Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Probber


Probber
őstag

Igazán hasznos kis cikk! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#2) DeltaPower


DeltaPower
őstag

szerintem ha cms alapú az oldal, és nem vagyunk tisztában a robots.txt használatával, akkor inkább használjuk a cmshez adott fájlt, minthogy ráeresszük a keresőt a teljes fájlrendszerre.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

hasznos cikk éppen ilyen webfejlesztő tanfolyamra járok és érdekelne ez az optimalizálós téma.
remélem lesz folytatása a cikknek :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

okos dolog a seo. ha jol csinalja az ember, akkor kegyetlen sok latogatto lehet vele szerezni.
honlapot barki tud csinalni, de nagy latogatottsagban van a nagy penz.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#5) tildy


tildy
nagyúr

Tegyük fel, megvan a weboldalunk, csillog-villog, tele van tartalommal és élettel. Jöhet az optimalizálás és a kulcsszavak kiválasztása.

Hoho, nem elobb kene a tartalmat megfeleloen felepiteni , kulcsszavak alapjan?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Egy valamit tennek hozza, vagy emelnek ki:

Barmilyen modszert is valasztas a siker remenyeben, egyik se mukodik, ha csak olvasgatsz es probalod kitalalni mi legyen a kovetkezo lepes. Akarmilyen munka jobb mint a semmilyen. Egesz jol osszeszedett cikk amugy.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) sz.j


sz.j
nagyúr

Végre valahára egy hiánypótló cikk! Legalábbis számomra az .... :B

Ha azok a bizonyos trükkök is be lesznek mutatva, amit állítólag más SEO-val foglalkozók elhallgatnak, akkor talán még tisztábban látom azt, hogy sok egyéb mellett mivel vagyok még lemaradva

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8) Esmein válasza sz.j (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha valamit elhallgatnak azok akik SEOval keresik a kenyeruket az az, hogy mennyi melo van benne :D Kb 10 perc alatt megtanithato egy olyan modszer amivel fel lehet nyomni egy site-ot az elso helyre, de az emberek 90%-a el sem hiszi hogy ez csak ennyi + sok melo :) En szemely szerint 8-10 orat dolgozom rajta egy nap, mar latom hova megyek, meg hogy nagyjabol mikor erek oda, de nem egyszeru.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) raczger


raczger
őstag

Jó cikk lett, viszont pár dolgot én is hozzátennék:
-Fontos a jó domain név is, ha abban benne van a fő kulcsszó(kulcsszavak) az sem elhanyagolható
-Keresőbarát url használata (benne van az url címben pl a cikk címe, mint itt a ph!-n)
-Minél több oldal hivatkozzon a saját oldalunkra, ezzel is növelve a pageranket és előlrébb lesz az oldalunk a találati listán (linkgyűjteményekbe beajánlás talán a leggyorsabb módszer erre)
-Kerüljük az oldalon a frame-k használatát, a keresők nem látják, így akár az oldalon egy-egy jelentős tartalmi rész kimaradhat (a keresők Lynx nevű böngészővel pásztázzák a netet)

Egy kis saját ref:D: php script Az oldalamat nem kell leszólni, magam is tudom hogy f*s, majd ha lesz időm megújítom :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10) cucka válasza raczger (#9) üzenetére


cucka
addikt

Minél több oldal hivatkozzon a saját oldalunkra, ezzel is növelve a pageranket és előlrébb lesz az oldalunk a találati listán (linkgyűjteményekbe beajánlás talán a leggyorsabb módszer erre)
Erre rájött a Google is, a linkfarmokról történő linkelés nem igazán hasznos. A mondat helyesen úgy néz ki, hogy minél több minőségi oldal hivatkozzon a saját oldalunkra.

Kerüljük az oldalon a frame-k használatát, a keresők nem látják, így akár az oldalon egy-egy jelentős tartalmi rész kimaradhat
A keresők látják a frame-eket, csak nem szeretik.

(a keresők Lynx nevű böngészővel pásztázzák a netet)
Ezt mondjuk erősen kétlem :D

Egy kis saját ref: php script
Ööö, nem értem, ezzel azt szeretnéd demonstrálni, hogy a "php script" kulcsszóra nem vagy benn a top10-ben? :D (Amúgy szerintem ez pont egy olyan kulcsszó, aminél kb. nulla esély van, hogy SEO-val első oldalra kerülj)

[ Szerkesztve ]

(#11) raczger válasza cucka (#10) üzenetére


raczger
őstag

Az elsőben tényleg igazad van, ez már nem jutott eszembe:)

Én úgy tudom hogy lynx, most hirtelen nem találtam erről bővebb információt (arról sem hogy milyen böngészővel nézik az oldalakat). Viszont a lynx nem támogatja a frame-eket, és elég sok helyen lehet olvasni azt hogy a frame-t nem látják a keresők.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Én amit a legfontosabbnak találtam SEO terén az az, hogy olyan tartalmat készítek ami hasznos mások számára és így az emberek linkelni fognak rá.

[ Szerkesztve ]

(#13) veector


veector
senior tag

Hehh könyvjelző :D
Mindig is érdekelt a SEO csak eddig olyan oldalakat csináltam ahol nem állt érdekemben a sok látogató elérése, viszont nyáron szeretnék egy kis mánit szerezni.

(#14) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jó kis cikk, köszönjük! :C

(#15) sz.j válasza Esmein (#8) üzenetére


sz.j
nagyúr

A sok munkát én nem vitatom, de a cíkkben én ezt olvastam és erre hívatkoztam:

"Sokan, sokféleképpen próbáltak már meg írni a témáról, a neten is tömérdek blogra és cikkre bukkanhat az érdeklődő olvasó. Azonban ezek közül nagyon kevés az, ami használható tudást is ad, hiszen manapság rengetegen foglalkoznak a keresőoptimalizálással (céges és magán szinten is), de nagyon kevesen csinálják jól. Azok közül, akik pedig mégis, nagyon kevesen csinálják jól és korrekt áron. Persze a legtöbb cég igyekszik felkelteni a figyelmünket, esetleg néhány morzsát is elejtenek, de a trükköket, tippeket és a valóban fontos tudnivalókat „véletlenül” elfelejtik megemlíteni. De miért is tennék, hiszen nem érdekük, hogy saját erőnkből is boldogulni tudjunk. Nem érdekük, hogy néhány nap/hét alatt megcsináljuk ingyen azokat a lépéseket, amikért ők elkérhetnek olykor akár több százezer forintot is."

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16) Aty1


Aty1
csendes tag

Nagyon jó kis cikk! És nem utolsó sorban nagyon hasznos is!

"Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Ha még ma megteheted, hogy holnapra halaszd, el ne mulaszd elhalasztani"

(#17) Esmein válasza sz.j (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

En nagyon szivesen osszeirom akar egy hszben, akar egy kulon cikkben az alapjait annak hogyan lehet a neten _sok_ penzt leakasztani( nem A modszer, csak egy modszer ), mindenfele humbugolas nelkul. Aki koveti a lepeseket es nem ragad le a reszleteknel az kaszal, aki a szent gralt keresi az valoszinuleg nem fog sose penzt latni belole. Persze csak ha van ra igeny, ha nincs megyek tovabb dolgozni :D

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) lorcsi válasza Esmein (#17) üzenetére


lorcsi
veterán

szívesen elolvasnám
részemről van rá igény :K

(#19) Esmein válasza lorcsi (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Okes, leheto legegyszerubben probalok csak a lenyegre kiterni.

1. temavalasztas/kulcsszo kereses

- Temat lehet valasztani ahogy tetszik, vannak jovedelmezobbek, kevesbe jovedelmezoek, erdemes azzal kezdeni amirol tudsz irni es akarsz is. Legnagyobb segitseged a jovedelmezo kulcsszavak megtalalasaban a Google Keyword Tool. Itt jelenitsd meg az estimated CPC oszlopot (kattintasonkenti koltseg, vagy ilyesmi magyarul), illetve a talalatokat allitsd Broad-rol Pontos-ra(exact). Ezutan usd be a temat amirol irni akarsz, teszemazt "kutya pulcsi". A cucc ki fog dobni neked egy listat az ehhez kapcsolodo kulcsszavakrol, kek kutya pulcsi, zold kutya pulcsi, kotott kutya pulcsi stb stb. Ezt az exportalas CSV-be cimu gombbal mentsd le es vagd be excelbe(vagy Nipponoffice, tokmindegy). Szorozd be a CPC-t a Search volume sorral, ezt szorozd meg 0.05-ttel (kb 5%-a a latogatognak kattint reklamra), szorozd meg 0.25-ttel (ennek a CPC lovenak a 25%-at kapod meg te kb adsensen keresztul egy klikkert), es mindezt szorozd be 0.3-0.5-ttel, vermerseklettol fuggoen. Ha pesszimista vagy 0.3-al, mert akkor 30%-a a keresoknek fog a te oldaladon landolni, amennyiben te vagy legelol, 0.5-ttel ha optimistan allsz a dologhoz.

Itt kapsz egy szamot, ez a kulcsszo potencialja, szurd ki a szemetet es tartsd meg azokat amik $20-$50-nel tobbet ernek havonta, ezekkel erdemes dolgozni.

2. Konkurrencia felmerese

Ez nem egy egzakt tudomany, csak arra jo hogy kihanyd azokat a kulcsszavakat amikkel foglalkozni se erdemes, en nem mennek neki a "computer" szonak pl mert tutira az amazon, az ebay meg a tomsharware lesz felul (wikipedia szosszal leontve). Ha az elso negy talalat kozt csak 5-nel kisebb PR-u oldal van, akkor valoszinu lehet mit kezdeni a kulcsszoval, rakjuk el szepen listaba, mint jo kulcsszo. Lehet szinezni az excel tablat pl. Ha angol kulcsszora mesz, akkor a globalis guglit hasznald ( lepj ki a gmailbol. http://www.google.com/intl/en/ ,jobb fenn elso kereses utan web historyban disabledre a personalized resultokat )

3. Van egy szep listank, mit csinaljunk vele. Irjunk rola minel tobbet, lassa mindenki hogy ertunk hozza. A Zold Kutya pulcsi tortenete, Legjobb Kutya Pulcsi a Nyari Szezonra, Kutya Pulcsi - Alapoktol Halado Szintig stb stb. Minden cikk legyen legalabb 350-400 szo es ne legyen benne osszeollozott tartalom, azert haragszik a Google. A cikk legyen informativ es lehetoleg ne legyen tele total gyokerseggel, kb 10 percnyi olvasgatas utan ez osszehozhato. Van amennyit meg lehet uszni de ne huzgaljuk a fonok ur bajuszat. Ahhoz hogy ebbol a tartalombol penzt csinaljunk, ki is kell valahova rakni nyilvan, javasolt egy domain es egy hosting megvetele (en a hostgatort szeretem, mert olcso es havi 8 dolcsiert adnak olyan hostot hogy akarhany domaint kiszolgalhatsz vele, egyelore nem is kell nagyobb.). Lehet teszkosan is csinalni, hubpages.com, squidoo.com ad penzt a naluk elhelyezett tartalom mellett megjeleno reklamokbol, viszont ott elolvassak mit raktal ki es elporoljak a nadragot a rosszalkodasert, illetve csak angol tartalmat fogadnak.
Ha van hostunk domainunk, kell ra egy valami ami kezeli a tartalmat, pl a Wordpress. Hulyebiztos, hot egyszeru, es a keresomotorok zabaljak a sok taget, kategoria lapot, postot, csak privacyban kapcsold ki a keresomotorok blokkolasat.

4. Rakd ki a cikkeket, cimben legyen benne a pontos kulcsszo (kutya pulcsi es nem kutya pulcsik, vagy kutyák pulcsija), ezutan irj egy ujabb cikket a temarol. Es megegyet es megegyet. Vannak cikk gyujto helyek ahova 1-2 linkert cserebe rakhatsz ki tartalmat, ez nagyon jo, ezzel be lehet poccinteni a dolgot. Minel tobb tartalomba agyazott link mutat az oldaladra annal jobb, minel tobb egzakt kulcsszot tartalmazo anchor mutat az oldaladra annal jobb, lehetoleg relevans es minosegi oldalon legyen a link es ne minden linknek ugyanaz legyen az anchorja. Guglinak feltuno ha 3460 db kutya pulcsi feliratu link mutat az oldaladra, legyen kozte kutyak pulcsija, zold pulcsi, klikk ide, stb.

5. Ne epits tul sok linket tul hamar, mert mehetsz a dutyiba. A nagy G nem szeret errol beszelni, de van egy sandbox nevu homokozo, ahova azokat rakjak be akik nem tudnak viselkedni (spammerek). Ez egy 1-12 honapos piheno ami alatt lehet epiteni az oldalt, de ha G ugy latja hogy nem szepen epited a homokvarat a tobbi kispajtassal, akkor nem enged ki, vegso esetben kizarnak a jatszoterrol (deindex) es lehet uj kisklampót inditani.

6. Ha nem vagy elso a kulcsszavadra, ismeteld a 3. lepestol kezdve, amig az nem leszel. Ez kulcsszo nehezsegtol fuggoen 1-12-24 honap lehet, jellemzoen minel nehezebb a kulcsszo annal tobb, es annal jobban megeri vegul. Az oldal lof*t nem fog termelni addig amig legalabb az elso lapon nem vagy, az 1. es a 4. hely kozott van kb 10 szeres kulonbseg.

Javasolt egyszerre tobb kulcsszoval foglalkozni, van hogy egyaltalan nem sikerul valamelyik, olyankor jo ha van mas amivel lehet foglalkozni, minel tobb labon allsz annal jobb, nagysagrendnek en azt mondanam, hogy "minimum 30-50", Nekem van vagy 150 amivel mar foglalkoztam valamennyit, meg vagy 3000 amivel meg nem :D 400 szot irni egy kulcsszorol lehet hogy elsore rosszul hangzik, foleg hogy utana ugyanarrol kell meg 15x, foleg ha semmi kedved hozza, de megnyugtatasul mondom, hogy nekem 8 perc megirni a cikket, 5 perc utanajarni a kulcsszonak, igy 350 db cikk utan... rossz esetben is kesz vagyok 1200 szonyi anyaggal 1 ora alatt. (ez a hsz speciel 870 szo hosszu)

Ja es a legfontosabb lepes: ha mar 80%-ban jol allsz neki a dolognak, ez a dolog 3 honapon belul hasznot hajt, ha semmit nem csinalsz es azt varod h valaki majd elarul egy trukkot amivel at lehet vagni a tisztason, akkor tutibiztos hogy nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Esmein válasza Esmein (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ja lehet kimaradt a legfontosabb, hogy ebbol vegul hogy lesz bevetel. Miutan 10-15 jo cikked kinn van mar az oldaladon, igenyelsz egy adsense accountot es kiraksz nehany hirdetesi blokkot. Mivel a tartalom pont olyan amire reklamhelyet vesznek a hirdetok, a te oldaladon nem vasedeny nagyker fog megjelenni valoszinuleg hanem kapcsolodo temakorok, igy a latogatok nagyobb valoszinuseggel navigalnak tovabb a reklamok iranyaba. Minden egyes kattintas er kb $0.05-tol $4-ig miutan G levette a sapot, a legnagyobb kattintasom eddig £0.79 volt. Minel tobb a tartalom, es minel fentebb vagy a gugliban, annal tobb a forgalom, es minel tobb a forgalom, annal tobb a bevetel, simple as that.

Lehet tovabb tekerni, lehet reszletekbe belemenni vegtelensegig, de kb a 100. cikked utan nagyjabol tudni fogod mi mukodik es mi nem. En napi 10+ cikket irok angolul, igy mar jobban megy de az elejen az agyam kifordult.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) veector válasza Esmein (#20) üzenetére


veector
senior tag

:R :R
Respekt

(#22) Laslow


Laslow
senior tag

Hasznos cikk, jól összefoglalja a lényeget, köszönet érte.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#23) TOM!K@


TOM!K@
tag

Egyik tárgyből ez a félévközi feladatunk :))
Mi a pengetőkkel kezdtünk foglalkozni, [link]
Gugliban, Yahúban, Bingben, Bluuban egész szép eredményeink vannak a pengetők kulcsszóra, ez szerepel a legtöbbször az oldalon, domain névben is ez van benne.
Ha a robotok is úgy akarják nemsokára a metaadatokat is figyelembe veszik, azt töltöttük ki legutoljára, hogy meg tudjuk nézni mennyit számítanak.
Egyébként a semmiből elég szép eredményeket el lehet érni apróságokra odafigyeléssel, körültekintéssel. :)

(#24) Frigo


Frigo
őstag

És mi lesz akkor amikor már minden oldal kereső optimalizált lesz ? :)

(#25) REDeath válasza Esmein (#19) üzenetére


REDeath
őstag

és gondolom angolul érdemes nekiállni, mert magyarul egyből csak pár százezer emberre csökken a potenciális látogatók köre nem?

----

amúgy sokszor azért nem történik meg a csoda magánemberekkel, egyéni vállalkozókkal, mert ha még ezeket mind elmondanád nekik, és az ő cége, ő írja hozzá a tartalmat, akkor se mindig kerül értelmes tartalom az oldalukra.
úgy értem ha megkeresnek hogy olcsón kéne oldal, és te is jól jársz (zsebpénz) ők is mer occóé lesz szép oldal, írhatsz akármilyen penge oldalt, ha szarral töltik fel a használói

A cikkhez grat :R , alapnak tökéletes

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#26) Füge007


Füge007
senior tag

A téma iránt érdeklődőknek ajánlom a következő könyvet, egyszerű, könnyen emészthető formában foglalkozik a kérdéssel.
Gratulálok a cikkhez nagyon aktuális :R

Füge

(#27) The DJ


The DJ
addikt

Köszönöm mindenkinek a kiegészítéseket és a reakciókat, sok dolog kimaradt, ezekre fel is hívtátok a figyelmem, ezért pedig külön köszönet jár. :R

Vagy kiegészítésként, vagy a következő részben ezen dolgokról is említést fogok tenni, mert a téma elég komplex és még korántsem írtam le mindent, amit szerettem volna.

Hihetetlen érzékem van hozzá, hogy mindig akkor tegyek ki egy címlapos írást, amikor nem tudok érdemben reagálni a hozzászólásokra :D Holnap este érek haza, valószínűleg csak utána tudok majd valamikor válaszolni, de mindenképp jövök majd én is és részt veszek a beszélgetésben és a privátban történő megkeresésekre is válaszolok. Addig is türelmeteket kérem és a hibákat/észrevételeket továbbra is várom.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28) Esmein válasza TOM!K@ (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ido, linkek szama, es a kulcsszo nehezsege. Ha arrol van szo fogok egy viccesen egyszeru kulcsszot es 2 ora mulva en vagyok az elso, ha arrol van szo soha nem leszek az ha elottem egy 14 eves domain van pengen osszerakva, kulcsszoval a nevben. A vilag osszes trukkje keves, ha a konkurrencia tobbet dolgozik :)

REDeath: angolul azert erdemesebb, mert tobb cikkgyujtemeny van ahova tudsz postolni, nincs mas jo oka annak hogy magyarul nem csinalom.

Frigo: Mindig az nyer aki kesobb adja fel.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) pereces válasza REDeath (#25) üzenetére


pereces
tag

Érdekes módon sok ember nem képes arra hogy jól összefoglalja mit csinál a cége amit X-edik éve sikeresen irányít, ráadásul szereti is azt amit csinál.
Elmondják neki hogy működik a dolog, látszólag megérti a lényeget aztán egy alig negyed oldalnyi szöveget (egy lapra ha elég) elküld hogy erre majd lehet építeni de persze majd jön a többi is, és úgy gondolja annak kibővítése a továbbiakban nem az ő dolga. A helyesírási hibákat szigorúan kijavíttatja már a teszt oldalon is de új szöveget nem ad csak cserélget egy két kifeljezést :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) REDeath válasza pereces (#29) üzenetére


REDeath
őstag

azért meg már nem akarnak fizetni hogy tartalmat is gatyába rázd, kell még pár év mire tudatosul az emberekben hogy az nem a fejlesztés körébe tartozik :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#31) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Mivel az SEO/SEM "iparban" dolgozom Ausztráliábab már három éve felkeltette a figyelmem a cikk, de most reggel még nem volt időm végig olvasni. Amit az előttem szólók kommentjeihez még hozzá fűznék, hogy nagyon jó lenne, ha a webdesignerek "valid" kódot kreálnának, mert manapság annyi minőségileg gyenge oldallal találkozok, hogy nem értem hogy merték az alkotók eladni. Volt olyan kliensem, hogy többet fizetett volna ha kijavítom a hibákat, úgyhogy inkább újra legyártottam az egész oldalt "valid" Strict XHTML-ben.
Sokáig azt gondoltam, hogy az XHTML fejlesztés fog majd folytatódni, de a W3C végül a HTML5 mellett döntött. Nem tudom ez mennyire befolyásolja majd az SEO-t, de én jobban örültem volna egy XML alapú irányzatnak.
Mellesleg aki most ismerkedik az SEO-val, annak ajánlom a http://www.seomoz.org oldal olvasgatását és az ingyenes "tool"-ok használatát, aki meg ezzel foglalkozik és nem ismeri ezt az oldalt, az próbálja ki a PRO eszközöket. Nagyon-nagyon hasznosak és havi $80-ba kerülnek. Tudom ez nem kevés, de ha megveszel csak egy hónapot, akkor az idő alatt átnézheted a klienseid oldalait.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#32) atike


atike
nagyúr

Jó cikk, hasznos!

(#33) Bummafejbe


Bummafejbe
csendes tag

Jól megfogalmazott kis cikk. :R

...csak a holtak látták a háború végét...

(#34) tildy


tildy
nagyúr

Ugy latom lassan kezd hozzaszolasgyujtesbe valtani a hozzaszolasok egy resze. Mintha ezt mat lattam volna gamepodon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) raczger válasza tildy (#34) üzenetére


raczger
őstag

Nem csak gamepodon van így, én mindig is úgy gondoltam ha a hsz-nek nincs információ értéke akkor fölösleges bármit is írni. Itt is néhányan érdemben nem tudtak hozzászólni a cikkhez sajnos.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

:R Nagyon jó lett, grat! Kezdőknek igazán hasznos.

(#37) lordovravens válasza Esmein (#20) üzenetére


lordovravens
tag

Hello!
A cikk és a hszeid is egyaránt hasznosak.
Annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy adózni mennyit és milyen címen kell az ilyen bevételek után.
Egyébként grat! :R

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#38) Esmein válasza lordovravens (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

A cikket nem en irtam, a hszekert viszont vallalom a felelosseget! :)

Nem tudom, ki lehetne tolteni az adoinformaciokat az adsense accounton, de G nem keri oket, konzultalni fogok errol egy konyvelovel, amint keresek annyit hogy az adokotelesseget elerem :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) lordovravens válasza Esmein (#38) üzenetére


lordovravens
tag

Kösz!
Keresgéltem már, mennyit kéne perkálni belőle, asszem a 30%-ára tart igényt az APEH, a bevételed 90%-át veszik adóalapnak, kivéve, ha számlákkal igazolod a jövedelem szerzéssel kapcsolatos kiadásaidat, akkor asszem a bevételed maximum 50%-át számolhatod el kiadásnak.
Az érdekel, hogy milyen járulékokat, meg "anyámkínját" kell még fizetni efölött.

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#40) Esmein válasza lordovravens (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Sajnos ebben nem tudok segiteni, en a kiralynonek adozom :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) lordovravens válasza Esmein (#40) üzenetére


lordovravens
tag

Ránéztem a logoutos oldaladra, és most már sejtem, hogy veled kapcsolatban nem illetékes az APEH.
Azért köszi, hogy válaszoltál. :R
Akkor nem zavarlak, keresd szénné magad és Isten óvja a Királynőt! :)

Halhatatlan lélek acél testben. Ez vagyok én, a Cseléd Srác.

(#42) JanR


JanR
addikt

Hasznos cikk, de bennem csak a nem kellemes emlekeket sorakoztatja fel, mert ezzel foglalkoztam es a Fonok folyamatosan rugdosott az oldal miatt :DDD

Azert koszi, jo mas szemszogebol is megnezni a dolgokat. (De hal isten mar nem kell vele foglalkoznom)

(#43) Paarthurnax válasza Esmein (#40) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Itt a Commonwealth "gyarmaton" is nemzeti ünnep a szülinapja. :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#44) bananjoe


bananjoe
csendes tag

Rettentő sok körítés, és általánosság olvasható itt, ahelyett, hogy letöltenénk a google által kibocsájtott SEO alapokat a webmestereszközök kézipultból.

(#45) The DJ


The DJ
addikt

Elnézést a késői reakciókért, az ország két pontja között ingázom és mindig akkor kerül ki a cikkem, amikor csak pár percet tudok gép előtt lenni egész nap. Örülök a reakcióknak és az egészen magas olvasottsági számnak, ezek szerint másoknak is érdekes és hasznos a téma. Sok minden kimaradt, ezeket valószínűleg a következő részben fogom pótolni és beleépítem az általatok említett dolgokat is. Esetleg még arra lennék kíváncsi, hogy milyen irányba vigyem tovább a dolgot, miről írjak még?

DeltaPower: Teljesen jogos a felvetésed, kiegészítettem a cikk erre vonatkozó részét.

tildy: A logika azt kívánná, hogy előbb építsük fel a tartalmat a kulcsszavak alapján, pont úgy, ahogy te is írod, azonban a legtöbben ügyfél, akiknek dolgoztam már egy kész oldallal és előre megírt tartalommal rendelkezett, amihez nem igazán akartak hozzányúlni. Persze elengedhetetlen, hogy valamilyen szinten átgyúrjuk az egészet és a későbbiekben is olyan tartalmakat, híreket, cikkeket töltsünk fel, amik az optimalizáláshoz szükséges kulcsszavakat tartalmazzák. Azonban sokan hiszik azt tévesen, hogy elég, ha csak összegyűjtik a kulcsszavakat és a kedves seo-s szakember majd elvégzi a többit. Pedig semmit nem ér az egész, ha a tartalom nem áll szoros kapcsolatban a kiválasztott kulcsszavakkal. A tartalom az egész kulcsa. Persze ezt neked nem kell magyaráznom, mert te/ti is otthon vagytok a témában :)

Esmein: Látszik, hogy nem ez az első hozzászólásod a témában :) Okos és hasznos dolgokat írtál, összefoglaltad néhány hozzászólásban az egész folyamat lényegét. A legfontosabb azonban mégis az, amit legelőször említettél: dolgozni, dolgozni, dolgozni.

raczger: Valóban elfelejtettem megemlíteni, hogy a domain név kiválasztása is mennyire fontos. A legtöbb esetben sajnos már megvan a bejáratott oldal/domain és így ez a lehetőség kiesik. De aki tudatosan, már a folyamat legelején nyitott szemmel jár, az nem csúszik le erről a lépésről sem. Ha a regisztrálandó domainünk tartalmazza a kulcsszót az bizony nem kis segítség lehet. A keresőbarát URL-ek használata szintén nagyon fontos. CMS-ek esetében általában egy egyszerű kis pluginnal vagy beállítással elő lehet csalni őket. Joomla esetében az SH404SEF az, amit használni szoktam, Wordpress esetén pedig az "All in One Seo Pack". A pagerankhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban fontos hány oldal mutat a miénkre, de nem a mennyiség a lényeg. Az a fontos, hogy minél több és minél nagyobb PR értékű oldal mutasson ránk. Ellenkező esetben több kárt okozunk vele, mint hasznot. De egyel lentebb görgetek és látom már írták is :)

bananjoe: Rengeteg cikk és leírás található a témában a neten, ez főleg kezdőknek szól, olyanoknak, akiknek az egész dolog új, azért is a sok körítés, példák és magyarázat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#46) macman507


macman507
aktív tag

Köszönöm, pont jól jött.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#47) Rolly


Rolly
veterán

A neten kering egy angol nyelvű két oldalas pdf file amiben minden benne van amit a seo-ról tudni kell...

(#48) The DJ válasza Rolly (#47) üzenetére


The DJ
addikt

A neten sok minden kering, sőt, ott csak azt nem találod meg, amit nem akarsz :)

Nem én találtam fel a spanyol viaszt ezzel a kis cikkel, mégis akkora olvasottságot ért el három nap alatt, amit a legnépszerűbb Linux rendszerbiztonsággal foglalkozó írásom egy hónap alatt. Szóval van rá igény, sokaknak hasznos, sokan megpróbálkoznak vele és még ha nem is jutnak az első helyre, mégis minden egyes kis apró lépés segítség és sokat jelenthet. Lehet sokkal részletesebb, tartalmasabb, jobban felépített írásokat találni, jellemzően főleg külföldi oldalakon és angol nyelven, de ki akar mindig fordítgatni és kutatgatni?

Egyébként két oldalban szerintem nem nagyon lehet összefoglalni mindazt, amit a SEO-ról tudni kell.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#49) Rolly


Rolly
veterán

Nincs valakinek egy listája, hogy milyen linkgyűjtő oldalakra, illetve egyéb oldalakra lehet kitenni a saját oldalam ...

(#50) #17896960


#17896960
törölt tag

Köszönjük a hasznos infót és a magam nevében nagyon várom a folytatást! :R

Szerencsére az eddig leírtakkal tisztában vagyok és használom is őket, és mivel nem ez a végzettségem öröm látni, hogy, amit kiszoptam az ujjamból azt egy profi is hasonlóképp csinálja.

Be kell valljam ennek a hsz-nek is egy önző célja van: Webfejlesztőt, programozót keresek egy tematikus közösségi oldal létrehozásához! Egy csapatra van szükségem, akik elkészítik és miután elindult fejlesztik, frissítik, egyszóval support. CMS, online marketing, webdesign, sorolhatnám.

Egy statikus bemutató oldalt, vagy közepesen haladó dinamikus oldalt még meg tudok csinálni, de sajnos egy ilyet nem. És mire megtanulnám, az már késő lenne. És azt akarom, hogy profi legyen az oldal, ezért profikra lenne szükségem! Egy saját csapatra leginkább.

PÜ-ben várom kompetens személyek jelentkezését, referenciáit! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.