Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szergely83


Szergely83
tag

Táblagépnek overpriced, laptopnak pedig édeskevés amit nyújt szerintem. :)

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ebbe nem tudom miért nem lehetett beletenni egy 128GB-os tárat, ha már a mobil telóba bele tudták tenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) schawo


schawo
titán

phö

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szuper gép, x1-gyel! Akarom!!! :D

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) Szergely83


Szergely83
tag

"magán a tableten felül egy mágneses billentyűzettel is ellátták, így kicsit komolyabb felhasználásra is alkalmas, mintha pusztán érintőkijelzővel lehetne maszatolni."

Ezt sem egészen értem, mitől komolyabb a felhasználás, ha van hozzá billentyűzet? Egy táblagépen. Androiddal. :F Azt sem mondanám, hogy kényelmesebb a használata gépeléshez, mivel ekkora kijelzővel már jól használható az on screen bill is, a fizikait meg hurcolni kell, mellesleg nem biztos, hogy lesz olyan kiosztással, ami a usernek kell. Ha lehetne laptopként használni bill+egér kombóval, akkor érthető, így csak felesleges pénzkidobás a billentyűzet.

(#6) Cassi válasza Szergely83 (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Túl kicsi és drága lett, továbbá a Nexus 5X és 6P is csalódás szerintem. Az Apple sokkal jobb gépet tett le az asztalra az iPad Pro-val. A Google-nek nem sikerült visszatérnie a Nexus 7-tel és 5-tel kijelölt ösvényre, így nem remélhetnek túl jó eladásokat, annak ellenére, hogy az ARM-os 2-in-1 gépekben van fejlődési potenciál.

(#7) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ezt a versenyt most az Apple nyerte az iPad Pro annyival jobbna tünnik mint a konkurencia termékei. A Surface 3 Pro sem lehet alternaíva, ahova azt magaddal hurcolod egy Ultrabook-ot is tudnál vinni.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#8) orbano válasza Feruendios (#7) üzenetére


orbano
félisten

a surface pro egy tablet, ami kivált egy ultrabookot. az ultrabook viszont nem vált ki egy tabletet. ergo ne tegyünk egyenlőségjelet a kettő közé. utóbbival nem tudsz tabletezni, rajzolgatni, kézben tartva böngészni (pl állva, fekve, akárhogyan), stb...
Ez a cuc meg szimplán Android. Hagyjuk már, arra a platformra kár komoly ketyerét gyártani :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) count_zero


count_zero
tag

Ami ezt a koncepciót teljesen kivégzi, az az Android. Elenyészően kevés produktivitást támogatás alkalmazás van, ami profitálni tudna akár a nagyméretű kijelzőből is, ennél egy Surface sokkal több.

There are many secrets in District 9

(#10) Szergely83 válasza Feruendios (#7) üzenetére


Szergely83
tag

Szerintem meg a Surface Pro nyerte, mivel ténylegesen tudod használni táblagépként és laptopként is :) És igen, kivált egy ultrabookot is.

(#11) gutriqper


gutriqper
tag

Max 64gb tárhely + android op rendszer? Ez csak egy drága játékszer.

(#12) flexxx2 válasza gutriqper (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

+1

Itt már nem az angry birds lenne a fő felhasználási terület.

Meg ezekkel a külön vehető billentyűzetekkel is bajom van. 150$, és csak ehhez jó. Mi lenne ha szabványosítanák a dokkolókat, és vennék egy bill-t, ami rendes szélességű lenne, és belerakhatnám a 8"-12"-os akármilyen tabot. Nem is kerülne 150$ba, csak 50-be, mivel jóval nagyobb darabszámban lehetne ugyanazt gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#13) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Lenne egy kerdesem. Ezen mar lehet erdemi munkat vegezni?
Ugy ertem, hogy amikor tenyleg alkotasra hasznaljuk es nem egy jegyzetfuzet helyett.
Muternak vettem egy ASUS Memopad-ot, kiprobaltam rajta par szovegszerkesztot, tablazatkezelot meg a fapados gmail-es mail klienst es szomoruan konstataltam, hogy meg irodai munkara is kinszenvedes lenne hasznalni.
Maximum ujsagiroknak, bloggereknek tudom elkepzelni, akik megirjak rajta a nyers szoveget minimalis formazassal.
Talan meg egy Bc. szintu szakdolgozat, ahol nem kell celszoftvereket futtatni, es nem egy rahedli forrasanyagot kell feldolgozni, minimalis kepmanuipulacioval. Szerintem viszont valoszinu, hogy egy PC alapu laptopon sokkal gyorsabban lehet dolgozni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#14) lorinser


lorinser
senior tag

Érdekes látni, hogy most az Apple és a Google is a Surface Pro-t próbálja másolni. Ebben a kategóriában szerintem is most a Surface áll nyerésre, a Pro 4 pedig a jövő hét kedden jön.

Amúgy nekem tetszik ez a Pixel C, sokkal jobban mint a Samsung megoldásai de az Android miatt játékszernek azért drága.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#15) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Na most mondjátok, hogy drága az iPad :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#16) tjb007


tjb007
nagyúr

„A masina egyben az első NVIDIA Tegra X1-es mobil megoldás is”

Ha azt mondom egyben az utolsó is nagyon szemét leszek? ;]

(#17) Cassi válasza Teréz Atya (#13) üzenetére


Cassi
senior tag

"Ezen mar lehet erdemi munkat vegezni?"

Lehet, attól függően, hogy mi a számodra az érdemi munka. Az tény, hogy a 10" méret nem volt jó választás, a 12"-13" méret sokkal kellemesebb. De pl. mi az, hogy "fapados gmail-kliens"? Desktopon sem használtam soha mást, mint a webes felületet, a Google GMail-kliense meg kb. annyit tud. Mi hiányzik? Az emberek döntő többségének nem kell több munkához sem. Táblázatkezelőnek most már ott van az Excel is például, abból mi hiányzik?

Egy új kategória megjelenésekor az nem szempont, hogy nincs elég szoftver hozzá. Majd lesz, de előbb a hardvernek kell jönnie, arra írhatnak szoftvert, ha lesz igény rá. Office-szintű munkákhoz simán alkalmasak ezek is, legfeljebb még nincsenek 100%-osan készen, és nem munkaállomásnak valók.

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na eddig ennek a dokkolási megoldása tetszik a legjobban. Jóval stabilabb és rugalmasabb mint a surface verziók, vagy az ipad pro esetén. A hátránya számomra az, hogy android fut rajta, nem Windows vagy OS X. Jelzem, az iPad Pro esetén is szintén hátránynak tartom, hogy iOS fut rajta, mielőtt még megköveznének.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) flexxx2 válasza Cassi (#17) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez a kicsi billentyűzet biztos nem jó 1 óránál több office munkára. Az android office-ról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#20) schawo válasza electrodoki (#15) üzenetére


schawo
titán

Az iPad Pro 32GB még mindig 40%-kal drágább ennél a 32GB-osnál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) orbano válasza Cassi (#17) üzenetére


orbano
félisten

már elég régóta vannak erős és nagy android tabletek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

mindent, leszamitva a szoftvert

-

(#23) kkdesign


kkdesign
senior tag

úgy gondolom én is hogy a 3 nagy közül a Surface nyert, majd iPad pro és ez a tab. Sőt a google mellényúlt az árazással is. mind a 3 cuccnál amit tegnap bejelentett.
és a nexus cuccok úgy vettem észre még a netes posztok előtt is, hogy tán a Microsoft csúcs Lumiaival szemben küldte ezeket a ringbe a Google, és szerintem abba is nagyon belefürdeni látszik, már ha az e-penis-t nézzük, mert specifikációban megveri ezeket a 2 Lumia. Rendszerben meg már Flamewar lenne, azt meg eldönti mindenki saját meglátása alapján :) én speciel 4ben is szeretnék jelen lenni mert mind a 4 fejlődése érdekelne :) WP,Droid,iOS,BB :)

(#24) Tigerclaw válasza kkdesign (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Használhatóságban nálam is a Surface lenne az elős választás, a második helyen pedig holtversenyben ez a Pixel és az iPad Pro. Legszívesebben a Pixelt venném meg Windows-al, valójában meg egyiket sem, mert mindben látok nagyobb hibát. Ezek helyett inkább egy tetszőleges ultrabook, macbook vagy macbook air lenne a befutó...de szerencsére még jól muzsikál a jelenlegi macbook air-em.

A Surface lehetne kicsivel olcsóbb és kaphatna olyan rögzítési módot, mint amilyen a Pixelnek van.
Az iPad Pro-ra OS X kellene, érintőkijelzős verzióban.
A Pixel tetszene, de az Android / Chrome OS számomra nem igazán jön be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) kkdesign válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


kkdesign
senior tag

ezzel a válaszommal szerintem már offba hajlok, de webprogramozásra, programozásra, design béli dolgokra valahogy fanyalgok a dedikált vga nélküli Macbookoktól. Az Air gyönyörű, a Pro méggyönyörűbb, az ára borzasztó számomra mint pályakezdőnek :/ Bár nem tudom ezekre a munkákra mennyire elég a dedikált vga nélküli mac..!?

Szerintem nem feltétlen, vagy tabletmódban iOS, touchpad billentyűvel dualboot OS X- iOS
Szerintem az Applenek van akkora presztizse a témában hogy fejlesztenek arra a pro tabletre munkára való alkalmazásokat. És ez szerintem nem mondható el Touch formában a Microsoftról sem és a Googleről sem.

ami még számomra a felső bekezdéshez kapcsolódó dolog, az a hackintosh rendszerű noti. Manapság megoldható nálunk legálisan, csak a dual vga az kegyetlen nehéz megoldás benne, pedig járható út lehetne nekem amíg jelentősen erős MBPre nem lenne $$ :D

(#26) Micsurin válasza tjb007 (#16) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak realista :)

on is legyek: Továbbra is maradok az N9-nél! :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27) Tigerclaw válasza kkdesign (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a dual-boot is jó lenne, mind az iPad Pro-ra, mind a Pixel-re. A Surface-re ugye nem kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) MaCS_70 válasza Teréz Atya (#13) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én egy TransformerPad TF300-on tudtam érdemi munkát végezni, ami szövegszerkesztésből és táblázatkezelésből, meg persze a kapcsolódó levelezésből állt. z is egy 10"-os, fizikai billentyűzetes androidos eszköz.
Office-ként a SoftMakert használtam/használom, ami szerintem határozottan a legjobb MS Office-alternatíva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30) DemonDani válasza tjb007 (#16) üzenetére


DemonDani
addikt

Igen, és még csak igazad sem lesz. :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#31) tjb007 válasza DemonDani (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazad van, én kérek elnézést, ezen kívül létezik még egy másik X1-es mobil megoldás is. ;]

(#32) benczeb


benczeb
aktív tag

Vajon hogy tudnek venni egy Pixel C-t Amerikabol? Azt hiszem, csak ott lehet kapni, Angliaban sem elerheto, vagy igen? Elektronikai eszkozok utan melyik orszagban kell adot fizetni, ahonnan, vagy ahol vasarolom?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.