Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Éjszaka nem volt Youtube

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Meg azért az is jó lenne, hogy ha már a gúgel teleszemeteli a bloatware kémszoftvereivel az androidot, akkor legalább legyenek eltávolíthatóak.

Mert igazából fergeteges, hogy akár több GB-ot elfoglal az a rakás haszontalan kódhulladék amiket annyira erőltetnek. Nem tudom mitől olyan biztosak benne, hogy ezeket az appokat az emberek feltétlenül használni akarják... Mert én például biztos vagyok benne, hogy nem akarom használni.

Le kéne lőni a play store-t is a play """szolgáltatásokkal""" együtt, ugyanúgy, mint a gúgel plus-t. Mondjuk annak legalább volt valami értelme, még ha a konkurenciát nem is tudta lenyomni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) aprokaroka87 válasza Apollyon (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak aztán majd akkor lesz pofára esés ha a Google csak azokat a Google appokat kezdi kilistázni amikért a gyártó megfizette a licenszdíjat.
Tehát ha pl a Google maps nincs ott gyárilag, akkor majd a felhasználó sem tudja letölteni Play Store-ból.

Ezzel a Google bukhat, de a gyártó is.
Sőt igazából a Google akár ennél sokkal nagyobb genyó is lehet, ha akar.

(#4) Apollyon válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Vannak már alternatívák.
Egyedül a street view az, amire azt mondanám hogy hasonló színvonalú street view nincs, illetve hasonló van, csak nem teljesen globál.

De hidd el, meg lehet lenni a gúgli nélkül, nem halna bele a társadalom a hiányába. Mindössze annyit kell tenni, hogy rájönni, hogy nem csak azok a szoftverek a jók, amiket erőszakkal az arcodba tolnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) domos


domos
senior tag

Jól értem hogy akkor eddig ráerőltették a gyártókra a szarjaikat ahhoz hogy kaphassanak teljes értékű androidot, mostantól meg ezekért a programokért majd fizethetnek a gyártók ha fel akarjak rakni a telefonra?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) aprokaroka87 válasza domos (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt megtehetik, elvileg a Google dolgai nem az Android részei.
Kb olyan mint egy plugin.
Viszont cserébe így talán a gyártók is elvárhatnak majd valamit a pénzükért a Google-től.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ha cserébe kivennék a reklámokat nem is bánnám, de azt várhatjuk..

[ Szerkesztve ]

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

Persze van alternatíva minden appra, de a Google ökoszisztéma pont ettől jó, hogy minden integrálva van mindenbe kb.
Emiatt jó a Google appokat használni, mert minden működik mindennel és átjárás van az appok között.

(#9) domos válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


domos
senior tag

Megteheti, de ugye azért van “ingyen” mert lopja az adatainkat. Ha meg bele lesz kalkulálva a készülék árába a licenc, akkor elvárnám hogy ne legyen adatlopás.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#10) #16820480 válasza Apollyon (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valószínűleg az emberek nagy része pedig szívesen használja. Van rengeteg olyan szolgáltatásuk, amire nincs értelmes konkurencia (Photos, Maps, YT például), elsősorban pont a Play Store maga. Az elég vacak helyzet lenne, hogy ha megveszel valami Samsung app store alatt, aztán váltasz egy másik márkára, és ugrott minden vásárlásod.

(#11) aprokaroka87 válasza domos (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha csak a Google lopna adatokat még megérteném.
De sacc/kb Az Androidos appok fele is azt teszi

(#12) Dare2Live válasza domos (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a baj, hogy ha megkérdezed a userek 99% leszarja, hogy google "ellopja" az adatait de a készülék ne legyen drágább, nem akar semmiért licenszdíjat fizetni.

Enegm amúgy tényleg az érdeklne, hogy androidnál ez hude probléma de Apple vagy akár más Samsung...os okoszisztémánál nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) Narxis válasza Apollyon (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem kötelező androidot használni.

Thanos was right.

(#14) Apollyon válasza Narxis (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De az Android az egyetlen rendszer, amit lehet használni bloatware és gúgel kémszoftverek nélkül is. Igen, sajnos ehhez olyan telefont is kell venni amire fel lehet rakni. Én viszont csak azt mondom, hogy ha nem kellenek adott szoftverek, akkor el lehessen őket távolítani, és ne legyen az a diktatúra, hogy csak úgy használhatom ahogy a gyártó megmondta...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez csak trükközés. Minimális, jelentéktelen összeget fognak szerintem kérni.

(#16) Dare2Live válasza Apollyon (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Telefonok nagyjára van AOSP/Lineage szóval nyugodtan.

Samsung blotware miatt én is csináltam. Más kérdés miután felmnt az első dolgom volt telepíteni a google ökoszisztémát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) domos válasza Dare2Live (#12) üzenetére


domos
senior tag

Az Apple nem lop adatokat olyan mértékben mint a Google, mert hatalmasat kaszál a készülékeken. Mostanában meg úgy állnak hozza hogy a “user privacy” nagyon fontos nekik. Valamennyire igaz is a dolog.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#18) Narxis válasza Apollyon (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erre nincs igény. Van Lineage OS de még ott is szinte mindenkinél az az első, hogy felpattint valamilyen opengapps csomagot.

Thanos was right.

(#19) Apollyon válasza Narxis (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mindenre van igény, csak a gyártó diktál nem a piac. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) jerry311 válasza Dare2Live (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

De hat a felhasnalonak nem kell licenszdijat fizetni! :U
Sot, a gyartonak sem kell licenszdijat fizetni, ha nem telepiti elore a Gmail-t, Hangouts-t, Google Maps-t, stb.
Annyi, hogy a felhasznalonak kell letoltenie. Ezt akar bele is lehet tenni a elso bekapcsolas utan torteno beallitasi folyamatba, ahol rakerdeznek, hogy miket akarsz. Jogilag megallja a helyet, hiszen nincs telepitve, csak rakerdez, hogy telepitse-e... Ha meg n tobbet is ajanl, akkor biztosan nem tamadhato, lasd MS bongeszo valasztas telepites utan.

-----------------------------------------
Egyebkent ha lezarult a Google pere, akkor utana elindulhatnanak a tobbi gyarto utan is, hatha eltunne a bloatware-ek 10%-a.

(#21) Narxis válasza Apollyon (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Naaaa, azért ha komoly kereslet mutatkozna rá akkor lenne kínálat. ;)

Thanos was right.

(#22) Apollyon válasza Narxis (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem érted.) A gúgel play store többek között egy kémszoftver is. Root jogokkal rendelkezik az eszközön. Hozzáfér az eszköz minden hw-éhez, az eszköz minden programját törölheti vagy módosíthatja, jogosultságokat állíthat be. Te viszont nem módosíthatod a play store-t, csak a frissítéseit csicskíthatod, meg a megadott GUI-s kapcsolóit állítgathatod. Root joggal mondjuk el lehet távolítani és/vagy letiltani egyes play.services-eket de ez nem ajánlott, inkább a tiszta rendszer.

Továbbá múltkor volt egy hír, csak éppen a gúgel keresőben nem találom ;] hogy a play services "hazaküldte" a userek tudta és engedélye nélkül annak pontos lokációit, helyadatait. Legalábbis ez volt ami biztosan kiderült.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) jerry311 válasza Apollyon (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ennyire paranoias vagy akkor mar a GSM is problemas. Ki tudja mi van a SIM ToolKit-ben es mit kuld hova. :DDD

(#24) aprokaroka87 válasza Apollyon (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ezt te kissé tultolod, az tény hogy a Google Play Services nem épp csak tisztességes dolgokat csinál.

(#25) Dare2Live válasza jerry311 (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bázisállomásról, szolgáltatóról, magyar államról... nem szólva.

Szerintem az egyik fő kérdés, hogy kibe bizunk meg. Hát 100* inkább a googleba mint a magyar államba az biztos.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Narxis válasza Apollyon (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Engem ennyire nem foglalkoztat, ez már túlzott paranoia.

Thanos was right.

(#27) Apollyon válasza jerry311 (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Paranoia? Van esetleg bármilyen valótlan információ abban, amit írtam?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Apollyon válasza Dare2Live (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Először is tisztázzuk, hogy a magyar állam ≠ kormány.

Persze én se gondolnám hogy ilyen történik, de mi a biztosítékod arra, hogy a gúgel nem ad ki a userekről bármilyen, a szolgáltatásokon keresztül szerzett információt, pénzért? :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) aprokaroka87 válasza Apollyon (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Semmi biztositék, de ugyanez igaz az Apple-re is.

(#30) Dare2Live válasza Apollyon (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nincs mit tisztázni. Azt írtam, hogy Magyar Állam. Kezdve Hortytól egészen mostanáig. Szomorú vagy sem 100* inkább google.

Sok eset van amikor pénz se kell kiad google userről nem anonim információt pl hatósági kérésre. pl [link] Mondjuk ahogy olvasom abban a két évben hiába volt Magyar hatóság részéről 300+ kérés 0dbot tartott google megalapozottnak...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Dare2Live válasza Apollyon (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nincs.

De akkor rohadt gyorsan dobd ki a mobilod is. Nem avval, hogy android nyilt és egy pl Lineage minden sorát átnézheted semmi biztosítékod nincs, hogy HW vagy szolgáltató szinten nincs e mindened logolva. Sött van rengeteg minden. Kötelező jelleggel. Hogy ha a Magyar Államnak kedve van turkálhasson benne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) jerry311 válasza Apollyon (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

mi a biztosítékod arra, hogy a gúgel nem ad ki a userekről bármilyen, a szolgáltatásokon keresztül szerzett információt, pénzért?

Oooo, ize, ok ebbol elnek. :U
Leginkabb az ellenkezojere van biztositek: az EULA-ban megjelolt (es nem megjelolt csak titokban veletlen gyujtott) adatokat eladjak vagy mas termekeik (pl reklamok megjelintese) jobb eladhatosaga erdekeben felhasznaljak. Vagy eppen valakik ellopjak a google plusbol...

(#33) Apollyon válasza Dare2Live (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az, hogy mit nyilatkoznak a nyilvánosságnak, meg mi a valóság, nem feltétlenül jelenti ugyanazt.
A magyar állam nem fog utánad kutakodni, maximum a kormány, vagy egyéb hatóság.

(#31) Dare2Live: Az biztos, hogy a notepadom a telefonon nem küldözget adatokat – már kibukott volna. De az is fix, hogy nem bíznék egyébként offline adatokat se már egy gúgeles telefonra.

Amúgy meg ha valaki el szeretne bújni, nem kell kidobnia a telefonját, egyszerűen csak nem kell mindenhová magaddal vinni. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Apollyon válasza jerry311 (#32) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, pontosan, ahogy írod.
Csak ugye az is ott van (amire szintén céloztál) hogy egyébként olyan adatokat is gyűjt, amibe a user nem egyezett bele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35) Dare2Live válasza Apollyon (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Feltételezéses konteokkal nem lehet vitatkozni én se teszem.

Észre se veszed felcsatlakozik hogy mérnéd, hogy küldi rólad az adatokat? Na látod az ffline mod se segít akkor is biztos fel van csatlakozva. Sött ha ki aku sincs benne akkor is.

Sztem ne kockáztass. Dobd ki. Notit, számítógépet is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Apollyon válasza Dare2Live (#35) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem állítottam semmit se biztosra, csak feltételeztem. Nem értem egyébként, miért fáj az neked, hogy én nem kedvelem a gúglit.
Pláne, hogy mivel már számtalanszor volt adatvédelemmel kapcsolatos botránya ezeknek a nagyobb cégeknek, nem csoda, hogy oda a bizalom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) Dare2Live válasza Apollyon (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem fáj. Nem is érdekel. Leírtam pl, hogy nekem 100* inkább google mint Magyar kormány, Hortytól mostanáig.

Neked lehet oda a bizalom és jobban bízol a magyar komrányokban Hortytól mostanáig.

A nagy vállalatok közt én meg különbséget teszek. Nálam nagyon más egy google mint egy Facebook.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) jerry311 válasza Dare2Live (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

"felteteles konteok"

Vegulis, nevezhetjuk feltetelesnek is ha nagyon akarod. Meg visszatekinthetunk az elmult evek hireire is, amikbentobbszor is bizonyitast nyert, hogy kulonbozo cegek (es/vagy kormanyok/allamok), kulonbozo szoftverei "veletlen" (hahaha, persze) olyan adatokat gyujtottek, amik nem szerepeltek az EULA-ban. Persze ezeket (allitolag) sosem hasznaltak fel. (Valoszinuleg ezert pazaroltak ra szerver eroforrasokat.)
Egyebkent ennel sokkal vadabb konteokrol is derult mar ki, hogy jelentosen alulmultak a valosagot.
Na de mindegy, erosen offtopic ez itt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Apollyon válasza Dare2Live (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem bízok semmilyen kormányban, ugyanúgy a nagy usákiai vállalatokban sem.

"A nagy vállalatok közt én meg különbséget teszek. Nálam nagyon más egy google mint egy Facebook."

Biztos olvastad ezt, de nem sok értelme van különbséget tenni: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) aprokaroka87 válasza Apollyon (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telefonon 0kb a notepad álltal elfogyasztott adatforgalom?

(#41) Apollyon válasza aprokaroka87 (#40) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Abszolút.
De ez olyan hihetetlen, vagy mi? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) aprokaroka87 válasza Apollyon (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem
azért szerencsére nem minden app fejlesztő k*rv** el.

Valamelyiknap olvastam egy cikket, hogy egy ios-es app 100 url cimmel kommunikált.
Na az a durva. :D
Amiből lehet hogy 95 ilyen tracking, meg adware dolog volt.

Azért a jobb reklam és tracking blokkolok ezek jórészét tudjak blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Apollyon válasza Apollyon (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam van adblock is, ami a hosts file-t csicskítja meg.
Illetve alapjáraton semminek sincs engedélyezve az appok internet elérhetősége, külön engedélyezni kell, ha mégis akarnám.

Pl. több, mint "különös", hogy egy billentyűzetnek minek is van szüksége internet eléréshez? Még a gúglis billzet is próbálna kifelé pofázni, de nem tud. Meg ott van a Swiftkey, az most a legmenőbb, a prediktív szövegbevitel miatt, mármint a javaslatokat amiket feldob az elég "intelligens".

Pedig azt mondja beállításkor, hogy szüksége van internet elérésre, a hatékonyabb tanuláshoz és a jobb szójavaslatok elérése érdekében.
Elárulom, hogy offline is kiválóan működik. ;] Akkor miért is kell neki net? :U Egyértelműen hazudik.

Ha szeretnék adatot halászni, akkor a billentyűzet pont az a terület, amit a legérdemesebb megfigyelni – mármint adatot gyűjteni róla. Nem is kell megerőltetni magad, csak X időközönként hazaküldeni a logot. Temérdek user/passt össze lehet így szedni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) #16820480 válasza Apollyon (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert van egy olyan funkció benne, hogy "élő nyelv", ami a mások által javasolt és beírt szavakat tudja megtanítani a te kliensednek is. Nyilvánvalóan hazudik. :U

De biztosan felhasználóneveket és jelszavakat halászik vele a Google, tökre nem derülne ki és tökre nem lenne belőle ordas nagy botrány.

(#45) Apollyon válasza #16820480 (#44) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Figy, higgy amit akarsz. A desktop billentyűzetem sincs kapcsolatban semmilyen online szolgáltatással a jobb gépeléshez, mégis remekül tudok rajta szöveget írni. :)
Ugyanígy megleszek Androidon is. Továbbá nem kívánok részt venni ilyen kikapcsolhatatlan statisztikákban, pláne – bár nem módosít már semmit a véleményemen – ezek után, aztán erről nem is beszélve.

A gúgli ennél gondolom azért profibb. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) azbest


azbest
félisten

Felhasználóként örülök, hogy még rugalmasabb és több lehetőséget adó rendszer lesz.

Fejlesztőként viszont tudom, hogy mekkora szívás ez az egész.

"Emellett a forkolt rendszereken is engedélyezik a Google-alkalmazások előtelepítését"

Nem véletlenül akarja kerülni a fragmentációt és próbálja a készülékek frissítéseit erőltetni a google, ami persze a készülékgyártóknak nem tetszik és ezért kezdtel el lobbizni kb a google ellen az eunál. Merthogy nekik legjobban az fáj a korábbi licenszelési rendszerben, hogy feltételeket szabhat a google, ami nekik plusz kiadás lehet, mégha a felhasználók érdeke is lenne az.

A forkolt megoldásokra is kíváncsi leszek, mert még az elvileg normál androidra épülő készülékeknél is irtózatos szopórollerre lehet futni fejlesztőként. A gyártók mindenféle ismeretlen kókányolást belecsempésznek, ami aztán inkompatibilissé vagy épp bugossá teszi némelyik készülék némelyik szoftver verzióját.

Rendszeresen szembesülünk app fejlesztőként azzal, hogy vannak gyártók, akikre külön figyelni kell, különben a felhasználók szórják az 1 pontos értékeléseket. Az hogy a samsung saját launchere is sok tekintetben máshogy viselkedik, mint a normál.. hogy a xiaomi miui-ja is felülbírál az appban megadott animációkat, hogy huawei esetén is van, hogy nem azt látni, mint amit az alkalmazásban leprogramoztunk...

És ezek még a könnyebb esetek. De amikor azzal szívunk, hogy bizonyos készülékeken (huawei mate 7 android 7-tel, archos 50e neon android 6.0....) a telefon kressel és újraindul bizonyos alkalmazás telepítésekor... az alkalmazás nem is fut ilyenkor, a rendszer áll fejre. De ugyanezeknél a háttértárkezelés is bugos... Huaweinél visszatérő probléma, hogy az a rendszer, amivel kijött a készülék még egész rendben van, de amikor verziót léptetnek, az új androiddal valami tákolást csinálnak, amitől mindenféle csak rajtuk jelentkező hiba történik....

(#47) #16820480 válasza Apollyon (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az asztali billentyűzet egy fizikailag tapintható teljes méretű qwerty, a telefonon levő meg annak az 1:5 virtuális mása. Az asztali billentyűzeten lehet prediktív bevitel nélkül gépelni, telefonon is persze, de jóval lassabb. És mondjuk a magyar nyelv pont olyan, ahol az alap offline szótár nem tartalmazza az összes ragozott formát, amit egyedül mind megtanítani sokkal lassabb, mint használni mások szótárát is.
Továbbra sem kötelező ez, és működik internet nélkül is, de amiket te írsz, azok leginkább paranoid találgatások.

(#48) Apollyon válasza #16820480 (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az sms korszakban is megvoltunk a nem előre megtanított ragozott magyar szavak nélkül. Azóta anélkül is sokkal gyorsabban lehet már gépelni érintőképernyőn is. Hosszabb szöveget amúgy nem szoktam, csak ha nagyon kell, minden másra ott a fizikai billentyűzet.

A paranoia ragozásával meg persze könnyedén lehet diszkreditálni a másik gondolatait, de neked sincs biztosítékod arra, hogy az eddigi összes, telefonodon begépelt és internetre szinte valós időben szinkronizált adataiddal mi történik pontosan.

De felőlem aztán ringathatod magad a biztonság illúziójában. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#49) #16820480 válasza Apollyon (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

El nem tudom mondani mennyire gyűlöltem az sms korszakot, és mennyire igénytelennek tartom, ha valaki manapság is hasonló stílusban ír.

Szóval a helyzet az, hogy te sem tudsz semmilyen bizonyítékot felhozni, így pontosan annyi valóságalapja van a mondandódnak, mint amit én írtam. Azzal is nagyon könnyű elintézni egy vitát, hogy lesajnálod a másikat, látom elegánsan ezt a megoldást választottad.

(#50) Apollyon válasza #16820480 (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem nem fogok semmit sem veszíteni, ha egy szót ~0.2 mp helyett csak ~0.7 mp alatt fogok begépelni online segítség nélkül.

"Szóval a helyzet az, hogy te sem tudsz semmilyen bizonyítékot felhozni, így pontosan annyi valóságalapja van a mondandódnak, mint amit én írtam."

Nincs szükségem semmilyen bizonyítékra, a szinte nap mint nap kibukkanó internetes adatvédelmi botrányok korában, amik többek között a gúglit is ugyanúgy érintik.
Az, hogy ezekből te mennyit veszel tudomásul, egyedül csak a te felelősséged.

Ezt a lesajnálással kapcsolatos megjegyzést meg még csak észre se vedd azok után, hogy paranoiásnak neveztél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.