Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Érjék utol, und nyomják le Őket, csak nehogy elszálljanak az áraikkal a sikerek miat!! Az maradjon csak amolyan kínaias.

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) joelke HU válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ugyan. Már most se nagyon tudnak kínaiasan árazni. És ahogy növekednek, ahogy egyre többet költenek majd reklámokra simán utol fogják érni árban a két nagyot. Sőt!

Motorola G51

(#3) Szilofon válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


Szilofon
tag

Már most sem olcsók :)

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#4) Bici válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


Bici
félisten

Hameg mégis elszállnak, akkor lesz helyettük új feltörekvő de már kiforrott hátterű telefongyártó (Xiaomi, Meizu, LeEco, OnePlus, stb.), aki átveszi a helyüket.
A mostani nagyok pedig egy következő nagyobb váltás alkalmával majd szépen elkövetik ugyanazt a hibát, amit a régi nagyok (Nokia, Ericsson, Motorola), és majd lehúzzák magukat a budin. Valami Vietnámi cég márkája lesznek.
20 év múlva meg majd a Xiaomi, mint csőd közeli, de még azért ütős márkanév kerül majd az akkori fejlődő (mondjuk afrikai) telefongyártó kezébe, hogy növelje az eladásait.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) A 2. Vesztes válasza joelke HU (#2) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Tartok tőle, hogy ez lesz a folyamat! :O

Piroska: Hát ja, már most sem azok annyira sajna.

Mikrobi: :C :DD

Télapó: Akkor csak azt tehetjük - összefogva a világ polgáraival -, hogy addig nem veszünk Hüjefejt, amíg vissza nem csökkennek jóárasra! NE HAGYJUK, HOGY MÁR A KÍNAIAK IS DRÁGA TELEFONT GYÁRTSANAK FELEIM!!!

Vuff. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#6) xmaas válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


xmaas
őstag

Almodozni lehet ha nem vetted volna eszre par even belul ugy felmentek a "huvely" arak hogy orom rajuk nezni es az a tendencia csak folyattodni fog nagy a gyanum..
Es akkor arrol mar nem is beszelunk hogy komoly fejlesztest/haladast nem mutat fel a tobbi gyartohoz kepest utolso idobe bohockodas megy csak kb. ,meg chipset fronton is levannak maradva samu/snapihoz kepest akkor meg mit is akarnak ezek

(#7) willope válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


willope
tag

Az árakkal már most elszálltak. A galaxy s7-nél a p9 most épp 30€val olcsóbb. Miközben az S7 azér böven komolyabb telefon.
A Mate 9 meg igazi prémium árral jött ki a piacra. A sima is.
Egyedül a "lite" telefonok meg a honorok maradtak amolyan diszkont árfolyamon. Egyelöre.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#8) kmisi99


kmisi99
addikt

Az a baj, hogy manapság már az árazás is prémium dolgot sejtet. Ott van a xiaomi, negyed áron ugyan azt megcsinálja mint a nagy márkák, de a "nép" aki nem ért hozzá, persze, hogy a drágább kell mert szerintük akkor jobb is. A huawei is többek között azért emel árat, mert most, hogy már drága rögtön "prémiumabb".

(#9) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Pedig annyira nem jók mint amennyire vártam... P8 tulajként bánom, hogy ilyet vettem. Az egyetlen pozitívuma, hogy szerintem az eddigi legszebb/legelegánsabb okos telefon még mindig a piacon...

[ Szerkesztve ]

(#10) willope válasza Bici (#4) üzenetére


willope
tag

Két dologban nem értek egyet veled.
1. A Samsung stratégiája, hogy minden lehetséges variációra kiad egy mobilt és az egyik majd csak bejön, sikeres és ezután is alkalmazkodni tud majd vele a változásokhoz. (Az Appe helyzete más, Jobs nélkül más most lejtmenetbe kezdett).
2.Nem hiszem, hogy Afrika valaha is ipari hatalmi helyzetbe kerülne. Nincs meg hozzá a társadalmi háttér. Pl. mondj egy afrikai autómárkát(biztos van, de semmi jelentös), vagy repülögyárat, világhírü gyógyszergyárat, csipgyártót, vagy akármit, ami hightech-el üzemel.

Ha Kínának konkurenciája akad az is Ázsiából vagy Dél-Amerikából, max a Nyugatról fog érkezni.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#11) tdhenry válasza xmaas (#6) üzenetére


tdhenry
tag

Kirin 960 ról hallottál? nincs lemaradva. A nem csúcs telókba pedig nyílván jó a nem csúcs hardver.

(#12) joey04


joey04
titán

Igazából az Apple-t bárki lenyomhatná eladásokban, aki nem csak a felsőkategóriában játszik. A Samut nyomják le! Arra is meglenne az esély, ha nem folytatják ezt az áremelést. Bár egy cégnek az eladott darabszám egy szint felett nem sokat számít, a profit a lényeg, abban meg nagyon el vannak maradva.

11: ez az első soc ami értelmes a felsőkategóriában tőlük, de ez sem világverő azért: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) papi77 válasza tdhenry (#11) üzenetére


papi77
addikt

Hát igen a 960 nagyon jóra sikeredett! Mondjuk állítólag aránylag sokat fogyaszt.
Szerintem minden esélyük megvan rá,hogy beelőzzék almáékat.

Az első: NOKIA 1611

(#14) Weeman1


Weeman1
veterán

Miért nem egyből az elsők szeretnémnek lenni.

Xiaomi 11T Pro

(#15) B-Clone


B-Clone
aktív tag

955 sem volt már alapvetően rossz széria. Számítási teljesítményben bőven hozta a felsőkategória szintjét. Ami kicsit szűk keresztmetszet tudott lenni az a T880 igp. Az új elvileg ebben is 80% ot fejlődött. (ami azért példás) amiben egyébként verhetetlen volt a 955 az a fogyasztás. A HTC 10-em ben több a Kraft, de van hogy a p9 2x annyi SOT - t produkál.

(#16) Sebhelyes válasza Weeman1 (#14) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Mert ők is a Samsungtól veszik a képernyőket és (még) nem akarnak beszólni nekik :D

(#17) tdhenry válasza joey04 (#12) üzenetére


tdhenry
tag

A Honor 8 is tud meglepetèseket okozni az iPhone 7, S7 ellenèben, ès abban a mèg gyengèbb 950 van. Szerintem minden annyira túl van tervezve, hogy egy bizonyos teljesítmèny fölött nem igazán számít. GPUban voltak elmaradva de már es sem aktuális ha jól tudom.

(#18) tdhenry válasza B-Clone (#15) üzenetére


tdhenry
tag

Gondolom akkor a 950 is hasonlóan jó fogyasztás szempontjából?!
Èrdekel a dolog mert a honor 8 a kiszemelt...

(#19) joey04 válasza tdhenry (#17) üzenetére


joey04
titán

linkeltem pár performance tesztet van ott gpu is. fejődtek, de azért nem szabad hasra esni csak szimplán hozzák a kötelezőt végre a kategóriában.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Akkor hajrá Huawei, mindent bele.

(#21) Richie86


Richie86
senior tag

Talán meg is van rá az esélyük, de nem 1-2 éven belül szvsz.

(#22) B-Clone


B-Clone
aktív tag

955 és a 950 lényegen ugyan az, csak 955-ben magasabb a maximális órától.

[ Szerkesztve ]

(#23) A 2. Vesztes válasza Weeman1 (#14) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Azt majd jövőre!

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#24) Crafter32


Crafter32
őstag

Kína meg az innováció... Mondta volna, hogy másolásról másolásra haladunk. Jobban hihető lenne. Tudom, nem kellene 1 kalap alá venni mindet, de Kínai az Kínai marad.

(#25) #77081088


#77081088
törölt tag

Én meg azt mondom hajrá! Nincs szégyenkeznivalója a gyártónak. Pl nem nagyon van bootlop problémás sorozat,a samut ne is említsük.
Ezt a másolásos dolgot meg hanyagolni kéne… P9 pl miről is lett koppintva? Vagy a Mate sorozat?

(#26) porterocka hát jah,mert kétszer annyuba kerül a készülékük…

[ Szerkesztve ]

(#26) #86973952


#86973952
törölt tag

Az a baj, hogy megint a leszállítást helyezik kontextusba az eladással, aminek nem sok értelme van.

Persze a leszállítás is fontos, mert a népszerűség miatt készleteznek, csak más számok jönnek ki.

Ettől függetlenül majd esélyes lehet a 2. hely, de az Apple kevesebb verzióból és darabszámból is magasabb bevételt fog realizálni.

(#27) kmisi99 válasza Crafter32 (#24) üzenetére


kmisi99
addikt

Az a Kína már nagyon rég nem az a Kína amit 10 éve ismertünk. Ott az új xiaomi mi mix, na az pl innováció. Széltől szélig érő kijelző.

(#28) Wesder válasza kmisi99 (#27) üzenetére


Wesder
félisten

khm... Sharp Aquos

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) motown5l válasza joelke HU (#2) üzenetére


motown5l
senior tag

Hat igazabol ilyen felszerelessel ami a kinai telefonokba talalhato mar manapsag,egyre dragabbak lesznek a keszulekek.Ugyan azokat az alkatreszeket hasznaljak mar.mint a nemes nagy gyartok
. Ok is annyiert szerzik be szerintem az alkatreszeket mint a tobbi gyarto.A

[ Szerkesztve ]

(#30) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Azt nem vágom, hova akarnak még pluszba 100 milliószámra még telókat eladni? 10 éve még megértettem volna, de mára már telítődött a piac nagyrészt, majdnem mindenkinek van már okostelója. Egy szűk rétegen kívül, aki gyakran cserélgeti a telóit, a többség nem cserélgeti ilyen gyorsan a telóit. Ez is egy felfújt lufi lesz? Majd egyszer kidurran?

[ Szerkesztve ]

(#31) #86973952 válasza kmisi99 (#8) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt ne gondold, hogy a Xiaomi ilyen árakkal lenne piacon, ha mindenhol rendesen jelen lenne, és még a szolgáltatók is árulnák.

Ráadásul ebből a pozícióból megengedhetné magának, hogy a cerka is vastagabban fogjon. Annak ellenére, hogy a plusz terheket, költségeket is rádobálná a telefonokra.

Szerintem tökre nem lehet párhuzamot vonni a két árazás között.

1shot1kill:
Többszereplős piacon másodlagos a telítődés, ha egy cég eladási számainak növeléséről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Simán le fogják tudni nyomni az Apple-t, pedig 1 évvel ezelőtt lehet nem mondtam volna ezt még. A kérdés az, hogy utána nem kényelmesedek-e be?

Finn the human

(#33) joey04 válasza #86973952 (#31) üzenetére


joey04
titán

Kínában dolgozó emberke mondta, hogy nem is igazán tiszta a Xiaominak ez miért éri meg, mert még Kínában is alig van profit. Egy olyan cégénél mint a LeEco még érthető az alacsony ár, mert elvileg a telefon csak egy eszköz, hogy használják minden szolgáltatásukat, elvileg még kis bukó is beleférhet, mint a konzoloknál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

joolvan !! huzzatok bele. :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#35) atike


atike
nagyúr

...meg is lesz nekik ha az új túlárazott csodafegyverre ráharapnak a népek.... Akkor már minden kategóriában képviselni fogják magukat. Csak a "sima" felsőkategóriát ne t*jják le... :U

(#36) Clintt


Clintt
újonc

Yay de butuskák a huawei marketingesei. Az apple- termékeit csak azért szeretik mert egyszerű mondhatnánk lebutított, átlag(alatti) usereknek készül. Ezzel szemben ez a teló ugyanúgy androidot futtat, egy csomó beállítási lehetőséggel. KIZÁRÓLAG csak az árral tudták volna megelőzni, eladási számban az apple-t. Viszont ezt ekúták' de nagyon. Rettenetesen drága lett. Szerintem kb 180-190E Ft lett volna az az ár, amiért (szinte) kapkodtuk volna, de így nem :(

(#37) ntomi0730 válasza willope (#7) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Ez sem igaz, mert az a 30 euro, a MM-ban 60.000.- . 220000-160000, és egyik sem akciós. Hivatalos forrást nézzünk...

(#38) Enci1983


Enci1983
senior tag

"Lépésről lépésre, innovációról innovációra fogjuk őket utolérni" Nem véletlenül vannak a harmadik helyen, amit csak lehetett lenyúltak pofátlan módon, melyik volt az innovatív ötletük? A hajlított kijelző, vagy a dupla kamera? Esetleg jövőre már írisz szkenner is lesz? Az lesz az igazi innováció :D Mekkora kaméleon egy cég....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#39) Tomi_Ohl válasza Bici (#4) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az utolsó bekezdés tetszik, most vicces, de nem merek rajta nevetni mert lehet, hogy így lesz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#40) Bici válasza Tomi_Ohl (#39) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem meg tök mindegy. Majd lesz helyette másik cég, ami majd gyártja a jó ár/érték arányú telókat.
Mármint, ha addigra lesz még teló, és nem az emberekre felcsatolt 1cm-es biszbasz fogja az agyhullámokkal megjeleníteni a képet és hangot. De lehet, hogy ez csak 30-40 év múlva lesz, franc se tudja.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) Inkvizitor1 válasza Enci1983 (#38) üzenetére


Inkvizitor1
tag

A dupla kamerát ők hozták be igazán, a gyorstöltést az Oppo, a káva nélküli kijelzőt meg a Xiaomi. Persze minden újítást vissza lehet vezetni II. Lajosig meg Mátyás királyig, nincs új a nap alatt, de ezeket ők hozták be igazán.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#42) #86973952 válasza joey04 (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyanítom elég vékony nyereségen mozognak, de igazából konkrétan semmit nem lehet tudni a Xiaomi -ról. Nem nyilvánosan működő cég, csak bemondásra mennek a számok. Azért az látható, hogy akik ki tudnak mozdulni a belpiacról, azok többnyire más, nyereséges üzletágból csoportosítanak. Pl. Huawei vagy a Le.

EU -ban vagy az USA -ban azért jóval nagyobb tőkét kell bemozgatni. Reklám, adók/járulékok, bérleti díjak, partneri megállapodások...stb. Azért a Xiaomi sem hülye. Nagyon örülne a nemzetközi piacnak, szolgáltatói partnereknek, csak ezek bitang költségek.

Nem véletlen, hogy gyakorlatilag 2 szereplő van a piacon (globál), akik normális nyereségből tudnak gazdálkodni. A többi vagy döglődik, vagy belpiacos (tehát indifferens), vagy éppen a 0 környékén egyensúlyoznak és másik üzletágból foltozzák a réseket.

(#43) lezuvius válasza tdhenry (#17) üzenetére


lezuvius
őstag

2 hètig volt az S7-m mellett egy Honor 8-am ès játèknál nagyon el volt maradva, meg úgy az általános sebessège is picivel lassabb volt nálam.

Kiváncsian várom, hogy az a 80%-os GPU javulás mennyire fog èrződni.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#44) Fejvadi válasza lezuvius (#43) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Hány tizedmásodperccel volt lassabb?

(#45) lezuvius válasza Fejvadi (#44) üzenetére


lezuvius
őstag

Nem mèrtem :P Erzes/tapasztalat alapján írtam de ha már nem számítanak a szemèlyes tapasztalás útján alkotott vèlemènyek...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#46) #18512640 válasza xmaas (#6) üzenetére


#18512640
törölt tag

Chipset fronton le vannak maradva? Smapi 821 vs. Kirin 960 vs. Exynos 8890? Szerintem te is tudod, hogy a Kirin az erősebb...

(#47) drpele válasza xmaas (#6) üzenetére


drpele
senior tag

Hát igen, a prostitúció drága mulatság... :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#48) joey04 válasza #18512640 (#46) üzenetére


joey04
titán

maradjunk a tényeknél és fogalmazzunk úgy, hogy már nincsenek lemaradva...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) #18512640 válasza Enci1983 (#38) üzenetére


#18512640
törölt tag

Ja, tökre Samsung copy a Leica kamera :W

(#50) #18512640 válasza #18512640 (#46) üzenetére


#18512640
törölt tag

*Snapi. Kifutottam a szerkesztési időből.
joey04: ja, kicsit erősen fogalmaztam, de szerintem mindenképpen versenyképes procit tettek le az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.