Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) dev89 válasza dabadab (#27) üzenetére


dev89
tag

"Miért?... Az rsyncnek milyen előnye van a cp-vel szemben jelen esetben?"

Jelen esetben, ha csak a száraz tényeket nézzük nincs előnye mivel az adatokat átmásolja egy új üres partícióra és kész... DE! Ugye az rsync egy sokkal többet nyújtó eszköz. Nyilván ennek akkor van előnye, ha már vannak meglévő adatok és nem kell az egészet áthúznom, mert ellenőrzi a különbségeket, főleg inkrementális mentések során.
Szóval én az rsyncet részben megrögzöttségből, részben funkcionalitása miatt ajánlottam. (Igen itt valóban nem jön ki az általa többet nyújtó "szolgáltatásai", de hát én másra is használom, gondolok itt az inkrementális és egyéb backup mentésekre) Na szóval jó cucc...

Az LVM-et meg félreértetted. Amire te gondolsz, hogy összefűzök 2 HDD-t és felette van az LVM réteg, na az maga az orosz rulett... Ott valóban ha elpatkol az egyik lemezünk akkor szépen megborul az LVM is.
Én azt próbáltam ecsetelni, hogy van 2 vinyónk azt összefűzzük raid1-be, majd erre a raid1 rétegre húzzuk fel az LVM réteget, így ha elmenne az egyik vinyó ott a másik. Ilyen egyszerű. Azt hiszem ez a differencia így már igen nagy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.