Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Több az előny, mint a hátrány, főleg, ha a biztonsági kockázatokat kiiktatják :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) lezso6 válasza Fecogame (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az meg is érdemli, aki minden baromságot a kliensoldalon tárol. :U Ez a local storage kb ugyanaz mint a süti, csak normális az API és nagyságrendekkel több a felhasználható tárhely. Ez ott lehet biztonsági kockázat, ahol a lelkes "programozó" a fél privát adatbázist kliensoldalon tárolja. A legnagyobb biztonsági kockázat még mindig az ember. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) dajkopali válasza lezso6 (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

ja, kb. ezt mondják az eredeti cikkben is a szakértők: a lehetőség adott biztonságos és kevésbé biztonságos megoldásokra, a fejlesztőkön múlik - sztem az egész cikknek az a lényege, hogy a személyes felelősségre akarják felhívni a figyelmet

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) FTeR


FTeR
addikt

"HTML5 terjedése és népszerűsége"
A mije? A nagy website-ok sorra állítják le a HTML5-ös fejlesztéseket. Mobilokon egyáltalán nem váltotta be hozzá fűzött reményeket, a natív app mindent visz.
Az egyetlen HTML5 fícsör ami terjed az a CSS3 néhány új tulajdonsága, ami lehetővé tesz kicsit jobb tipográfiát.
A canvas egyszerű játékoknál játszik, átlag weblapon semmi haszna, még a flash bannereket sem sikerült leváltania.
A media tag teljes kudarc, még a yt sem tud felmutatni normális minőséget, pedig G nagyon próbálkozott.
Az egyéb speciális tag-ek meg szintén nem hordoznak érdemi hasznot, hapedig haszna nincs, akkor csak az ajánlás kedvéért nem fognak energiát fektetni bele a fejlesztők.

(#6) L Balázs válasza FTeR (#5) üzenetére


L Balázs
tag

Nem csak a csilivili új API-k jelentik a HTML5-öt. A fejlesztés és így a felhasználás első lépése is az, hogy a meglévő tartalmat átírják úgy, hogy ugyanaz az oldal minden modern böngészőben, változtatások nélkül ugyanúgy jelenjen meg. Ezt az akadályt szerintem egész jól sikerült venni, már a legújabb IE-k sem lógnak ki a sorból. Az a lépés még csak most következik, hogy erre építve az új lehetőségeket kilhasználva a jövőbeli fejlesztéseket már HTML5-ben csinálják.

(#7) L7wy válasza FTeR (#5) üzenetére


L7wy
őstag

Azért mert nem támogatott még minden böngészőn minden... Még kell 1-2 év, mire a fejlesztők is belejönnek, és a böngészők is mindent fognak támogatni. A G pedig csak próbálkozhat addig, amíg a HTML5 nem éri utol a flashes lejátszójukat felhasználhatóságban minden böngészőn.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8) FTeR válasza L Balázs (#6) üzenetére


FTeR
addikt

Meglévő tartalmat senki nem fog azért átülteni, hogy elmondhassa az oldala már html5-ben van, ha nincs legalább 1 jelentős érv, hogy miben lesz jobb az új verzió.
Azért kukázták a xhtml2-t, mert nem volt kompatibilis a html4.x-el, de még a xhtml1-els sem. Azért nem veregetjük meg a vállukat, hogy legalább egy célt sikerült elérni.
A html5 új oldalak vagy egyébként is esedékes nagyobb átalakításoknál tud terjedni, mert ha már van, akkor nem érdemes régi verziót követni, de ettől még igaz mindaz amit írtam. 1 éve a rajongók még arról ábrándoztak, hogy ezzel fog megvalósúlni a valódi multipaltform, egyébként is minden tendenci azt mutatta, hogy a szoftverek tolódnak a web felé. Ebből semmi nem lett. Mobil eszközökön natív alkalmazásokra gyúr mindenki (win8 desktoppon is).

(#9) Nekomajin válasza FTeR (#8) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

De a multiplatformitás csak az egyik célja a HTML5-nek. Egy csomó kisebb volumenű cél megvalósult, és ha a multiplatformitásból sose lesz semmi, akkor is megéri erre váltani.
Bevezettek egy csomó szemantikai elemet meg attribútumot. Űrlapoknál egy csomó olyan adatellenőrzést áttettek natívan a böngészőbe, amihez korábban JS kellett. A parser egységes hibakezeléséről már ne si beszéljünk. A CSS3-mal sokat javul a tipológia, és az árnyékolásokkal, lekerekítésekkel, transzformációkkal pár sorban meg lehet oldani egy felületet, amit régen táblázatba helyezett képszeletekkel lehetett. Van egy rakás új szelektor, jobban kezelhető a DOM fa. A JS gazdagodott egy csomó olyan API-val, amiket korábban nem lehetett natívan megoldani. A drag and drophoz, a vágólapra másoláshoz, a kamera kezeléshez régebben flash vagy java applet kellett.
Ezekről is szól a HTML5, nem csak a <video> elemről meg a multiplatformról. Szóval nyugodtan lehet mondani, hogy a HTML5 terjed, és népszerű is. És nem csak a nagy site-okra, a FB-ra, a Google-re, a WP-re, a Yahoo-ra meg a többire kell gondolni. Milliószámra készülnek új, kisebb oldalak, ahol egy csomó terhet levesz a fejlesztők válláról az, hogy a böngészők natívan tudnak dolgokat, meg egyáltalán ugyanazt a DOM fát kapják minden böngészőben.

(#10) varydave válasza FTeR (#5) üzenetére


varydave
tag

Az egyetlen HTML5 fícsör ami terjed az a CSS3 néhány új tulajdonsága, ami lehetővé tesz kicsit jobb tipográfiát.

Javaslom nézz utána a html5 websocketnek. Attól, hogy te nem használod ki a benne rejlő lehetőségeket még nem feltétlenül sz*r.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.