát akármilyen stx lapot tehetsz bele. Amúgy 1151 stx alaplapba tehetsz bármilyen procit, akár egy i7-et is(+ valami combosabb low profile huto). Az meg proci lesz még sokáig. Inkább az igp az ami elfogyhat egy ilyen gépben, mert dvga az nem opció.

(#17) Solten


Solten
addikt

A VT01 jobban tetszik, kicsivel kisebb - elegansabb.

Saor Alba

(#18) balu29 válasza R3wind (#11) üzenetére


balu29
csendes tag

https://ipon.hu/webshop/product/asus_h110s1/1531879

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem rossz, de akkor már inkább egy Akasa Cypher ST

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) #16939776 válasza ViZion (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem elírás, ha feltüntetnék lemez vastagságot, akkor abból a 2 réteg por-festés, elég jelentős részt tenne ki:

0,4->0,6mm vagy rosszabb.

Asrock STX háza ehhez képest atombunker. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.