Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Várjuk szeretettel.

⭐ Stella

(#2) djculture


djculture
félisten

2016 ba akkor kb megfizethető is lesz:) ddr3 is mikor kijött agyament áron ment 2 évig.

[ Szerkesztve ]

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Amikor megláttam a hír végén az APU szót, gyorsan visszagörgettem a szerzőhöz, és nem is csalatkoztam, mert azt a személyt láttam ott, akire számítottam. :)

Örvendetes, hogy nem csak a sávszélességet próbálják még jobban kitolni, hanem egyéb, igen fontosnak tűnő technikát vetnek be a jobb sebesség érdekében.

A DDR4 megjelenésével nem csak a low cost alaplapokon lesz 2 memóriafoglalat, hanem minden kategóriában, ha jól értelmeztem az olvasottakat.

#tarcsad

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

jajdejó ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) Egon válasza Yutani (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Hehhh, pont erre gondoltam én is... ;)
Kíváncsi lennék, hogy létezik-e olyan, hardverrel kapcsolatos hír, amibe ne tudná beírni ezt a már-már személyes mantrájának számító három betűt... ;] :P Talán egy billentyűzetes hír nehéz kihívás elé állítaná... ;] ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) DeltaPower válasza Yutani (#3) üzenetére


DeltaPower
őstag

én is úgy értelmeztem, hogy ddr4 után 1 modul=1 csatorna, tehát ha nem lesznek quad channel vezérlők, akkor csak 2 foglalat lesz. a bővíthetőségnek nem tesz jót, de talán a lapok olcsóbbak lesznek.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) Taky válasza djculture (#2) üzenetére


Taky
senior tag

Most viszont szinte ingyen vannak a DDR3 modulok... :))

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#8) radi8tor válasza Taky (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, ennek bezzeg nem örül senki.

⭐ Stella

(#9) DeathAdder


DeathAdder
veterán

És még plussz másfél év mire a megfizethető kategóriába fog esni :DDD
Akárcsak a DDR3 esetében.

(#10) Male válasza Egon (#5) üzenetére


Male
nagyúr

A billentyűzet ergonomikus kialakítású, és rettentően gyors! Például az APU betűhármast 0.8 másodperc alatt lehet legépelni rajta, így igen népszerűvé válhat azon AMD vásárlók körében, akik most kívánják megrendelni a heterogén módon programozható processzorukat, mely.... :D

..menne ez :)

Nem neked: Azért az olcsóbb lapokban én nem bíznék... eddig minden esetben amitől valamivel olcsóbb lett a lap gyártása, vagy hihetetlenül fontos extrákat hoztak be helyette, vagy szimplán lenyelték a többletet a gyártók.

(#11) Abu85 válasza Yutani (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi a probléma az APU rövidítéssel? Ez lesz az általános rövidítése a heterogén módon programozható processzoroknak. Valaminek hívni kell őket, mert nem CPU-k és nem is GPU-k.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) ViZion válasza Male (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Ne piszkáljátok APU85-öt! ;]

Várom má' nagyon, mert a DDR2-őket má' nagyon cserélni kellene :)
Amúgy biztos jó lesz ez, mondjuk alacsonyabb feszre gondoltam volna, mert azé' a takarékosság, meg a koalák és az erdők ugye...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) ftc válasza Abu85 (#11) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak annyi a baja, hogy lassan mindenhova oda van biggyesztve az APU szó.... miért nem lehet csak a tényeket leírni...minek kell színesíteni?

(#14) djculture válasza radi8tor (#8) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos nem aki 2-3 éve tizezreket fizetett egy modulért:)

(#15) Abu85 válasza ftc (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyorsuló memória-alrendszer nem lesz előnyös a jövőben érkező APU-knak? Én ezt kétlem, szerintem előnyös lesz, így tényként leírható, hogy az APU-k profitálnak majd belőle, sőt a processzorok is, bár kétséges, hogy lesznek ilyen egységek 2015 után. :)
Az meg, hogy az APU szó sok helyen ott van? ... hát ébresztő emberek. Az Intel APU-t csinál (Ivy Bridge ...), az NVIDIA szintén (Tegra 4 vagy Maxwell), minden nagyobb vállalat a heterogén módon programozható processzorok irányába fejleszt. A dark silicon jelenségét így lehet kivédeni. Olyan váltás ez, mint az egymagos->többmagos éra váltása. Muszáj, mert e nélkül megszűnik a rendszerek nagyfokú skálázhatósága.

Lehet, hogy nem tiszta az APU fogalma. Az APU nem egyenlő a Fusionnel. Az APU az a heterogén módon programozható processzor terjedő rövidítése. Ahogy a CPU is a központi processzor rövidítése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) radi8tor válasza ftc (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a száraz és fekete-fehér hírek nem érdekelnek senkit.

⭐ Stella

(#17) ftc válasza Abu85 (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd ez elmélet... A tény már az amit le tudunk mérni! Majd ha adatokkal alátámasztod akkor lesz tény addig csak találgatás!

Ja s nem kértem kioktatást! :U

Minden hír foglalkozzon csak azzal amiről szólnia kell! Ennyi...

(#18) Abu85 válasza ftc (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi az elmélet abban, hogy ha növeled a memória-alrendszer teljesítményt, akkor az pozitív hatással van egy lapka feldolgozóképességére. A mai APU-k is abban szenvednek, hogy kevés nekik a memória sebessége. Lásd Llano DDR3-1333->1600->1866 MHz-es memórajel mellett. Gyorsul, ahogy gyorsabb lesz alatt a memória. Ezek alapján eléggé nyilvánvaló, hogy a DDR4 esetében is pozitív lesz a hatás az akkori rendszerekre, hiszen több lesz az elérhető memória-sávszélesség. Ez teljesen normális. Azért fejlesztik a DDR4-et, hogy tudják táplálni a 2014-ben érkező APU-kat. Nyilván akkor még nagyobb lesz a rendszerek igénye, hiszen a lapka oldaláról fejlődünk, és ez több adat feldolgozását teszi lehetővé azonos időn belül. Ahhoz, hogy etetni tudjuk őket gyorsabb memória kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) tomio


tomio
tag

Ha már lesz a processzorokban legalább 2/4MB L1 cache és 8/16/32/64 L2 cache [esetleg 32/64/128MB L3 cache] akkor az többet számít mint a "külső" RAM gyorsítása. Erre kéne ráfeküdni...

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#20) kerelo


kerelo
senior tag

a DDR4 már sokkal több újítást tartalmaz,mint a DDR2 DDR3 között volt.Ez jó hír

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#21) Abu85 válasza tomio (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az L1 cache mérete magonként annyira nem fog megnőni, hogy MB méretű legyen. Több mint pazarlás, ráadásul nem kicsit nagy lenne maga a mag, amiből a mai gyártástechnológiák mellett keveset tudnál rátenni egy értékelhető méretű lapkára. Max 64 kB data/ins cache elég jól működik a legtöbb procimagnál, vagy akár ennél kisebb méret is, ez architektúrafüggő.
Ha APU-zni akarnak a gyártók, akkor a CPU és a GPU közötti teljes koherenciát kellene biztosítani, közös virtuális címtérrel. Ez az elsődleges.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Yutani válasza Abu85 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jajj Abu, semmi gond a rövidítéssel, mind tudjuk, hogy ez már az APUkám világa! Maximum respect to Cs. Jenő! :DDD

Teljesen egyetértek veled a leírtakban, a memória sávszélesség növekedése és a késleltetés csökkentése egyértelmű, hogy az APU-k javát szolgálja. Nem csoda, hogy az új memóratípus hír érinti az új központi egységeket.

Mindössze arról van szó, hogy manapság az APU mozaikszó nem csak a Fusionnel nőtt össze, hanem egy PH-s nickkel is, és kéz a kézben járnak! ;)

ViZion #12: :C

#tarcsad

(#23) .mf


.mf
veterán

Már vártam, hogy a memóriánál is mikor hagyják el végre a párhuzamos buszt (ami alaplaptervezésnél, RAM elhelyezésénél mindig szívás), s térnek át sorosra. Ideje volt. Az 1 modul / csatorna megkötés kellemetlen, de szerencsére már most is gyakoriak a 4GB-os modulok, s jönnek a 3-4 memóriacsatornás procik, a több memóriacsatorna nagyobb busz-szélessége pedig csak jót fog tenni az APUk integrált GPU-inak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) Alchemist válasza Abu85 (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Az Intel APU-t csinál

Ha úgy vesszük, annak idején a lebegőpontos koprocesszor is az volt...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) Abu85 válasza Yutani (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Örülni kell neki, hogy pontosan van fogalmazva. Égnek áll a hajam, amikor azt olvasom, hogy Fusion CPU. Ez nem pontos. Persze új rövidítés az APU, majd idővel megértik a definíciót is, és a lényegét, ami mögötte van, mert a heterogén módon programozható processzor már nem CPU. Valami más. Ezen majd az Ivy Bridge fog változtatni, ami már szintén APU lesz, és akkor ez a rövidítés komolyabban terjedni fog.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Csak nem értem, miért nem egyből ddr5? A Samsung lökött bele csomó lóvét, szerintem ez már csak lobbi, hogy szabvány legyen.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#27) Abu85 válasza LALA_kiraly (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a 4 jön a 3 után. Persze el lehet nevezni 5-nek is, csak logikátlan. :D
Nem hiszem, hogy a Samu fejleszt ilyet, ugyanis a DDR5 speckók sehol sem tarthatnak. Lehet, hogy leültek már, hogy 2016-2018 körül mi kellene, de a konkrét munka biztos nem kezdődött el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) banhammer


banhammer
veterán

2014-ben kijönnek a DDR4-es ramok és 2-3 évvel már megfizethető lesz az áruk.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) Valdez válasza Abu85 (#27) üzenetére


Valdez
őstag

A gddr4-et is a samu tolta, csak épp a piac nem karolta fel. Pedig voltak anno 3.2ghz-es gddr4-ek is.

(#30) Abu85 válasza Valdez (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak a GDDR4/5 valójában DDR3-ra épül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) vanye


vanye
senior tag

A DDR2-es és a DDR3-as RAM-ok között mennyi a minden marketing és bullshit-körítés nélküli, valódi teljesítménykülönbség, ami játékok alatt meg is látszik?

Stern des Südens!

(#32) Male válasza ViZion (#12) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

Részemről nem piszkálás volt, gondolom ezt sejti :)
A DDR4-re tényleg nagy szüksége van az APU-knak, ezt már korábban én is kifejtettem (nagy ugrás most az IGP teljesítményben, de aztán ennyi volt a lendület kb, amíg nincs DDR4, mert egyszerűen kevés a sávszél, négycsatornás memvezérlő meg azért nem lesz éppen mainstream még sokáig, vagy akár soha... elég megnézni egy mai középkat. VGA-t, hogy mekkora mem. sávszéllel gazdálkodhat, és ennél még több kéne, hiszen a CPU résznek is kell azért valami...).

(#33) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Had jöjjön, elfér, most a DDR3 ram árak miatt van öröm inkább.
Aztán majd lesz DDR4 is jó áron.

...

(#34) hohoo


hohoo
senior tag

Mert miért ne lenne benne az APU? Az az egyetlen értelmes felhasználása ekkora sávszélnek, másra csak arra jó hogy lehessen a pistikéknek villogni hogy hússzáz gigabittel másolt az xy tesztprogram. A mostani 18xx-es ddr3-nak is apu-n kívül semmi értelme, csak a tesztprogramos villogás. Viszont grafikára tényleg kell a sokkal nagyobb sávszél.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#35) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Point to point tetszik. Esélyes hogy jóval több kettőnél több csatornás memóriavezérlővel ellátott processzort fogunk látni a DDR4-es korszak alatt. Ugyanis lesz értelme, gyors grafikához simán kell a három-négy csatorna.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#36) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ez a DDR4 még jó néhány évig nem lesz valós alternatíva. Addig szeretnék én látni 2*8GB-os DDR3-as csomagokat is igazán baráti áron. :)

(#37) CYBERIA válasza TOM-202 (#36) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ki is tudnád használni, vagy csak így jól hangzik? :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#38) Jester01 válasza CYBERIA (#37) üzenetére


Jester01
veterán

ramdiszknek elég sok memóriát el lehet ám használni :K

Azokat sem értem, akik szerint sávszélesség csak grafikának kell ... ha nagy mennyiségű adattal dolgozol (ami nem fér már az L3 cache-be sem) akkor azért bizony a memóriára fog várni a program.

Jester

(#39) radi8tor válasza TOM-202 (#36) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

8GB modulokra még várhatsz. Tudnak egyáltalán annyit rápakolni egy modulra?

⭐ Stella

(#40) ZetorGumi válasza radi8tor (#39) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hogyne, emeletes modul, valahol láttam olyat. Olyat képzelj el, mint 2 low-cost modul egymá tetején, 2 sor memóriamodullal, köztük egy vezérlőcsippel. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41) radi8tor válasza ZetorGumi (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De abból nem biztos, hogy beférne 4 vagy 6 egymás mellé.

⭐ Stella

(#42) ZetorGumi válasza radi8tor (#41) üzenetére


ZetorGumi
addikt

befér, hisz a magassága más. ugyanolyan vastag, mint egy normál modul, csak kétszer olyan magas. Még az SDR ramok időszakában volt ilyen terv, asszem 1 gigás modul volt, ami akkor elég nagy számnak számitott, kb 10 éve.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#43) radi8tor válasza ZetorGumi (#42) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa értem.

⭐ Stella

(#44) ZetorGumi válasza radi8tor (#43) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jó ötlet volt, csak kb olyan magas, mint egy tégla oldala, és úgy melegszik, mint az atomerőmű. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#45) hohoo válasza Jester01 (#38) üzenetére


hohoo
senior tag

nem fog memóriára várni, mert bőven sok a sávszéle erre... viszont millió háromszögön műveledeteked végezni minden másodpercben arra már nem elég. Főleg hogy az l3 sebessége kb olyan mint a ramé csak a késleltetése kisebb.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#46) TOM-202 válasza CYBERIA (#37) üzenetére


TOM-202
senior tag

Óóó, a Windows 8 biztosan ki fogja majd használni ha az eddigiekből indulunk ki. Egyébként még 2*4-es kitem sincs nemhogy 2*8, de egye fene, jól hangzana 16GB DDR4 RAM! :)

(#47) TOM-202 válasza radi8tor (#39) üzenetére


TOM-202
senior tag

Én türelmes vagyok. Szerintem addigra 512MB-os memória chipek is lesznek amikből kirakható a 8GB/modul ha 8 chip lehet egy oldalon, de lehet hogy még nagyobbak is lesznek addigra mire ez a probléma aktuálissá válna. :)

(#48) ZetorGumi válasza TOM-202 (#47) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az is lehetséges. :) A mai rohanó világban... :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#49) Vartanus


Vartanus
őstag

Az a baj a rohanó világgal hogy bevezetnek egy új dolgot pl majd a DDR4-et és mire elérhető árú lesz addigra jön a DDR5(mint most a DDR3-taly év végére és most 2012re lett elfogadható ára,pedig valamikor 2007 táján indult pályafutása,így kb 4-5év kellett mire nekünk átlag magyaroknak is elérhetővé vált>>ebből az jön a DDR4 is kb 2016-17re lesz elérhető de addigra jön az új generáció és megint minden előről)és ez minden téren így van sajnos..:S

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#50) datatomm


datatomm
tag

Mit jelent ez a csatornánként egy modul? Megszűnik a dupla csatorna? Vagy az más kérdés?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.