Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

Biostar és hibrid SLI? felébredtek :)

a színe az bejövős nem kicsit :))

..szerintem jónak tűnik

(#2) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Biostar... = nosztalgia.
2000-ben a második kompóteremben Biostar alaplap volt, a SlotA K7- megjelenésekor eleinte nem volt más alaplap (Szegeden).
Az első gépemről csak annyira emlékszem, hogy Cyric procija volt, 133 MHz-s, de akkor még azt se tudtam, hogy az alaplapot eszik-e vagy isszák. Aztán középhaladó userként szépen belejöttem ezekbe a dolgokba, hogy a mai GeForce izék már teljesen hidegen hagyjanak.
Tényleg nosztalgia! :)

(#3) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

mitöl lesz ebböl HDMI csati? milyen opció?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Kiváncsi leszek mennyit dob az integrált cucc a vga teljesítményén.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5) Gyuri27 válasza LALA_kiraly (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

minnél gyengébb annál többet :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) Taky


Taky
senior tag

Biostar?
Minőségben hol vannak ezek a lapok? Gondolom Asrock szint, nem?

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#7) LALA_kiraly válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha beleraksz egy 88GTS-t, akkor lehet hogy egy egész pixelért felelős lesz :DDD

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#8) Gyuri27 válasza LALA_kiraly (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

de :o

Taky: 3 év garit adnak rá.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9) Supra


Supra
tag

Hogy mennyit dob a hibrid SLI? Szerintem -80%-at, körülbelül: még a sima sli is csak ünnepnapokon, péntek 13-on és jó kedvében ad pluszt rendes videó kártya esetén is (lásd a teszteket) viszont megfogja a CPU memória elérését... notebookban még talán lenne értelme - ha működne a dolog...

Szóval remélem nem fogják ezt kicenzúrázni, de ez egy ORBITÁLIS MARHASÁG!!! :W Pont úgy, mint ahogy a fizikai gyorsitó is (amit most vettek meg) idejét múlt, értelmetlen dolog volt, illetve legalább akkora átverés, mint a DDR2 és 3...

De gratulállok! :C A legtöbb ember el is hiszi, meg is veszi, és meg is érdemli :-)

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#10) Gyuri27 válasza Supra (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ohh egy szaki! Ebben az esetben az sli nem jelentheti azt, hogy pl az int vga csak az aa-t számolja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#11) H.O.D. válasza TexT-BoY (#3) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Alaplapi tüsik + hátlapi kivezetés. Vagy bent figyel a dobozban, vagy opcióként rendelhető.

Where do you want to go today?

(#12) Supra válasza Gyuri27 (#10) üzenetére


Supra
tag

Nem is gondoltam ilyesmire:-) ennek a megoldásnak komoly sávszélesség problémái is lennének. Arra gondoltam, hogy a tesztek alapján a rendes sli is általában csak lassít, nincsennek a programok/driverek felkészitve rá. (ami nevetséges, mert a 2-4 cpu-ra sem, pedig már lassan mást sem kapni - ébresztö programozó kollégák!!!!)

Viszont ez a megoldás 2 olyan kártyát dolgoztat(na) együtt, ahol az egyik min. tizszer gyorsabb a másiknál, és a lassabb még a CPU-t is megfogja... több erőforrást vesz el a szinkronizáció, optimalizáció, mitha egyáltalán nem menne az integrált gyorsitó... Szerintem ennek egy célja van: reklámfogás, gyakorlati jelentősége nem nulla, hanem minusz :-)

De kiváncsian várom a teszteket...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#13) John_Doe


John_Doe
senior tag

Ennek szerintem ugy lenne értelme ha az integrált menne win net film alatt. A külön kártya meg mindaddig totál off lenne amig nem jön egy kis 3d éhes program pl valami tervező vagy játék.

Üdv a Ph!-n Supra

Shal'kek nem'ron!

(#14) ddekany


ddekany
veterán

Én úgy tudtam, a hibrid SLI lényege az, hogy mikor nem 3D-zik az ember, akkor kevesebbet fogyaszt, nem pedig az, hogy 3D-zés közben (jelentősen) gyorsabb.

Viszont vmit nem értek ezen az alaplapon... Az komoly, hogy az a légypiszoknyi borda fogja a chipset-et (beleértve egy viszonylag erős IGP-t) megóvni a megsüléstől? Így megtátosottak nVidia-ék melegedés témakörben, csak lemaradtam róla?

(#15) radírfej válasza Supra (#12) üzenetére


radírfej
senior tag

sli általában csak lassít? ez egy picit erős...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#16) durkonorbi


durkonorbi
tag

Hibrid SLI jelentősége pontosan ez: az IGP dolgozzon, ha nem kell komoly munka... !!!! Elsődlegesen notikban van létjogosultsága, másodlagosan irdai illetve HTPC gépekben!!! Nem a gamereknek van ez kitalálva..... :C aki játszani akar, annak általában nem számit, hogy mennyit eszik a kütyüje, csak még ki lehessen csalni egy két plussz FPS-t.. na nem ők a célközönség! :) De aki játszik néha, de sokat nem , és a nappaliban pislog egy szép HTPC, annak ez igen jól jön ... Persze, ezt a második boost-os dolgot én full hülyeségnek tartom, szerintem nincs értelme.. ez a része valóban csak reklámfogás lehet, de azért majd egy tesztre kiváncsi lennék!!! :) A borda viszont szép nagy ... szerintem nem lesz azzal baj! :)

Apropo, a kis bordácsak.... nekem otthon egy asrock microatx-es lap piheg a kétmagos amd alatt! Nagyon jó lap, nem aranykategória, de gond sose nem vót vele! :) :) :) Atomstabil, és a tuningot is viszi ésszerű határok között (értsd: 20% :) )
Na azon akkora volt a borda (itt is ugye bele integrálva egy 6150-es gef videomajer) hogy nem mertem elinditani vele miután kivettem a dobozból!:) , kb. fél centi magas, pár (6-8) cifra (talán feliratos) lamella ebben a hatalmas magasságban, és ennyi, bekapcs után 20 sec-el már nemlehetett megfogni égési sérülés nélkül... de persze igy is ment hiba nélkül, jól szellőző házban, más kérdés, hogy én nem birtam a stresszt, hogy azt kelljen nézegetni mikor ég szét, igy kapott egy passziv nagy zalmant! :) Igy is meleg, de legalább én nem nézegetem ... :)

(#17) Ste


Ste
addikt

amennyiben a vga-t kötöm a monitorra, akkor az igp hogyan adja ki a jelet? (energiatakarékos módban, amikor csak az igp számol)

(#18) ddekany válasza Ste (#17) üzenetére


ddekany
veterán

Fordítva van. Az alaplap ("IGP-s") csatlakozóra kell kötni a monitort, és a diszkrét kártya képbufferét is oda rakja ki az alaplap.

(#19) ktg3 válasza shteer (#1) üzenetére


ktg3
őstag

az összes biostarnak ilyen szine van tudomásom szerint :B
vagynem de a nagy többségnek tuti

(#20) ddekany válasza durkonorbi (#16) üzenetére


ddekany
veterán

"Persze, ezt a második boost-os dolgot én full hülyeségnek tartom, szerintem nincs értelme.."

Bizonyára nem sok. De úgy hallottam (lehet, hogy téves!), hogy a közeljövőben az nVidia minden chipset-je IGP-s lesz. Akkor viszont miért is ne SLI-zen, hiszen csak szoftver kérdése... egy 8400GS mellett biztosan érezhető.

(#21) BiP válasza ddekany (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

#13 #14: El Pont. ez a 2 dolog a HybridSLI lényege. A hír utolsó bekezdésében röviden meg van említve, melyik melyik.
A Geforce Boost lényege az, amit John_Doe mond, hogy amikor megy valami 3D-s cucc, akkor nyomul a 3D kártya, meg mellette az integrált is besegít, azaz jó sebességed lesz, főleg az integrált kártya 3D teljesítményéhez képest.
A HybridPower meg az energiatakarékosság felőli megközelítés, azaz ha nincs 3D, akkor lekapcsol a 3D kártya, és csak az integrált dolgozik, mert az is elég, és legalább keveset fogyaszt.
Ami a Híbrid SLI hátránya, hogy a 2 mód közti váltáshoz újra kell indítani a gépet. Ez elég gáz. (főleg, hogy a CrossfireX-nél nem kell)

(#22) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Azért manapság már nem kéne lespórolni a lapokról a 7.1-et. :(

"Csak úgy mondom"

(#23) DeSanto válasza BiP (#21) üzenetére


DeSanto
őstag

Nem mondod hogyha játszani akarok akkor újra kell indítanom a gépet. :Y
Az elég dúrva. :(

(#24) ddekany válasza BiP (#21) üzenetére


ddekany
veterán

"Ami a Híbrid SLI hátránya, hogy a 2 mód közti váltáshoz újra kell indítani a gépet. Ez elég gáz."

Ez téves értesülés, menet közben tud váltogatni.

(#25) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Erről az IGP-röl (GF8200) még nem is hallottam:B. Ez a cucc milyen speckókkal rendelkezik,valaki tud róla valamit?Az ,hogy DX10-et támogatja,gondolom egyesített shaderes,nem a hagyományos futószalagos.
Az nekem is feltűnt,hogy milyen kicsi a hűtőborda az IGP-n... na,talán villantottak az NV mérnökök diszipációterén:C?

[ Szerkesztve ]

(#26) csibor válasza ddekany (#24) üzenetére


csibor
őstag

Ez biztos?Mert pont ez ATI előnye,hogy nem kell újra indítani :F Egyébként én csalódtam a BIOSTAR-ban,annyira nem kedvelte az mp3 lejátszómat,most is szervízben van.

[ Szerkesztve ]

(#27) Gábor vitéz válasza Supra (#12) üzenetére


Gábor vitéz
tag

[OFF]Te figyu! A hibrid sli-t tekintve igazad lehet, de fel kéne frissíteni az információidat a (valódi) SLI-ről. Szerintem olvass el pár újabb tesztet, mert amit itt összehordasz, az kb 5 évvel ezelőtt volt igaz (vagy kb a voodoo2 sli korában). Meg néhány optimalizálatlan játék esetében. A több processzort pedig már régóta sok program kihasználja. Na igen azok nem játékok... de már azok is egyre többen vannak, sőt olyat is rebesgetnek a verebek, hogy nemsokára a fizikai számításokat ki lehet majd osztani egy kihasználatlan processzormagra.

Amúgy meg ha kollégáknak nevezed a programozókat, akkor tudod mennyi idő egy játék vagy akármilyen más program elkészítése. Amikor elkezdték a fejlesztést, a többmagos procik még luxusnak számítottak vagy sehol nem voltak (a ht-t ne vegyük most ide), és csak mostanra váltak tömegcikké, amit már a játékosok nagyrésze megengedhet magának! Ami nem fut el mid/low range gépen azt nagyon nehéz eladni! - Szerinted miért bukás eddig a Crysis az eladási listákon? Pedig a "szaksajtó" ódákat zengett róla...

Nah kezdek elkanyarodni.
Olvasgass! Peace! :R[/OFF]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#28) ddekany válasza csibor (#26) üzenetére


ddekany
veterán

"Ez biztos? Mert pont ez ATI előnye,hogy nem kell újra indítani :F"

Mondjuk, hogy 99%. Szinte semmi értelme nem lenne az egésznek energiatakarékosság szempontjából, ha nem így lenne. Na meg, az AnandTech-en azt mondják:

"NVIDIA demonstrated this at their event with some alpha software which will be finished and smoothed out as the software gets closer to shipping. For now the transition between GPUs isn’t smooth (the current process has some flickering involved) but NVIDIA has assured us this will be resolved by the time it ship"

Ami megint arról tanúskodik, hogy nincs újraindítás. Amúgy itt a teljes cikk, érdemes elolvasni: [link]

(#29) ddekany válasza Szlovi (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Én annyit hallottam, hogy DX10 (meglepő is lenne, ha nem), és állítólag kapni fog 64M dedikált RAM-ot. Utóbbi értesülésért nem vállalok felelősséget... :)

(#30) .mf


.mf
veterán

Én jobban várom a saját memóriával rendelkező AMD 780G-t :)
A tesztek szerint még a szűk busz-szélesség ellenére is nagyon sokat dob a teljesítményen az a 64 vagy 128MB memória (talán lesz 256-os is), bár mondjuk ez várható volt, is ideje volt meglépniük.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) ddekany válasza .mf (#30) üzenetére


ddekany
veterán

Jajjj... akkor még jó, hogy nem vállaltam a felelősséget, mert a GeForce 8200 még sincs dedikált 64M. Az az AMD cucca volt, bocs. :B (De azt, hogy lehet váltani a két GPU közt újraindítás nélkül GeForce 8200-nál, fenntartom.)

(#32) Ste válasza ddekany (#18) üzenetére


Ste
addikt

és ha mondjuk elkezdesz játszani?
akkor is az igp adja ki a jelet?

(#33) ddekany válasza Ste (#32) üzenetére


ddekany
veterán

Igen, mint írtam. (Legjobb tudomásom szerint...)

(#34) Supra válasza Gábor vitéz (#27) üzenetére


Supra
tag

Te, figyu (jól vettem fel a stilusod?)!

Szerintem olvasgass és nézegess teszteket, mert nem véletlen mondtam, amit mondtam: de ha gondolod, linkelek neked teszteket: az SLI/CF hatékonysága még ha megy, akkor is csapnivaló - részben a driverek miatt.

És igen, programozó vagyok, és direkt szoktam tesztelni is játékokat, ergó TUDOM, hogy mennyire szokták újra irni a kódokat! Elmondom neked: alig. Erre szép példa az MS oprendszerei, és a NFS sorozat.

Kérlek szépen, évek óta van többmagos proci a piacon, és még régebben lehet tudni, hogy lesz. Csak ugye a lustaság, meg a "toljunk ki valami szart, úgy is megveszik" szemlélet sajnos nem csak ebben divat.

Ettöl függetlenül TUDOM mekkora munka az, amiröl beszélek, de éppen ezért kellett volna erre készülni...

Szerintem zárjuk le ezt a témát.

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#35) anulu válasza H.O.D. (#11) üzenetére


anulu
félisten

részemről ilyen megoldásról nem tudok. jóanyámnak vettem J&W AM2-es lapot, annak a leírásában is az van, h HDMI (optional). gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy van az alaplap megnevezése, és minimálisan eltér tőle a HDMI változatos lap. btw múltkor kezembe került egy ilyen HDMI-s csoda deszka. HDMI, TV-Out, D-SUB, DVI úgy szépen hátlapon. meg kell mondjam, tetszett! :)

szóval ha nincs kivezetve gyárilag, akkor nincs ilyen megoldás, amit írtál.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) footy válasza anulu (#35) üzenetére


footy
addikt

Itt a PH!-n is árulnak hátlapi ilyen kivezetéseket ;)
De hogy ne legyek csak off:Ez a megoldás halva született, már azt sem tudták megoldani hogy akkor rendesen működjön a dolog ha két ugyanolyan kártya van. Ebben az esetben pedig olyan lényegi dolog is különbözni fog mint a memória sávszélessége 64/128/256bit szóval :W

(#37) ddekany válasza footy (#36) üzenetére


ddekany
veterán

Max. marad az energiatakarékosság mint egyetlen előny...

(#38) Rover623 válasza Supra (#34) üzenetére


Rover623
félisten

És igen, programozó vagyok,
Azért programozó és programozó között van különbség...;]
Ahogy elnézlek, te a hardvertől kicsit távolabb szoktál ügyködni...:DD

primus inter pares

(#39) footy válasza ddekany (#37) üzenetére


footy
addikt

Max annyi, de ha bejönnek az új akkumlátorok (*****szálas :F ) akkor nem igazán lesz mérvadó az sem.

(#40) H.O.D. válasza anulu (#35) üzenetére


H.O.D.
senior tag

HDMI kivezetés ügyben igazából nincs tapasztalatom. Arra tippeltem, hogy egy csomó más csati így van megoldva pl. Giga lapokon (soros port, párhuzamos port). Ha mellévezettem valakit, akkor sorry :R

Where do you want to go today?

(#41) H.O.D. válasza Rover623 (#38) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Olyan távol nem ügyködhet egy programozó a hardvertől. Gépelnie csak kell valamin, nemde? :DD

Where do you want to go today?

(#42) Rover623 válasza H.O.D. (#41) üzenetére


Rover623
félisten

Olyan távol nem ügyködhet egy programozó a hardvertől.
Dehogynem...;]
A mai "programozók" nagy részének fingja nincsen a vasról...el vannak kényeztetve...
Ráadásul attól, hogy egy grafikus felületre feldobálja az objektumokat, még nem lesz programozó...:DDD

primus inter pares

(#43) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nem nagyon tudom, sőt semennyire, hogy mit tud ez a chipset, de a mai árak mellett szerintem nem is kell bele külön vga, annak az árából inkább, még memória.

Én simán el tudnám képzelni az irodába, 4x1 giga rammal. Amiből 2giga a vga árán lett megspórólva. ;] Én is azt mondtam volna, hogy bolond aki egy irodai gépbe 4giga ramot tesz, de mikor 5k egy 800-as modul akkor miért ne, enni nem kér, a lapon meg elfér. ;]

Nagyobb haszna van, mint egy külön olcsó vga-nak.

Főleg amikor vista alatt megy a levelezés, a fax program, éppen árajánlatot írnak, amihez egy pdf-ből nézik ki az adatokat. :DDD

(#44) Bundás22


Bundás22
őstag

a ramokat ugye az azonos színűekbe kell rakni?
ha igen akkor gagyi mert egymás mellé kerül a kettő és fűtik egymást
még a "gagyi" a8n-e-ben is távol vannak egymástól :K

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#45) antikomcsi válasza Bundás22 (#44) üzenetére


antikomcsi
veterán

És milyen távol lesznek, ha 4 modult teszel bele? ;]

(#46) Bundás22 válasza antikomcsi (#45) üzenetére


Bundás22
őstag

lol de ha már 2 modullal is szar :( :W mit kell védeni a tervezési hibát?
ez senkinek sem tűnt fel?
ráadásul az asusnál még a kéttő is picit távolabb van[link]
hiába nem tudnak ezek :( biostar... az valami vietnámi?

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#47) antikomcsi válasza Bundás22 (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem védem én, csak tréfálkoztam!

Gomdolom, a matx lap hely adottságaiból gazdálkodnak, és mivel nem a tuning mesterek a fő célpontjai ennek a lapnak, szépen elkocog majd olyan közel egymás mellett az a 2 ram. :)

(#48) Bundás22 válasza antikomcsi (#47) üzenetére


Bundás22
őstag

ócska kifogás h nem tunningosoknak készül
mindegy ez a része gagyi, ha az asus képes rá akkor ezek is normálisan tervezhetnének

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#49) antikomcsi válasza Bundás22 (#48) üzenetére


antikomcsi
veterán

Részemről nem kifogás!

Nekem aztán semmi közöm a gyártóhoz!

Reklamálj nálluk! ;]

(#50) Bundás22 válasza antikomcsi (#49) üzenetére


Bundás22
őstag

érthetetlen és logikátlan

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.