Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csibor válasza Bundás22 (#46) üzenetére


csibor
őstag

Gigabyte is oldja meg,mégsem panaszkodnak.

(#52) Bundás22 válasza csibor (#51) üzenetére


Bundás22
őstag

[link]
[link]
s939 nél igen, de úgy látszik érthetetlen módon P35-nél már leszoktak erről, valószínűleg azért mert nem panaszkodtak :)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#53) csibor válasza Bundás22 (#52) üzenetére


csibor
őstag

Érdekes AM2-nél még tartja magát.De ez már off.

(#54) Ste válasza Bundás22 (#52) üzenetére


Ste
addikt

nekem világ életemben egymás mellett voltak a ramjaim és soha nem melegedtek össze
most is matx lapban vannak, és szépen elvannak. procihűtő hűti őket ugyanúgy mint 939-en és SocketA-n is. egyikkel sem volt bajom (sőt 939 alatt rendesen voltak gyötörve)

H.O.D.: létezik dvi-hdmi adapter is
bár én inkább olyan lapot választottam amin alapból van hdmi kimenet (a vga mellé azonban az esetek többségében csak átalakítót adnak)

(#55) Bundás22 válasza csibor (#53) üzenetére


Bundás22
őstag

egy szó mint száz sztem jobb ha távol vannak a modulok jobban hűlnek ennyi
tunning miatt jó, de lehet nem számít (sokat), biztos ami biztos a jövőben erre is figyelni fogok :R
ste: jobb a biztonság nem? ;)
antikomcsi: hagyjuk, két modulról volt szó
amilyen sűrűn vannak a biostar lapon a ramfoglalatok hátnemtom, 4 modullal, meleg nyári napon még gond lehet ennyi, de ha két modulod van elvárnád hogy ilyen gond ne legyen, és húzhatod normálisan

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#56) antikomcsi válasza Ste (#54) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem meg 4db van egymás mellett, és én se azzal fűtök.

(#57) antikomcsi válasza Bundás22 (#55) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Arra is figyelni kell akkor, hogy ne használj 4 modult.

Egyébként van ram hűtő is, ha bisztosra akarsz menni! ;)

(#58) Bundás22 válasza antikomcsi (#57) üzenetére


Bundás22
őstag

megspórolnám a ramhűtőt szvsz egy normális lappal sztem :DDD

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#59) antikomcsi válasza Bundás22 (#58) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nadeha biztosra akarsz menni! ;]

(#60) Bundás22 válasza antikomcsi (#59) üzenetére


Bundás22
őstag

milyen ramhűtők vannak? nehogymár ezt is hűteni kelljen jó hogy az egeret nem kell :(((
proci oké legyen,
chipset oké legyen
vga oké legyen
táp oké legyen
ház najó legyen
ram na ez már sok :DDD

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#61) ddekany válasza Rover623 (#42) üzenetére


ddekany
veterán

"A mai "programozók" nagy részének fingja nincsen a vasról...el vannak kényeztetve...
Ráadásul attól, hogy egy grafikus felületre feldobálja az objektumokat, még nem lesz programozó...:DDD"

Na, hát mindjárt mondok valamit... Ki van elkényeztetve? (Most az általános, minden szakma területén tapasztalható színvonal eséstől eltekintve, ami szociális jelenség, nem szoftverfejlesztés specifikus...) Sokkal komplikáltabb most a programozói szakma, mint régebben. Egy C= 64-et (:R) könnyű volt csavarra ismerni, meg agyon optimalizált programokat írni rá, mikor eleve túl komplex program "nem fért bele", ja meg évekig nem változott semmi a vasban sem. Keményebb most már az élet, minden bonyolultabb... elve a szoftverek nagyobbak, teambe kell őket fejleszteni, és persze rengeteget újra kell használni mások munkáját (API hegyek, egyéb infrastruktúra). Ja, meg állandóan tanulni kell, mert gyorsan változnak már a dolgok. Sajnos ez már nem a magányos sufniba heggesztés, ahol tényleg aljától tetejéig megismerhetett mindent aki akarta. Amit ismerned kell ahhoz, na és naprakészen tartanod, hogy jó legyél (nem csak favágó) csak magas szintű szoftverer területen, és mondjuk annak is csak egy specializált területén, az bőven elég egy embernek.

Ja, és a hatékony fejlesztői környezetek se tévesszenek meg senkit... lényegében csak az agyatlan repetatív feladatoktól óvnak meg. Senki nem akar azért fizetni neked, mert te Win32 API szinten nyersen le tudsz programozni egy GUI-t. Van sok más feladat, amit nem lehet megoldani piktogram dobálással (mert a GUI építés jobbára meg lehet, tehát akkor miért ne?).

Ahogy a szakmák bonyolódnak, több szakmára hasadnak szét. Régen ugyan azok az emberek szórakoztak tranyó szinten, mint akik a programokat írták. De ez most már tarthatlan lenne, mind mind külön szakma. És így megy ez tovább...

[ Szerkesztve ]

(#62) ddekany válasza Bundás22 (#44) üzenetére


ddekany
veterán

"a ramokat ugye az azonos színűekbe kell rakni?"

Bizonyos alaplap gyártóknál nem (pl MSI csomó alaplapjánál különböző színűbe kell rakni). Nem tudom a Biostar ezek közé a gyátók tartozik-e, de a kép alapján bizonyára igen.

(#63) radírfej válasza Bundás22 (#46) üzenetére


radírfej
senior tag

egyszerűen tehetséged van az ilyen hozzászólásokhoz...

mit fűt egy sima ddr2 800-as ram? gyakorlatban szinte semmvel nem fűt jobban ha 0.5 cm re, mintha 2,5cm-re van a két modul egymástól.

übermega tuning ramoknál még talán ok a "kifogásod" (bár hogy rögtön gagyizol...) a ramhűtés esetleges bordamonstrumai miatt. itt viszont ennek a kevésnél is kevesebb jelentőssége van.

A biostar minősége pedig semmivel sem marad el egy átlag ASUS laptól. nagyjából ugyanaz a minőségi szint.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#64) Bundás22 válasza radírfej (#63) üzenetére


Bundás22
őstag

nézd jobb a BIZTONSÁG ÉN AZT MONDOM
lol

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#65) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon megtetszett nekem ez az alaplap. :B
Lehet már valahol kapni?
Illetve most akkor kell restart ha 3d-be akarok nyomulni vagy nem.
Előre is köszi! :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#66) Rover623 válasza ddekany (#61) üzenetére


Rover623
félisten

Egészen friss példa: Mo.-i piacvezető (a szakterületén gyak. monopolhelyzetben lévő) cég, sok száz megrendelővel/felhasználóval...
Egyik szoftverük egy bizonyos kiépítettség fölött elkezdett rakoncátlankodni...egyes funkciók nem működtek, sőt, a szoftverrel párhuzamosan futtatott egyéb alkalmazásokban is problémák jelentkeztek...teljesen egyértelmű volt, hogy "kifutottak" az operációs rendszer vmilyen erőforráskészletéből...
Amikor ezzel szembesültek, azonnal jött a válasz: fingjuk nincs mi lehet a hiba, de biztos nem ők b*szták el...biztos a Powerbuilder vmelyik részében van a bug, ők azt használják...
Kicsit erősebb kapargatásra kiderült, a fejlesztőknek gőzük sincsen a Windows-ban fellelhető erőforrások mibenlétéről, korlátaikról...
Fatengelyes módszerrel, a hiba okának meghatározása nélkül lett átstruktúrálva a progi, minden területre kiterjedő karcsúsítással...egyszer csak jó lett...:W
Itt tartunk ma...:P

primus inter pares

(#67) footy válasza Bundás22 (#60) üzenetére


footy
addikt

OFF: Egérhűtés :))

ON:
Általános használatban ha jó a ház légmozgása egyáltalán nem kell hűteni a ramokat, a ramhűtő csak marketing fogás, a gyárilag túlhúzott ramokon amin van borda, ugyanúgy elmennek borda nélkül (most nem az übertuningról beszélek, mert oda meg úgyis blokk kell).
Tapsztalataim szerint (a-data, geil, stb) ramok tuning alatt sem érik el a kézmeleg szintet, úgyhogy bordát leginkább dísznek ;)

(#68) ddekany válasza Rover623 (#66) üzenetére


ddekany
veterán

Nyilván az lenne a jó, ha midenki ismerné a gépet a fizikai megvalósítástól a egészen legtetjéig, de erre ember biológialiag nem képes. Ami a lassú szoftverekt illeti, a nagyon alap dolgoktól eltekintve (a HDD lassabb mint a RAM, stb) nem kell a gyorsításokhoz ismerni a hardvert (most persze ne egy raytracer-re gondolj vagy egyéb extrém dolgokra). Főleg mert úgyis meg fog változni pár éven belül. (Most is, ha jól sejtem, kifutottak a memóriábol, vagy mi volt ez? Na hát ennek a felismeréséhez is kb annyit kell tudni, hogy van olyan hogy memória (RAM), meg swappolás... ez azért világos szokott lenni mindenkienk, és ez nem is hardveres kérdés.)

[ Szerkesztve ]

(#69) ddekany válasza Bundás22 (#64) üzenetére


ddekany
veterán

(Ismétlem, nem minden alaplap gyártónál az azonos színüekbe kell pakolni, és valószínűleg itt is ez a helyzet.)

(#70) Rover623 válasza ddekany (#68) üzenetére


Rover623
félisten

ha jól sejtem, kifutottak a memóriábol, vagy mi volt ez? Na hát ennek a felismeréséhez is kb annyit kell tudni, hogy van olyan hogy memória (RAM), meg swappolás...
Rosszul sejted...1GB fizikai RAM mellett 4-500MB volt a csúcsfogyasztás.
Keress tovább...;)

primus inter pares

(#71) ddekany válasza Rover623 (#70) üzenetére


ddekany
veterán

Óriási esélyeim vannak ennyi alapján... :) Őőő... tulléptek vmi handle-szám limitet. Vagy a desktop heap limitet. Megjegyzem, egyik sem hardver ismereti gond. Na de ne offljuk cafatokra a topic-ot.

[ Szerkesztve ]

(#72) Bundás22 válasza ddekany (#71) üzenetére


Bundás22
őstag

Őőő... tulléptek vmi handle-szám limitet. Vagy a desktop heap limitet. Megjegyzem, egyik sem hardver ismereti gond. Na de ne offljuk cafatokra a topic-ot.komolyan ha idetéved egy egyszeri ember szavadat se érti
én se, de a magyar tanárod se lol
magyarázd meg mit írtál, handle szám limit? desktop heap limit? offljuk cafatokra?
komolyan írjál már érthetően ember! :((
tipikus angol-magyar keverés, vagy beszélj 100% angolul vagy 100% magyarul, de ezt a gusztustalan keveréket ne lécci! :((

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#73) Rover623 válasza ddekany (#71) üzenetére


Rover623
félisten

Kár folyamatosan a "vason" lovagolnod...le sem kell odáig "ásni"...a legtöbben még az oprendszer tulajdonságaival sincsenek tisztában...:P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#74) ddekany válasza Bundás22 (#72) üzenetére


ddekany
veterán

"tipikus angol-magyar keverés, vagy beszélj 100% angolul vagy 100% magyarul"

Ezeknek gyakorlatban nincs elfogadott magyar megfelelője, mindenki így hívja őket. (Az offolást meg már önkéntesen felfüggszettem, mint rövid hozzászolásom végén látható volt, szóval azért is értelmetlen volt pattognod.)

(#75) radírfej válasza Bundás22 (#72) üzenetére


radírfej
senior tag

Bundi huszonkettő aggódik a zoffért. hova nem jut a világ!

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#76) zpitta


zpitta
csendes tag

Kapható már valahol?

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#77) hunter2006


hunter2006
tag

hello, mit tudtok a biostar p4m900as alaplaprol? egy ilyet szeretnek venni a msotani gepemhez 2 giga kingmax rammal
sck 478 prescott 1mb intel p4 3ghz

(#78) marcee


marcee
addikt

Szívből utálom az SLI-t és a Crossfire-t is, de hibrid verzióikkal szimpatizálok! Csak lehetne normal ATX méretű, elfogadható teljesítményű integrált grafikus processzorral ellátott lapokat kapni csőstűl!!!!!

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.