Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Alg válasza Apollyon (#48) üzenetére


Alg
veterán

A barlangban is elvoltunk szénnel a falra rajzolt vadászati meg haditervekkel, csak figyelni kellett hogy az utolsó mindig letörölje mert jött a másik törzs, kifigyelte és eladta a szarvasoknak aztán jól éhen haltunk volna. ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#52) #16820480 válasza Apollyon (#50) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, úgy gépelsz, ahogy szeretnél, senki nem akar másra rábeszélni. Hoztam egy valós példát miért kell internet egy billentyűzetnek internet, azóta azon pörögsz, hogy ez neked nem kell. Akkor nem használod. Nyugodtan használhatsz butatelefont is, hiszen évekig milyen jól megvolt mindenki velük.

Az, hogy az internetelérésből egyből arra asszociálsz, hogy jelszavakat gyűjt szándékosan az adott app pedig bocs, de olyan gondolatugrás, mintha az utcán mögötted jövő emberből arra asszociálnál, hogy téged megfigyelnek. Ez szerintem kimeríti a paranoia fogalmát.
Nincs kizárva 100%-osan, hogy ilyen történne, de amíg semmi egyéb jel vagy bizonyíték nincs rá, addig ez csak képzelgés marad.

(#53) Apollyon válasza #16820480 (#52) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából én csak leírtam a véleményem, hogy mit hogy használok, mivel nem bízom a gúgliban, sem. Sajnálom, ha ez kiveri a biztosítékot – és itt most nem rád célzok, csak úgy általánosságban írom.

"Nincs kizárva 100%-osan, hogy ilyen történne, de amíg semmi egyéb jel vagy bizonyíték nincs rá, addig ez csak képzelgés marad."

Én ezt inkább elővigyázatosságnak hívom. Ebbe elvileg még senki nem halt bele.) Persze igen, megeshet, hogy feleslegesen csinálom mindezt, de veszíteni nem fogok vele semmit, és senki más sem.
Azt sem állítom, hogy a gúgli biztosan felhasznál bizonyos adatokat, de ahogy bizonyítani, úgy kizárni sem lehet. Így pedig, ahogy említettem már, oda a bizalom.

A tapasztalat pedig sajnos az, hogy amivel büntetlenül vissza lehet élni, azzal visszaélnek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54) #16820480 válasza Apollyon (#53) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából azért veszítesz vele. Most nem csak a billentyűzetet, de ha ilyen elven próbálsz mozogni, akkor ugye miért bíznál meg bárkit az adataiddal. Mi a garanciád rá, hogy egy bank, az iskolád, a munkahelyed nem ad ki rólad dolgokat? Vagy az ISP-d, mobilszolgáltatód.

A helyzet az, hogy az egész cloud computing egy nagy biztonsági kockázat, ellenben rendkívül kényelmes, hogy jön veled a telefonon a címlistád és nem neked kell másolgatni meg 5 helyen szinkronban tartani kézzel. Vagy hogy a fotóid egyből mentésre kerülnek, így ha bármi baja lesz a telefonnak, akkor nem vész el mindened.
Lehet private cloudot is csinálni ilyesmire, de arra még kisebb a garancia, hogy te biztonságosabbra tudod megcsinálni, mint egy olyan cég, akinél szakemberek dolgoznak.

(#55) Apollyon válasza #16820480 (#54) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Mi a garanciád rá, hogy egy bank, az iskolád, a munkahelyed nem ad ki rólad dolgokat?"

A személyes adataimat, amivel sokra nem mennek, a telefonszámomat, amit ha kiadnak, tudni fogom ki volt az. Egy iskola, munkahely, túl kicsi porszem, hogy ilyet megtegyen és haszna legyen belőle, mint amennyivel nagyobb esélye lenne megütni a bokáját. Bank hasonló, bár az meg a pénzügyeimet ismerheti, legalábbis egy részét. Ezekből nem sok információt tudnak kiszűrni a magánéleti tevékenységeimből.

Cloud nem az én világom. Már csak azért sem, mert mi van akkor, ha épp elérhetetlen? Vagy blokkolják, vagy akármi. Te szerintem itt majdnem mindannyiunknál jobban tudod, hogy milyen az, amikor nem szabad az internet.

Én inkább a fizikai másolatokban hiszek, papír és/vagy cd, hdd stb. ha persze fényképekről van szó. De ha nem, akkor is valami otthoni adathordozón.
Telefonom kameráját fontos képekre nem használom, mert egyébként szörnyű képeket csinál. :D Rendes képekhez ott van a dedikált fényképezőgép, ami az összes telefonnal felmossa padlót.

Na mindegy, szóval magán jellegű képeket se nagyon töltök fel a netre, mert egyrészt minek, másrészt nem vagyok fotós, ráér az amíg átkerül a megfelelő számítógépre a fényképezőről.

Másrészt van az a mondás, hogy ami felkerül az internetre, az ott is marad. Így amit el lehet kerülni, hogy feltöltsem, azt el is kerülöm.)

Ellentétben a bankokkal, iskolákkal stb. pl. a gúgel sokkal több információt le tud archiválni egy emberről. Ott vannak a gyárilag Androidos telefonok a play services-zel. A telefon által meg lehet tudni az átlag userről, hogy:
mikor, merre járt, mennyi időt töltött ott, kikkel volt ott és miről beszéltek és meddig. Fényképek is készülhetnek stb. a végtelenségig lehetne folytatni. Szerintem nem újdonság a tény, hogy emberek milliói töltik fel a netre a komplett magánéletüket nem feltétlenül tudatosan, xy adatbázisba, ami ott csücsül egy vagy több távoli szerveren, nem tudván, hogy felhasználásra kerül-e egyszer vagy sem. Valószínűleg nem. De mi lesz, ha igen?

Nos, tudom hogy egyeseknek vérlázító, paranoid stb., viszont én szeretném mindezt elkerülni, úgy ahogy lehet, a magam módján. Lehet, hogy lemondok 1-1 kényelmesebb funkcióról, de szerintem megleszek nélküle.

Amióta így gondolkodom, jobban megtanultam alternatívákat is keresni, és sokszor van, hogy az alternatívák jobbak és hatékonyabbak is a mainstream vonalnál. Persze ez mind egyéni preferencia kérdése, vagyis szubjektív.

Szerintem az is baj, hogy az emberek kompletten ignorálják ezt az adatgyűjtés témát, úgy ahogy van, tudomást sem akarnak venni róla. Akad néhány csodabogár, mint például én, akiket viszont zavar.
Viszont az a még nagyobb baj, hogy ha azt látják, hogy akár mindent megtehetnek, akkor még messzebbre fognak menni. Ezért is aggályos számomra ez az egész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#56) -Skylake- válasza Dare2Live (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mi ez a Horty fixacio nalad ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57) vittorio7


vittorio7
őstag

(#58) jerry311 válasza vittorio7 (#57) üzenetére


jerry311
nagyúr

Durván túltolják ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.