Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Mobiltelefonra elérhető több millió alkalmazás, ezeknek a túlnyomó többsége nem éri meg ráfordított 2 percet se amíg kipróbálja őket az ember.
A 10.000-es számra annyit mondanék, hogy "minőség > mennyiség".

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) rainman72


rainman72
nagyúr

Facebook meg google böngésző sincs tv-n tudtommal?? :F Akkor mire ez a... :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#3) ricsip válasza sTERNI (#1) üzenetére


ricsip
addikt

Valószínűleg ugyanaz a fingós hangot kiadó app fent van 600 eltérő néven, így 600-as számmal számít bele az értékbe.

-

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Jobban örülnék neki, ha a meglevő nagyok jól működnének, Shield TV-n (Pro 2019) nem kezdene el szaggatni rendszeresen a Netflix, vagy DV műsorral a Plex, és a színek nem lennének szabad szemmel is mások, mint a többi forrásról.

[ Szerkesztve ]

(#5) #11083776 válasza #72042496 (#4) üzenetére


#11083776
törölt tag

shield prót visszavittem miután 1. nap 3 x lefagyott. Apple tv 4 k lett helyette 4 hónap alatt egyszer sem fagyott,döbbenetesen gördűlékeny.Nem igen csípem az apple cuccokat pár éve de ez van.ami jó az jó.

(#6) #72042496 válasza #11083776 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyjából 5 éve használok Shieldet, nem emlékszem rá, hogy egyszer is fagyott volna. Az semmiképpen se normális, ha ilyeneket csinál. Én a TrueHD (Atmos) és kisebb részben a DTS:X támogatás miatt tartom, így az Apple TV számomra nagyon nem lenne jó, kb. adnék vele egy pofont a szarnak sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza #72042496 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra leszek még kíváncsi, hogy mit tapasztalok ha/amikor megkapja a 12-es Android TV-t. Feltéve, hogy megtartom addig. Az első években nagyon tetszett (akkor még a 2017-es), de már finoman szólva sem ragaszkodnék hozzá, ha találnék egy számomra jobb Plex klienst.

[ Szerkesztve ]

(#8) bencek válasza #72042496 (#7) üzenetére


bencek
csendes tag

Én egy syno nasról tolom a PLEX szervert és a samu és LG tévénken is pazarul megy a plex kliens, javaslom bárkinek..

Az androidos tv boxokra (mi tv S) a mai napig 3 darab játék elérhető a play-ból úgyhogy indokolatlanul gyér a google kínálata

"The road to success is always under construction"

(#9) #72042496 válasza bencek (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy sincsenek HD hangok, az LG tévéken pedig 2020 óta DTS sincs. A C8-on nagyon lassú is a Plex a Shieldhez képest (idén talán meglátom, hogy G2-n milyen). De sorozatokhoz és HD hangsáv nélküli filmekhez amúgy én is a tévéről futtatom.

[ Szerkesztve ]

(#10) OldMike válasza rainman72 (#2) üzenetére


OldMike
őstag

Elnézést hogy kicsit offolok, de ha már az Android TV és az applikációk szóba kerültek. A Play Áruházból elérhető - amúgy teljesen számomra ismeretlen - böngészők működésével folyamatosan gondjaim vannak (Pl. nem fér ki a teljes legördülő menü, ugyanakkor nem lehet legördíteni, keresgélni kell a képernyőn kívülre eltűnő kurzort, és hasonlók). Általános viszont a következő: a megjelenő billentyűzeten írom be a keresett kifejezést, néhány betű után feljön a kínálat, az is amit keresek, de nem tudom kiválasztani, mert a kurzor csak a billentyűzeten belül mozog. Ha ilyenkor kilépek a billentyűzetből, akkor a kínálat már eltűnik.
Gondoltam hogy APK telepítéssel felteszem az Opera böngészőt, települt is, csak használni nem lehet, mert nincs benne kurzor (nyilván csak érintőkijelzőre van optimalizálva, tévére nem). Nem próbáltam, de lehet hogy Chrome is ilyen lenne.

42LM660S

(#11) #11083776 válasza #72042496 (#6) üzenetére


#11083776
törölt tag

hat en meg egy androiddal sem talakoztam sajnos ami ne fagyott volna le minimum az app.Nexus 6 (motorola is elso bekapcsolaskor egyszer lefagyott)
en csak sztereot halgatok.Az atmos szuper dolog de minimum 1 milla.az alatt parasztvakitas.

(#12) Reggie0 válasza #72042496 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg tobb reklamot.

(#13) konzumpro válasza OldMike (#10) üzenetére


konzumpro
senior tag

Android TV, Philips OLED806, egy DPI állítás után már az Edge is elfér annyira, hogy ki lehessen kapcsolni a híreket az új lapokon, de a fullscreen videók sajnos pár másodperc után feketére váltanak. Kell hozzá egér.

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza #11083776 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, nem olcsó. Én is úgy voltam vele, hogy kb. egymillió forintból megvannak a mennyezeti sugárzók (álmennyezettel, kábelezéssel együtt) és akkor se történik semmi, ha nem jön be. De bejött végül, jó döntés volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza #11083776 (#11) üzenetére


b.
félisten

Ez így ebben a formában nem igaz.
Az atmos sima mennyezeti hangszórók és kábelezés ennyi semmi több ráadásul ott az erősítő általi vágás miatt igen kis tartomány ami valójában azokból szól, az sem igényel high-end minőséget... Az hogy te ezt milyen minőségű hangszóróból oldod mega te dolgod, de pl Monitor Audio, Klipsch, stb Dali stb kínál már viszonylag olcsón jó minőségű beépíthető hangszórókat, de már belépőben is a Yamaha , Jamo, Polk is elérhetővé tette az Atmos és mennyezeti hangszórókat. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) jancsiszeg80


jancsiszeg80
csendes tag

Inkább azzal akarjon büszkélkedni, amikor majd letiltja a vendor fix appokat és végre lehet helyet felszabadítani az előre telepített, sok helyet foglaló, de sohasem használt appok letörlésével. Illetve az sem ártana, ha kicsivel jobb hardver muzsikálna a legújabb TV-kben is, mint az 5 éves telefonomban...

És amíg nem lehet modulárisan hardvert cserélni egy 600+ €-s TV-ben, hanem az egész TV-t kell kukázni, ha már végképp használhatatlanná lassult az Android, addig maradok annál a megoldásnál, hogy a lehető legbutább TV-t veszem, ne tudjon semmi extrát, csak TV adást fogni, meg különböző inputokat kezelni és majd az okos részt megoldom Amazon Fire TV-vel 60€-ból...

(#17) OldMike válasza konzumpro (#13) üzenetére


OldMike
őstag

Még sosem használtam egeret tévéhez. Lehetne ez egy a legegyszerűbb vezetékes egér is? Vezetéknélküli biztosan jobb lenne a távolság miatt, csak nem tudom hogy a tévében működne-e az USB adapter.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#18) ricsip válasza OldMike (#17) üzenetére


ricsip
addikt

A TV-k általában USB-n keresztül csatlakozáskor ismerik a szabványos HID (Human Interface Devices) típusú eszközöket, amilyen a billentyűzet és az egér. Tehát ha az USB portba dugva HID típusú eszköznek mutatja magát valami, akkor az hogy az az egér már drótnélkül kommunikált az USB-be dugott vevőjével, vagy közvetlenül az USB csatlakozóba lett dugva, a TV-t már rohadtul nem érdekli.

-

(#19) OldMike válasza ricsip (#18) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, ez jó hír.

42LM660S

(#20) konzumpro válasza OldMike (#19) üzenetére


konzumpro
senior tag

Viszont még mindig fog kelleni a távirányító, mert nem egérre optimalizálják a felületet, vagyis nincs visszalépés jobb gombra... Vannak légegerek amiken van kurzorgomb is, de ott kapcsolgatni kell egér mód és kurzor mód között, hogy a vissza gomb billentyűzetes vissza gomb legyen, ne egér negyedik (vagy ötödik) gomb (vagy az a görgő?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.